Pożegnanie z forum

Dyskusja ogólna
Wstecz 1 3 4 5 Dalej
a o co chodziz tym fb?bo temat chyba zostal usuniety i nie moge znalezc
07.10.2014 11:48Wpis zamieszczony przez: GurU
@Orkan,

po twoich wypowiedziach wnoszę, że błędnie odbierasz funkcję MVP. Szczegóły tego programu znajdziesz tutaj:
http://eu.battle.net/sc2/pl/blog/9990213/

Tl;dr :
Nie, nie otrzymujemy żadnego pieniężnego wynagrodzenia.

Jak nie pieniężne to zapewne klucze do bet i wejściówki na imprezy.

W tym linku i tak nie ma odpowiedzi na najciekawsze pytania.

Skoro gdzieś jest umowa, to jest to przedsięwzięcie o charakterze jakiegoś interesu dla obu stron i żeby nie wiem jak kto mydlił oczy jakimiś chęciami niesienia pomocy, to i tak mnie nie przekona. Człowiek, który mądrze zarządza swoim czasem nie marnuje go na coś, co by mu go w jakiś sposób nie rekompensowało.
07.10.2014 11:08Wpis zamieszczony przez: Orkan
Wzywam wszystkich w stosownym kolorze

Wzywać to można windę na klatce schodowej, nie jesteśmy Kapitanem Planetą. ;)

Ale pospieszę z oszczędnymi wyjaśnieniami odnośnie rzekomej "lojalki", chociaż nie wiem czy jest sens, bo wyjdzie na to, że jak piszę prawdę, to i tak kłamię... Ale uderz w stół, nożyce się odezwą, oto jestem:

Kiedy proponowano mi status MVP cztery lata temu nie było żadnego podpisywania jakiejkolwiek umowy, gdyż działanie w ramach programu MVP jest wolontariatem, ergo jest działalnością non-profit, jeśli chodzi o dobra materialne (tak, tak... dla nas jest to po prostu zabawą). Blizzard w żaden sposób nie wpływa na nasze przemyślenia, którymi się staramy z Wami dzielić tu na forum. Jedyne, czego Blizzard wymaga od członków wolontariatu, to zachowanie kultury wypowiedzi, w miarę możliwości gramatyczne konstruowanie wypowiedzi, tak aby była jednoznaczna (bo pomiędzy "nie, najadłem się", a "nie najadłem się" jest ogromna różnica) i stonowane ataki ze strony osób dość (albo i bardzo :P) negatywnie nastawionych do poszczególnych członków społeczności (warto podkreślić, że nie mam tu głównie na myśli MVP). Krótko mówiąc, jesteśmy zobligowani jedynie do zachowania pewnego etosu, regulaminu, który sprawi, że nasze osobowości będą postrzegane pozytywnie w społeczności, ale nie jest od nas wymagane bezkrytyczne popieranie linii Blizzarda (co można potwierdzić zagłębiając się w część naszych postów).

07.10.2014 14:29Wpis zamieszczony przez: VVoju
Jeśli już powołujesz się na umowę

To bardziej regulamin, a nie umowa. Coś na zasadzie "tak, przeczytałem warunki korzystania z..."- ktoś chyba z rozpędu tego nie przeczytał. ^^

07.10.2014 11:14Wpis zamieszczony przez: StudentWr
zawsze wypowiedzi zielonych są tak samo sformułowane

Tzn., że co? Ja mam pisać "burza", VVoju "buża", a Guru "bórza"? o.O Piszemy w ten sam sposób, bo takim językiem operujemy, którego trochę liznęło się z uwagą z książek/lekcji, a to że nam się chce redagować nasze wpisy to już źle? Po prostu staramy się i chcemy, aby nasze wpisy czytało się jak najlepiej. :)

Wracając do "pożegnania": Geri, powodzenia w życiu! Na pewno będziemy ze sobą w kontakcie z oczywistych względów, gdyż mam wobec Ciebie dług wdzięczności. :) Aczkolwiek mogłeś się pożegnać w lepszym stylu, ale Ci nie wyszło...

...znowu.
Toż to temat nadający się na scenariusz do następnego odcinka Trudnych spraw :)

A tak na serio to coś widać, że w gronie MVP nie jest tak zielono jakby się wydawało. Żale do siebie, spamy na FB, krytyka kto się nadaje, a kto nie. Hmm...
Hmmm...
Więc są dwie opcje:

1. Jest umowa i zieleni mają jakieś profity (być może profitem jest samo wyróżnienie na zielono) w zamian za mało obiektywne podejście do spraw Diablo.

2. Gerard nawalił, wyrąbali go z szeregów MVP, strzelił focha za to, mówiąc, że jego działalność na forum dobiegła końca. Ale mało mu było więc ubzdurał sobie tę umowę stawiając w bardzo niekorzystnym świetle naszych MVP. Zagranie w stylu: skoro ja nie mam to ty też mieć nie będziesz!

Innej opcji nie widzę.
07.10.2014 17:02Wpis zamieszczony przez: GraveDancer
Hmmm...
Więc są dwie opcje:

1. Jest umowa i zieleni mają jakieś profity (być może profitem jest samo wyróżnienie na zielono) w zamian za mało obiektywne podejście do spraw Diablo.

2. Gerard nawalił, wyrąbali go z szeregów MVP, strzelił focha za to, mówiąc, że jego działalność na forum dobiegła końca. Ale mało mu było więc ubzdurał sobie tę umowę stawiając w bardzo niekorzystnym świetle naszych MVP. Zagranie w stylu: skoro ja nie mam to ty też mieć nie będziesz!

Innej opcji nie widzę.

Wreszcie ktos poprawnie podsumowal cala te sytuacje.
Gerardzie, czyli jednak real life zwyciężył :) Powodzenia i dzięki za cały Twój wkład w rozwój Diablo w Polsce! A było tego trochę...
Dziękujemy za świetne posty Gerardzie :)

3maj się i gl w życiu, czekamy na powrót :D
07.10.2014 17:54Wpis zamieszczony przez: Orkan
Jak widać wezwanie poskutkowało, no chyba, że dodatkowo w umowie jest stosowna klauzula :D, że jak się pali pod nogami, to trzeba gasić:D.

Widzisz, Ty masz swoje racje, których o jotę nie masz zamiaru zamienić choćby nie wiem co, ja mam swoje, których też nie planuje zmieniać, bo nie widzę podstaw do tego. Dlatego napisałem, moje wyjaśnienie, które było odpowiedzią na Twoje "wezwanie" od początku mijało się z celem i było stratą czasu, gdyż nie jesteś partnerem do uczciwej wymiany zdań/poglądów, a osobą szukającą taniej sensacji, którą ukrywasz pod płaszczykiem dobrej zabawy. ;) Przywykłem do takich osób przez te cztery lata. :)
Cześć Gerard,

Założyłeś wątek pożegnalny, natomiast tak naprawdę rzucasz tutaj ciężkie oskarżenia po 6 tygodniach nieobecności i redagowaniu artykułów w serwisie, który ma status oficjalnego statusu fanowskiego.

Zarówno nasi MVP jak i serwisy fanowskie otrzymują dokument określający Warunki uczestnictwa w programie MVP lub stron fanowskich, ale nie ma tam zapisów o niekrytykowaniu gry.

Uściślijmy pewne fakty – nie opuściłeś programu MVP a zostałeś z niego usunięty. Cóż, jedyne co mi pozostaje to oficjalnie zaprzeczyć, że MVP są kontrolowani pod względem krytycznego wypowiadania się na temat gry. Najlepiej odpowiedziały chyba osoby posiadające obecnie status MVP… możesz też popatrzeć na angielskie forum, jeśli polscy MVP to za mało.

Pasja i dobra zabawa to podstawy naszego programu MVP (Most Valuable Poster), w którym uczestniczyłeś. Dla mnie to czysta przyjemność móc wyróżnić kogoś tą niewielką rzeczą, jaką jest zielony kolor, ale niestety czasem trzeba zrewidować swoją decyzję, co miało miejsce też w twoim przypadku. Wybór MVP leży w gestii Blizzarda i dla mnie oznacza to przyjmowanie odpowiedzialności za zachowanie MVP – ta odpowiedzialność zmusza do reagowania, gdy dzieje się coś niedobrego. Nie odczuwam przyjemności z odbierania czegokolwiek, zdecydowanie nie cenzuruję MVP i nie pracowałbym w Blizzardzie, gdybym musiał tutaj kogoś cenzurować. Odczuwam przyjemność z czytania dyskusji na poziomie oraz podsumowywania ich naszym twórcom, dzięki czemu Diablo III staje się coraz lepsze.

Stanowczo więc nie zgadzam się z wywodem na temat wymuszania „politycznej poprawności” i ograniczaniu ich wolności słowa na forum – żadnych takich zapisów w naszym dokumencie nie ma. Forum z założenia jest miejscem do prezentowania poglądów na grę oraz jej różne aspekty. Czy mało na forum krytycznych wątków? Czy inni MVP nie krytykują? To co napisałeś to po prostu nieprawda. Konstruktywna krytyka naszych graczy płynąca z forum, streamów, mediów społecznościowych, wiadomości e-mail itp. itd. pozwala nam lepiej prowadzić proces nieustannego doskonalenia naszej gry. Sądzę, że każdy z odwiedzających forum zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ macie na grę. Trzeba tylko zauważyć, że nie wszystko możemy zrealizować, nie wszystko możemy wprowadzić od razu – nawet jeżeli możemy to zrealizować. Mimo to podejmujemy różne tematy i chcemy być lepsi. MVP nam w tym wymiernie pomagają.

Dzięki za pożegnalny wątek, chociaż twoje oskarżenia to bardzo niemiłe zaskoczenie.

Oczywiście zawsze przykro, gdy ktoś odchodzi z kręgu osób, które łączy pasja do czegoś – w naszym przypadku do gry hack and slash osadzonej w świecie dark fantasy, w którym wielu z nas bawi się od lat. Stopień zaangażowania w to forum to osobista kwestia każdego z was, a po liczbie wpisów łatwo można stwierdzić, że zaangażowany w forum na pewno byłeś mocno. Raz jeszcze życzę powodzenia we wszelkich dalszych projektach. Oczywiście nie oznacza to, że nie jesteś mile widziany na forum – wręcz przeciwnie.
Fajna i szczera wypowiedz Wuluxar.

Chyba Cie lubie ^^
07.10.2014 19:03Wpis zamieszczony przez: Wuluxar
Zarówno nasi MVP jak i serwisy fanowskie otrzymują dokument określający Warunki uczestnictwa w programie MVP lub stron fanowskich, ale nie ma tam zapisów o niekrytykowaniu gry.

Pamiętam jedna z polskich stron fanowskich musiała zmienić nazwę, żeby nie utracić statusu oficjalnej strony fanowskiej. Co niestety nie przełożyło się to na zwiększenie jej popularności, ale wręcz odwrotnie. No ale nvm...

A zatem tak z czystej ludzkiej ciekawości, skoro się zrobił taki lekki młyn... cóż takiego zrobił, że został wydalony z grupy "Green Piece"? ;)
07.10.2014 20:18Wpis zamieszczony przez: przemeKorn
cóż takiego zrobił, że został wydalony z grupy "Green Piece"? ;)

Dżentelmeni nie rozmawiają o takich sprawach. :)

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20120320232551/glee/images/thumb/9/90/Neutral-feel-like-a-sir-clean-l.png/1280px-Neutral-feel-like-a-sir-clean-l.png
07.10.2014 20:18Wpis zamieszczony przez: przemeKorn
A zatem tak z czystej ludzkiej ciekawości, skoro się zrobił taki lekki młyn... cóż takiego zrobił, że został wydalony z grupy "Green Piece"? ;)
Najpierw próbował wykorzystać status MVP do własnych celów, potem zaspamował ludzi z forum (któzy nieopatrznie uwierzyli iż jest zaufania wartą osobą) a później zniknął. Za to udzielał się dzielnie na swojej (tego nie wiem, może być równie dobrze współautorem lub tylko pisać artykuły) stronie fanowskiej.

TL;DR
Narozrabiał po czym zniknął.
wuluxar wygrał internet tym niebieskim wpisem i rozwiał chyba resztki wątpliwości niedowiarków. czapki z głów.
Miało wyjść z klasą, a pozostał niesmak...

Nieważne- Gerard, powodzenia w realizacji nowych celów i wyzwań.

Wuluxar- dobrze, że udzieliłeś się w tym temacie i rozwiałeś różne dziwne pomysły i teorie spiskowe.
Niebieski wszystko wyjaśnił zresztą gdyby nawet było inaczej to i tak by mi to zwisało i powiewało.

Ludzie jak zdjąć bana z mojego konta DIII i jak z kontaktować się z supportem? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.
07.10.2014 21:32Wpis zamieszczony przez: luqstaR

Ludzie jak zdjąć bana z mojego konta DIII i jak z kontaktować się z supportem? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Tutaj: https://eu.battle.net/support/pl/help/topic/d3/271

PS. Spokojnie mogłeś założyć oddzielny temat. :P
07.10.2014 21:37Wpis zamieszczony przez: VerTax
PS. Spokojnie mogłeś założyć oddzielny temat. :P

Wielkie dzięki! Teraz muszę się tłumaczyć nie za swoje słowa... Może zdejmą;).

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum