Błogosławiona Tarcza przy pierwszym trafieniu.

Krzyżowiec
Witam.

Na forum pisze po raz pierwszy, zazwyczaj udawało mi się znaleźć rozwiązania w innych watkach.
Pytanie mam takie:
Czy umiejętność "Obrażenia od Błogosławionej Tarczy są zwiększone o X% wobec pierwszego trafionego wroga" się sumują

Tzn. Mam tą umiejętność jako pasywną jako 500% i w karwaszach 431% co razem daje 931% przy pierwszym trafieniu - czy tak to działa
Z góry dziękuje.
Witaj,

Najkrócej jak można: tak sumują się. :-)
Obrażenia liczysz sobie na bazie formuły:

"Bazowe", czyli Obrażenia ze wszystkich źródeł*Siła*Mnożniki (affiksy)


Dlatego, że bonusem dla Crusa płynącym z main statu jest to, że każdy dodatkowy punkt Siły dodaje Ci 1% do obrażeń. :-)


19.05.2018 22:09Wpis zamieszczony przez: zaba49

Tzn. Mam tą umiejętność jako pasywną jako 500% i w karwaszach 431% co razem daje 931% przy pierwszym trafieniu - czy tak to działa
Z góry dziękuje.


Z tymże nie wiem jak policzyłeś sobie te 500%?

Z pasywki bowiem masz 20%; Jeżeli jako "pasyw" ujmiemy także broń z kostki, to daje Ci ona kolejne 319%; czyli łacznie 339%.

Nie możesz bowiem zaliczyć karwaszy umieszczonych w kostce, dlatego, że masz je na sobie a w ten sposób moce się nie dublują!

I jeżeli o to chodziło Ci w pytaniu, to sorry: nie. :-)

Nie wiem jaka idea przyświeca Twojemu buildowi i proszę nie traktuj tego jako "krytyki". To tylko pytanie i ewentualna podpowiedź. :-)
Może fun? Może jeszcze nie wiesz jak chcesz grać? Nieważne w tym znaczeniu, iż:
Każdy gra tak jak lubi. :-)
Koniec. :-)
Kropka. :-)
Docelowo jednak - jeślibyś chciał dalej rozwijać swego Crusa i "pobalować" na wysokich poziomach "zabawy", celuj w zestawy setowe, lub - jeżeli preferujesz grę tarczą w zestaw "Kapitan Ameryka", oparty na Dziedzictwie Koszmarów [Legacy of Nightmare - LoN: skrót w poradnikach]. :-)

Pozdrawiam,
Bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedz :-)

Jeżeli chodzi o build to tak, na razie jako fun. Jeżeli chodzi o coś bardziej kreatywnego, postaram się poczytać o setach lub jak to nazwałeś o "Kapitanie Ameryka" :-)

Co do błogosławionej tarczy to te 500% mam z mocy kostki Kanaiego i 413% w karwaszach na sobie. To teraz nie wiem czy to się sumuje??

Na razie takim setem bez problemu radzę sobie na Udręce V, jednak masz racje głęboka szczelina poziomu 30 to już jest wyzwanie :-( .

Tak przy okazji to jak byś miał czas i ochotę to wklej link do nazwy tego seta i własności na jakich powinienem się skupić

PS. Sprawdziłem teraz obrażenie za pierwszym trafieniem tarczą i jest to zakres od 64 mln do 230 mln( 644 mln do 850 mln krytycznych ). Przy czym mam to ustawione jako atak podstawowy wraz z umiejętnością z kostki Kanaiego "Pierwszy Lot" ( usuwa koszty zasobów dla błogosławionej tarczy i daje + 350% obrażeń od niej połączone to z odzyskiwaniem zdrowia za zebrane złoto, a to znowu mam zbudowane z
- Umiejętność z kostki Kanaiego "Opaska Chciwości"
- Legendarnego klejnotu - " Skarb Zbieracza" lvl 29 - 68,5% szans na eksplozje złotych monet
- Znajdowanie złota +3150%

W ten sposób cały czas ładuje tarczą z dystansu i zdarza się (w około 70 % przypadkach ), że trafiony przeciwnik elitarny ginie od pierwszego trafienia ( poziom udręka V ) a nawet jak otrzymam obrażenia ( ale rzadko, bo nie są wstanie podejść, to życie regeneruje zebranym złotem - które średnio na atak takiej grupy wypada w okolicach 200-300 tyś. )
Okej.
Miałeś 100 % racji z tym moim poprzednim buildem :-)
Założyłem set zaklinacza ( miałem w skrzyni bo zbierałem wszystko co zielone :-) )
Oto on:
https://eu.diablo3.com/pl/profile/zaba49-2418/hero/107726954

I faktycznie głębokie szczeliny nie robią teraz na mnie wrażenia chodź nie do końca wiem jak działają te ciernie i na jakich własnościach w przyszłości w tym secie się skupić albo jakich powinienem w nim szukać.

Obecnie mam problem z przeżywalnością w przypadkach kiedy elity wyrzucając z siebie te rożne kręcące się fioletowe kule z promieniem lub po zabiciu ich czerwone wybuchające ( nie wiem jak to się nazywa ). Ogólnie przy zwykłych idę jak przez masło.
Witaj,

Przepraszam z góry za skrótową formę posta, ale rozumiesz: obowiązki. :-)
Wyglądasz jednak na adepta Zakonu Akhhana, który lubi zgłębiać Kodeksy i Księgi Wiedzy - że tak to metaforycznie ujmę - dlatego w tym poście podam Ci parę tytułów wątków z tego Forum, w których odnajdziesz bardzo dużo przydatnych informacji, ok? :-)
Jeślibyś miał więcej pytań mogę się "rozwinąć" jutro wieczorem, lub dodaj mnie do znajomych w grze; wyślij zaproszenie i możemy porozmawiać jutro po 22.
A.... :D:D:D
Jak szanuję graczy z trybu SC, tak gram tylko w HC :-), zatem potrzebowałbyś założenia postaci w tym module gry. :-)

1) Zajrzyj do wątku założonego przez Kaczusia: [Poradnik 2.4.1] Set Zaklinacza, który dotyczy tego buildu. Na początku masz wyłozone podstawy buildu, a następnie dyskusję dotyczącą szczegółów. Na samym końcu [autopromocja hehehe] znajdziesz sposób na obliczenie swoich obrażeń.
2) Przeczytaj sobie również wątek założony przez Venom: Mój pierwszy Krzyżowiec, gdzie na początku znajdziesz sposoby na ulepszenie Cierniowego, ale następnie dowiesz się jak można zbudować najskuteczniejszy, w sensie rekordów GR, na chwilę obecną build: Akhhan Condemn. Masz niejako "dwa w jednym", i sam możesz wybrać najbardziej pasujący do Twojego stylu build. :-)
3) Zapoznaj się także z wątkiem barbariana333: "Prosze o pomoc w rozdawaniu paragonów u Krzyżowca", w którym znajdziesz istotne informacje dotyczące podziału punktów mistrzostwa. :-)

A tak na "bardzo szybko" - skoro masz problem z przeżywalnością:
- zamień rubiny na diamenty;
- szukaj pancerza: Kirys Jastrzębia a do kostki Pancerz Żelazne Serce, lub karwasze Krwawe Łapawice
- jakkakolwiek tarcza: optymalnie Przebudzenie Akarata, ze współczynnikiem bloku "plus 25%"; w Cierniowym blok to jedna z głównych linii defensywy. :-)

Napisałeś:

"...Obecnie mam problem z przeżywalnością w przypadkach kiedy elity wyrzucając z siebie te rożne kręcące się fioletowe kule z promieniem lub po zabiciu ich czerwone wybuchające ( nie wiem jak to się nazywa ). Ogólnie przy zwykłych idę jak przez masło."

Co do taktyki walki: na Tajemnego Wartownika oraz Spalanie zasada brzmi: doskocz-uderz - odskocz - uderz :-) Przy dobrze złożonym Cierniowym często wystarczy: doskocz - uderz - odskocz :D:D:D

Podam Ci jeszcze obowiązkowy - w znaczeniu najbardziej efektywny - układ skilli dla tego buildu. :-)

Umiejętności Pasywne:
- Ferwor; (bonus do prędkości ataku i czasu odnowienia skilli)
Cierniowy bije bronią jednoręczną. ZMIEŃ NA COKOLWIEK CO MASZ W EKWIPUNKU I NIE PATRZ NA obrażenia "ogólne". TEN BUILD BIJE CIERNIAMI. Optymalnie: Świniobij :-)
- Żelazna Dziewica; (bonus do cierni)
- Utrzymanie pozycji; (bonus do bloku)
- Splendor; (bonus do Siły)


Umniejętności Aktywne:
- Kara; runa - Prędkość; (bonus do szybkości ataku - bijesz mocniej)
- Kanon Sprawiedliwości; runa - Resztki Sił; (bonus do odporności na wszystko; jedno z remedium na kłopoty z przeżywalnością)
- Konsekracja; - Łoże Gwoździ; (prócz leczenia zwiększa obrażenia)
- Żelazna Skóra; runa - Odbijająca Skóra; (nie dość, że znacząco redukuje obrażenia, to kapitalnie wzmacnia Twoje uderzenia)
- Wybraniec Akkarata: runa - Prorok; (zwiększa obrażenia; zwiększa Pancerz oraz daje Ci możliwość "oszukania śmierci")
- Konna Szarża - runa - Wytrzymałość, ale na tym etapie gry spróbuj Kolczastego Kropierza. :-)
[b](służy do szybkiego przemieszczania; takoż ucieczki. Kolczasty Kropiesz dodaje obrażenia, ale efektywny jest na pierwszych etapach gry)


Pozdrawiam,
Dzięki bardzo za wyczerpujące wiadomości.
Pozdrawiam.
Nie ma za co. :-)

Nie chciałbym wychodzić na belfra, mentora czy kogokolwiek w tym rodzaju, bo kompletnie nie o to chodzi ale dla komfortu Twojej gry pozwolisz jeszcze [:-)] na parę porad dotyczących rollingu na teraz oraz gemów. :-)

Hełm - proponuję Ci zamienić resy na punkty życia przy trafieniu, dlatego, że tego pierwszego masz bardzo mało. A przy Szybkości Ataku Cierniowego stanowi bardzo cenne uzupełnienie życia i znacząco ulepsza regenerację. :-)
Naramienniki - zamiast Witalności (tą niejako regenerujesz LOH-em) koniecznie zrób sobie CDR. Szybsza redukcja skilli = więcej obrażeń, lub przeżywalności (zależy od skilla). Aby mieć tzw.:" permanentmego Akarata" [który nie dość, że wzmacnia Ci obrażenia i Pancerz, to dodatkowo w runie Prorok:" Kiedy pierwszy raz otrzymasz zabójcze obrażenia podczas działania Wybrańca wracasz do pełni sił" - zapewnia "szansę na oszukanie śmierci" ] należy uzyskać na karcie postaci próg: 56,6% CDR. Do tego dążysz. :-)
Jedność Żywiołów: jak powyżej. Przekręć resy na CDR. :-)
Krzyż Blackthorna: z uwagi na tryb SC i etap gry tu również możesz odpuścić resy na rzecz: wzmocnienia obrażeń fizycznych o 20%. :-)
Rękawice: koniecznie zmień wartość uderzeń krytycznych (które w Cierniowym kompletnie nie mają znaczenia) na Szybkość Ataku. :-)
Karwasze: Pancerz na Res. :-)
Pieścień Piekielnego Ognia: obrażenia na CDR. :-)
Świniobij: ponieważ Zaklinacz zadaje obrażenia wyłącznie od Cierni do rollu ZAWSZE idą widełki obrażeń od broni. Poszukaj CDR, lub AS. :-)
[zaznaczam, że w tym przypadku Miriam bardzo często okazuje się zdzirą i czasami trzeba wydać baaaaardzo dużo materiałów i pieniądzorów na właściwy roll. :-(
Dlatego osobiście mam pewien "punkt krytyczny" i kiedy czary nie wychodzą idę do kowala. Wykuwam sztylet i craftuję w kostce. I rolle od nowa :D:D:D Wychodzą z początku taniej. :-)]

GEMY

Za dużego wyboru nie ma :-)

Wodny Kamyk Boyarskiego - masz na sobie :-)
Zmora Uwięzionych - jeśli masz w ekwipunku zakładaj i "lewaruj". :-)
Zmora Znękanych - jak wyżej. :-)

Kamyszki z niepowtarzalnego gatunku "must have" :-)

Jeśli nie masz: kolejny i kolejny GR. W końcu wypadają albowiem liczba ich ograniczona do... nie pamietam ilu :D:D:D a dopóty, dopóki nie wypadną podbijaj to, co masz lub znajdziesz. Przydadzą Ci się "na potem" do wzmocnienia postaci Rozpaczą Caldessana.

Powodzenia. :-)
Jakby co: pytaj. :-)
Pozdrawiam,
Witam.
Bardzo dziękuje za te informację, jednak postać którą widziałeś na profilu to nie ta którą gram , teraz "przebrałem" się w szafie i jest właściwa :-)
Pozmieniałem to co się dało według twoich zaleceń.
Możesz mi jeszcze powiedzieć jak liczą się moje obrażenia od cierni - tzn na jaki parametr w broni mam patrzeć :
Ten na samej górze co pisze "na sekundę"
czy np "1838-2400 pkt. na sekundę"
czy może w Podstawowe "+1526-1888 od trucizny"

W skrzyni mam jeszcze takie coś:
https://eu.diablo3.com/pl/item/the-ancient-bonesaber-of-zumakalis-Unique_Sword_1H_003_x1
Parametry:
2708,5 na sekunde
1536-2122 pkt obrażeń
1.47 ataku na sekunde
Podstawowe:
+1395-1730 obrażeń od mocy tajemnej
+966 do siły
+860 do witalności
zwiększa szybkość ataku o 5%

Dodatkowe
2239 pkt doświadczenia za zabicie potwora
1,1 szansa na ogłuszenie przy trafieniu

Oraz drugi:
https://eu.diablo3.com/pl/item/swiftmount-Unique_Flail_1H_103_x1

Parametry:
2966,8 na sekunde
1838-2400 pkt obrażeń
1.40 ataku na sekunde

Podstawowe:
+1526-1888 obrażeń od mocy tajemnej
+7% obrażeń
+971 do siły
+886 do witalności
zwiększa szybkość ataku o 5%

Dodatkowe
+9 pkt do maksimum gniewu
Podwójny czas trwania konnej szarży

I trzeci:
https://eu.diablo3.com/pl/item/hack-Unique_Axe_1H_103_x1

Parametry:
1987,7 na sekunde
1312-1746 pkt obrażeń
1.30 ataku na sekunde

Podstawowe:
+1063-1285 obrażeń od błyskawic
+718 do siły
+648 do witalności

Dodatkowe
+171 pkt. doświadczenie za zabicie potwora
Każdy twój atak zadaje również 77% twoich obrażeń od cierni
+puste gniazdo

Proszę podaj mi na jakie wartości przy znalezieniu broni mam patrzeć w kolejności.
Witaj,

23.05.2018 14:44Wpis zamieszczony przez: zaba49
Proszę podaj mi na jakie wartości przy znalezieniu broni mam patrzeć w kolejności.


Z uwagi na to, że Crus zbudowany na secie Zaklinacza bije tylko i wyłącznie Cierniami najważniejszą satystyką na karcie broni będzie dla Ciebie parametr Szybkości Ataku. Wybierasz broń najszybszą. :-) Jeśli porównasz Rychły Wyrok, czy Kościaną Szablę do Świniobijca ich AS wypada na niekorzyść i dlatego ten ostatni. :-) Prędkość z jaką uderzasz przekłada się bowiem nie tylko na obrażenia (o nich za chwilę), ale stanowi jedno z głównych źródeł leczenia: w Cierniowym bez zbędnych ceregieli jesteś w stanie wygenerować 2 ataki na sekundę; jeśli masz przyzwoitą ilość punktów LOH regenerujesz życie niezwykle szybko. :-)
"Modelowy" Świniobijec wygląda tak:
- Siła (jak najwięcej, max = 1000, ale do osiągnięcia tylko w pierwotnym starożytnym, a tego rodzaju przedmiot zacznie wypadać dopiero po zaliczeniu przez Ciebie 70GR);
- Witalność (jak najwięcej, max = jak w przypadku Siły);
- Prędkość Ataku (max = 7% do AS);
- Redukcja odnowienia umiejętności (max = 10% do CDR i ta statystyka dotyczy przedmiotu legendarnego, lub pierwotnego; w zwykłym starożytnym max = 8%);
- Punkty życia przy trafieniu (max = 25 000 punktów LoH);
- Gniazdo (robisz przedmiotem jednorazowym - Dar Ramaldiniego; wypada wszędziej, ale najczęściej [przynajmniej mi] ze Strażników GR);

23.05.2018 14:44Wpis zamieszczony przez: zaba49
Możesz mi jeszcze powiedzieć jak liczą się moje obrażenia od cierni


Przeprowadzę Ci symulację Twoich obrażeń na bazie Twojej postaci z linka:

https://eu.diablo3.com/en/profile/zaba49-2418/hero/107726954

Zastrzegam, że z uwagi na niezwykły wprost "talent w byciu nieutalentowanym matematycznie" :D:D:D, mogłem popełnić pomyłkę w wartości mnożnika przy pierwszym działaniu, dlatego jeśli jesteś bardziej zorientowany matematycznie skoryguj. :D Ewentualnie proszę o pomoc innych "zmatematyzowanych" Crusów. Na rzecz wyboru mnożnika "x 924,1", a nie wartości "x 1, 0941" przemawiają:
- ta oto tabelka progresu "plugastwa":

https://d3resource.com/difficulties/index.php

- fakt, że wartości liczbowe zwykłych mobów na T13 wyrażane są w miliardach [!] punktów życia; osiągają ponad 9 (sprawdzałem empirycznie w grze);

zaba49,

Stoisz w mieście. w tym nic nie robieniu początkowa wartość Twoich obrażeń wygląda tak: (pamiętaj, że piewszym bonusem dla Crusa jest ten, który mówi, iż każdy punkt Siły daje Ci 1% więcej do obrażeń):

Twoje Ciernie = 120 552 (66 952 masz ze sprzętu oraz kamyszka w broni; 53 600 dodaje Ci Boyarski)
Twoja Siła = 9241
120 552*924,1 = 111 402 103 (zaokrąglam dla wygody)

Masz umiejętność pasywną Żelazna Dziewica. (dodaje 50% do Cierni)
111 402 103* 0,5 = 55 701 051
111 402 103 + 55 701 051 = 167 103 154

Z karwaszy uzyskujesz wzmocnienie 17% do obrażeń fizycznych.
167 103 154*0,17 = 28 407 536
167 103 154 + 28 407 536 = 195 510 690

Wchodzisz do rifta. Pierwsze co robisz, to odpalasz Akarata. (35% obrażeń więcej)
195 510 690*0,35 = 68 428 741
195 510 690 + 68 428 741 = 263 939 431

Zaczynasz walkę uderzając Karą [bonus nr 1 z setu daje Ci 140% więcej do obrażeń; bonus nr 3 mówi, że pierwszy trafiony przeciwnik otrzymuje obrażenia zwiększone o 5400%. :-)] Pozwolisz, że dla wygody odpuszczę w liczeniu nr 3 [mnożnik x54!!!] i skoncentruję się na nr 1. Jako, że jak stoi wyżej, możesz osiagnąc i dwa ataki na sekundę śmiało możemy napisać o efekcie permanentnym. :D
263 939 431*1,4 = 331 715 203
263 939 431 + 331 715 203 = 595 654 634

Włączasz Konsekrację: zadaje równowartość Twoich obrażeń Cierni. Tutaj "strzały" idą "równolegle" i ich nie sumujesz.
Ty = 595 654 634
Konsekracja = 595 654 634

W tym samym czasie używasz Żelaznej Skóry, która zwiększa wartość Twoich Cierni o 300%
595 654 634*3 = 1 786 963 902
595 654 634 + 1 786 963 902 = 2 382 619 536

Tak "na teraz" bijesz moby. :D:D:D

ad 1) Mówimy tutaj o sytuacji, w której - w tym samym momencie - występują wszystkie składowe. :-)

ad 2) W kolejnym poście. :-)

Pozdrawiam,
Bardzo, bardzo bardzo ……. Dziękuje.

Informacje jakie zawarłeś w temacie bardzo mi pomogły. Możesz być pewien, że w ten sposób pomogłeś nie tylko mi ale wielu osobom, które tak jak ja grały sobie „ for fan „ nie wiedząc jaką frajdę ze sobą nosi założenie setu. Cały czas grając w Diablo ( a czynie to od początku istnienia ) nie wgłębiałem się w te wszystkie parametry, mnożniki itd. Byłem przekonany, że liczy się tylko siła i tak też kompletowałem swoja zbroje i broń. Dzięki Tobie wszedłem na wyższy poziom w tej grze. Za co jestem Ci dozgonnie wdzięczny. Możesz teraz przypiąć sobie dobry uczynek jako, że w jasny sposób pomogłeś nie tylko mnie ale również osobom które, trochę się wstydzą lub po prostu nie wiedzą o co zapytać. Czytając ten temat na pewno zrozumieją co z czym, a nie tak jak ja przeglądając inne posty ( nie krytykując nikogo ) widząc te wszystkie skróty, nazwy własne gry i inne magiczne wyrażenia graczy zaawansowanych, patrzyli na to tak jak na czarną magię. Podsumowując:
JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJE

PS. Czy przy mnożniku Ciernie razy Siła – siła nie powinna wynosić 9 529% ( parametr: obrażenia zwiększone przez siłę )

Stoisz w mieście. w tym nic nie robieniu początkowa wartość Twoich obrażeń wygląda tak (pamiętaj, że piewszym bonusem dla Crusa jest ten, który mówi, iż każdy punkt Siły daje Ci 1% więcej do obrażeń):

9529 siły razy 1% = 9529% :-)
188 028 ciernie * 9529 siła = 1 791 718 812 obrażeń ( napisałeś, że życie mobów na T13 wyrażane jest w miliardach) [i][/i]

I czy przy wyniku końcowym ( + żelazna dziewica i zwiększone obrażenia fizyczne ) czyli u mnie wychodzi: 3 144 466 515 obrażeń mogę to pomnożyć przez 1.88 prędkości ataku. Czyli na sekundę końcowe obrażenia powinny wychodzić: 5 911 159 705

Proszę popraw mnie jeżeli się mylę ( chociaż logika podpowiada mi, że tak musi być ponieważ większość mobów pada na hita – [oprócz elit] na Głębokiej szczelinie lvl 60 ( Udręka 13 )
Pozdrawiam
Witaj,

Na początku chciałbym Ci podziękować za podziękowania. :D
I jak mi z nimi dobrze, tak czuję się zażenowany. I pozwolisz, iż skończymy ten "wątek w wątku" :-)

Z uwagi na to, że:
- maksymalna liczna znaków w poście jest ograniczona;
- końcówkę wcześniejszego posta dotyczącego brakujących Ci jeszcze źródeł obrażeń pisałem "na kolanie" i pare ważnych spraw mi po prostu w pośpiechu umknęło;
pozwolę sobie na reedycję teraz:

ad 2) Możesz zwiekszyć swoje obrażenia poprzez:
- Pierścień Jedność Żywiołów umieszczony w slocie biżuterii kostki; [doda Ci 179% obrażeń więcej; mnożnik = 1,79 :-)]
- Zestaw Nieskończona Wędrówka, na który składają się pierścień [Róża Wiatrów] i amulet [Obietnica Podróżnika]; ["Kiedy stoisz nieruchomo wartość obrażeń może wzrosnąć 0 100%". :-) Niestety nie wiem, w którym momencie można osiągnąć maksa. Być może zalezy to od czasu spedzonego w bezruchu; być może od rodzaju potwora jaki Cie "obsobacza". Jeśli ktoś wie: prosze o pomoc :D]
- Karwasze Krwawe Łapawice umieszczone w slocie Pancerza kostki; [przewaga tego artefaktu nad Żelaznym Sercem, które zwiększa "na stałe" Twoje ciernie o 300%, polega na tym, iż zostając trafionym od czasu do czasu - tu nie ma określonej wartości liczbowej - wybuchasz 1000% swoich Cierni. Oznacza to wyprowadzenie potężnego ciosu typu AOE - All Other Enemy. A będziesz trafiany "dość często". :P Mnożnik Łapawic = 10 :D; Mnożnik Serducha = 3]
- Z Boyarskiego, który za każdy "podbity" poziom da Ci (o ile dobrze pamiętam - sprawdź sam w grze :D) 2200 więcej do cierni;
- Zmora Znękanych zaś gwarantuje Ci po osiagnięciu lewelu 25, dwudziestopięcioprocentowy "punktowy" przyrost obrażeń w stosunku do każdego Bossa i każdego Strażnika Szczelin oraz "progowe" wzmocnienie obrażeń - przyrost za każdy następny atak - od samego początku. :-)
- wymaksowanie do poziomu 20% wzmocnienia obrażeń fizycznych w karwaszach oraz amulecie;
- poszukiwanie przedmiotów legendarnych oraz pierwotnych. Nie dość, że mają [zazwyczaj, bo czasami trafiasz "piach" :D:D:D] wyższe statystyki podstawowe, to wzmacniasz je Rozpaczą Caldessana. :-)
- last, but no least: paragony, paragony, paragony :-)
cd.

24.05.2018 20:54Wpis zamieszczony przez: zaba49

PS. Czy przy mnożniku Ciernie razy Siła – siła nie powinna wynosić 9 529% ( parametr: obrażenia zwiększone przez siłę )

Stoisz w mieście. w tym nic nie robieniu początkowa wartość Twoich obrażeń wygląda tak (pamiętaj, że piewszym bonusem dla Crusa jest ten, który mówi, iż każdy punkt Siły daje Ci 1% więcej do obrażeń):

9529 siły razy 1% = 9529% :-)
188 028 ciernie * 9529 siła = 1 791 718 812 obrażeń ( napisałeś, że życie mobów na T13 wyrażane jest w miliardach) [i][/i]

I czy przy wyniku końcowym ( + żelazna dziewica i zwiększone obrażenia fizyczne ) czyli u mnie wychodzi: 3 144 466 515 obrażeń mogę to pomnożyć przez 1.88 prędkości ataku. Czyli na sekundę końcowe obrażenia powinny wychodzić: 5 911 159 705

Proszę popraw mnie jeżeli się mylę ( chociaż logika podpowiada mi, że tak musi być ponieważ większość mobów pada na hita – [oprócz elit] na Głębokiej szczelinie lvl 60 ( Udręka 13 )
Pozdrawiam


Jak pisałem powyżej jestem "tak bardzo uzdolniony matematycznie, że matematyka ucieka na mój widok" :D

Opierałem się na formule zawartej w tym wątku:

https://us.battle.net/forums/en/d3/topic/20752640790

Najprawdopodobniej masz rację w wyliczeniu procentowym. :-), ale...

1)Sposób, w jaki liczyłem ja wygląda tak: wyliczałem 1% z Siły i to on stanowił mnożnik. Nota bene: pierdyknąłem się :D:D:D, ponieważ nie wynosi 952,09, a 95,29 i dodatkowo nie jest liczony z profilu, a z karty postaci w grze; co raczej przechyla szalę na korzyść Twojego rozumienia. :D;

Jakkolwiek biorąc pod uwage wielość zmiennych...??? :-)

2) Nie zapominajmy o bonusach nr 1 (zadajesz dodatkowe 140% obrażeń) oraz nr 3 z setu (5400% obrażeń więcej w stosunku do pierwszego trafionego przeciwnika); " być może" on jest głównym powodem "koszenia" mobów. :-) Piszę "być może", dlatego, że podejrzewam, iż nr 3 współgra z nr 1 w tym wymiarze:" ... i zadajesz obrażenia wszystkim w promieniu 15 metrów". Ale to przypuszczenie. Wujek Google nie nie odpowiedział... :-(
3) Czy w swoich wyliczeniach nie pominąłeś wzmocnienia z Akarata?

Pozdrawiam,
Tak liczba cierni z karty w grze.
Poniżej przedstawiam moje wyliczenia na wzór twoich, trochę zmieniłem właściwości pasywne z kostki ( na siepacza ) co moim zdaniem ( sprawdziłem w grze ) zwiększyło zadawane obrażenia.

TERAZ wygląda to tak:
Nazwa Bonus Obrażenia
Siła 9 529
Siła Krzyżowiec % 9 529
Ciernie razem 188 028
Podstawowe obrażenia: 1 791 718 812
Pasywka " Żelazna dziewica" +50% 2 687 578 218
Pasywka "siepacz" 100% 1 791 718 812
Zwiększone obrażenia fizyczne 17% 3 144 466 515
Szybkosć ataku 1,88 9 280 028 415
( wzór 1,88*3 144 466 515 + 1,88* 1 791 718 812)( czyli szybkość * zwiększone obrażenia fizyczne + szybkość * pasywka " siepacz"

Z punktu widzenia matematyki by się zgadzało, ponieważ do pasywki " siepacz" nie można dodać zwiększonych obrażeń fizycznych
Witaj,

Oczywiście masz rację. :-)

Przemnażamy na końcu przez AS, ponieważ jej wartość liczbowa - i tym znaczeniu mówimy o mnożniku - stanowi finalną liczbę obrażeń jakie zadajesz w ciągu sekundy.

Pisząc mniej matematycznie: jeśli (przykładowo) finalnie, czyli po zsumowaniu wszystkich mnożników, zadajesz "na raz" 1 000 000 obrażeń, a Twój AS równa się 1,88 na sekundę, to w ciągu onej zadajesz monstrum obrażenia w wysokości 1 000 000*1,88.

Tego nie uwzględniłem w symulacji. :-)

I pozwolisz, że "na teraz" zakończę, albowiem mam w sobie "nieprzeliczalną" prawie że, liczbę jednostek alkoholu bardzo dobrego, szkockiego malta: "jeżeli na miliard neuronów, a każdy z nich połaczony jest ciągiem geometrycznym przypada 1000 gram malta, to ile w neuronie z tego malta???" :D:D:D

Pozdrawiam,

[b]PS
. Czy przy mnożniku Ciernie razy Siła – siła nie powinna wynosić 9 529% ( parametr: obrażenia zwiększone przez siłę )

Stoisz w mieście. w tym nic nie robieniu początkowa wartość Twoich obrażeń wygląda tak (pamiętaj, że piewszym bonusem dla Crusa jest ten, który mówi, iż każdy punkt Siły daje Ci 1% więcej do obrażeń):

9529 siły razy 1% = 9529% :-)
188 028 ciernie * 9529 siła = 1 791 718 812 obrażeń ( napisałeś, że życie mobów na T13 wyrażane jest w miliardach) [i][/i]

I czy przy wyniku końcowym ( + żelazna dziewica i zwiększone obrażenia fizyczne ) czyli u mnie wychodzi: 3 144 466 515 obrażeń mogę to pomnożyć przez 1.88 prędkości ataku. Czyli na sekundę końcowe obrażenia powinny wychodzić: 5 911 159 705

Proszę popraw mnie jeżeli się mylę ( chociaż logika podpowiada mi, że tak musi być ponieważ większość mobów pada na hita – [oprócz elit] na Głębokiej szczelinie lvl 60 ( Udręka 13 )
Pozdrawiam


Siostry i Bracia Krzyżowcy :-)

Nieskazitelny w obliczeniach adept zaba49 ma rację. Mnożnik naszej potęgi wynosi dokładnie tyle, ile Siły w Nas samych. :-) Takoż liczcie swe pięści, miecze, sztylety i korbacze wedle tej miary:

X procent siły x 1% = wartość Siły :-)

A przechodząc z crusowego na polski: pobiegłem sobie z lekka zawiany :D:D:D jeszcze raz na "spokojny dla ducha", niestety "zabójczy" dla oczu GR60. Szaleństwo polegało na wyświetleniu paska życia potworów. Wartości liczbowe oscylowały od 6 do 20 miliardów w przypadku mobów. Elity wyciągały i ponad 100. :-) A z moim nie za wysokim paragonem padały na hita, lub ekspolodowały z powodu Łapawic: bardziej sie bowiem przyglądałem cyferkom, aniżeli walczyłem. :-)

To tyle. :-)
Trza się napić. :D

Pozdrawiam,
Witam.
Mam nadzieje, że umysł już jasny, a Szkocka Malta ostała się tylko na kubka smakowych.

W obliczeniach "coś" nie dawało mi spokoju, więc " rozebrałem" dziś swojego krzyżowca i zacząłem po kolei sprawdzać jak zmieniają się ilości cierni w karcie postaci "szczegóły".
Otóż w wyliczeniach moich jest błąd gdyż wziąłem wartość cierni z tej karty i zwiększyłem parametrem pasywnym żelazna dziewica, jednak jak się okazało ten parametr jest już tam uwzględniony.

Nowe przeliczenia:

Nazwa Bonus Obrażenia
Siła 9 529
Siła Krzyżowiec % 9 529
Ciernie razem 190 428
Poddstawoe obrażenia: 1 814 588 412
Pasywka "siepacz" 100% 1 814 588 412
Zwiększone obrażenia fizyczne 17% 2 123 068 442
Szybkosć ataku 1,88 7 402 794 886

Czyli końcowa wartość 7 402 794 886 czystych obrażeń( bez dodatkowych wynikających z pierwszego uderzenia, czy umiejętności typu kara, Akarat itp )

jednak jako laik w tej grze, być może ktoś bardziej ogarnięty i z większa ilością wiedzy skoryguje to proste obliczenie i w jasny sposób pokaże jak to liczyć.
Witaj,

Jeżeli dobrze zrozumiałem ideę Twojej ostatniej wątpliwości, chodzi Ci o maksymalną wartość zakresu "czystych" - bez jakichkolwiek mnożników -obrażeń.
W takim przypadku wzór (jak sobie wcześniej wyjaśnialiśmy) jest następujący:
Obrażenia z profilu*procent siły*AS.
I nic więcej.
Jakkolwiek ma to znaczenie teoretyczne (wiesz jaki masz maksymalny próg obrażeń), tak w aspekcie praktycznym - wybacz :-) - nie ma sensu.

1) Dlatego, że jeżeli Twój próg AS wynosi 1,88 na sekundę, to w praktyce w ciągu sekundy zadajesz jeden "czysty" cios; :-)
2) W moim przekonaniu najlepszym określeniem może być sformułowanie: maksymalny pułap zakresu obrażeń; i de facto to on stanowi Twoje realne obrażenia w grze. Liczysz go łącznie wraz z mnożnikami, dlatego, iż:
- zadajesz atak "punktowy" - Kara - w tym rozumieniu, że mob na raz przyjmuje określone obrażenia i koniec;
- masz jednakowoż na podorędziu ataki "czasowe" - Skóra, Konsekracja - gdzie obrażenia rozkładają się w czasie i przybierają wykresy funkcji falowej (hohoho :D); :-) Niestety nie wiem jak to policzyć. :-(

Mam nadzieję, iż wyjaśniłem Twoje wątpliwości. :-)

Pozdrawiam,

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum