Dajcie juz nam spokój z kraina prób...

Dyskusja ogólna
Diablo 3: RoS znowu mi się znudziło. Tym razem moim problemem nie jest drop (jak w gołym d3), czy bezsens grania jakąś klasą (chyba tylko szaman nie daje rady na solo obecnie), mam już dosyć krainy prób. Bieganie zwykłych riftów to totalne nudy i strata czasu, legend leci stosunkowo mało, exp też bez szału, jedynie matsy można tam sobie pozbierać... Najlepiej lata mi się obecnie takie grifty 40-45, lecą szybko, legendy padają co jakiś czas całkiem fajne, dużo odłamków a zatem i farmienia Kadali. Także w czym problem? Ano w tym żeby pograć godzinkę griftów, muszę pół godziny latać bezsensowną krainę prób żeby wyrobić kluczyki (rifty na tym poziomie zaliczam solo w 4-6 minut, w teamie 2-3). Niby owszem grając drużynowo można wejść cztery razy na jeden kluczyk (przekładanie i chowanie kluczyków zajmuje tyle czasu, że czasami mi się nie chce tego robić po prostu), ale to nie zmienia faktu, że w tygodniu gdy mam ograniczony czas to mi się po prostu nie chce tracić czasu na próby, chcę grać coś co daje mi fun, coś za co mam nagrodę, poza tym jak chcę robić swój rekord to nie chcę farmić konkretnego kluczyka, chcę po prostu móc wejść na poziom o jeden wyższy niż ten, który już zaliczyłem... Tak wiem trochę się żalę, ale naprawdę przy takim poziomie trudności jaki obecnie oferuje d3, żeby utrzymać fun z gry powinno się jak najszybciej wywalić krainę prób, czekanie do końca obecnego sezonu dla mnie oznacza brak zainteresowaniem grą.
Kraina prób powinna może nie zostać usunięta ale nie powinno być tak że za każdym razem kiedy chcę wejść na gr muszę przez nią przechodzić. I ta zmiana powinna nastąpić jak najszybciej.

26.05.2015 00:07Wpis zamieszczony przez: KoolkaVLO
Bieganie zwykłych riftów to totalne nudy

Założyłem temat o tym i sporo osób jest podobnego zdania:

http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/14381280743

26.05.2015 00:07Wpis zamieszczony przez: KoolkaVLO
(przekładanie i chowanie kluczyków zajmuje tyle czasu, że czasami mi się nie chce tego robić po prostu)

Można sprzedać do kupca na chwilę.
A wystarczyłoby zaimplementować możliwość robienia całej kupki kluczy naraz. Wkładasz do slota 18 kluczy i robisz próbę - jaką zrobisz, takie klucze masz.

Mnie niepokoi jedna rzecz - potencjalny spam rekordowych GR.

Załóżmy, że mój rekord to gr 55. Wielokrotnie na forum pisano że powinno się w tej sytuacji dać możliwość otwarcia 56. No to zaczęłaby się jazda - otwieram - patrzę co jest - o, nie zombie - zamykam. I pół dnia by się tak otwierało - zamykało.

Jestem za likwidacją krainy prób lub przerobieniem jej na coś niewkurzającego ludzi. Ale nie tak, by frustrowało to ludzi którzy będą otwierać, zamykać otwierać, zamykać... Tu trzeba coś zaproponować.
Jak najbardziej jestem za tym aby wywalić krainę prób!
Zróbcie ją na zasadzie 1 klucza który po przejściu danego poziomu GR można go będzie ulepszać i wspinać się wyżej z możliwością otwarcia niższych GR (solo).
W obecnej chwili jest to bez sensu i szkoda na to czasu, którego niestety wszyscy mają go coraz mniej.
Dodatkowo zróbcie coś w końcu z samą rozgrywką na GR. Losowanie bez przerwy riftu na którym są moby dające duży postęp w grze to totalny niewypał. Podniesienie "expa" za moby jak np: anarchy,skoczki,lacuni,osy itd spowoduje to że ludzie chętniej będą kończyć taki GR.

Ehhhh...pomysłów dużo ale pewnie piszemy to tylko dla siebie... .
26.05.2015 09:38Wpis zamieszczony przez: Thornhell
Załóżmy, że mój rekord to gr 55. Wielokrotnie na forum pisano że powinno się w tej sytuacji dać możliwość otwarcia 56. No to zaczęłaby się jazda - otwieram - patrzę co jest - o, nie zombie - zamykam. I pół dnia by się tak otwierało - zamykało.

To raz, problemów jest jednak więcej.
Cytując diablofans:
W jaki sposób umożliwić pobór kluczy GR? z listy? bazując na rekordzie?
Jak powinien działać system ulepszania klejnotów? Jeżeli masz możliwość pobierania kluczy z poziomu ostatniego rekordu to za każdym razem robiąc szczeline w 30-45 min ulepszysz sobie kamień.

Podobna dyskusja toczyła się niedawno
http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/14381278128#1
bazując na artykule
http://www.diablofans.com/news/48393-trials-will-be-removed-in-a-future-patch

O mnie za mnie?
powinny być dostępne klucze rekord -1, albo rekord -2.

Przykład, mam rekord 48, idę gościa i proszę o klucz. "O nie kolego, nie dostaniesz klucza z poziomu swojego rekordu, udowodnij że jesteś wart tego poziomu. Masz 46 i leć po nowy rekord."

edit:
tak dla ścisłości
Zdecydowane NIE dla krainy prób, odechciewa mi się chce na samą myśl o robieniu kluczy.
Kraina Prób jest bardzo kłopotliwa i nie spełniła niestety ani naszych ani waszych oczekiwań. Wyatt Cheng się przyznał, że jej osobiście nie lubi. Ja też mogę się przyznać, że jej nie lubię i cieszę się z faktu, że zostanie usunięta z gry, co Wyatt zapowiedział w tym wywiadzie (w języku angielskim).

Nie znamy jeszcze terminu, w którym uda nam się usunąć Krainę Prób z wersji gry dostępnej na serwerach, ale w naszych wewnętrznych buildach już to nastąpiło, a obecnie zajmujemy się rozwiązywaniem wielu zagadnień i problemów, o których wspominacie w tym i wielu innych wątkach.

Uzbrójcie się więc w cierpliwość – potrzebujemy trochę czasu, żeby zaprezentować wam nowe rozwiązanie i oddać do przetestowania. Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami o nadchodzącej zmianie i znających język angielski odsyłam do wywiadu z Wyattem.

Jednocześnie dalej zachęcam do przesyłania nam swoich opinii i sugestii na temat systemu kluczy do Głebokich Szczelin. Cały czas was słuchamy i reagujemy.
Cóż, ja również nie znoszę krain prób, bo jest to marnotrawstwo czasu, a przede wszystkim coś, co się kompletnie nie sprawdza. Przede wszystkim problemem jest to, iż przykładowo barbem luzem przelatujesz 50-55, a na krainie prób, w przypadku grubasów oraz rozchodzących się mobków, dojeżdżasz do 45-48.

Pomysł z -1 -2 od rekordu również jest chybiony - nie po to osiągnąłem rekord, żeby zaczynać z niższej półki. Co więcej - czasami lepiej pójdzie Głeboka 10 poziomów wyższa, gdyż ma lepsze zagęszczenie.

Niemniej wraz z usunięciem krainy prób likwidowana jest dla mnie blokada ograniczająca małe żuczki od wymiataczy - gdyż nic nie będzie na przeszkodzie, podobnie jak u nich, którzy wyfarmili bardzo wiele wysokich kluczy, szukać metodą prób i błędów najlepszego rifta. Jest to jednak raczej problem generowania poziomów, niż samej blokady w postaci krainy prób - są mapy, na których wiesz, że będziesz miał raj na ziemi jeżeli chodzi o zagęszczenie - a są mapy, z których lepiej od razu wyjść. To moim zdaniem powinno być również rozwiązane przy problemie krainy prób.
26.05.2015 17:15Wpis zamieszczony przez: Wuluxar
w naszych wewnętrznych buildach już to nastąpiło

Świetna wiadomość. Liczę na szybkie wdrożenie na PTR!
najlepiej gdyby oddzielić system poziomów gr od reszty i przeskalować trudność tylko w tym trybie, dopasowując to do możliwości każdej postaci, wymaga to jednak solidnego balansu wszystkich klas oraz buildów do nich.. ogólnie jak teraz patrzę na skutki wywalenia krainy prób to wychodzi że do przebudowy jest praktycznie wszystko - pierw zacznijcie od balansu umiejętności postaci, później dopasujcie do nich buildy, w taki sposób by zrównoważyć je między sobą i dopiero wtedy wywalenie krainy prób i całościowe dopasowanie trybu gr do wszystkich klas, uwzględniając przy tym mechaniki innych trybów, które w późniejszym czasie również należało by przebudować - by gr nie odstawało od reszty (jeśli oczywiście zamierzacie zrobić to w ten sposób)
Nie wiem czy było, jakby co to sorry.
A może niech klucze do gr lecą na zwykłych tak jak do tej pory (po to żeby nadal je zbierać), ale żeby otwierały gr-a z przedziału od 1 do [mój rekord + 1]. Uniknęlibyśmy wtedy sytuacji (jak ktoś wspomniał wyżej), że gracz przez pół godziny otwiera i zamyka gr-y w celu wylosowania najlepszej konfiguracji, bo w końcu trzeba będzie biegać aby te klucze uzbierać. Wg. mnie proste w implementacji i nieskomplikowane rozwiązanie.
Witam

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest na początek zrównanie wszystkich kombinacji mobów do pojawiania się w GR. Każda kombinacja musi być tak samo premiowana w przyroście. Trzeba raz na zawsze zakończyć Zoombie rifty. Muchy i anioły x2 powinny być bo z za mapy atakują :-)

Następnie jeśli to wyżej już bedzie, można dać ludziom wybór klucza jaki tylko chcą. Skoro ktoś chce 100 czemu nie ? Dałoby to dużą dowolność, każdy odpala co chce i tyle. Nie wiem na co można by wtedy narzekać. Party zbiera się wtedy bez wpływu kto jakie klucze ma. Gra zyskałaby poprzez dowolność. Teraz ludzie szukają po społecznościach ekipy z kluczami. A jeśli ich nie mam to jestem odrzucony.

Opcja rekord +1 bez mojej pierwszej propozycji spowoduje, że ludzie będą odpalać rekord +1 żeby tylko zobaczyć układ mobów. Odpalę 20x rekord + 1 i jak trafie zoombie to lece. A jesli każdy układ mobów jest tak samo premiowany to nie bedzię odpalania i sprawdzania.

A co komu szkodzi że ktoś odpali GR 100. Skoro da rade niech gra. Ważne żeby nie było gr50 zoombie i gr50 muchy.

Oczywiście każde odpalenie GR zabiera klucz, który dostajemy jak do tej pory z T6 Boss.
Właściwie to mnie też zastanawiało dlaczego moby losują się w konkretnych zestawach. Nie wiem co powoduje, że twórcy tak to napisali, że przy otwieraniu gr nie ma losowania mobów dowolnie z całej puli dostępnych.
IMHO powinno być wybieranie z listy jaki klucz chcemy wybrać w zależności od rekordu solo, dwójek, trójek, czwórek. zależność zostanie ta sama bo zmieścimy się w czasie lub nie proste a z bosów niech dalej lecą klucze zerowe. Bo kupowanie/dropienie randomowych kluczy to porażka.
Może lepiej byłoby mieć "rift keystone" który dostajemy po pierwszym przejściu krainy prób. Pozwala on na wchodzenie do riftów wybieranych z listy, max lvl to najwyższy który osiągnęliśmy daną postacią(lub najwyższy w ogólnym rankingu naszych postaci). Up tak samo jak teraz, jeśli zdążymy przed czasem to dostajemy możliwość podbicia go o X poziomów zależnych od czasu jaki nam pozostał. Kamień ten jest niezużywalny, można go ulepszyć/sprzedać/wyrzucić. Przy okazji zwolni się trochę miejsca w skrytkach, nie będzie trzeba przechowywać tylu kamieni prób. Posiadanie tego kamienia z poziomem większym niż 0 pozwala na wchodzenie do zwykłych riftów "za darmo".

Przybliżony cykl od początku do gr: kamień wstępu leci z pierwszej paczki za wszystkie bounty w akcie (lub może być tak jak teraz, dostajemy po kilka-kilkanaście kluczy za akt), dzięki niemu możemy wejść do zwykłego rifta, z bosa leci kamień gr o poziomie 0, nim wchodzimy do krainy prób, zależnie od tego jak nam pójdzie, dostaniemy odpowiedni poziom ostatecznego kamienia. Próby można przechodzić od nowa kiedy tylko chcemy, pod warunkiem, że zrobiliśmy chociaż jeden gr, w ten sposób staną się one takim szybkim sprawdzeniem na co nas stać, sami zdecydujemy gdzie możemy iść inną postacią-wariant z łącznym najwyższym poziomem gr.

Wydaje mi się, że to byłoby dość rozsądne rozwiązanie. Aczkolwiek posiadanie tego jednego przedmiotu wydaje się mało przemyślane, przecież to 1 slot w skrzynce a dyktuje tak wiele, może zamiast tego wszystkiego jeszcze lepiej byłoby przechowywać wszystko w danych konta.
Ogólnie to materiały i inne przedmioty stakowane powyżej ilości jednej kratki tak jak klucze szczelin powinny być obok odłamków zdecydowanie przywróci Rio sporo miejsca w skrzyni i zmieni podgląd ile czego się posiada, na nie sezonie mam ponad 700 zerówek i koło 400 zwykłych kluczy inni mają więcej to odczucie braku miejsca jest. Co do propozycji przedmówcy ciężko się z tym zgodzić takim nieskończonym kamykiem. Ułatwia miejsce ale za bardzo ułatwia kwestie farmy zwykłych szczelin, z czym się nie zgodzę bo to droga raz ze na skróty a dwa kolejny kontent gry zostałby na dobre uśmiercony a mowa tu tylko o formie zdobywania kluczy z konkretnym poziomem. Lista od 1 do rekordu ułatwia o tyle ze można masowo zrobić jakiś konkretny klucz i iść na farmę a nie tracić masę czasu na loterie w której zadane klucze i tak się uzyskuje. Z większymi kwestia zrobienia szczeliny na czas. Po co się rozdrabniac w szczegóły i kombinować jak koń pod górę, najprostsze rozwiązania praktycznie zawsze się sprawdzają. Nie mowie ze tak musi być ale rozwiązanie jest proste łatwe w implementacji i nie skazuje tych co poświęcili czas na farmę kluczy, na szukanie czegoś od nowa. U Oreka dodać 'ulepszenia klucza' i rozwijana lista, w przypadku nowego gracza czy sezonu poziom klucza 1.
27.05.2015 04:57Wpis zamieszczony przez: DarthProphet
za bardzo ułatwia kwestie farmy zwykłych szczelin, z czym się nie zgodzę bo to droga raz ze na skróty a dwa kolejny kontent gry zostałby na dobre uśmiercony

Bo sens gry jest taki że ma być ciężko i pod górkę?

Przecież nikt nie postuluje ułatwienia gry, posiadanie klucza w żaden sposób nie ułatwia farmy, klucz umożliwia wejście na farmę. Jest to jedyna droga pozyskania klucza, tak samo jak jedyną drogą pozyskania klucza prób jest zrobienie zwykłej szczeliny. I tu i tu nikt nic nie ułatwia.

Gdyby skasować klucze do szczelin, wszystkich, GR by się nadal latało, bo to najefektywniejsza farma legend. Z kolei U6 nic nie przebije pod kątem farmy matsów i klejnotów. Zlecenia by się robiło do pozyskania pierwszego pkw (czy tam innego itemku który leci ze skarbów horadrimów) i bye. Zlecenia obecnie są bytem który robi się z przymusu a nie wyboru.
26.05.2015 17:29Wpis zamieszczony przez: Thornhell
26.05.2015 17:15Wpis zamieszczony przez: Wuluxar
w naszych wewnętrznych buildach już to nastąpiło

Świetna wiadomość. Liczę na szybkie wdrożenie na PTR!

I to jest kolejny problem. Dlaczego wszystko musi być najpierw co najmniej przez 2 tygodnie na PST? To jest chore :/
Nie wyobrażam sobie usunięcia zleceń, już i tak mało kto na ubery chodzi. To są elementy urozmaicające grę, nie musimy ciągle do zakichania trzaskać jednego i tego samego. Można jedynie pokombinować z nagrodami, żeby ich pula była np. większa. Albo żeby były wymieszane tak, żeby szukać pierścienia wspaniałości wszędzie a nie tylko na I i IV akcie - niech leci wszędzie. Klucze do zwykłych szczelin są potrzebne żeby odsiewać graczy-szkodników co nic nie robią a mają dropy expo itp.

Z kluczami prób trzeba coś zrobić i wydaje mi się, że najlepiej będzie zrobić to tak, że jak zrobisz rekord solo (koniecznie solo) to masz w puli wszystkie klucze od 1 do tego swojego rekordu i sobie grasz. Ja mam osobiście rekord 39 więc nie byłbym tym zadowolony ale to najlepsze rozwiązanie :)

Oczywiście jak grasz w drużynie to kolejne klucze ulepszasz, klejnoty itp, ale podstawą jest gra solo tak jak przy limicie odłamków
27.05.2015 10:51Wpis zamieszczony przez: fishman
Nie wyobrażam sobie usunięcia zleceń, już i tak mało kto na ubery chodzi. To są elementy urozmaicające grę, nie musimy ciągle do zakichania trzaskać jednego i tego samego.

Moment, to zlecenia nie są trzaskaniem jednego i tego samego? Jeden akt, lokacje te same, potworki te same, nagrody te same. Ja powiedziałbym, że jest tu trzaskanie tego samego od zakichania.

Ok, jest akt 2-5 których praktycznie nikt nie lata.

I wcale nie twierdzę że należy zlecenia usunąć.
27.05.2015 10:51Wpis zamieszczony przez: fishman
Nie wyobrażam sobie usunięcia zleceń, już i tak mało kto na ubery chodzi. To są elementy urozmaicające grę, nie musimy ciągle do zakichania trzaskać jednego i tego samego. Można jedynie pokombinować z nagrodami, żeby ich pula była np. większa. Albo żeby były wymieszane tak, żeby szukać pierścienia wspaniałości wszędzie a nie tylko na I i IV akcie - niech leci wszędzie. Klucze do zwykłych szczelin są potrzebne żeby odsiewać graczy-szkodników co nic nie robią a mają dropy expo itp.

Z kluczami prób trzeba coś zrobić i wydaje mi się, że najlepiej będzie zrobić to tak, że jak zrobisz rekord solo (koniecznie solo) to masz w puli wszystkie klucze od 1 do tego swojego rekordu i sobie grasz. Ja mam osobiście rekord 39 więc nie byłbym tym zadowolony ale to najlepsze rozwiązanie :)

Oczywiście jak grasz w drużynie to kolejne klucze ulepszasz, klejnoty itp, ale podstawą jest gra solo tak jak przy limicie odłamków

nic bardziej mylnego, solo zrobisz próbe powiedzmy 40, we dwóch 45, 3ch 50 a 4rech 55, uważasz że to będzie ok? nie, co ci po kluczu(ach) skoro i tak nie zmieścisz sie w czasie robiąc 60 pomijam fakt że mógłbyś mieć nawet problem na starcie albo w połowie i kończyło by sie to rezygnacja. Obecnie jest taka możliwość by te klucze zdobyte drużynowo czyli WYŻSZE niż SOLO odpalać na grze jednoosobowej w ramach podjęcia próby i tyle. Więc dlaczego usunięcie krainy prób ma ukarać graczy podczas gdy jest usuwana by najprościej nie tracić czasu na coś co jest już "ograne". Dla przykładu mam klucz 64 z team party i nie myślę by go odpalać solo dlaczego? bo doskonale wiem że braknie dps'u na ancientowym kridershocie by zrobić rekord a bicie GR na siłę czyli dłużej niż ma to sens jest nieopłacalne pomimo że po godzinie-dwóch skończyłbym ulepszając klucze. Zbyt mała opłacalność jak dla mnie.

Co do gry SOLO, jakbym już naprawde chciał grać solo to pomyślałbym o konsoli wersja PC zalatuje rozgrywką zespołową (IMHO)

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum