Burza mózgów - wasze propozycje zmian

Dyskusja ogólna
Jedna zmiana: tryb offline i wsparcie dla moderów, oni już zrobią z Diablo 3 grę na miarę dwójki.
A cała siła przerobowa do pracy nad D4. I w przypadku D4 błagam - zróbcie feedback tego czego fani oczekują a będzie gra wybitna
Szkoda klawiatury, od dawna wiadomo, że blizz ma to gdzieś.
M
22.11.2018 17:36Wpis zamieszczony przez: Cenotaph
I jeszcze jedno: właśnie wywaliło mnie z gry, więc: NAPRAWCIE BŁĄD 1016 !!! :( Choć tyle można byłoby oczekiwać?

Spróbuj w dziale technicznym, akurat tam zawsze znajdziesz pomoc niezmordowanego Madkipara :)
Fajnie, że odpisałeś, ale ...yes, off course-on to na pewno zmieni:) Już szybciutko piszę i załatwiam sprawę dla tysięcy fanów:) Ale czad!!!...Dzięki!!!...........................;)
Edit:4 ludziom się nie spodobało: dajcie namiary, aby Was nie ująć w tej jakże szlachetnej misji. Miejcie odwagę, mistrzowie, bo minusy kroić potraficie ANONIMOWO i jakże chyżo, chwaty !!!
22.11.2018 21:32Wpis zamieszczony przez: Cenotaph
Fajnie, że odpisałeś, ale ...yes, off course-on to na pewno zmieni:) Już szybciutko piszę i załatwiam sprawę dla tysięcy fanów:) Ale czad!!!...Dzięki!!!...........................;)

Dlaczego gościa minusujecie. Sarkazm jak najbardziej na miejscu. Żadne pierdy z pomocy technicznej, czy to osobiście, czy to w wątkach o tym błędzie są psu na budę.
Najczęściej zwalane jest na dostawcę internetu. Nie od dzisiaj wiadomo, że dziwnym zbiegiem okoliczności jak zwiększa sie ruch na serwerach to nagminne są 1016.
Z chęcią bym pograł na HC, ale z rozłaczaniem przynajmniej raz dziennie w pewnych okresach czasu nie ma szans na cokolwiek.
Witam
Zwiekszyl bym ilość udrek do 21.
U20 poziom trudnosci110 glebokiej sczelinki .
Poziom trudnosci udreki 21 zmienial by sie wraz z postepami glebokich sczelin top graczy dla danego regionu np : top 1 robi solo gr115 poziom trudnosci u21 rosnie .osobno dla 2 ,3,4 graczy.
Przy przetopieniu primala mogłaby lecieć 3x siarka, a przy starożytnym 2x siarka. Są to mocniejsze itemy, więc matsów powinno być więcej.
Niby nic wielkiego, ale by mnie to ucieszyło.
22.11.2018 17:36Wpis zamieszczony przez: Cenotaph
I jeszcze jedno: właśnie wywaliło mnie z gry, więc: NAPRAWCIE BŁĄD 1016 !!! :( Choć tyle można byłoby oczekiwać?

błędy typu 1016 to wina systemu windows a nie diablo
ja na gnu linux nigdy nie mialem zadnego bledu a gram juz od tygodnia i zdazylem pasc czarodziejem na hc robiac grifta xD a na windows ciagle mialem bledy i lagi tez mialem
a na linuxie diablo 3 mi chodzi jakbym gral na single player, powaznie. ani razu mi zaden blad nie wyskoczyl. miejscie pretensje do samego siebie, ze korzystacie z systemu operacyjnego ktory powoduje, ze was z gry wywala, bo ja zadnych bledow na gnu linux nie doswiadczylem a gram calymi dniami ostatnio

a co do samej gry to przez krotki okres czasu ktory ostatnio gralem to zdecydowanie brakuje mi czegos w:
1) PvP
niby areny są jakieś z tego co czytałem, jednak nikt nie gra
2) więcej graczy by się przydało na publikach
3) zolte itemy wylatuja i nie maja zadnego uzytku bo wszystko jest zastepowane legendarnymi albo przedmiotami z zestawu
fajnie by bylo gdyby mozna bylo znalezc zolte przedmioty lepsze od tych unikatowych, ale bardzo rzadkie (np tak jak gdy powstalo diablo 3 byly drogie zolte przedmioty na AH) tak jak w diablo 3 mozna znalezc nieziemskie rare circlety albo rekawice dla amazonki, tak samo fajnie by bylo gdyby zolte przedmioty znowu mogly miec moc
4) ogolnie to tez bym zabronil boostowania, na d2 zabroniono uber exp, a w d3 mozna boostowac.
chcialbym zeby byly publiki w ktorych mozna grac z innymi ludzmi od poczatku, bo mi przechodzenie fabuly tez sprawia frajde, tak jak i robienie riftow albo moze i wieksza.
to chyba tyle, a ogolnie to diablo 3 ma super optymalizacje mi grafika pasuje, nie chcialbym zeby cos sie w tej optymalizacji zmienilo ;)

nom mysle, ze gra by jakosciowo sie poprawila bardzo gdyby mozna bylo legenmdarne przedmioty albo zestawu zastapic zoltymi z super statami, wtedy bylaby mysle wieksza roznorodnosc setupow i wiekszy sens mialoby zbieranie itemow mysle
23.11.2018 15:33Wpis zamieszczony przez: shishiodoshi
Przy przetopieniu primala mogłaby lecieć 3x siarka, a przy starożytnym 2x siarka. Są to mocniejsze itemy, więc matsów powinno być więcej.

Toś przywalił jak rzeźnik świńską p.... o ścianę. Aktualnie ze starożytnych lecą 3 siarki, a z pierwotnych 15.
Może wprowadzić w systemie craftu (najpierw broni) itemy które mają potencjał na bycie lepszymi od setow/uniq na zasadzie RNG (czasem crap czasem GG craft)

Na marginesie.
Czy cały Polski internet musi wyglądać jak ten topic?
Jest proste pytanie o pomysły. Autor prosił o głosowanie łapkami a nie komentowanie.

ZASADY O KTÓRYCH PRZESTRZEGANIE USILNIE PROSZĘ:

1. Niech w każdym poście znajdzie się tylko jeden pomysł!
2. Kultura, kultura, kUltUra, kóltra oraz kulturwa.
3. Oceniajcie pomysły innych za pomocą łapek w dół i w górę.
Przede wszystkim zacząłbym od wywalenia setów bądź znerfienia ich do takiego stopnia, że będą stanowić tylko premie użytkowe w stylu wskrzeszającego meteora czy innych dupereli tego typu. Co za tym idzie, nie potrzeba by było 99 poziomów trudności a 3: łatwy, średni, trudny czyli raczej byłby to ujednolicony poziom trudności jak w PoE czy Diablo 2 lub każdej innej grze ale z drobnymi ułatwieniami/utrudnieniami, w zależności od upodobań, np +/- 30% hp/dmg (wartości obrażeń/hp mobów oraz ewentualnych premii do dropów/expa pozostawiam ludziom bardziej ogarniętym w temacie.).
Skasowałbym również GRy (normalne rifty jak najbardziej spoko) i dodał zamiast tego jakieś inne elemnty end-game'u na podobę PoE. Może coś zupełnie nowego a może coś do lokacji w trybie przygodowym, żeby urozmaicić ciągłe riftowanie.
Fajnie byłoby też ujrzeć drzewko umiejętności, nawet tak uproszczone jak w Drakensang Online z możliwością resetu w dowolnej chwili lub w mieście za jakąś niewielką opłatą.
Domyślam się że tego typu zmiany są bardzo poważne i pewnie prędzej ujrzymy to w Diablo 4 niż w D3, ale pomarzyć każdemu wolno.
Poza tym, mile widziany Druid :)
Poproszę, żeby zwierzaki podnosiły absolutnie wszystko, co nie ląduje w ekwipunku gracza, czyli oddechy śmierci i materiały. Dodatkowo, jeśli to nie problem to też kulki z rift'ów po elitach. Ba! można im nawet dodać takie okienko jak towarzyszowi z opcjami do wyboru (niby skill'ami), jakie dropy mogłoby jeszcze podnosić automatycznie i przekazywać do ekwipunku gracza, czyli:

1. Podnoś zwykłe
2. Podnoś magiczne
3. Podnoś rzadkie
4. Legendarne
5. Starożytne
6. Pierwotne

Koniec - proste i funkcjonalne - mała rzecz, która ucieszy każdego, nikt nie będzie narzekał, obiecuję.

Edytowano:

OK, w tym momencie prefix do obszaru podnoszenia może się wydawać bezużyteczny, więc można by z niego całkiem zrezygnować, lub dawać zwierzakom (ale i tak szybko podnoszą, więc chyba bez różnicy).

Dodatkowo w opcjach:

7. Podnoś kule nefalemów
8. podnoś kule leczenia

To już tak dla MEGA wymagających jeśli sobie życzą ;-)
Przychodzi taki moment w grze, w którym mamy wszystkich bossów z kampanii na jedno uderzenie i trochę to smutne, że marnuje się ich mechanika i piękne animacje...

Można by było dodać trzecią opcję do obeliska, pod tytułem Boss Rift. Wtedy mielibyśmy wybór, czy chcemy iść GR, czy na BR. Czekałby tam na nas losowy boss, podrasowany odpowiednio do otwartego poziomu dokładnie jak na GR.

Pewnie wielu graczom to się nie spodoba, bo przyzwyczajenie to dość mocna sprawa, ale dałoby to możliwość stworzenia nowej mety na BR, czyli co najmniej dwóch różnych met co sezon - zawsze to jakieś urozmaicenie. (Mogłoby być bardzo ciekawie)

Poza tym BR niekoniecznie musiałoby się kończyć ulepszaniem klejnotów jeżeli byłaby to jakaś "kość niezgody" dla tych wkurzonych starych wyjadaczy, tylko zwiększoną szansą na lepszy drop, albo dużą ilością oddechów śmierci i innych materiałów.

Chodzi po prostu o jakieś "wskrzeszenie" bossów poprzez ich skalowanie, a wiem, że ich mechanika niekoniecznie nadaje się do GR, a fajnie byłoby mieć jakąś opcję skalowania poziomu trudności, więc BR wydaje się takim naturalnym rozwiązaniem. No i oczywiście jest to proste do zrobienia, nie wymaga zbyt wiele a ma potencjał ożywienia gry.

I bonus taki - Blizzar mógłby tam dodać nowych, unikalnych dla tego trybu bossów z nowymi mechanikami. Myślę, że niektórzy pracownicy bardzo ucieszyliby się z takiej możliwości, bo to świetna rozrywka móc zaprojektować takiego kozaka ^^ Ja bym docenił nowego bossa co sezon, nawet mogłoby być rotacja sezonowych bossów do BR gdyby było ich zbyt wiele - zawsze to jakieś poruszenie w społeczności ;-)

Edytowano:

Ze względu na istnienie artefaktów umożliwiających całkowitą ochronę przed danym żywiołem, polecam wyłączenie ich działania na BR'ach tak jak ma to miejsce w przypadku Rękawic Czciciela, które nie przedłużają do 10 min. efektu kapliczki wyładowań (nigdzie o tym nie wspominając). Uniknie to sytuacji w której grupa będzie "polowała" na bossa atakującego danym żywiołem.

P.S. Dzięki za pierwszego dislike'a - wiedziałem, że pomysł się spodoba hardcore'@!#*%@%*%*@*%%@*!#% ;-P

P.S.2 Tam było Hardcore'O W C O M - nie mam pojęcia dlaczego jest cenzura XD
Czarodziejka i Archont

Zmiana 1 umiejętności z wybuchu archonta na brak, i dodanie graficzne do dezintegracji dwóch laserów , i mocy ich
Tak aby archont szczelał dwiema wiązkami.
i by to fajnie wyglądało plus 25% większe obrażenia z , dwóch wiązek
A ten wybuch jest nieprzydatny , w postaci archonta
nie wiem, może jakieś nowe receptury do kostki, np. wypada nam primal, ze złymi statystykami, ale możemy sobie go przekuć tak, aby dalej był primalem za odpowiednio większa ilość surowców, np 500-1000 dusz
Zestawy = rąbanka, naparzanka,
GR = napier..lanka,
Zestaw+GR = napierd...nka do sześcianu.
Reasumując, jak już zostało wcześniej wspomniane, stworzyć żółte przedmioty przydatnymi, dotyczy także niebieskich przedmiotów, zmienić przedmioty w ten sposób aby były potrzebne, aby gra nie opierała się na zestawach bo patrz trzy pierwsze wersy. Wrócić do czterech poziomów trudności jak było na początku oraz GR zależne od tego ile potworów się wybije (czyli tak jak się pojawił zamysł GR).
W GR zrobić OTWARTE MAPY i nie dawać Krainy Wyklętych, czy jakoś tak.
Aby fabuła była zależna od przygody i odwrotnie, aby zadania się mieszały, na zasadzie nie zrobisz GR xx bez "artefaktu" z fabuły. Aby towarzysze byli potrzebni do konkretnych zadań, np. szelma musi zawinąć jakiś klucz w fabule, który otworzy GR xx itd.
25.11.2018 00:00Wpis zamieszczony przez: NiTianErXing
Poproszę, żeby zwierzaki podnosiły absolutnie wszystko, co nie ląduje w ekwipunku gracza, czyli oddechy śmierci i materiały. Dodatkowo, jeśli to nie problem to też kulki z rift'ów po elitach. Ba! można im nawet dodać takie okienko jak towarzyszowi z opcjami do wyboru (niby skill'ami), jakie dropy mogłoby jeszcze podnosić automatycznie i przekazywać do ekwipunku gracza, czyli:

1. Podnoś zwykłe
2. Podnoś magiczne
3. Podnoś rzadkie
4. Legendarne
5. Starożytne
6. Pierwotne

Koniec - proste i funkcjonalne - mała rzecz, która ucieszy każdego, nikt nie będzie narzekał, obiecuję.

Edytowano:

OK, w tym momencie prefix do obszaru podnoszenia może się wydawać bezużyteczny, więc można by z niego całkiem zrezygnować, lub dawać zwierzakom (ale i tak szybko podnoszą, więc chyba bez różnicy).

Dodatkowo w opcjach:

7. Podnoś kule nefalemów
8. podnoś kule leczenia

To już tak dla MEGA wymagających jeśli sobie życzą ;-)

z czymś takim spotkałem się w torchlight 1 i w sumie to nie wiem czy to dobry pomysł. a ja lubie zbierac kuleczki kolorowe ;P
23.11.2018 19:46Wpis zamieszczony przez: Cyrulik
23.11.2018 15:33Wpis zamieszczony przez: shishiodoshi

Toś przywalił jak rzeźnik świńską p.... o ścianę. Aktualnie ze starożytnych lecą 3 siarki, a z pierwotnych 15.

No to rzeczywiście po bandzie :)
Nie zauważyłem tego, a tak jest chyba stosunkowo od niedawna?
25.11.2018 23:53Wpis zamieszczony przez: Inspire

z czymś takim spotkałem się w torchlight 1 i w sumie to nie wiem czy to dobry pomysł. a ja lubie zbierac kuleczki kolorowe ;P

Mieliśmy nie komentować w tym wątku pomysłów, tylko dawać oceny... Ale skoro już napisałeś - jak lubisz zbierać to możesz sobie wyłączyć opcje podnoszenia albo biegać bez zwierza. Ja osobiście nie rozumiem jak można krytykować podniesienie funkcjonalności rozgrywki, ale OK.

Osobiście uwielbiam speed run'y i wkurza mnie, że muszę "marnować czas" na podnoszenie oddechów śmierci, albo kulek postępu za elity, szczególnie, gdy się jakoś dziwnie rozproszą a ja mam kapliczkę wyładowań na sobie i szkoda mi tych kilku sekund...

Rozumiem, że otwieranie skrzyń, podnoszenie legend, w szczególności, gdy teraz będę podświetlane pierwotne może być podniecające w pewien sposób, jednak na T13, jak Ci leci tona legend co rift, to uczucie się totalnie traci, niestety. To już nie daje fanu, tylko staje się uciążliwym niuansem który przeszkadza w frajdzie mielenia przeciwników na czas.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum