KONNA SZARŻA BŁĄD CZY BUG? Kolejne pytania??

Krzyżowiec
Konna szarża z runą kolczasty kropierz nie pokazuje mi o 500% więcej obrażeń od cierni. Tylko, zadaje obrażenia w czasie jazdy na koniu?
Dodatkowy zestaw Tarczy Rumaka i Korbacz Szarży powinien trzymać 500% obrażeń od Cierni 5 sekund po zatrzymaniu. Jak w trakcie bądź później załączę żelazną skórę z Cierniami powinno wymiatać, a niestety tak nie jest.
Nie pokazuje mi zwiększonych cierni. Dlaczego??
https://eu.diablo3.com/pl/profile/Djryba-2881/hero/103494385
Zestaw broni i tarczy daje 5 sekund o 500% większe ciernie po zakończeniu konnej szarży co z żelazną skóra powinien dawać niezłego kopa.
Proszę o odpowiedź bo jak tak nie jest to traci sens trzymać taką postać...
;-((
Witaj,

Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale wpierw jakoś przegapiłem Twoje pytanie a następnie nie miałem dostępu do kompa. :-)
Być może znalazłeś już odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, potraktuj wtedy zatem posta jako ciekawostkę. Jeśli nie, może uda mi się - chociaż odrobinę - Ci pomóc.

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie: Tak. Dodatkowe 500% zadajesz tylko w czasie trwania Konnej Szarży z runą Kropierz. Kiedy kończy sie Szarża, lub przerywasz ją odpalając jakikolwiek inny skill bonus znika.
[co do sensowności - bezsensowności owego rozwiązania pisano już setki postów z prośbami i Blizz tego nie zmienia. Szarża to Umiejętność Użytkowa. Uruchomienie jakiejkolwiek innej skutkuje natychmiastowym i to ważne, przerwaniem działania skilla ze wszystkimi płynącymi zeń bonusami]
Zatem w tym przypadku nie możesz przemnożyć owych 500% z Szarży przez mnożniki Skóry, Akarata, czy pierwszego uderzenia Karą.
Rzeczywiście jest również tak, iż w statach na karcie postaci nie widać wzrostu obrażeń, co jednak nie oznacza, iż ich nie zadajesz. To ciągle nie naprawiony błąd Blizza w wyświetlaniu statów. Podobnie na przykład rzecz ma się z Akaratem. Jeśli go uruchomisz (na Proroku) i zerniesz w staty zauważysz, iż wskażnik Pancerza ochoczo wędruję w górę, natomiast punkty obrażeń ani drgną. A nie muszę Ci, czy komukolwiek innemu pisać i przekonywać go, że Twoje DPS wzrasta o rzeczone 35%. Niby niewiele, ale czasami decyduje o być, albo nie być. :-) W przypadku Szarży sprawa ma się tak samo: obrażeń na karcie nie widać, ale je zadajesz. Najprościej to sprawdzić empirycznie na "niższych poziomach gry", kiedy "farma" polega na rozjeżdżaniu mobów koniem. :-) Dlaczego "niższych", o tym pod koniec posta.

Co do obrażeń płynących z Zestawu Rumaka sprawa komplikuje się o tyle, o ile tak do końca nie wiadomo czy to bug.
Dlatego, iż panują różne opinie (wpisz w net steed charge bug i zajrzyj na US Forum) co do sposobu działania. Można bowiem spotkac się z różnymi zdaniami co do skutków czasowych przerwanej, lub skończonej już Szarży.
Pierwsza mówi tak: ponieważ bonus z Szarży przypisany jest tylko do aktywnego czasu działania skilla, to nie powoduje to następstwa czasowego i dlatego odpalając Skórę przemnażasz ją przez tylko przez bonus płynący z Zestawu - czyli nie 500x300x100 a 300x100. Koniec. Kropka. Również dlatego, że bonusy płynące ze skilli z postaci mają priorytet nad bonusami z Zestawu i kasują obrażenia rozłożone w czasie. Ale aby było ciekawie: tylko te, dlatego, że mają one inną naturę niż uderzenia bezpośrednie. I wtedy to nie bug a złożoność gry. Na szczęście to zdania barrrdzo nielicznych. :D:D:D
Druga stwierdza, że to niewątpliwie bug, bo dlaczego jedno kasuje drugie, prawda? Zwłaszcza, że obrażenia u Crusa to: %SiłyxObrażeniaxMnożniki (w domyśle: wszystkie).
Na koniec spotkasz i opinię mówiącą o tym, ż wszystko działa cacy i kumuluje się wszystko. Efektów czasami nie widać zbyt wyraźnie i dobitnie, ponieważ postać dociera do "szklanego sufitu" jej możliwości. Przestaje bić de facto i jedynym sposobem na pójscie wyżej obok Caldessów są oczywiście paragony. Dlatego pisałem wyżej o tym, że najlepiej przetestować empirycznie na niższych dla postaci poziomach. W Twoim przypadku rift na T13 - moim zdaniem - może być znakomitym poligonem. Przebiegnij sie minimum z 10 razy z Zestawem i bez. Porównaj czasy. Poznasz odpowiedź. Ja tego nie robiłem, chociażby dlatego, iż z "konnych" wersji Crusa najlepiej grało mi się Bombardierem. :-)
De gustibus non disputandus est. :D

Na zakończenie. A jeśli Cię to nuży, lub nie masz najzwyczajniej ochoty zmieniaj na "klasycznego" - w sensie skilli, gearu oraz gemów - Ciernia.
Stawiam Diamenty przeciw Orzechom [:D:D:D].
Przemieszczasz się ciut wolniej, ale bijesz mocniej, co da Ci (na Twoim paragonie i tym co już masz) minimum dwa GR wyżej od wersji Konnej, że tak to nazwę na tą chwilę :-)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Pozdrawiam,
Jak dla mnie to ewidentny bug. W zestawie nie ma napisane że tylko 100% obrażeń. ;-((
11.09.2018 14:42Wpis zamieszczony przez: Djryba
Jak dla mnie to ewidentny bug. W zestawie nie ma napisane że tylko 100% obrażeń. ;-((

Witaj,

Bez zbędnego rozwodzenia się w temacie zestawu. :-)

https://eu.diablo3.com/pl/item/flail-2h/#type=set

Natomiast czy jego czasowe działanie jest zbugowane najlepiej przekonaj sie osobiście na T13, jak pisałem w poprzednim poście. :-)

Pozdrawiam,
konna szarza a inne skilli nie łączą i nie kumulują - pozostanie tylko 500% skilli i 100% setu, plus jeszcze bombardiery (pas i skill) , dalej nie wiem co jeszcze.

po zakonczeniu jazdy musialbyc bic karą lub cieciem zeby kumulowac z cierniami (pasywka, siepacz, zbroja etc... jak wiadomo) z kamieniem boyarskiego

szczerze mowiac dawniej byl lepszym buildem na topach, teraz graja tylko skazancami, a na forum US glosno pisza o Rolandzie z zamaszystym atakiem w gr 115 z 4k para.

jak dla mnie konna szarza sluzyla do jazdy w poszukiwaniu goblina i nic innego.
na T13 moze i dobre na szybka farme, ale musi miec doskonaly dps.
11.09.2018 17:17Wpis zamieszczony przez: Matrix
konna szarza a inne skilli nie łączą i nie kumulują - pozostanie tylko 500% skilli i 100% setu, plus jeszcze bombardiery (pas i skill) , dalej nie wiem co jeszcze.

Matrix,

Dziękuję za to sformułowanie. Czasami bowiem jest tak, że wiesz, iż w ten sposób dany skill działa, ale zapominasz o implikacjach płynących z tego faktu. Ktoś - w tym przypadku Ty - formułuje to co wiesz w inny sposób i BUM!!! :D Masz to i złożoność mechaniki staje się mniej skomplikowana. :-)
Dzięki. :-)

@Djryba

Skoro zostało napisane, iż Konna Szarża nie łączy się z innymi skillami obrażenia zeń płynące są zadawane w ten sam sposób jak obrażenia, które generuje Konsekracja [Łoże Gwoździ]. Najlepiej wyjaśnić to na malutkim [:-)] przykładzie.

Mamy sobie Crusa o dumnym imieniu Arturius. Jego bazowe Ciernie (te, które widać na karcie postaci w grze) równają się 100 000. Bazowe oznacza płynące z: a) nieskazitelnego, królewskiego topazu; b) pancerza; c) Kamyka Boyarskiego; d) oraz umiejętności pasywnej Żelazna Dziewica. Jako zatwardziały wielbiciel hippiki Arturius postanawia w ramach krucjaty rekreacyjnie porozjeżdżać moby koniem.

100 000 x 5 (mnożnik z 500%) = 500 000

Akhhan obdarował go inteligencją, zatem chłopina przysposobił się w Zestaw Rumaka.

500 000 x 1 (mnożnik ze 100%) = 500 000
500 000 + 500 000 = 1 000 000

I to są jedyne obrażenia jakie zadaje w cwale. Kiedy galopada dobiega końca zadaje je jeszcze przez dwie sekundy po zatrzymaniu. W międzyczasie rozpoczyna akcję eksterminacji mobów per pedes. :-) A że, jak to było wspomniane, inteligentny z niego Crus przysposabia się w Akarata.

100 000 x 0,35 (35% procent obrażeń więcej) = 35 000
100 000 + 35 000 = 135 000

W przebłysku geniuszu przyobleka się w Odbijającą Skórę.

135 000 x 3 (300% więcej) = 405 000
135 000 + 405 000 = 540 000

Staje przed nim Boss Bug Zblizardziały toteż bez zastanowienia w pierwszego przeciwnika uderza Karą!

540 000 x 54 (5400 więcej w pierwszego trafionego) = 29 160 000

I tutaj zakończymy tą opowieść. Mnożników jest oczywiście więcej, ale to zależy od tego w co jesteś ubrany, jakie masz skille i jak rozgrywasz sytuację.

Istota przykładu polega na tym, że obrażenia z Szarży oraz te, które zadajesz po jej zakończeniu jak się nie sumują, tak się nie multiplikują. Jeśli masz zestaw to dwie sekundy po zatrzymaniu obrażenia wynikające z Szarży zadajesz nadal, ale są one niejako "równoległe" do pozostałych; tych które generujesz "od nowa" podczas tego czasu. Tak działa też Konsekracja. A ponieważ są one dużo mniejsze od tych, jakie możesz osiagnąć podczas używania innych skilli, to na pewnym poziomie gry - kiedy zdrowie mobów idzie w miliardy punktów - zadajesz je oczywiście, z tymże wyrządzają one jeśli nie minimalne, to bardzo mało znaczące szkody. Po mojemu bugu nie ma. To ta cudna mechanika Ciernia. :-)

Pozdrawiam,
11.09.2018 17:17Wpis zamieszczony przez: Matrix

szczerze mowiac dawniej byl lepszym buildem na topach, teraz graja tylko skazancami, a na forum US glosno pisza o Rolandzie z zamaszystym atakiem w gr 115 z 4k para.

Odrobinę zmieniając temat główny. :-)
Pamiętne czasy LoNego Bombardiera. :-)
Było. Minęło. Teraz mamy "Skazańca" - Niszczyciela Szczelin. :-)
Rolaand 115 GR z 4K paragonów to z pewnością fantastyczny wyczyn.
Ale...
Mamy tu kolegę z 3K para, który Skazanym "goli 119". :-)
Ile sieka Rolandem nie wiem. Wiem tylko tyle, że to jeden z jego ulubionych buildów. [Tak Gwido. Do Ciebie przepijam :-)]
Dlatego na rekordy, ale też dla fanu, bo to build na jedną rękę; w drugiej kufelek :D:D:D, wybiera się Skazanego.
Sam - dla przykładu -zacząłem sie nim "bawić i uczyć" i jedyny Cierniak (a to mój ulubiony build) jaki sie ostał czeka. :-)

Pozdrawiam,
...
Ale...
Ile sieka Rolandem nie wiem. Wiem tylko tyle, że to jeden z jego ulubionych buildów. [Tak Gwido. Do Ciebie przepijam :-)]
...

Uderz w stół a nożyce się odezwą... ;)

Już bliżej 4k ale...Rolandem na GR115 bym się nie wybrał z całą pewnością, nie ten skill (mój własny oczywiście) ;) Może, może, może przy bardzo sprzyjających wiatrach (lokacje, skład osobowy, pylony w optymalnych miejscach) jakieś GR110 byłoby do zaliczenia ale na 1000000% nic wyżej. Mimo, że Rolanda mam lepiej "ubranego" od Akkhana (np. trzy, bardzo różne sztuki primalowe Złotego Ubijacza, dwie również prilmalowe Deniale) to technicznie jest to set arcy wymagający. Arcy ;) Jest pewien pomysł i nazywa się on Area Damages ale musi poczekać jeszcze chwilę (mocniejsza postać, więcej para, więcej życia, więcej siły)... ;)

Pozdrawiam
Grzegorz
12.09.2018 13:53Wpis zamieszczony przez: Gwido67
...
Ale...
...

Jest pewien pomysł i nazywa się on Area Damages ale musi poczekać jeszcze chwilę (mocniejsza postać, więcej para, więcej życia, więcej siły)... ;)

:-)

No ba!
Koleje Diablo i infernalnego losu chciałoby się powiedzieć. :-)
Jedno jest pewne: masz bliżej, niż dalej. :D
Ja osobiście na nadchodzące Święta planuję sobie okrągły tysiąc w ramach ciut prezentu hahahaha...:-)
Pomału.
Nigdzie mi się nie śpieszy, bo jak się człowiek śpieszy to się Diablo cieszy hahaha :D

Pozdrawiam,

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum