Diablo 2 grafika

Dyskusja ogólna
Witam potrzebuje pomocy w ustawieniu jak najlepszej jakosci grafiki w diablo 2 aby tak oczy nie bolaly.
Oczywiscie wiem ze max jest 800x600. Tylko pytaniw jak ustawic aby bylo lepiej na wiekszym monitorze ? W ustawieniach zmienilem na skalowanie starych gier (cos takiego) i cos jest lepiej ale jeszcze nie to.
Czy ktos ma jakies sugestie pomysly ?
Nie wiem...kupic mniejezy monitor zeby sie lepiej skalowalo i nie bolaly oczy od tej grafiki.? Jak widze na yt to duzo lepiej to wyglada .
Z gory dzieki
Ps. Posiadam windows 10. Ustawienie rozdzielxzosci pulpitu to 1920x1080
EDIT.
Poki co to sprawa ma sie tak :
Gra w pelnym ekranie strasznie sie rozciaga i brzydko to wyglada. Szukalem w ustawieniach niestety nie ta sie tego naprawic zeby tak nie rozciagalo.
Jak na razie zrobilem tak :
komenda -w , zeby miec w oknie diablo ( uruchamia sie duzo szybciej,1sec) nastepnie wchodze w ustawienia rozd. i ustawiam na 1024x768 no i dalem tlo pulpitu na czarny zeby nie razil. Jesli komus pomoglem to nmzc i czekam na propozycje
Diablo 2 wspiera API Glide. Zapewne nie masz karty z chipsetem Voodoo 3Dfx ale zawsze możesz użyć wrappera Glide na przykład sven's wrapper albo nglide. ten pierwszy przekierowuje Glide do OpenGL i wspiera filtry typu SweetFX mozna podkręcić rozdziałkę gry do desktopowej i filtrami SweetFX (badź jego następcą) dopieścić grafikę. Drugą opcja jest nGlide od zeus software w v2.00 wspiera konwersję Glide do DirectX 9.0c bądź do API Vulkan. Rozdziałki nie warto podkręcać ale jeśli twoja karta i sterownik wspierają Vulkan to naprawdę warto uzyc trybu Vulkan (wszystkie potrzebne filtry są aplikowane automatycznie, ale nie działa ze SweetFX).
zarówno nGlide jak i Sven'swrapper obsługują tryb poprawnego wyświetlania ( Tzw. aspect ratio 4:3) ale będziesz miał po bokach ekranu dwa czarne pasy dlatego lepiej biegać z rozszerzonym ekranem. Co do SweetFX itp. to nie wiem jakie filtry użyć żeby było perfekt. Zazwyczaj co ja robie przy wrapperze to wchodzę w sterownik karty wybierm aplikacje diabloii.exe oraz Game.exe i ustawiam wymuszone antyaliasing na full (zastąp ustawienia aplikacji) oraz filtrowanie anizotropowe na full (również zastąp) włączam filtrowanie morfologiczne i tyle. nie wygląda wtedy najgorzej na 1920x1080. a dodatkowo w trybie gry po sieci LAN masz odblokowane limity klatek na sekundę bo od patcha bodajże 1.14 jest limit 200 klatek/s żeby oszczędzać co poniektórym baterie w laptopach.

Poza tym to złe forum poszukaj forum klasycznych gier blizzarda i tam zadawaj swoje pytania.
a nie ma bana na bnecie za to?
Co Do Bnetu to na 100% to ci nie powiem ale blizz sam w ostatnim patchu wbudował wsparcie do nglide bo wczesniej wspierał tylko sven'swrapper.

Po krótce wrzucasz wypakowane biblioteki glide do katalogu z grą i odpalasz grę ze skrótu z parametrem -3dfx .

Pliki exe sa do konfiguracji utawień tylko ustawiasz raz i masz spokój do następnego formatu systemu.

EDIT#2 to nie jest żaden modding gry: jedyne wykorzystanie jednego z trybów graficznych pod które diablo 2 zostało napisane a które sprzętowo nie jest już wspierane dlatego trzeba albo emulować ten sprzęt albo przetłumaczyć sytem glide na taki który bedzie czytała twoja karta graficzna.
Teoretycznie to jak dodanie innej wersji sterowników twojej karty graficznej do folderu z grą, żeby korzystała właśnie z nich zamiast z systemowych.

EDIT#3 co do legalnosci na BN to popytaj więcej na forum klasycznych gier blizzarda..
niestety dokładnego adresu nie pamiętam. google it.
Takie rozwiązanie jakie proponujecie jest dobre ale tylko i wyłącznie w trybie Single Player bądź na TCP/IP. Jeśli chodzi zaś o Closed Battlenet to z tego co wiem, grozi to jednak banem. Wiadomo, że nie tak od razu, jednak z czasem mogą zablokować klucz ponieważ w grze zachodzi inny proces przy włączaniu gry niż zwykle. Mam tu właśnie na myśli te wszelkiego rodzaju Glide, Wrappery itd.

Pozdrawiam!
To jest forum D3...
forum d3 ktore i tak jest obumarłe :-). pozdro

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum