Diablo - Hellfire, czyli dodatek niemal zapomniany

Dzieła społeczności
Wielu starszych graczy z nostalgią wspomina czas spędzony w Diablo 1, a szczególnie możliwość pogrania ze znajomymi przez Battle.net. Czasy połączeń przez modem, gdy za zbyt długie chwile zapomnienia przychodziło słono zapłacić jednak już dawno minęły, a scena pierwszego "diabełka" stała się reliktem przeszłości.
Mało kto wraca już do klasyka, a stary Battle.net, mimo że (wciąż!) wspierany przez Blizzarda, świeci pustkami.

Jeszcze mniej osób pamięta, że 15 Września 1997r, czyli całe 20 lat temu firma znana jako Sierra On-Line wydała na rynek wyprodukowany przez Synergistic Software jedyny oficjalny dodatek do Diablo 1 zatytułowany Hellfire.
Dodatek, który pod wieloma względami był enigmatycznie mówiąc "dziwny".

Rozszerzenie było czysto singlowe,. Zawierało nową postać, szereg nowych questów, potworów, przedmiotów i zaklęć. Nie obyło się bez niezapomnianych bugów, oraz najsłynniejszego elementu "Hellfire", czyli pliku "command.txt"

Warto nadmienić, że dodatek powstał bardzo szybko, a goniące terminy zaowocowały brakami pewnych rzeczy. Mimo wszystko gracze dostali solidną dawkę zawartości.

Dziś przez wielu wspominany, przez innych zapomniany, lub w ogóle nie znany nabiera coraz większej wartości sentymentalnej, a także pieniężnej na rynku wtórnym.

Specjalnie na 20 rocznicę wydania Hellfire przygotowałem specjalny artykuł, w którym dowiecie się:

1. Dlaczego to nie Blizzard wydał dodatek?
2. Jak działało rozszerzenie?
3. Jak wyglądała jego ostateczna wersja?
a) Nowa fabuła i intro
b) Nowa postać - Monk
c) Nowe lokacje i potwory
d) Nowa muzyka
e) Nowe zadania, przedmioty, zaklęcia, funkcje
f) Specjalny akapit poświęcony "command.txt"
4. Jaką spuściznę pozostawiło po sobie Hellfire?

Nie chcę burzyć kompozycji artykułu, dlatego do zapoznania się z jego pełną treścią zapraszam serdecznie na Imperium Diablo pod linkiem:
http://diablo.phx.pl/news/diablo-1--hellfire-czyli-dodatek-niemal-zapomniany/

Zachęcam również do śledzenia fanpage'a na którym znajdziecie całe mnóstwo wartościowych, obszernych, ciekawych, a przede wszystkim unikalnych treści.
https://www.facebook.com/ImperiumDiablo/

A czy Wy pamiętacie dodatek Hellfire?
Może sami w niego graliście?

Ja pamiętam jak w grę wciągnął mnie ojciec i jako dziecko tłukłem hordy demonów, bestii i nieumarłych moją ulubioną Rogue :)

Zapraszam do dyskusji!
Mam nadzieję, że wkrótce Blizzard wyda remaster Diablo 2 i dodatku, oraz Warcrafta 3 i dodatku, a w miejsce zakładki klasyczne gry dodać Diablo 1 i Warcraft 2 z dodatkiem. Warcraft 1 pominąłem, gdyż tej gry nikt dosłownie nikt nie posiada. Co do samego postu i artykułu. Bardzo ciekawy opis Helfire. Myślę, że Blizzard już nie przypomni sobie o tym dodatku i raczej NAPEWNO NIE BĘDZIE GO UZNAWAĆ. Szkoda, ale taka jest prawda. Mimo wszystko są na szczęście jeszcze ludzie, którzy o nim nie zapomnieli. Dzięki za fajną pracę!
Gorąco polecam artykuł Anubina! Kawał porządnej roboty, podsumowujący naszą wiedzę o Hellfire. Przyda się każdemu Diablomaniakowi :)
Grałem w "Hellfire" i podzielam zdanie większości graczy, że jest niekanoniczne!
Pamiętam jak szukałem tego dodatku, udało mi się kupić chyba za 4 dychy, teraz za stówkę to jest okazja, dla przykładu aktualnie na alledrogo jest jedna sztuka za 179zł.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum