Problem z GR80 - Żniwiarz

Szaman
hi

Nie dam rady się przebić na gr80, brakuje albo dps, albo przeżywalności, zależne od tego czy mam w kostce piec, czy kota.
link do profilu http://eu.battle.net/d3/en/profile/Okrutnik-2601/hero/82132970

Może ktoś doradzi co zmienić/ulepszać w pierwszej kolejności, bo już się uparłem na żniwiarza i nie chcę za bardzo biegać szaman petami.
Z góry dzięki :)
Opcje są dwie :

1) Kot w kostce - wtedy zamiast unity dajesz Convention of Elements i dostosowujesz żniwa do obrotu na żywiole trucizny. Vile Hive wtedy w łapie obowiązkowo. Koniecznie w czapce diament na 12% cdr. Pas - Haunting Girdle. Cała twoja moc opiera się na pierścionku CoE - rzucasz haunt/locust swarm oraz gromadzisz moby wtedy gdy jest co innego niż poison.

2) Piec w kostce - zakładasz unity, pas Belt of Transcendence (bo tylko to ochroni cię przed większością ataków riftgauardiana i zmniejszy ataki zwykłych mobów), jako mojo - Vile Hive. Jest to opcja na wyższe levele jak już masz dość dobrze dobrany sprzęt i pewne ogranie.

Ostatnio zrobiłem swoją żniwiarką gr88 - nie patrz na obecny sprzęt a w szczególności na mojo bo ulepszyłem go znacznie od tego czasu. Generalnie zasada jest taka żebyś upychał gdzie się da obrażenia obszarowe. No i nie ginął. :)

Edit:
No i zmień runę w duchowej wędrówce na "Jaunt" - dodatkowa sekunda nieśmiertelności daje bardzo dużo.
Dzięki za odpowiedź. Udało się zrobić GR80, ale dopiero jak grałem z kotem w kostce, cdrem w kasku i jednością, czyli bardzo defensywnie, dobiłem jeszcze caldesany i w końcu weszło. Oczywiście ustawiłem też runę jaunt.
Pozdrawiam
Pochwalę się, że zaliczyłem wczoraj swoją żniwiarką GR90. Jestem 336 na tą chwilę w rankingu.

Żniwiarka ma ten jeden podstawowy problem, że potrzebuje na wyższych gr dużej szybkości ataku. To daje tylko Pain Enhancer ale zamiast czego go włożyć - Bane of Stricken być musi bo z bossem się nie wyrobimy, Bane of Trapped być musi - bo za duża strata dps, Estoeric Alteration - tu można kombinować z pasywką Bagienne Zestrojenie ale w miejsce Medium i iść w bój z jednym życiem. Wczorajszy gr zaliczyłem w klasycznym zestawieniu (tak jak ubrana jest obecnie moja postać) + zmory + esoteric. Myślę jednak żeby spróbować jeszcze raz wyżej z Pain Enhancerem bo wydaje mi się że będzie lepiej.
Podepnę się, bo po co nowy wątek zakładać.
Zerknie ktoś co pozmieniać poza szukaniem starożytnych wersji zmienić?
Dziś zrobiłem GR 71 zostało ledwie 40 czy tam 44 sekundy czasu. Więc na styk. Po tym wbiłem Caldesana w portki.
Wieczorem pewnie siądę do 72.
@Kitas
Prawie 900 paragon i pytasz się co zmienić?
Nie wiesz jak się wchodzi na tablice, aby zobaczyć jak są ubrani najlepsi?
Po odpaleniu Diablo, ale przed wejściem do gry masz na dole po prawej ikony,.. min. z tablicą wyników - zobacz tam co musisz zmienić.
Klikasz na jakimś batlletagu z topki tablicy i w tabelce szczegóły postaci.

Poza tym, czemu masz puste sloty w kostce?
Nic mi tam nie wyświetla, gemów też nie widzę?

Kukri i mojo Zuni? Haha udany jesteś. ;-)
Kukri i sztylet strzałek (zamienie dłoń/kostka), to jest broń Szamana do bulidu na strzałki, z maską Carnevil.

Następnie biegasz z Szelmą? Nikt do poważnej gry go nie bierze.
Masz w nim źle przerolowaną broń i nie takie pierścienie jakie powinny być. Dps w pomocniku się nie liczy a tylko moce do stunowania, czyli zamrażanie i błyskawice w broni, do spółki z pierścieniem, lub tarczą, które muszą mieć odpowiednią legendarną moc. Do tego pomocnik musi mieć artefakt na nieśmiertelność, albo ewentualnie ze skróceniem o połowę odnowienia umiejętności.

Wejdź na YouTube i tam polscy tuberzy prezentują bulidy na kopy - wyszukaj.

Jeżeli czegoś nie będziesz rozumiał to zapytaj a postaram się pomóc.
No tak palcem człowiek nie pokaże nie wiadomo o co chodzi.
Pytam, bo Szamanem prawie w ogóle nie grałem. Non sezon to lipa nie postaci:

http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Kitas-2667/hero/85706372
@Kitas
Mnie wskazanej postaci na Twoim profilu nie wyświetla - może dlatego że masz więcej niż 10 slotów na postaci. Nie wiem co tu jest grane, ale link bezpośredni się przydał.

Moim zdaniem teraz powinieneś się wziąć za farmę lepszych itemów, na zwykłych riftach kurczakiem - o ile masz nóż, mojo Manujamy.
Masz słabiutką Różę wiatrów, jednak jak się upierasz iść z tym sprzętem wyżej no to tak:

Rękawice przerolować na szybkość ataku.
Palec małego wyrolować szanse na kryta.
Obietnice podróżnika masz super - int rolujesz na szanse na kryta i to na maxa (mus), bo ona zostanie z Tobą na długo o ile nie na zawsze.
Ukatrupianski - wit przerolowujesz na Monstra, lub obszarówkę.

Rytuał pewności zmieniasz na Przebicie zasłony, bo w tym bulidzie many nigdy nie brakuje. Tylko 1 skili ją zużywa. Reszta jest dobrze.

Sprawa Templara.
Gniew burzy (nie nadaje się do tego bulidu) o ile masz zmień na Eun-Jang-Do z błyskami - inny żywioł przerolowujesz na błyskawice.
Oko Eliasza zmień na jedyny słuszny Medalion Johana z mocą grupowania mobów. Tarcza i pierścienie są właściwe, ale liche - wszędzie gdzie możesz rolujesz jak najwyższa szybkość ataku - tylko AS liczy się u pomocnika.

To by było na tyle. Powodzenia!

Jeszcze zmień umiejętność u Templara Zastraszanie i Natchnienie na alternatywy, bo wymienione są złe.
Nie tu wrzuciłem innego posta. :-)
Niestety w amulecie rolowane było gniazdo, więc coś podobnego muszę wydropić.

Nóż manajumy i mojo kuraka gdzieś w skrzyni jest.
Czy przy kuraku coś w buildzie zmieniać?

Broń dla templara gdzieś jest w skrzyni. Lipa jest taka, że grając czarownikiem czy szamanem dropię dla towarzysza sprzęt z inteligencją.
Teraz musiałbym założyć postać z siłą i rolować siłę.
@Kitas
To to amu nie jest ostateczne, bo docelowo w biżuterii nie powinno być wita i inta. W pierścionkach CC, CD, AS i AD i żywioł w amu.
Dlatego bywa, że niestarożytna biżuteria, ale nie tylko, jest lepsza o ile ma znacząco większy DPS.
Docelowo wita nie powinno być nigdzie poza maską, zbroją, pasem, spodniami i butami.

Jeśli chcesz farmić kurczakiem, to zakładasz Zmorę potężnych.
Zmieniasz runę w psach zombi na płonące ogary.
Pierścień na jednego dużego psa.
Jeśli nie giniesz często, to w pasywkach zmieniasz medium na bagienne zestrojenie i koniecznie Rytuał pewności na Przebicie zasłony.
Rytuał pewności używa się tylko na rekordowe GR, ale zamiast Medium a nie Przebicia, bo przebicie, to jest musowa ZAWSZE pasywka w tym bulidzie.
Niektórzy zmieniają też Zmorę uwięzionych na Ezoteryka, jeśli masz kłopoty z przeżywalnością. Reszta zostaje niezmiennie.

Nie przejmuj się inteligencją w sprzęcie dla Templara.
W ogóle nią sobie głowy nie zawracaj. Tu liczą się tylko legendarne moce, szansa na blok i AS.
Ja też nie grałem żadną postacią na siłę i nie mam itemów dla Templara z siłą. Rolowanie siły w itemach dla Templara to niewiedza.
Może być jak wydropisz itemy na postaci na siłę, ale i tak nie zrobisz z nią 1 GRa więcej.
Zabójcze ciosy mają pety a Templar ma Ciebie leczyć i stunować unikalne i bossa - to jego zadanie a nie walka.

Generalnie Szaman na pety, tak jak żniwiarz musi pchać się w środek grupy mobów, lub stać jak najbliżej. Tyko w walce z pojedynczym bossem ustawia się zawsze dość daleko za petami (wtedy nie liczą się staki ze żniw dusz). Pety muszą być między strażnikiem a postacią - to jest nasza tarcza.

Pomału, mimo niskiego paragonu robię się ekspertem od gry solo (może kiedyś się to zmieni) Szamanem.
Gram tylko solo i szkoda że nie ma tablicy na czyste solo, bo to co jest to jest kpina. Ludzie naładują się grając na multi a potem idą walczyć o tablice solo - śmiech na sali.
Gdybym miał czas i chęci, to na pewno byłbym w topce.

Niestety zmusili nas do nabijania laveli Caldesannów i przez to jeszcze bardziej pogłębili przepaść miedzy nolajfami a zwykłymi graczami.
Promują nolajfing - szkodliwie, niewychowawczo! :-D

DOPISANE:
Zapomniałem o najważniejszej sprawie na rift 4min.
Najlepiej mieć karwasze Nemezis, bo z kapliczek będą elity, więc częściej można je bić, co się przekłada na krótszy czas wykonania.

Co do farmienia, to przy ringu na jednego psa trzeba oczywiście zmienić wędrówkę na jedność żywiołów i amulet piekielnego ognia z uberów, ale nie każdy ma dobry i nie każdemu w tej konfiguracji odpowiada granie, więc musisz wytestować co Tobie pasuje bardziej.
04.12.2016 19:58Wpis zamieszczony przez: Korsarz

Pomału, mimo niskiego paragonu robię się ekspertem od gry solo (może kiedyś się to zmieni) Szamanem.
Gram tylko solo i szkoda że nie ma tablicy na czyste solo, bo to co jest to jest kpina. Ludzie naładują się grając na multi a potem idą walczyć o tablice solo - śmiech na sali.
Gdybym miał czas i chęci, to na pewno byłbym w topce.

[/quote]

Prawda jest taka ,że zrobili wszystko ,by D3 był grą dla niedzielnych graczy.
Grając w pt masz o wiele lepszy exp i drop.
Jak masz dobry drop to szybciej expisz.
Jak szybciej expisz ,to szybciej wbijasz peragony -i jeszcze bardziej odstajesz postacią.
Najgorsze jest to ,że gracze płaczą że za duży drop ,a sami grają w pt...

Oczywiście że gra w pt jest zwyczajnie lepsza ,i to nawet bez tych tzw. ulepszeń .
Moja siostra ,po wyjaśnieniu mechaniki postaci ,ogrania grę postacią ,niż niejeden znawca D3 na forum :D...Fakt ostro kiedyś grała w Tekkena ,ale o gra z taką mechaniką ,to dla niej nowość .
Biorąc pod uwagę że ludzie oceniają skilla graczy ,przez wzgląd na max gr ,i plv -to czemu się tu dziwić że mają takie nastawienie do pt?
Gracze chcą ,to dostaną .
Biorąc pod uwagę że większość graczy to lenie - trudno się mówi .

W normalnych grach pt nie było koniecznością ,a faktycznie należało się troszkę przyłożyć do tego ,by drop i exp był wyraźnie większy(pisze to jako ktoś ,kto wydrpopił swojego czasu jeden z najlepszych łuków w Polsce i europie ,w niegdyś bardzo popularnej grze mmo-grałem głównie solo:) ).
Jednak co ja się tam znam ,skoro większość buildów to 1 atak ,i 5 bufów do tej um ,i umiejętne pozycjonowanie postaci.
Sokoro topowi gracze w tej grze, są wyśmiewani lub ignorowani -to po co się produkować ...

Ps Faktycznie czasami propozycje graczy ,nawet z naszego forum, zostawały wprowadzane do gry ,ale to było kilka lat temu...

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum