Czy lubicie bounty ?

Dyskusja ogólna
Oczywiście nie chodzi mi o batoniki :) A temat zakładam bo osobiście ich nie cierpię. Niestety aktualnie jest to jedyna realna droga na zdobycie niektórych itemów. Nie wiem czy ten sposób zdobywania legendarnych materiałów potrzebnych do przeróbek w kostce nie powinien zostać zmieniony. Albo bounty powinny zostać zmodyfikowane w jakiś sposób. Być może jednak tylko ja ich tak nie lubię. Ciekaw jestem jakie jest Wasze zdanie ?
Ja je lubię, codziennie z znajomymi robimy minimum 4x, to dobrze, że niektóre itemy również potrzebne (patrz iluzoryczne buty, pkw) można zdobyć tylko w ten sposób, to swego czasu urozmaicenie od riftów i grriftów.
Zanim ktoś napiszę żale, że co to za urozmaicenie skoro i tak trzeba biegać i zabijać, niech najpierw dowie się w jaki rodzaj gry gra :)

Pozdrawiam i udanego weekendu.
Czemu bounty złe? Ja se tam z ekipą codziennie cały świat sanktuarium objerzdżam 3-5 razy i o materiały rzemieślnicze wcale się nie martwię. Polecam osobiście i jest to taka alternatywa aby odpocząć od ciągłego robienia zwykłych i głębokich szczelin.
Zlecenia to jedna z największych porażek w tej grze. No może nie tyle same zlecenia co nagrody za nie które są nieadekwatne do czasu który na zleceniach tracimy. Jest to sztuczne przedłużanie agonii tej gry.
Jak wiadomo liczą się tylko GR (dla expa i częściowo dla dropu). Żeby jednak wejść do GR musimy marnować czas na zwykły rift dla klucza bo i tak drop jest w rifcie żenująco słaby a exp o 100-200% niższy niż na GR.
Do tego dochodzi marnowanie czasu na zlecenia bo tylko z nich mamy materiały. Czy nikt już nie pamięta wprowadzenia legendarnych materiałów? Jak szybko się pojawiły tak szybko zostały usunięte. Potem strasznie Blizzard twierdził że "nie chce nas ograniczać". Skoro nie chce to niech łaskawie materiały ze zleceń dropią też normalnie podczas grania.
08.04.2017 11:53Wpis zamieszczony przez: Zandek
Skoro nie chce to niech łaskawie materiały ze zleceń dropią też normalnie podczas grania

Idąc dalej Twoim tokiem myślenia. Skoro nie chce nas ograniczać, to niech krwawe odłamki lecą z dropa.. Niech levelowanie kamieni będzie poza riftami. Ja nie mogę patrzeć na rifty a jestem ograniczony i zmuszany do trzaskania ich. Ten sezon będzie chyba rekordowym, bo nie dałem rady dojść nawet na T10 (total solo tryb HC) a już mam takie odruchy wymiotne że nie włączam gry. Może jeszcze pogram, nie wiem.
Ale gadanie że Blizz Cię ogranicza bo są zlecenia. Taka jest rozgrywka. Gdyby nie nagrody, nikt by zleceń nie robił, taki fakt, tak było. Aby nikogo nie ograniczać, usunęli akty premiowe. Robisz który chcesz kiedy chcesz. Dla Ciebie, najlepiej jak by w mieście stał "GM Shop" w którym byś mógł wszystko kupić. Albo dostać za free. Bo po co Cię ograniczać.
Sory za mocne słowa, ale Twe argumenty są niskich lotów.
Ja tam osobiście lubię zlecenia, są fajną odskocznią od zwykłego naparzania riftów.

08.04.2017 11:53Wpis zamieszczony przez: Zandek
Zlecenia to jedna z największych porażek w tej grze. No może nie tyle same zlecenia co nagrody za nie które są nieadekwatne do czasu który na zleceniach tracimy. Jest to sztuczne przedłużanie agonii tej gry.

[/quote]

15-20 minut (albo i krócej, jak idziesz z ogarniętym teamem i masz dobre zadania) za 10+ każdego z materiałów to dla Ciebie nieadekwatna ilość? To co Ty, wszystko chcesz mieć od razu?

Generalnie wszystko tutaj można zaliczyć jako sztuczne przedłużanie gry (nie licząc update'ów wprowadzających nowy content), bo rifty to też w sumie bieganie po tych samych mapach i zabijanie tych samych mobków. Jedyne co się zmienia, to numerki.

Co do zwykłych riftów, to się zgodzę; nie chce mi się ich biegać, bo w sumie poza kluczami nie oferują nic ciekawego: drop słaby (czasami na GR poleci mi więcej legend z samego bossa, niż przez cały zwykły rift); trzeba zbierać drop* (w sumie nie trzeba, ale wypadałoby), co tym bardziej spowalnia grę... 2/10, nie polecam (ale robić trzeba) :)

*w sumie fajnym urozmaiceniem byłaby możliwość podnoszenia dropu (chociaż tych materiałów) przez pety.
lubicie czy nie, to i tak musicie ich troche zrobic :-)
Już będzie nowa metoda zdobywania nagród z bounty jest ona becie nekro nazywa się chalange rift za zrobienie go poprawnie dostaje się tą skrzyneczkę jak zrobienie aktu ale zawartość to wszystkie składniki z każdego aktu a ich liczba jest uzależniona od tego jakiej udręce otwieracie.
Erazjel - dzięki za info. Jak dla mnie fajna zmiana.

BTW. Ciekawe dlaczego dostałeś minusa za ten post.
Tepo zdobywania skladnikow jest 5 razy szybsze niz ciulanie zapomnianych duszy do receptury w kostce.

16 wszystkich skladnikow zdobywa sie w 10-15 min a 160 dusz do tego w godzine. Robiac zwykle rifty bo siedzac w glebokich szczelinach to zapomnij.

Tak ze to nie jest absolutnie zaden problem tylko kwestia lenistwa graczy.

Powinni przywrocic klucze do zwyklych szczelin zdobywane za zlecenia by naprostowac co poniektorych.

Jedna rundka zlecen na 5 zwyklych riftow i 10 glebokich szczelin by zachowac balan skladnikow to nie jest jakas tragedia.
16.04.2017 15:54Wpis zamieszczony przez: Neon

Ja nie lubię zleceń przede wszystkim z uwagi na za niski poziom trudności który można ustawić. Gdyby te zlecenia można było robić na poziomie odpowiadającym zdecydowanie wyższym poziomom GR do ustawienia indywidualnie przez gracza lub drużynę to byłoby ciekawiej. Na przykład zlecenia w party na poziomie trudności GR100. Wtedy wszyscy idą razem. Oczywiście poziom nagród musiałby być adekwatny do poziomu trudności. A tak mam do wyboru tylko UXIII na którym po 1 runie usypiam. Czasami trafi się kapliczka bandytów i to właściwie jedyna atrakcja.
A ja nie lubie zwyklych riftow ale gra mnie do nich zmusza i nic na to nie moge poradzic bo sie tego obejsc nie da.

Nie lubisz nie musisz ich robic bo grac cie do nich nie zmusza tylko zacheca receptura z kostki.
Od patcha 2.5.0 polubiłem bounty ze względu na gry publiczne.
Zależy od zlecenia.
Coś typu:
- zabij bossa,
- zabij 100 przeciwników + elitę,
- oczyść kapliczkę,
są OK,

ale:
- zabij wszystkich na 2. poziomie jaskini,
- oczyść szczurowisko (czy jak tam się to nazywa),
- pomóż kowalowi, łowcy skarbów, itp
nie są OK.
Ja tam bounty robie z 4 osobową ekipą albo brata proszę i on bardzo szybko to wyfarmi, więc takie są sposoby robienia bounty jak się nie chce. Poprosić kogoś albo w pełnym 4 osobowym teamie to zrobić. Erazjel wspominał o szczelinach wyzwań i to prawda, dzięki nim dużo łatwiej można to zrobić, a jak komuś się znudzi to dać innej osobie która obok siedzi i ona napewno bardzo się ucieszy z możliwości zagrania sobie. Jedynie w tej grze co nigdy się nie nudzi i się pewnie już nie znudzi to robienie głębokich szczelin, zwykłe też ktoś za was może zrobić jak nie chce wam się tych kluczy farmić albo w teamie. Pozdrawiam, Rafał.
08.04.2017 17:07Wpis zamieszczony przez: Khavai
Ja nie mogę patrzeć na rifty a jestem ograniczony i zmuszany do trzaskania ich.

I ci przyznaję rację a ty mi bo już wielokrotnie tutaj pisałem że w tej grze za dużo jest bezcelowej i nieopłacalnej gry.
Czas jest na wagę złota Diablo 3 to nie jedyna gra na Ziemi.

08.04.2017 17:07Wpis zamieszczony przez: Khavai
Gdyby nie nagrody, nikt by zleceń nie robił, taki fakt, tak było.

Problem leży w tym że nagrody są żenujące niskie w stosunku do potrzebnego czasu. Każda minuta na zleceniach to strata doświadczenia, poziomu kamieni i szansy na dobrą legendę. To samo dotyczy zwykłych szczelin.

08.04.2017 23:20Wpis zamieszczony przez: Linkee
15-20 minut (albo i krócej, jak idziesz z ogarniętym teamem

Ile razy można to wałkować? To jest gra SINGIEL PLAYER z coopem jako opcją.

za 10+ każdego z materiałów to dla Ciebie nieadekwatna ilość?

To jest tak śmieszna ilość..
Tematy jak ten:
https://eu.battle.net/forums/pl/d3/topic/17615412329
z niczego się nie biorą.
Pod koniec jednego z poprzednich sezonów wykorzystałem wszystkie składniki jakie uzbierałem przez cały sezon i co? I wielkie nic. Ani pół shelonga w wersji starożytnej co jest równe brakowi dalszego progresu bo za małe obrażenia.

To co Ty, wszystko chcesz mieć od razu?

Nie, może być za 10 lat, mam czas poczekam.

Co do zwykłych riftów, to się zgodzę; nie chce mi się ich biegać, bo w sumie poza kluczami nie oferują nic ciekawego: drop słaby (czasami na GR poleci mi więcej legend z samego bossa, niż przez cały zwykły rift); trzeba zbierać drop* (w sumie nie trzeba, ale wypadałoby), co tym bardziej spowalnia grę... 2/10, nie polecam (ale robić trzeba) :)

Toż właśnie o tym mówię.

16.04.2017 15:54Wpis zamieszczony przez: Neon

Jak przepalasz tygodniowe składniki i nie dostajesz nic w zamian to twoim zdaniem to jest lenistwo? Nie to jest bardzo zły system rozwoju postaci który w pewnym momencie się zatrzymuje i możesz grać bezcelowo nawet całymi latami bo masz szansę na lepszy przedmiot na poziomie koreańskich mmo.

16.04.2017 18:43Wpis zamieszczony przez: CHRISMEL
Ja nie lubię zleceń przede wszystkim z uwagi na za niski poziom trudności który można ustawić. Gdyby te zlecenia można było robić na poziomie odpowiadającym zdecydowanie wyższym poziomom GR do ustawienia indywidualnie przez gracza lub drużynę to byłoby ciekawiej. Na przykład zlecenia w party na poziomie trudności GR100. Wtedy wszyscy idą razem. Oczywiście poziom nagród musiałby być adekwatny do poziomu trudności. A tak mam do wyboru tylko UXIII na którym po 1 runie usypiam. Czasami trafi się kapliczka bandytów i to właściwie jedyna atrakcja.

Brawo. Chociaż jeden to rozumie. Dokładnie tak jest. W pewnym momencie GR są jedynym wartościowym wyborem a gracz wraca do zwykłych riftów i zleceń które dla jego poziomu są zbyt nisko wynagradzane w stosunku do tego co dostaje na GR, a że drop jaki jest każdy wie to bez przekuwania legend w kostce możecie konkretnego przedmiotu w wersji starożytnej nigdy nie zobaczyć.

16.04.2017 10:40Wpis zamieszczony przez: Erazjel
Już będzie nowa metoda zdobywania nagród z bounty jest ona becie nekro nazywa się chalange rift za zrobienie go poprawnie dostaje się tą skrzyneczkę jak zrobienie aktu ale zawartość to wszystkie składniki z każdego aktu a ich liczba jest uzależniona od tego jakiej udręce otwieracie.

Jak każdy może zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=XKSQwD3b_Xo
Jest to kolejny bezsensowny beton jeszcze durniejszy niż podziemia zestawów.
Narzucona klasa, przedmioty, umiejętności, paragon. Zmarnowany czas i oczywiście żenująca nagroda w zamian.
I ci przyznaję rację a ty mi bo już wielokrotnie tutaj pisałem że w tej grze za dużo jest bezcelowej i nieopłacalnej gry.
Czas jest na wagę złota Diablo 3 to nie jedyna gra na Ziemi.

To jest diablo, ten typ gry tak ma. Wypadanie jest losowe! Chcesz inaczej, to graj w zwykłego RPG. Oraz zawsze jest granica, gdzie ubrać już trudniej... w każdej grze.
Brawo. Chociaż jeden to rozumie. Dokładnie tak jest. W pewnym momencie GR są jedynym wartościowym wyborem a gracz wraca do zwykłych riftów i zleceń które dla jego poziomu są zbyt nisko wynagradzane w stosunku do tego co dostaje na GR, a że drop jaki jest każdy wie to bez przekuwania legend w kostce możecie konkretnego przedmiotu w wersji starożytnej nigdy nie zobaczyć.

Uważasz, że łatwiej wydropić starożytny przedmiot niż go przekuć w kostce? No super.

Co do samych zleceń to ich nienawidzę, bo chciałbym zrobić wszystkie osiągnięcia a akurat na to jest zbyt wysoki próg. Potrzebuję jeszcze 5k zleceń i nie mogę robić tego w party bo nie zalicza tam, gdzie mnie nie ma.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum