Wycieki pamięci powodem zawieszania się gry?

Pomoc techniczna
Mam lapka z 8Gb pamięci ram. W systemie zajętość ram na poziomie 35-40%. W czasie gry w Diablo 3 standardowo zajętość pamięci oscyluje na poziomie 70%, niekiedy zdarza się, że zajętość ram przez D3 drastycznie wzrasta do poziomu 90%+ - i wyskakuje błąd - brak pamięci, zamknij program aby zapewnić stabilność działania.
Z moich obserwacji wynika, że problem pojawił się po patchu 2.5, ale występował rzadko, 1-2 na tydzień. Na nowszym patchu 2.6 problem występuję bardzo często.
A jeśli będzie uruchomiony jakikolwiek program w tle np. przeglądarka to na 100% wywali brak pamięci po 10-15min gry...
System W10 64-bit creators update.
Witaj.
Spróbuj przełączyć się na klienta 32-bitowego: w aplikacji Blizzard wejdź w Ustawienia>Ustawienia gry i zaznacz Uruchom klienta 32-bitowego zamiast 64-bitowego dla Diablo 3.

Dodatkowo w Aplikacji Blizzard>Ustawienia>Ogólne ustaw Kiedy uruchomię grę> Wyjdź całkowicie z aplikacji Blizzard.
Działam na kliencie 64-bit, bo nie wywala całkowicie z gry jak wersja 32-bit (po patchu 2.6 wersja 32bit jest baardzo niestabilna, potrafi wywalić z party 2-3 osoby w trakcie jednego grifta...)
Witam ErniK!

Dziękuję za raport.

Wysokie użycie RAMu jest badane od czerwca, ale ilość raportów w tej sprawie jest ciągle dość niewielka, więc ciągle trwa zbieranie danych diagnostycznych dla tej sprawy.

Nie jestem pewien czy rozwiązanie tego problemu jest możliwe bez ingerencji deweloperów, ale zacznij od usunięcia plików cache oraz tools.

Skasuj także folder Diablo III z katalogu Dokumenty.

Czy problem nasila się lub występuje tylko/głównie przy obecności wielu nekromantów w drużynie?

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------
Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem, a ankieta jest poniżej:
Oto i ona!
Wywala z gry niezależnie czym się gra, czy to na 4party/solo.
W party jak jest większy spot, nagle gra znika, i wywala jakiś błąd 'windowsowy' z wykrzyknikiem...
włącz sobie/zwiększ ilość pamięci wirtualnej, problemu zapychania ramu nie rozwiąże ale przestanie wywalać grę z powodu braku ramu
No patrz nie wiedziałem... rotfl... a jeśli z jakiś powodów nie chcę mieć pliku stronicowania? BTW. Mam 1GB i nie widzę powodu, żeby go zwiększyć...
13.07.2017 10:25Wpis zamieszczony przez: ErniK
No patrz nie wiedziałem... rotfl... a jeśli z jakiś powodów nie chcę mieć pliku stronicowania? BTW. Mam 1GB i nie widzę powodu, żeby go zwiększyć...

Generalnie pliku wymiany nie używa się w dwóch przypadkach, jeśli masz dysk ssd starej generacji zapisu danych MLC lub kiedy ilość pamięci ram w komputerze przekracza potrzeby użytkownika (w twoim przypadku jak sam widzisz nie przekracza). Co do wielkości samego pliku są różne "szkoły" ale najważniejsze zawsze jest to, żeby nie dopuścić do zapchania pamięci^^ Warto również unikać fragmentacji takiego pliku w przypadku dysków talerzowych, tak czy inaczej 1GB to mało na systemie z 8GB ramu na pokładzie.
Zmieniłem na 32-bit, w efekcie 3h gry, 2 razy kompletny zawieszenie gry, i 2 razy wywalenie do Windowsa z błędami:
3CCFEF94-A635-40A5-94EF-BF895196AFCE
DA6843C6-0396-4DFA-8FB7-8324321A3F75
13.07.2017 10:57Wpis zamieszczony przez: KcU
13.07.2017 10:25Wpis zamieszczony przez: ErniK

Generalnie pliku wymiany nie używa się w dwóch przypadkach, jeśli masz dysk ssd starej generacji zapisu danych MLC lub kiedy ilość pamięci ram w komputerze przekracza potrzeby użytkownika (w twoim przypadku jak sam widzisz nie przekracza). Co do wielkości samego pliku są różne "szkoły" ale najważniejsze zawsze jest to, żeby nie dopuścić do zapchania pamięci^^ Warto również unikać fragmentacji takiego pliku w przypadku dysków talerzowych, tak czy inaczej 1GB to mało na systemie z 8GB ramu na pokładzie.
Przy 8 ramu powinieneś mieć 16 wirtualnej

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum