BlizzCon 2016 wiadomo

Dyskusja ogólna
Witam, czy wiecie coś, czy są jakieś zapowiedzi, plotki, tego co zaprezentują na BlizzCon'ie, odnośnie serii Diablo?
Osobiście słyszałem dwie plotki, które w mojej opinii, są bardzo mało prawdopodobne.
1. Diablo II w nowej odsłonie graficznej(sic!)
2. Drugi dodatek do Diablo III

Co myślicie, czy wiecie coś, może niebiescy?

P.S. To dyskusja ogólna, więc chyba dobrze tutaj zamieścić temat?
Nie ma i raczej nie będzie żadnych wcześniej niż na Blizzconie.Co do plotek to chciałbym żeby się wzięli za diablo 2 w odświeżonej wersji,natomiast Diablo 3 powinno wylądować na śmietniku historii bo nie jest godne swojego tytułu.
Możemy się spodziewać jedynie zapowiedzi czegoś z diablo na gamescom , kilku (most famous) zagranicznych streamerów zostało zaproszonych na ten event. Myślę , ze nie bez powodu .

Ale to tylko przypuszczenia, plotki zas od dawna sa, ze na blizzconie graczom diablo "opadną szczęki". Opis blizzcona tez jest ciekawy, bo mówi on, ze będziemy swiętowac 20lat diablo, o innych grach blizza jedynie wspomniano.

Na reddicie (j.ang) masz w zasadzie wszystko na temat : https://www.reddit.com/r/Diablo/comments/4jijwt/diablo_3_expansion_2_versus_diablo_4_new_diablo/?

Nie ma i raczej nie będzie żadnych wcześniej niż na Blizzconie. Co do plotek to chciałbym żeby się wzięli za diablo 2 w odświeżonej wersji. Natomiast Diablo 3 powinno wylądować na śmietniku historii bo nie jest godne swojego tytułu.

Heh, diablo 2 tez nie było idealne, wielu zmian trzeba było żeby ta gra stała się legendą.
23.06.2016 20:09Wpis zamieszczony przez: MiSiek

1. Diablo II w nowej odsłonie graficznej(sic!)

[/quote]

O DII na silniku SCII wiadomo już od dawna
https://www.youtube.com/watch?v=zluETWoi0II
Witam!

Mam nadzieję, że remake D2 wypali! Dziś po kilku dobrych latach wrociłem na Bn 1. Jestem w stanie przełknąć grafike w Warcraft3,tak w D2 jest ona nie do wytrzymania. Po kilku chwilach w sanktuarium oczy piszczą z bólu. Postęp technoligiczny jednak robi swoje.
Mimo wszystko jeżeli miałbym wybierać brałbym w ciemno stare D2 niż "nowe" D3. Mroczny klimat 666 i handel w grze robią robotę o runach nie wspominając..
Sory za porównania nie mogłem się powstrzymać :P
Ja natomiast mam ogromną nadzieje, na kolejny dodatek do DIII i ciekaw jestem czy Ci wszyscy hejterzy co na tym forum są kupią dodatek czy nie, bo znając życie kupią i to w ciemno tak jak to było z Rosem, podstawka po pewnym czasie była łeee łeee, nie twierdzę, że była idealna bo faktycznie miała parę niedociągnieć, ale po wejściu rosa wszystko się diametralnie zmieniło i każdy był podjarany, teraz już znowu same hejty lecą.

Ostatnio po filmie Warcraft dostałem od znajomego kod na trial 30 dniowy do WoWa, wklepałem, pograłem, na początku mi się podobało, wbijanie lvla i te sprawy, potem po wbiciu 90 jakoś te podjaranie moje opadło i gra mi juz nie przypadała do gustu tak jak na początku i co? Nie polazłem na forum wowa i nie wypisywałem jaka to ta gra jest beznadziejna, ze abonament i te sprawy, a że to a tamto mi nie pasuje, bo ów forum by mnie miało za cebulaka roku, ale tutaj widać nikomu to nie przeszkadza, że robi cebule na forum. Proponuje zrobić tak jak ja z wowem, jak sie nie podoba to skończyć grac nie informując całego świata jak ta gra jest zła bo to bo tamto, bo ten świat najzwyczajniej w świecie ma to w DUPIE :)

Wyrażanie opinii jest jak najbardziej ok, ale lamentowanie już nie, a niestety opinie mogę policzyć na tym forum na palcach lewej dłoni, bo reszta to zwykły lament.

PS: Aha i jeszcze mi się przypomniało, że dopiszę iż ja na miejscu blizza olałbym te patche co sezon i po prostu zostawił wersję taką jaka była po wprowadzeniu dodatku skoro inni nie doceniają tego, że jednak wychodzą łatki, lepsze czy gorsze ale wychdozą, bo to że oni za darmola dają jakieś patche przemawia na ich stronę a niektórzy tutaj chyba mają za dużo i im się w tyłkach przewraca, więc najlepiej by było całkiem odciąć niagare i zostawić sahare...
04.08.2016 09:56Wpis zamieszczony przez: Pagos
Ja natomiast mam ogromną nadzieje, na kolejny dodatek do DIII

A ja mam coraz większe przekonanie że dodatku nie będzie. Z jednej prostej przyczyny. Co tam miałoby się znaleźć? Nowy poziom? Przecież nic nie zmieni bo staty sprzętu już są tak wykręcone że teraz serwery wymiękają. Nowy akt? Przecież kampanii nikt nie gra. Nowa postać? Blizz do tej pory ma problem z ogarnięciem tego co jest. PVP? To wymagałoby przebudowy całej mechaniki gry właśnie pod ten tryb. A skoro przebudowywać całą mechanikę... łatwiej napisać ją od nowa. Nową postać dać z innymi, nowy akt dać z nową świeżą kampanią... Dlatego ja liczę na D4.
]

PS: Aha i jeszcze mi się przypomniało, że dopiszę iż ja na miejscu blizza olałbym te patche co sezon i po prostu zostawił wersję taką jaka była po wprowadzeniu dodatku skoro inni nie doceniają tego

Czyli strzeliłbyś foszka na graczy którzy jednak grają i doceniają, tylko dlatego że jest grupa niezadowolonych? Zaiste.. nie zakładaj firmy. Zasada jest jedna. Niezadowolony klient musi gdzieś wylać swoją frustrację. Zadowolony.. nie ma czasu, on się dobrze bawi:D
04.08.2016 12:15Wpis zamieszczony przez: Khavai
Czyli strzeliłbyś foszka na graczy którzy jednak grają i doceniają, tylko dlatego że jest grupa niezadowolonych?

Raczej pokazałbym, że może być jeszcze gorzej i mogą nie dostawać wcale, skoro nie doceniają tego co mają obecnie :P
Dlatego ja liczę na D4.

a ja nie liczę, bo wątpię by nowe diablo było tak dobre jak 1 czy 2 bo:
- kto miałby je stworzyć? - twórcy 3ki czy kolejni nowi twórcy? a skąd wiadomo, że ci nowi będą "czuć stary klimat"?
- nowa gra musi być w miarę łatwa by przyciągnąć młodzież, która jest przyzwyczajona do "łatwości"
- starzy gracze pamiętający 1czy 2kę sa już naprawdę starzy (średnio licząc jeśli gracze w 2000r mieli 16 lat to ile będą mieli w roku 2020?)

IMO - są/będą 3 opcje dla diablomaniaków:

- dalej grać w d3, i cieszyć się, że blizz co 3 miesiące coś poprawia w tej grze
- dla narzekających na d3 czekać na nową wersje d2
- dla prawdziwych hardkorowców męczyć się w d1/2
Ja natomiast mam ogromną nadzieje, na kolejny dodatek do DIII i ciekaw jestem czy Ci wszyscy hejterzy co na tym forum są kupią dodatek czy nie, bo znając życie kupią i to w ciemno tak jak to było z Rosem

Uderz w stół, o nożyce się odezwą :) Tym bardziej, że prawisz herezje typu "ktoś ma inne zdanie niż JA - hejter z dziada, pradziada". Ostatnio dużo, może nawet najwięcej podawałem powodów dlaczego liczę na nowego diabełka lub coś w uniwersum, ale na sam dodatek... już nie bardzo liczę. Przy okazji wypunktowałem wady trzeciej części.. Mógłbyś mi wskazać gdzie ten cały hejt (znaczy się żale, bardzo często ozdobione bluzgami, bez argumentów, za to z wieloma nielogicznościami)? Bez generalizowania i mylenia hejtu z ironią oczywiście :)
Od razu też odpowiem na pytanie. Jeżeli jednak wyjdzie nowy dodatek, to pewnie kupię kilka tygodni po premierze i raczej gra mi da wiele godzin dobrej zabawy. Tylko wiesz, ja to taki trochę fanatyk hack&slash i teraz w wolnym czasie odświeżam sobie Diablo 2 :)

Proponuje zrobić tak jak ja z wowem, jak sie nie podoba to skończyć grac nie informując całego świata jak ta gra jest zła bo to bo tamto, bo ten świat najzwyczajniej w świecie ma to w DUPIE :)

Ciebie interesuje, bo przecież o tym piszesz... i Blizza też bo często prosi o komentarze, głównie te negatywne.

04.08.2016 13:22Wpis zamieszczony przez: ttb360
- dalej grać w d3, i cieszyć się, że blizz co 3 miesiące coś poprawia w tej grze
- dla narzekających na d3 czekać na nową wersje d2
- dla prawdziwych hardkorowców męczyć się w d1/2

Trzecia opcja wcale nie taka straszna ;)
Ja myśle że może się okazać że Blizz planuje stworzyć/tworzy film osadzony w uniwersum diablo.
Chyba jedyną wskazówką są "kostki" dodane blizzcon goody bag:

Kostka D4 z datą blizzconu... :)
Ja natomiast mam ogromną nadzieje, na kolejny dodatek do DIII i ciekaw jestem czy Ci wszyscy hejterzy co na tym forum są kupią dodatek czy nie, bo znając życie kupią i to w ciemno tak jak to było z Rosem, podstawka po pewnym czasie była łeee łeee, nie twierdzę, że była idealna bo faktycznie miała parę niedociągnieć, ale po wejściu rosa wszystko się diametralnie zmieniło i każdy był podjarany, teraz już znowu same hejty lecą.

To co zniszczyło fun z D3 to było w kolejności:
1. Auction house - zamiast zdobywać przedmioty w grze, grało się po to żeby zarobić na nie w AH

2. Klany - nie samo ich powstanie, ale to że nie opłacało się grać solo i jedyny słuszny sposób gry to była drużyna 4 bohaterów, uzupełniająca się umiejętnościami wzajemnie. Co za tym idzie, cała gra była optymalizowana pod drużynę. Grający solo czy chociażby w duecie, był smutną żabą.

3. Głębokie szczeliny - po prostu okrojono grę ze wszystkiego co wymyślono do tej pory, pozostawiając mechaniczne klepanie potworów. Oczywiście był to jedyny słuszny sposób gry, bo tutaj zdobywało się najwięcej PD.

4. Sezony - wszystko co zdobyłeś w tej grze przez ostatnie 2,5 roku poszło do piachu. Od teraz każdy może zdobyć to samo, a nawet więcej w trzy miesiące (albo trzy dni). Co trzy miesiące wszystko się resetuje i apiać od nowa to samo. Oczywiście jest to jedyny słuszny sposób gry i oczywiście jeśli masz paczkę zgranych kumpli to grasz dwa trzy dni żeby zdobyć wszystko, w przeciwnym razie znowu jesteś smutną żabą, możesz dołączyć do innych żab na publicznym.

Do tego szereg drobnych zmian jak kilkukrotna dewaluacja przedmiotów oraz statystyk postaci. Bugi które powodowały, że nieuczciwi gracze dorabiali się fortun lub osiągali szczyty rankingów.
Wyciekło info, że powstaje odświeżony Starcraft 1, dodając do tego wypowiedź niebieskiego z zeszłego roku, że bardzo chętnie by zagrał w odświeżone Diablo i możemy się w tym temacie miło zaskoczyć...

Ja bym stawiał na odświeżone D1 + D2... (może połączone jakoś), :)
07.08.2016 12:54Wpis zamieszczony przez: Horizon
Wyciekło info, że powstaje odświeżony Starcraft 1, dodając do tego wypowiedź niebieskiego z zeszłego roku, że bardzo chętnie by zagrał w odświeżone Diablo i możemy się w tym temacie miło zaskoczyć...

Ja bym stawiał na odświeżone D1 + D2... (może połączone jakoś), :)

Popieram , ale D1 + helfire i D2 + LOD remake tych gier .
Myślę, że dowiemy się w najbliższym czasie o nowym projekcie związanym ze światem Sanktuarium i nie będzie to kolejny dodatek do trzeciej części. Ostatnimi czasy wiele rzeczy zostało dodanych, ale nie są to rewolucyjne zmiany, prawdopodobnie wprowadzono wszystko, co w procesie produkcyjnym D3 uważano początkowo za odpad i po recyklingu wprowadzono w postaci łatek.

Dodatek do D3 nie jest wykluczony, ale na pewno nie stawiałbym go jako główny koń nadchodzących imprez ze względu na to, że hack'n'slashe są dochodowe przez stosunkowo krótki czas (mam na myśli żywotność/dochodowość pojedynczego produktu).

Również sam zespół pracujący nad RoS się przerzedził. Już niebawem dowiemy się o co chodzi. Osobiście bardzo lubię świat Diablo i mam nadzieję, że zostaniemy uraczeni czymś fantastycznym. Oby nie był to film, ale pełnoprawna gra.
06.08.2016 13:36Wpis zamieszczony przez: Tyhagara
To co zniszczyło fun z D3 to było w kolejności:
1. Auction house - zamiast zdobywać przedmioty w grze, grało się po to żeby zarobić na nie w AH

2. Klany - nie samo ich powstanie, ale to że nie opłacało się grać solo i jedyny słuszny sposób gry to była drużyna 4 bohaterów, uzupełniająca się umiejętnościami wzajemnie. Co za tym idzie, cała gra była optymalizowana pod drużynę. Grający solo czy chociażby w duecie, był smutną żabą.

3. Głębokie szczeliny - po prostu okrojono grę ze wszystkiego co wymyślono do tej pory, pozostawiając mechaniczne klepanie potworów. Oczywiście był to jedyny słuszny sposób gry, bo tutaj zdobywało się najwięcej PD.

4. Sezony - wszystko co zdobyłeś w tej grze przez ostatnie 2,5 roku poszło do piachu. Od teraz każdy może zdobyć to samo, a nawet więcej w trzy miesiące (albo trzy dni). Co trzy miesiące wszystko się resetuje i apiać od nowa to samo. Oczywiście jest to jedyny słuszny sposób gry i oczywiście jeśli masz paczkę zgranych kumpli to grasz dwa trzy dni żeby zdobyć wszystko, w przeciwnym razie znowu jesteś smutną żabą, możesz dołączyć do innych żab na publicznym.

Do tego szereg drobnych zmian jak kilkukrotna dewaluacja przedmiotów oraz statystyk postaci. Bugi które powodowały, że nieuczciwi gracze dorabiali się fortun lub osiągali szczyty rankingów.

Dla mnie ta gre zepsuly nastepujace czynniki
Bardzo skrotowo opisze:
-Nowa itemacja(Najnowszy patch przed rosem)
-Ulatwianie gry,
-Sezony
-zrezygnowanie z obiecanego pvp
-zbyt duzo wypadajacych itemkow
-mozliwosc boostowania konta

Co do szczelin to sa one napewno na duzy+ pozwalaja na normalny exp a nie klepanie 1 lokalizacji w kolko
08.08.2016 18:02Wpis zamieszczony przez: Uazoreq
prawdopodobnie wprowadzono wszystko, co w procesie produkcyjnym D3 uważano początkowo za odpad i po recyklingu wprowadzono w postaci łatek.

Oj znalazłoby się tego jeszcze dużo co było gotowe przed premierą d3:

- talizmany
http://diablo3.pl/wp-content/uploads/2010/08/Talisman.png

- rozbudowanie skilli fallowerów
https://asdclan.files.wordpress.com/2011/05/followers.jpg

Było tego jeszcze trochę, ale nie chce mi się już szukać :)
Diablo 3 powinno wylądować na śmietniku historii bo nie jest godne swojego tytułu.

Uważam tak samo. Wracając do blizzconu , a nawet bliżej do gamescomu to według mnie zostają 2 opcje :

- odświeżone d1 + d2 lub samo d2
- zapowiedź nowej gry uniwersum związanego z diablo lub d4
12.08.2016 13:28Wpis zamieszczony przez: n4xp
Diablo 3 powinno wylądować na śmietniku historii bo nie jest godne swojego tytułu.

Uważam tak samo. Wracając do blizzconu , a nawet bliżej do gamescomu to według mnie zostają 2 opcje :

- odświeżone d1 + d2 lub samo d2
- zapowiedź nowej gry uniwersum związanego z diablo lub d4

Masz rację . Ogromnie czekam na Gamescom i Blizzcon też , ale bardziej na Gamescom bo szybciej się odbędzie . Cóż myślę , że w 2017 roku Odświeżone Diablo 1 , Diablo 2 lub oba tytuły z dodatkami , a w 2019 roku Diablo 4 lub inna gra w tym uniwersum .

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum