SteelSeries Rival 100

Dyskusja ogólna
Szukam jakieś myszy nie za drogiej (100-200 zł). Słabo się wyznaje w temacie. Co sądzicie o SteelSeries Rival 100?
Przy okazji jakaś klawiatura też by się przydała :)

edit: za co już ten minus na dzień dobry? oO
Minusem się nie przejmuj, cebulaki zaczynają swój dzisiejszy dzień :)

Ja osobiście gram na bezprzewodowej LG M705. Wiadomo że przewodówki lepsze do gier, może być coś z serii Razer również.
Rival 100, dobra mysz, aczkolwiek bez fajerwerków;). Dużo płacisz za markę.
Ja osobiście ponad rok temu zdecydowałem się na zakup gryzonia Nateca, dokładnie model GX78.
Może nie jest to sprzęt markowy jak SteelSeries, ale..
Mysz wykonana naprawdę porządnie, moim zdaniem nie odstaje od wyżej wymienionej.
Do tego ma wiele funkcji przydatne graczom, w tym:
11 przycisków, w tym kilka w pełni programowalnych
Wbudowana w mysz pamięć makr. Nagrywasz makra, zapisujesz w myszy, i tyle. Możesz odpiąć mysz, iść do kumpla podłączysz i makra nadal są. Ba, nie masz żadnego oprogramowania do makr (musisz tylko zainstalować do skonfigurowania myszy, później można wywalić), więc żadna gra nie widzi programów trzecich.
Niezależna konfigruacja czułości x/y, oraz zapis 5 ustawień które można dynamicznie zmieniać.
Sensor laserowy AVAGO 9500, który pozwala na regulowanie czułości w zakresie 100-5700 DPI.

To tak z grubsza. Budżetowa mysz z naprawdę potężnym wyposażeniem. Budżetowa, aczkolwiek wykonana naprawdę solidnie.
Zobacz te, poczytaj opinie w necie i kup którąś.

Roccat Lua
Roccat Kova
SteelSeries Rival 100 (masz ją na oku) :-)
SteelSeries Sensei
Logitech G302 Daedalus
Logitech G300s
Logitech G402 Hyperion Fury
Logitech M500
Razer Abyssus
Razer Deathadder
Redragon Samsara
Redragon M801 Mammoth
Redragon M901
Corsair Sabre RGB
Cougar 300M
Ja mam dobre doświadczenia z A4Tech. Może coś dla siebie wybierzesz
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/myszy.a4tech?page=1&sort=price_desc&limit=20&filter%5B28%5D%5B%5D=5825623
Mysz jak mysz byle nam wielkosc odpowiadala
02.12.2016 13:23Wpis zamieszczony przez: Souldare
Mysz jak mysz byle nam wielkosc odpowiadala

Nie zgadzam się z kolegą.
Autor tematu dobrze kombinuje. Na rynku jest masa myszek, ale większość nadaje się do tylko do "klikania w onet" w sobotnie wieczory. Warto wydać parę groszy więcej (ale w granicach rozsądku) na coś markowego, co posłuży kilka lat. Osobiście od 2005 roku katuję razera copperhead. Powłoka antypoślizgowa wytarła się tu i tam, początkowo przeźroczysta gumka nabrała paskudnego koloru ale myszor działa. Nie zamieniłbym brzydala na żadną myszkę z marketu, choćby jej wielkość była idealnie idealna. Przejrzyj pan listę kolegi Yankessa.
Na zdrowie!
Ja mam G502 i jest super myszka. Wcześniej miałem Mysz STEELSERIES Diablo III, którą polecam jeżeli chodzi, tylko o Diablo.
http://gaming.logitech.com/pl-pl/product/g502-proteus-spectrum-rgb-gaming-mouse
Widać dorwała się gimbaza do klawiatury i minusuje każdą odpowiedź jak popadnie.
Kesiek przeczytaj pierwsze zdanie autora tematu: NIEDROGIEJ.

Ty wyjezdzasz z myszą za 300+, więc może minusy za pisanie nie na temat?
Ja podałem jaka ja mam i podałem tańszą Diablo III, która obecnie jest tania. Minusy dostał każdy, kto zaproponował myszki.
Zatem potfur masz dosw z 1 myszy od 2005r. To sa zwykle stereotypy co ty piszesz a dobra mysz mozna kupić spokojnie za 50 zł.
Jeśli szukasz dobrej myszy i nie potrzeba Ci miliarda przycisków, to polecam Zowie FK2. Mam od 2 miechów i jestem mega zadowolony.
05.12.2016 13:04Wpis zamieszczony przez: Souldare
Zatem potfur masz dosw z 1 myszy od 2005r. To sa zwykle stereotypy co ty piszesz a dobra mysz mozna kupić spokojnie za 50 zł.

Zatem używam jednej myszy przez jedenaście lat. Dostała w przysłowiową p..zdę (łapy mam ciężkie) na wszystkich codach, beefach i ceesie i żyje. Porządna mysz. Dlatego polecam zainwestować w lepszy sprzęt, a nabieranie doświadczenia na tanim sobie odpuścić, bo to ani przyjemne ani oszczędne.
Wiem ze tanie klawiatury sie psują ale mysze ciezko zepsuc.
06.12.2016 16:49Wpis zamieszczony przez: Souldare
Wiem ze tanie klawiatury sie psują ale mysze ciezko zepsuc.

Tia, ciężko... ;) Mój Alienware TactX wyzionął ducha własnie podczas D3.
No dobra, ja go wyzionąłem. Przekonałem się o tym, kiedy zaraz po tym jak myszka zeszła, a ja nabawiłem się kontuzji stawu w paluchu klikającym (znacie to, się człowiek zapomina i w jednej chwili zdaje sobie sprawę, że miażdży niewinnego gryzonia ;) ).
Następcą TactX został Rival 100. Mycha jak mycha. Za to SteelEngine robi mi pod górkę podczas uruchamiania, czasami nie łapie, że Rival to Rival, a co za tym idzie profile nie banglają. Nie wiem czy to wina systemu (W10), czy faktycznie oprogramowanie takie-se. Jedyny minus.
Co do "czucia" Rival 100 - TactX był fajniejszy ;)
A ja zdecydowanie NIE polecam Rivala 100. Była to pierwsza "droższa" myszka jaka wpadła w moje łapy (wcześniej po taniości, A4 tech i Tracer za MAX 50 pln).

Pierwszy SS Rival 100 padł po 3 miesiącach (LMB jednego dnia zaczął przerywać, następnego zdechł kompletnie) - wizyta w sklepie, od ręki dostałem nową sztukę. Druga sztuka padła po 2 miesiącach - LMB wysiadł w identyczny sposób.

Katuje tylko D3 i CS:Go. Polecam Razera, Zowie i Logitech.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum