BOP czy Furnance?

Krzyżowiec
Witam serdecznie.Którą broń lepiej założyć a którą do kostki?Z góry dzięki za odp
https://imgur.com/a/4o32V
Jeżeli starcza Ci CDR do ciągłości Wybrańca, to osobiście do łapy Ostrze, do kostki Piec. Strata ok. 14 % na maks pasywce pieca vs. 0,1% maks pasywce Ostrza.

Pozdrawiam
Grzegorz
Tak CDR mam na zapasie jeszcze.Mozesz mi powiedzieć jak to obliczyć bo nie bardzo wiem,a na przyszlosc się przyda.Podobny dylemat mam z kosami u nekromanty,nie wiem która lepsza.
Zdecydowanie Piec.
Tu ważną rolę odgrywają widełki obrażeń
Piec bije za: 3900 - 4550
Ostrze bije za: 3170 - 4250

Przy max obrażeniach różnica nie jest tak wielka, jednak znacząca jest przy min zakresie. Nie liczy się tu też szybkość ataku ponieważ siłą tego build jest spam Skazaniem. Szybkość broni nie ma na to wpływu.

Bardzo ważne jest aby w kostce mieć Ostrze ponieważ masz wtedy max % do Skazania. Te 7% mniej do Elit w Piecu nie będzie tak odczuwalne.
Podpisuję się pod flyguyPL, w tym wypadku piec. Nieznacznie ale jednak piec.
Witam,

Odnośnie Twego pytania o CDR.

1) Pierwsze 10% otrzymujesz z zakładki Atak - jeśli w CDR wydasz maksymalną, dostępną liczbe punktów za paragon mistrzowski;
2) Kolejne 10% wyciągniesz z rollu affiksu w Broni;
3) Następne 20,16% dokładasz sobie z diamentu umieszczonego w Hełmie (12,5%) oraz Korony Leoryka w slocie kostki (7,66%);
4)Dodatkowe 24% - przy założeniu sytuacji optymalnej - wyciągniesz z rollu affiksu CDR na obu pierścieniach oraz naramiennikach: po 8% z każdego przedmiotu (jest to niejako "kanoniczny" przypis rolli do wybranych i odpowiednich elementów pancerza);
5) Łącznie uzyskujesz 64,16% CDR co aż nadto wystarcza. :-) Jakkolwiek to sytuacja optymalna i najczęściej "tak krawiec kraje, jak mu materii staje", zatem nie zawsze z pierścieni, czy broni wyciągniesz maksa. Wtedy kombinujesz z Tarczą/Rękawicami.

Najważniejsze - powtórzę co wiadomo "wszystkim", ale tego wszak nigdy nie za wiele - dla Crusa jest to, że graniczny próg dla "permanentnego" działania Wybrańca Akarata wynosi 56%. Celowo słowo permanetny ująłem w nawias, albowiem - z uporem maniaka i godnym lepszej sprawy :D - powtórzę, że aby w pełni wykorzystać właściwość Runy Prorok w umiejętności Wybraniec Akarata, która brzmi:" Kiedy po raz pierwszy zostajesz śmiertelnie trafiony/a w trakcie działania Wybrańca Akarata wracasz do pełni sił", należy w tym ciągłym działaniu dawać mu dwie, do trzech sekund przerwy, po to aby zapewnić sobie możliwość "oszukania śmierci". :-)

Co do broni. Słaniam się ku Rigelfistowi i flyguyPL, jakkolwiek propozycja Gwidona też godna rozważenia. Także z uwagi na szybsze jednakowoż spamowanie wytrzymałości z Cięcia z runą Straż - jeśli się na to arturo99 zdecydujesz :-)

Pozdrawiam,
Dzięki wszystkim za pomoc.Bede biegał z piecem.Ale sprawdzę tez jak radzi sobie BoP na wyższych GRach.
12.04.2018 09:37Wpis zamieszczony przez: arturo99
Dzięki wszystkim za pomoc.Bede biegał z piecem.Ale sprawdzę tez jak radzi sobie BoP na wyższych GRach.

Nie ma co sprawdzać, będziesz słabiej bił ( nieznacznie). Biorąc pod uwagę zmienność riftów, jeżeli trafisz na kilka dobrych z BoP, może Ci sie wydawać ze jest lepsze....chociaż tak nie bedzie. Liczby i mechanika mówi sama za siebie, gra z BoP w Twoim przypadku nie przyniesie rekordu solo w tak samo efektywny sposób jak piec.

BoP przyda Ci sie na szybką farmę z ingoemem w kostce.
Tak i nie :)

Dla mojej postaci średni DPS (z D3plannera) z :
- Skazanie z przedmiotowym Piecem -> 1.245.969.470.182 moby, 1.781.736.342.360 elity ,
- Skazanie z przedmiotowym Ostrzemy -> 1.090.154.824.475 moby , 1.635.232.236.713

I tak na wprost widać, że Piec bije mocniej. Ale...mocniej przede wszystkim przy mobach, przy elitach już tylko o 1/17. Jakie będą efekty w praktyce ?
Ano takie, że moby wybijemy jak kaczki a z elitą zostajemy 1:1 (zwłaszcza na ubogich w moby lokacjach). I co wtedy ? I wtedy cała premia z Ostrza pójdzie w...krzaki :) Potrzebne są bowiem trafienia dwóch zawodników aby odpalił się bonus z Ostrza.
Stąd, ja osobiście wolę bić Skazaniem równomierniej, tzn. nieco mniejsze obrażenia dla mobów ale większe dla elit (tak aby "paszy" pod eksplozję Skazania zostało na jak najdłuższy czas).

Patrząc wprost oczywiście ten konkretny Piec mocniejszy od tego konkretnego Ostrza.

Pozdrawiam
Grzegorz
"z elitą zostajemy 1:1"

na skazaniu grasz zawsze tak żeby nie zostać 1 na 1. Cała zabawa i sztuczka na najlepiej wyfishowanych gr-ach polega na tym że działamy na trashu a elity bijemy przy okazji. Jak będzie używał głowy na riftach to nigdy 1 na 1 nie zostanie tylko pociągnie elitę do kolejnej paczki. DPS sie liczy a później szukamy rifta, inaczej rekordu nie zrobi. Ubogie w moby lokacje wyłącza się po kilkudziesięciu sekundach i szuka się lepszej mapy...na tym polega fishing rifta na rekord. Wiec jak najwięcej mocy i szukasz optymalnego GR-a. A chyba o to mu chodzi ? Jak chiałby farmic sobie równomiernie jakieś wyższe to Twoje Gwido67 podejście jest dobre, ale nie jest to podejście na rekordy.
Rigelfist, pełna zgoda. Może różnice w podejściu, biorą się z ... podejścia. Dla mnie osiągnięcie danej GRxxx nie polega na jednokrotnym, przy mega sprzyjających okolicznościach, przejściu. GR uważam za zaliczoną, jak przejdą ją kilkunastokrotnie, w absolutnie różnych okolicznościach przyrody. OK, może istotnie rekordy nie są dla mnie, ale mam pewność, że to co przechodzę, przechodzę zawsze, w deszczu, w słońcu, zawsze. Nie pcham się w wyższe GRy, niż te na które moim własnym zdaniem, "stać" mnie w danym momencie rozwoju postaci/ekwipunku/skillu własnego. Stąd może jedyne GR109...ale z zerowymi padami i z pewnym zapasem czasowym. Minie miesiąc, coś się wydropi, coś się z matsów w kostce wytworzy, coś tam Kadala sypnie...i będzie wyżej ;) Powolutku.

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Co do ciągnięcia elit, podciąganiu mobów - dlatego w Rolandzie, w pewnym momencie postawiłem na konika na łańcuchach, spełnia się w tej funkcji przepięknie. Niestety, w Akkhanie nie mam z czego zrezygnować, na rzecz konika.... :(
@Gwido67
Wszystko sprowadza się do tego żeby się dobrze bawić, ale na poziomie. Nasze podejście nie jest aż tak odmienne :). Żeby było jasne mi również nie podoba się szukanie na siłę optymalnego rifta. Faktem jest, że rekordy w 99% wyglądają jak losowanie lotto.
Pozdrawiam :)
top 1 na niesezon otwierają riftą po 400 razy, więc widać ile znaczą mapy.
06.05.2018 18:33Wpis zamieszczony przez: besty
top 1 na niesezon otwierają riftą po 400 razy, więc widać ile znaczą mapy.

Przy 51. wiośnie na karku nie uśmiecha mi się uczestniczyć w jakimkolwiek wyścigu. Ma być radośnie ;)

Pozdrawiam
Grzegorz
Rigelfist nie masz do konca racji bo wykonasz dwa ruchy złe myszką i ci zabraknie powiedzmy sekundy na ktoras GR, wiec skill sie tak samo liczy jak cała reszta. To nie jest tylko losowe.

Ja mam 30 to też już wiek gdzie jest jakiś dystans. :)

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum