Patch 2.2 soon on PTR

Dyskusja ogólna
Wstecz 1 4 5 6 Dalej
Faktycznie zmiany w klasycznych, starych, setach są ewidentne i co ciekawe ułatwiają ubranie takiej Czarownicy czy Barba, bo to, co wcześniej dostawało się za full set, mamy teraz za raptem dwa itemy. Nie trzeba chyba tłumaczyć jakie otwierają się perspektywy w kontekście doboru przedmiotów i odpowiednich profitów z takowych. Cieszę się, że nowy set dla Barba mocno podkręca Rozprucie oraz Tornado - czyli skille, które nawet w obecnych stanie chętnie używam. Podobnie ma się sprawa z nowym zestawem dla Czarownicy. W końcu na coś się przyda rózga Orfeusza, bo zapomniane od czasów sławetnego buildu CM WIzz, Spowolnienie Czasu oraz Tornado Energii, wreszcie zostanie odkurzone :) Co ciekawe, z tego co podaje DiabloFans, jasno wynika, że sety Zunimassy, Tal-Rashy czy Natalki doczekają się nowego, szóstego, itemka.
@Bane501
Mam nadzieje ze do iny nie będa to buty... może pierścień albo właśnie karwasze ? Ciekawe też, że bonus za rolanda jest 4-częsciowy, czyżby usuneli 2 elementy ? Najszybciej przekonamy się jak PTR ruszy.
Panowie, nie chcę nic mówić, ale ten buff tysiąca burz może być wypierdzisty - albowiem 500% do podstawowego skilla, a już dzisiaj możemy ze skilli np. zabójcze uderzenie podbić do prawie 200%! Zaś sam skill w najlepszej odmianie zadaje 250%.

W połączeniu z dashing strikiem może być naprawdę interesująco.
Set dla barba? Te 400% to znaczy obecne obrażenia mnożone przez 4, czy 400% w sensie np. rend daje 1100% to da 1500%?
Jak 400% wzrosną obrażenia z rend i jeszcze potrwa 4x dłużej to już jest 16x dmg? I do tego WW x4? Czy 4x dłużej, ale zadając te same obrażenia?
Chętnie sprawdzę nową wizzkę
[Increase the duration of your Wrath of the Berserker by [0.5|1|] |4second:seconds; every time an Ancient deals damage.]

No to wracamy do punktu wyjścia, czekam teraz na archonta :)
Ale rozwaliły mnie osiągnięcia :D
Buy Hero Slot

WeeklyChallengeInstructions: Click on the Rift Portal to start a new Weekly Challenge run.

hmm
Nerves of Steel - Fatal damage instead reduces you to 15% Life. For 3 seconds afterward, you take 95% reduced damage and are immune to all control-impairing effects. / This effect may occur once every 60 seconds.

haha widzę nadchodzącą falę barbów
BnetStore_RentalItemDescription: This item can be rented for {s1} {s2}
BnetStore_OwnedRentalItemDescription: You are renting this item. It will expire in {s1} {s2}

czy ja tu widzę wypożyczanie itemów? o_O
25.02.2015 03:32Wpis zamieszczony przez: Hern
http://www.diablofans.com/

Świetne zmiany Zunimasy!

Mam zupełnie odmienne zdanie. Bida z nędzą...
25.02.2015 09:29Wpis zamieszczony przez: Mnich
Panowie, nie chcę nic mówić, ale ten buff tysiąca burz może być wypierdzisty - albowiem 500% do podstawowego skilla, a już dzisiaj możemy ze skilli np. zabójcze uderzenie podbić do prawie 200%! Zaś sam skill w najlepszej odmianie zadaje 250%.

W połączeniu z dashing strikiem może być naprawdę interesująco.

Nie mogę się już doczekać, widzę że bicie w ryje z piąchy mogą dawać moc teraz :) set Inny też wygląda obiecująco dosyć.
25.02.2015 09:59Wpis zamieszczony przez: Kiwi
25.02.2015 03:32Wpis zamieszczony przez: Hern
http://www.diablofans.com/

Świetne zmiany Zunimasy!

Mam zupełnie odmienne zdanie. Bida z nędzą...

Czego sie spodziewales?

-Enemies hit by your Mana spenders take 100% more damage from your pets for 4 seconds.
- Summon a Fetish Sycophant when you hit with a Mana spender.
- Gargantuan instead summons three smaller gargantuans each more powerful than before.

+gem :

-Enemies you attack also take increased damage from allied players, followers, and pets.

Moim zdaniem to wystarczajace zmiany.Jezeli chodzi o dmg otrzymywany przez pety, to na pewno beda przygladac sie temu zjawisku na PTR.
Dodali AOE dla starozytnych, wiec bardzo mozliwe, ze pety WD rowniez dostana taka mozliwosc.
Hej.

Co do mnicha też ucieszyłem sie z nowej własciwości szat tysiąca burz.
Ta postać powinna sprzedawać solidne piąchy i kopy na lewo i prawo. Mam nadzieje że bedzie się dało grać w oparciu o generatory.

Wygląda na zmianę w Gidbinie. Nadal słabo.

Hex Cooldown: 15 seconds / Summon a Fetish Shaman for 12 seconds that will hex groups of enemies into chickens. Hexed enemies are unable to perform offensive actions and take 10% additional damage.

Czy tylko ja mam wrażenie, że to jedyna sensowna zmiana dla WD?
Inna's Mantra 6 pieces: [Mystic Ally casts Cyclone Strike, Exploding Palm, Lashing Tail Kick, Seven-Sided Strike, and Wave of Light when you do.]

bonus z iny za 6 części ?
@up
Najprawdopodobniej dodadzą nowy element, czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Niestety to co mi się nie podoba w patchu to dalsze pomijanie zmian w umiejętnościach. Nadal jest wiele umiejętności wymagających zmian a zamiast tego po prostu łatwiej dodać set z xxx% do obrażeń.. Z tego co widzę sety stały się obowiązkowymi endgame przedmiotami (jak słowa runiczne w d2) bez których nie da się grać.

Co do samy zmian w setach

Barb dostał niezłego kopa możliwe że teraz będzie miał 3 dobre sety do wyboru. Ciekawi mnie zmian w Rolandzie czy dzięki niej będzie w końcu możliwa optymalna gra Crusem walczącym wręcz ?

Nowe set dla Wizza i DH prezentują się całkiem nieźle z chęcią wypróbuję zwłaszcza set dla Wizza Build pod multi slow time i tornado może być znów użyteczny..Zmiany w secie Natali całkiem ciekawe ale niestety nie sądzę aby były warte noszenia full setu. Gdyby ten bonus dmg do deszczu był za 4 części można by jeszcze pokombinować zwłaszcza z rękawicami dodatkowo zwiększającymi dmg. No ale do dopiero PTR więc może się jeszcze wiele zmienić
25.02.2015 12:09Wpis zamieszczony przez: Rebelmind

Wygląda na zmianę w Gidbinie. Nadal słabo.

Hex Cooldown: 15 seconds / Summon a Fetish Shaman for 12 seconds that will hex groups of enemies into chickens. Hexed enemies are unable to perform offensive actions and take 10% additional damage.

Czy tylko ja mam wrażenie, że to jedyna sensowna zmiana dla WD?

Jaka zmiana w gidbinie ?
Te z gidbina sa mniejsze i praktycznie nie zadaja dmgu.
To jest po prostu bonus setowy i nawet jezeli bedziesz mial te ze skilla + sycophants + gidbinowe, to tych gidbinowych nawet nie odczujesz.

AD 2.

Tak, tylko ty odnosisz takie wrazenie.
Witam wszystkich, to niesamowite co tu się wypisuje, ogromny lament że kadala coś tam da, lece mnichem, od początku sezonu i blada pupa, ciężko cokolwiek konkretnego od niej dostać, drop słaby, i dobrze, mam pecha inni więcej szczęścia, no cóż to nrg, od początku sezonu ledwo poleciał mi jeden jordan i to zupełne pudło, nie pod ten skill, ani jedena Jedność, mam dwie dzięki uprzejmości teamu z którym gram, osoba z teamu zrezygnowała z mnicha, bo kompletnie nic jej nie leciało, choć wiele sobie obiecywała po testach na PTR, przeszła na DH, więc o jakim wspaniałym dropie tu co niektórzy pletą bzdury?
Pamiętam że swego czasu ciągle tu wszyscy płakali że drop słaby, troche to poprawili, to teraz lamen w drugą strone, nie podoba się kadala? kto cię zmusza od niej kupować, zostawiaj odłamki i farm samodzielnie, to jakiś problem? Robisz co chcesz, nie podoba ci się gra kup inną, diablo zostaw, widocznie nie jest dla ciebie skoro za łatwo ci wszystko przychodzi wybierz bardziej pasjonującą czy wymagającą gre, już widzę jak po nerfie kadali i dropu będzie tu płacz, że teraz nie da się grać. U6 nie jest do tego by się tam sprawdzać, to tylko progres postaci która się tam powoli ubiera by zacząć rywalizacje na GR, to GR jest tym do czego prowadzą cię kolejne poziomy trudności U1do U6, a tak na marginesie 41GR no wyczyn niesamowity popatrz na topkę i zoczysz jak się wspaniale ubrałeś u kadali, jak nie będziesz dużo grać to nic nie wydropisz wartościowego by robić wyższe GR. mówię tu o przynajmniej 50 poziomie wysokich szczelin. Poruszał też ktoś temat 0WD, no cóż blizzard zawsze stawiał na gre zespołową i to mu się udało, DH to mucha, bez WD sam WD nic nie zrobi bez dobrego DH, tak to zostało zrobione by w teamie każdy miał swoją robote do wykonania i jak wszyscy zrobią to perfekcyjnie da się dojść bardzo wysoko i to mi się podoba, w kupie jest siła i to nie byle jaka.
25.02.2015 14:43Wpis zamieszczony przez: WolfGrom
osoba z teamu zrezygnowała z mnicha, bo kompletnie nic jej nie leciało, choć wiele sobie obiecywała po testach na PTR, przeszła na DH

Nie dziwie się, bo grając inną postacią niż DH ciągle lecą kusze, luki i kołczany(przynajmniej jest tak w moim przypadku)
Widać że DH jest faworyzowany...
25.02.2015 14:20Wpis zamieszczony przez: Hern
Jaka zmiana w gidbinie ?
To jest po prostu bonus setowy i nawet jezeli bedziesz mial te ze skilla + sycophants + gidbinowe, to tych gidbinowych nawet nie odczujesz.

Mam wrażenie, że jeden z nas źle czyta datamind, bo 6 bonus z Zunimasy tj:
Zunimassa's Haunt 6 pieces: [Enemies hit by your Mana spenders take 100% more damage from your pets for 4 seconds.]

(...) podczas gdy pozostałe zmiany mogą mieć również miejsce dla istniejących legend (w tym np dla totalnie słabego Gidbina):

Some pre-existing affixes that are already items have been re-added with a new ID. This might mean their values are getting buffed, or they are being brought back for this Patch (from beta).

AD 2.

Tak, tylko ty odnosisz takie wrazenie.

I Ty serio uważasz, że to są dokładnie takie zmiany, jakich szaman najbardziej potrzebuje?
25.02.2015 17:12Wpis zamieszczony przez: Rebelmind
Jaka zmiana w gidbinie ?

Mam wrażenie, że jeden z nas źle czyta datamind, bo 6 bonus z Zunimasy tj:
Zunimassa's Haunt 6 pieces: [Enemies hit by your Mana spenders take 100% more damage from your pets for 4 seconds.]

To sa 2 pewne bonusy setowe, bo opieraja sie na tej samej filozofi:

-Enemies hit by your Mana spenders take 100% more damage from your pets for 4 seconds.

Ewentualnie ten moze byc z innego lega:

- Gargantuan instead summons three smaller gargantuans each more powerful than before.

Takze gidbina wziales z odmetow swojej wyobrazni.Naprawde przykre, ze nie widzisz zaleznosci miedzy dwoma pierwszymi bonusami.

Oczywiscie, ze zmiany sa dobre-lepsze takie niz zadne.
Tutaj nie chodzi o "prostowanie" klasy, a o udoskonalenie setu.
Moim zdaniem obrali swietny kierunek
Yellon mordo moja :D

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum