Komentarz dotyczący zmian na PST

Publiczny Serwer Testowy
Witajcie!

Niektóre zmiany wprowadzone w ramach najnowszej aktualizacji PST wywołały gorące dyskusje, dlatego postanowiliśmy wyjaśnić powody podjęcia niektórych decyzji.

Przede wszystkim chcemy rozwiać błędne przekonania, które pojawiły się wśród społeczności:

  • Duże liczby nie zawsze oznaczają duże wzmocnienia i/lub osłabienia. Wydawałoby się, że zwiększenie premii do obrażeń z 6 100% do 10 100% to duża zmiana, ale Głębokie Szczeliny są skalowane wykładniczo. Do pokonania każdego kolejnego poziomu potrzeba mniej więcej 17% więcej obrażeń niż w przypadku poprzedniego. Zmiana z 6 100% na 10 100% to wzrost o około 66%, co przekłada się o dodatkowe 3 poziomy Głębokiej Szczeliny.
  • Dane czerpiemy nie tylko z tablic wyników. Często jeden gracz osiąga wyjątkowo wysoki poziom Głębokiej Szczeliny w określonych warunkach, ale osiąga również niemal równie wysoki w przypadku odmiennych specyfikacji podziemi – jednak wyniki w Szczelinach o innych warunkach nie są uwzględniane na tablicach wyników. My natomiast dysponujemy danymi ze wszystkich ukończonych poziomów Głębokich Szczelin, które analizujemy i z których wyciągamy wnioski. Częściowo właśnie to mamy na myśli, kiedy mówimy, że czasami nie widać pełnego obrazu sytuacji.
  • Ponadto nie przyglądamy się jedynie poziomom Głębokich Szczelin i czasom ich ukończenia. Przyglądamy się poziomom mistrzowskim, klejnotom legendarnym, ulepszeniom, statystykom – po prostu całej masie danych od naszego zespołu ds. analizy biznesowej – i przeprowadzamy wewnętrzne testy. Bierzemy na cel konkretny poziom Głębokiej Szczeliny z poziomem mistrzowskim, klejnotami legendarnymi, ulepszeniami, statystykami itp. określonymi na podstawie najlepszych ukończonych poziomów z aktualnej wersji gry i PST i próbujemy osiągnąć go, dokonując zmian na PST. Jednym z powodów, dla których niektóre specyfikacje są wzmacniane, potem osłabiane, znów wzmacniane i jeszcze raz osłabiane, jest to, że czasem nie zawsze uda nam się od razu osiągnąć zamierzony cel. Czasami granica zostaje także przesunięta dzięki osiągnięciom graczy, tak jak było w wypadku konfiguracji nekromanty z Krwawą Lancą.
  • Nie próbujemy usunąć nekromanty ze szczytowej pozycji. Co więcej, analizując dane z pokonanych poziomów w aktualnej wersji gry i na PST, bierzemy pod uwagę włożony wysiłek. Gracze na PST mieli mniej czasu na próby niż gracze w zwykłej wersji gry. Uwzględniamy też fakt, że nie wszyscy grają na PST, więc niekoniecznie dysponujemy danymi od wszystkich najlepszych graczy używających danej specyfikacji.

Głośno zrobiło się też o zmianach dotyczących Tornada, więc chcielibyśmy poruszyć dogłębnie i tę kwestię. Kilka aktualizacji PST temu naprawiliśmy błąd związany z umiejętnością Bitewny Szał z runą Rozlew Krwi, który znacząco osłabiał zadawane przez nią obrażenia. Wcześniej najlepsze konfiguracje oparte na Tornadzie wykorzystywały właśnie Bitewny Szał z runą Rozlew Krwi, więc wzrost obrażeń z 1700% do 3400% w przypadku Furii Pustkowi miał wynagrodzić osłabienie tej umiejętności. Jednak okazało się, że w ostatnim czasie do ukończenia najwyższych poziomów Głębokiej Szczeliny zaczęliście wykorzystywać Bitewny Szał z runą Miecze na Lemiesze. Wzięliśmy więc pod uwagę poziomy mistrzowskie, klejnoty legendarne i resztę konfiguracji u graczy, którzy ukończyli Głębokie Szczeliny 118, ale przyjrzeliśmy się też czasowi jakiego potrzebowali po udostępnieniu aktualizacji. Po przeanalizowaniu wszystkich tych czynników postanowiliśmy nieco zmniejszyć obrażenia zadawane przez Tornado – mniej więcej o 2 poziomy Głębokiej Szczeliny.

Ze względu na to, jak wiele kwestii musimy mieć na uwadze, zdarza nam się popełniać błędy. Testy, w których bierzecie udział, wasze opinie i dyskusje wśród społeczności są dla nas niezmiennie ogromnie pomocne. Mamy nadzieję, że udało nam się bardziej zrównoważyć grę w tym cyklu aktualizacji. Jeszcze raz bardzo wam dziękujemy i życzymy przyjemnej gry!

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum