Skrzynia i sezony

Dyskusja ogólna
Powiem wprost, gram od początku sezony i staram się przenosić na normal tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale grając wszystkimi klasami dostępnych postaci to jest zwyczajnie fizycznie niemożliwe. Nawet 1 zakładka na klasę nie wystarczy., nawet dodanie po sezonie 5 1 dodatkowej zakładki nic nie zmieni. Same klejnoty zwykłe i starożytne to prawie 1 zakładka, materiały do kraftu 2, a gdzie resztę zmieścić zostawiając po 1 każdym secie na klasę, które będą potrzebne do set riftów? Gdzie wsadzić legendy starożytne wpierające buildy konkretne? Nawet przed dodatkiem na 60levelu skrzynia sprawowała problemy, co dopiero teraz jak jest 3x więcej wszystkiego... blizzard to nie zakładki są problemem, tylko rozmiar skrzyni... Skrzynia jest przystosowana do gry góra 2 klasami postaci obecnie na konto.
Masz jeszcze całe eq na kazdej postaci. W jednym zmiescisz kilka setow dla klasy
Teoretycznie, ale blizzard powinien założyć by niczego nie trzymać w ekwipunku. Tylko grać spokojnie bez mułów, to było dobre w D2 15 lat temu... Robiłem już 1 raz porządki na normalu i sezonie i nic to nie dało, wywaliłem kupę rzeczy a nie mam nawet 1 wolnej zakładki...
A 11 nowych zakładek Ci wystarczy?
Nie 11 a tylko max 10.Jesli dobrze rozumuje to zakladka jest jednym paskiem wolnych slotow, tak jak sie na poczatku gry wykupuje. Czyli komplet 10 to jedna skrzynka extra.Obym sie mylil bo w przeciwnym razie reklamuja kiche i nie warto grac z tego powodu sezonow.
Może ktoś kto grał na PTR się wypowie? Ile faktycznie można zdobyć miejsc w skrzynce na sezonie?
1 zakładkę można kupić tylko na ptr z tego co widziałem, a po sezonie chyba będzie 2ga. Gdyby się dało tak po prostu za kasę kupić do końca 2 rząd to ba.. ale na pewno tak nie będzie. Poza tym to rozmiar zakładek jest problemem. Dużo grałem w Sacred2 i były 2 zakładki skrzyni tylko 1 na postać i 1 wspólna na konto, były na tyle duże że zawsze szło to ogarnąć, ale skrzynia była na dysku, a ewidentnie blizzard sępi na lepsze serwery... to jest cały problem.
W trybie nie sezonowym będzie 1 zakładka więcej, a w sezonie 5.
29.12.2015 10:47Wpis zamieszczony przez: Janas
Nie 11 a tylko max 10

"Wszyscy gracze posiadający dodatek Reaper of Souls będą mogli zakupić zakładkę skrytki. Jeśli obawiacie się, że to za mało, nie musicie się dłużej martwić – wprowadzimy możliwość zyskania dodatkowych zakładek (maksimum 10) dzięki postępom sezonowym."

1 do zakupienia + 10 za postępy to dla mnie 11

29.12.2015 10:47Wpis zamieszczony przez: Janas
Jesli dobrze rozumuje to zakladka jest jednym paskiem wolnych slotow,

zakładka to dla mnie zakładka - blizz nie pisał o paskach - teraz mamy 5 zakładek więc może być ich razem 16 (ja to tak rozumuję)

oczywiście jak ktoś wie jak będzie naprawdę to poprosimy o informację.
"Wszyscy gracze posiadający dodatek Reaper of Souls będą mogli zakupić zakładkę skrytki. Jeśli obawiacie się, że to za mało, nie musicie się dłużej martwić – wprowadzimy możliwość zyskania dodatkowych zakładek (maksimum 10) dzięki postępom sezonowym."

Wg mnie dostaniemy 5. Z powyższej informacji wynika, że max będzie 10, a 5 już mamy.
Z tego co rozumiem dostaniemy dodatkową skrzynię z wszystkimi zakładkami.
Tak jak pisze @Furbolg będzie max 10 zakładek. Ale z tego co pamiętam każda następna w kolejnym sezonie. Biorąc pod uwagę że, kolejne sezony mają trwać po 3 miesiące, to komplet 10 zakładek dostaniemy za około rok :)
Ja bym chętnie chciał, aby była opcja podejrzenia eq swoich postaci w profilu gracza czy to z poziomu menu czy w grze, nie tylko to co mają na sobie. Ułatwiłoby to odnajdywanie wszystkich rzeczy na mułach.
Obecnie mamy 1 skrzynkę z 5 zakładkami
na 2.4 kupujemy jakby 2 skrzynie z aktywna 1 zakładka czyli mamy już 6
na Sezonie 5 będzie 7, na 6 będzie 8, na 7 będzie 9 i na 8 będzie 10 i tak należy to interpretować.
29.12.2015 17:33Wpis zamieszczony przez: Twilightus
Obecnie mamy 1 skrzynkę z 5 zakładkami
na 2.4 kupujemy jakby 2 skrzynie z aktywna 1 zakładka czyli mamy już 6
na Sezonie 5 będzie 7, na 6 będzie 8, na 7 będzie 9 i na 8 będzie 10 i tak należy to interpretować.

Możliwe, że tak będzie. Grałem na PST i spotkałem tylko jedną ( poza wydaniem golda) nagrodę, że oprócz ramki jest dodatkowa zakładka do skrytki +1 (nagroda z dodatkową zakładką i ramką jest w postępach sezonowych Zdobywca).
oxide - a jesteś w stanie określić ile czasu potrzeba poświęcić by zdobyć tą zakładkę?
30.12.2015 12:02Wpis zamieszczony przez: ttb360
oxide - a jesteś w stanie określić ile czasu potrzeba poświęcić by zdobyć tą zakładkę?

No jest sporo do zrobienia i czasu żeby dojść do nagrody z dodatkową zakładką do skrytki, myślę że zależy od umiejętności gracza czy to zrobi mniej niż w dwa/trzy tygodnie czy powyżej :)
O ile nic się nie zmieni:

Chapter I:
complete 5 bounties
finish 1 nephalem rift
socket 1 gem
Blacksmith/jeweler/mystic to lvl 5
Kill skeleton king + Maghda
Reach lvl 35
Reward: none

Chapter II
Craft an item at the Blacksmith
Complete a Nephalem Rift on Hard or higher
Fully equip one follower
Blacksmith/jeweler/mystic to lvl 10
Find the Cube
Reach lvl 60
Kill Ghom and Izual on lvl 60 or higher on Hard or higher

Chapter III:
Transmog an item
craft a gem of imperial or greater quality
Blacksmith/jeweler/mystic to lvl 12
reach lvl 70 (rewards the first two pieces of the set)
Spend blood shards at kadala
Kill Queen Aranae and Urzael at lvl 70 on master or higher

Chapter IV:
Replace a Property on an item with encahnting at the mystic
Slay all Keywardens at level 70 on Torment I or higher
Slay Zoltun Kulle at level 70 on Torment II or higher (rewards another two pieces of your set)
Slay Siegebreaker Assault Beast at level 70 on Torment IV or higher
Reach Greater Rift Level 20 Solo (rewards the rest of your set)
Complete any Set Dungeon
Equip all Inventory Slots with Legendary items that have a minimum required level of 70.
Reward: Portrait Frame, Pet

Slayer
Complete the first 3 uber encounters on Torment 1 or higher
Reach GR25 solo
Kill Rakanoth & Adria on Torment 6 or higher
Finish a rift within 7 mins
level a legendary gem to 25
fully equip a follower with level 70 legendaries
Rewards: Portrait Frame

Champion
Master a set dungeon
Kill soul of evil (diablo uber) in T6 or higher
Reach GR30 solo
Kill Cydaea + Butcher in T7 or higher
Finish a T7 rift in 6 minutes
Level 3 gems to level 30
Reward: Portrait Frame

Destroyer
Reach GR40 solo
Finish a T8 rift in 5 minutes
Kill Azmodan and Belial in T9 or higher
Level 3 gems to level 40
Complete 1 conquest
Reward: Portrait Frame

Conquerer
Kill Diablo & Greed on T10
Reach GR50 Solo
Finish T9 rift in 4 minutes
Level 3 gems to level 50
Complete 2 Conquests
Reward: Portrait Frame AND AN ADDITIONAL STASH TAB

Guardian
Reach 70 in Hardcore
Kill Malthael in 90 seconds or less on Torment X
Finish a Torment X Rift in less than 3 mins
Reach GR60 solo
Level 3 gems to level 60
Complete 3 Conquests
Reward: portrait frame.

S5 Conquests:
Clear Act I-V Campaign in an hour
Achieve a 50mil gold streak (cannot be completed in The Vault and in Not the Cow Level)
Clear GR45 no set items (upgraded from no "class" sets last season)
Master 8 set dungeons
Clear GR55 with 6 different class sets

Jak widać należy zrobić dwa podboje. Jak dla mnie są one praktycznie niewykonalne dla kogoś kto gra 2-3 godziny przez weekend.

Przejście całej kampanii w godzinę - solo niemożliwe, przy idealnym zgraniu 4 osób robili to w 55-59 minut.

50 milionów złota w jednym ciągu - to jeszcze ujdzie, ubrać się pod złoto i iść do Ruin Korvusu (oraz z tego co wyczytałem zaliczy też nagrodę 50 milionów za zrobienie głębokiej szczeliny- tylko pytanie którego poziomu).

Zrobienie GR45 bez setu - tutaj na razie nie wiadomo czy łatwiej czy trudniej, przedtem był 40 ale bez setu klasowego, teraz jest 45 BEZ ŻADNEGO setu, tylko i wyłącznie legendy i nawet nie da się wesprzeć tym nowym zestawem pierścieni. Zostaje więc grać i grać aż się zdobędzie idealne starożytne legendy.

Osiągnąć mistrzostwo w 8 set dungach. 4 sety na klasy, czyli potrzebujemy 2 postacie (kłania się opcja odrodzenia) i 8 skompletowanych setów (jeden dostaniemy w trakcie wykonywania listy), a potem jeszcze kwestia czy damy radę je zrobić (sam nie sprawdzałem bo nie mam czasu na ptr).

Przejście GR55 przy pomocy 6 setów - czyli potrzebujemy 2 postacie, ale dochodzi kwestia iloma setami damy radę ten GR55 ukończyć (fakt po patchu grając solo moby mają mieć mniej hp ale wolniej będziemy zapełniać pasek postępu.

Biorąc pod uwagę fakt że ostatnio miałem trochę ponad 500 paragon i to było za mało żebym zrobił GR60, skończyłem na 58 (znaczy może gdybym miał szczęście i nielimitowane klucze to bym zrobił) to łatwo stwierdzić że jak dla mnie będzie to ze 2 miesiące grania (i to dzień w dzień).
I o ile "kłem" szło całkiem nieźle to pozostałe zestawy nie miały racji bytu.
proszę o pomoc. Jestem tu nowy i nie ogarniam jeszcze wszystkiego. Chciałbym zagrac z innymi ale nie wiem jak

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum