Nagrywanie na kanał You Tube

Dzieła społeczności
Witam wszystkich graczy serdecznie.Chciałem zadać parę nurtujących mnie pytań.

Ktoś z was nagrywał Diablo III ?Jeśli tak,czy miał jakieś problemy prawne?Czy istnieje jakiś rodzaj dokumentu,który chroni właściciela,przed ,,Naruszeniem praw autorskich''.Chodzi tu o jakby zezwolenie na nagrywanie/tworzenie materiałów związanych z grą. I czy można go w jakiś sposób otrzymać.
Można nagrywać całą rozgrywkę, ale oprócz filmów tzw. przerywników, bo są one chronione prawem autorskim. Teraz kiedy jednak każdy gra w tryb przygody ludzie streamują "Diablo III" godzinami bez konsekwencji.
Obishedo dziękuje za poradę.Też coś czułem,że te tzw. przerywniki mogą sprawić problemy. Teraz wiem,że będę musiał je wyciąć koniecznie. Jeszcze raz serdecznie dziękuje,za rozwianie wątpliwości.
Jakie prawa autorskie o_o? Akurat zamierzałem kampanię nagrać jak Nekromanta wyjdzie, a ja się tu dowiaduje o czymś takim. Skoro w takim razie przerywniki filmowe są chronione prawami autorskimi to dlaczego wiekszość Let's play pokazuje te cutscenki?
03.03.2017 19:10Wpis zamieszczony przez: WizardOf101
Witam wszystkich graczy serdecznie.Chciałem zadać parę nurtujących mnie pytań.

Ktoś z was nagrywał Diablo III ?Jeśli tak,czy miał jakieś problemy prawne?Czy istnieje jakiś rodzaj dokumentu,który chroni właściciela,przed ,,Naruszeniem praw autorskich''.Chodzi tu o jakby zezwolenie na nagrywanie/tworzenie materiałów związanych z grą. I czy można go w jakiś sposób otrzymać.
Myślę, że jeśli przeczytasz umowę którą zaakceptowałeś podczas instalacji Diablo odpowiesz sobie sam na niektóre pytania.
Hyborius
Skoro w takim razie przerywniki filmowe są chronione prawami autorskimi to dlaczego wiekszość Let's play pokazuje te cutscenki?
nad tym też się zastanawiam właśnie.
Wtedy taki film jest własnością twórcy cutscenek czyli w tym wypadku blizzarda i nie możesz czerpać (nie będziesz miał opcji) korzyści majątkowych z tego tytułu, za to blizzard będzie z tego filmu dostawał jakieś profity :) . Oczywiście to będziesz wiedział tylko ty, jako właściciel kanału swojego.
A i jeszcze jedna rzecz została. Jeśli ktoś korzystał, to ile trzeba czekać, na uzyskanie odpowiedzi z podanego adresu community-videos@blizzard.com ?
Otrzymałem wszystkie istotne informację zarówno od gracza Obishedo oraz Allesin.
Dziękuje serdecznie za pomoc, reszta informacji została uzyskana odpowiednio od supportu, który szybko i prosto wyjaśnił wszystko. Jestem w oczekiwaniu na odpowiedni dokument. Jeśli jakiś administrator tutaj zajrzy, to prosiłbym, aby temat zamknął :)

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum