Rozłączanie z serwerem

Pomoc techniczna
Witam.

Jest jakiś problem z serwerami BN?
Co kilka/kilkanaście minut wywala z gry, błąd 1016 i nie można się przez 2-3 minut zalogować. Nie wczytuje się nawet strona internetowa BN. Dostęp do internetu mam przez cały czas, wszystko pozostałe działa normalnie.
Mam to samo :/
mam to samo

problem jest z serwerami EU blizzarda.

zrob w Wierszu polecen te komendy:
ping 185.60.112.158 -f -l 1500
ping 185.60.112.158 -f -l 1500

wartosci '1500' mozesz zmniejszac w dol. u mnie dzieli pakiety do wartosci 1435. dla mniejszych pakietow wogole serwer nie odpowiada.

sprawdzalem to z innymi serwerami np www.google.com czy www.wp.pl i tam pakiety zawsze dochodza tak wiec Blizzard ma zle ustawione serwery i z jakiegos powodu psuja nam tym samym gre.

to kompletnie wina blizzarda jako ze w innych grach sieciowych mnie nie rozlacza
Ta cos spierd... jest, 2 necrusy poszły do piachu, fakt, że można w 10 min 70 wbić tylko co z tego...ostatnim razem gre wogole zamkneło po wejsciu na kolejną mapę pech, ze byla otwarta i widać zdąrzyły ubic a przy odpalaniu krzyczało, ze gra już uruchomiona i chyba zmienili debilny komunikat, ze nie mozna sie zalogować bo "twoja postać walczy" :P co mnie w poprzednim sezonie wk.. dogłebnie.
Chore, z pare razy wyłapałem rozłakę w mieście i cofki w samej grze, a łącze jak żyleta cały czas chodzi na pingploterze i nie ma rozłaczenia. A miałem juz nie grać w ten badziew bo zawsze jedyne zgony na HC to rozłąka z serwem nie z netem.
Witam mam dokładnie to samo błąd 1016 albo utracono połączenie z gra co chwila wywala mnie z gry po kilkanaście razy w ciągu godziny nie da się grac po prostu jakas masakra :/
a probowaliscie zagrac u kogos kto ma innego dostawce internetu albo nowszy router?
Witam UrgShaak!

Od czasu wprowadzenie aktualizacji 2.5.0 błąd 1016 oznacza ogólny problem z połączeniem i w każdym przypadku może mieć inne źródło.

Zacznij od wykonania kroków z tego poradnika technicznego.

Jeśli Twoje połączenie pracuje w protokole IPv6, to przełącz się na IPv4 (ISP powinien dokonać tej zmiany w parę minut).

Poprawę może także przynieść przełączenie na Google ISP.

Wyłączenie Razer Chroma/Synapse także może pomóc w usunięciu źródła błędu 1016.

W tej chwili nie mam informacji o żadnych problemach po naszej stronie, które są bezpośrednio odpowiedzialne za błąd 1016, więc wklej w swoim wątku wynik testu pathping oraz traceroute oraz WinMTR.

Podaj także nazwę swojego ISP oraz sposób połączenia komputera z routerem/modemem.

Czy masz możliwość przetestowania gry na połączeniu od innego ISP?

Pozdrawiam
Witam,
Wskazówki i pouczenia Blizzarda są nie do przyjęcia - kupując grę - nigdzie nie spotkałem się z ostrzeżeniami, że może dochodzić do zrywania połączenia z serwerem. Nie zdecydowałbym się na zakup - szkoda pieniędzy na takie eksperymenty. Obecnie gram na serwerach STEAM, Uplay, GOG i nigdy nie zdarzyło się, żeby zerwało się połączenie z serwerem (tylko w wypadku braku prądu). Wniosek: Proszę nie kazać nam przekopywać naszych sprawnych komputerów i kart graficznych, które obsługują grę - tylko zająć się tym problemem technicznym - i pozwolić nam cieszyć się grą.
Pozdrawiam
Ciągły problem z kodem 1016

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum