Burza mózgów - wasze propozycje zmian

Dyskusja ogólna
Pet powinien zbierać leżące:
- materiały rzemieślnicze z podgrup rzemiosło i zlecenia,
- oraz klucze do szczelin (od 16 sezonu),
ponieważ nie zajmują miejsca w ekwipunku (podobnie jak złoto)

Blizzard miał w 2018 r. cięcia finansowe, a nie umie zarabiać np. przez:
- sprzedaż zakładek do skrzyni,
- zwiększenie ilości postaci.
1) Jako,że gram wyłącznie HC oczekiwałbym stworzenia bufora, dzięki któremu po disconnect i ponownym zalogowaniu można byłoby zacząć grę dokładnie w tym momencie, w którym połączenie zostało utracone, a nie na cmentarzu. Ale to tylko takie moje marzenie.

2) Lepszy balans setów by w rankingu wszyscy nie wyglądali jak z jednego domu dziecka.

3) Nieskończone levelowanie klejnotów (jakoś wykładniczo coraz droższe, a logarytmicznie dające coraz mniej)

4)Talizmany na kształt D2, bo to był fajny pomysł.
23.11.2018 17:48Wpis zamieszczony przez: Inspire
22.11.2018 17:36Wpis zamieszczony przez: Cenotaph
I jeszcze jedno: właśnie wywaliło mnie z gry, więc: NAPRAWCIE BŁĄD 1016 !!! :( Choć tyle można byłoby oczekiwać?

błędy typu 1016 to wina systemu windows a nie diablo
ja na gnu linux nigdy nie mialem zadnego bledu a gram juz od tygodnia i zdazylem pasc czarodziejem na hc robiac grifta xD a na windows ciagle mialem bledy i lagi tez mialem
a na linuxie diablo 3 mi chodzi jakbym gral na single player, powaznie. ani razu mi zaden blad nie wyskoczyl. miejscie pretensje do samego siebie, ze korzystacie z systemu operacyjnego ktory powoduje, ze was z gry wywala, bo ja zadnych bledow na gnu linux nie doswiadczylem a gram calymi dniami ostatnio

a co do samej gry to przez krotki okres czasu ktory ostatnio gralem to zdecydowanie brakuje mi czegos w:
1) PvP
niby areny są jakieś z tego co czytałem, jednak nikt nie gra
2) więcej graczy by się przydało na publikach
3) zolte itemy wylatuja i nie maja zadnego uzytku bo wszystko jest zastepowane legendarnymi albo przedmiotami z zestawu
fajnie by bylo gdyby mozna bylo znalezc zolte przedmioty lepsze od tych unikatowych, ale bardzo rzadkie (np tak jak gdy powstalo diablo 3 byly drogie zolte przedmioty na AH) tak jak w diablo 3 mozna znalezc nieziemskie rare circlety albo rekawice dla amazonki, tak samo fajnie by bylo gdyby zolte przedmioty znowu mogly miec moc
4) ogolnie to tez bym zabronil boostowania, na d2 zabroniono uber exp, a w d3 mozna boostowac.
chcialbym zeby byly publiki w ktorych mozna grac z innymi ludzmi od poczatku, bo mi przechodzenie fabuly tez sprawia frajde, tak jak i robienie riftow albo moze i wieksza.
to chyba tyle, a ogolnie to diablo 3 ma super optymalizacje mi grafika pasuje, nie chcialbym zeby cos sie w tej optymalizacji zmienilo ;)

nom mysle, ze gra by jakosciowo sie poprawila bardzo gdyby mozna bylo legenmdarne przedmioty albo zestawu zastapic zoltymi z super statami, wtedy bylaby mysle wieksza roznorodnosc setupow i wiekszy sens mialoby zbieranie itemow mysle

A to dziwne wiesz , ja gram w diabełka na windowsie i popatrz też nie mam błędów też mnie nie wywala , więc proszę Cię nie pitol waść głupot że to wina windowsa:) A tak po za tym była ciekawa możliwość jeśli się nie mylę w torchightcie , można było przedmnioty u specjalnego npc ulepszać , im wyżej tym szansa była mniejsza ale premie bardziej kosmiczne . Można było przedmiot podrasować bardzo albo go wyzerować tak , że nadawał się do kosza:)
Usunąć większość niegrywalnych map np od GR 125.

Do 125 niech będą mapy jak dotychczas, powyżej niech losuje z mniejszej ilości map na których da się grać.
I tak żeby osiągnąć wysoki GR potrzeba wylosować odpowiedni zestaw mobów, elity pylony we właściwej kolejności a na końcu jeszcze bosa którego da się zabić więc trudność jest wystarczająca.

Nie trzeba robić nowych otwartych map wystarczy usunąć niegrywalne na wysokich GR.
Każdy ukończony GRa powinien dawać możliwość ulepszenia klejnotów.

Pozytywne strony:
-mimo że nie zdobyłeś lepszego miejsca na liście to jednak jest to poczucie jakiejś tam nagrody
-sprzyja to rozwijaniu potencjału postaci, bo ludzie będą mimo wszystko silniejsi, mimo, że nie dają np rady pokonać jakiegoś konkretnego poziomu GRa
-zmniejszy to poziom frustracji gdy zabraknie Ci tych dosłownie 2 sekund
-jak mapa nie podejdzie to nie będziesz mieć poczucia, że zmarnowałeś klucz i 25 minut życia

Neutralne strony:
-nawet jak ktoś w teamie zrobił GRa 150, to solo żeby zrobić tego GRa straci naprawdę dużo czasu, więc te 3-4 kliknięcia to jednak nie zmienią tak wiele jak by niektórzy mogliby to sobie wyobrażać
-GRy ukończone powyżej 15 minut nie zmienią Twojej pozycji na listach

Negatywne strony:
-gracze prawdopodobnie będę szukać teamu na choćby jeden wysoki GR, a potem eksploatować możliwość podbicia gemów solo (ale przypominam, że stracą też sporo czasu, żeby tego wysokiego GRa pokonać)

PS: pewnie dało by się coś dopisać, ale... Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Kiedyś widziałem projekt, aby za 5k siarki można było ulepszyć item legendarny do pierwotnego. Ilość na tyle duża, że nie zrobisz całego seta od razu, ale na tyle mała, że jest to realne do zebrania.

Oczywiście jako nowa receptura z kostki.
- Wprowadzić Crafting broni i zbroi podobny jak był w grze Vagrant Story (tu też by przydał się rodzaje materiału z jakiego jest zrobiona broń i zbroja tak jak było w tamtej grze).
- Oprócz kluczy, kamienie tez schować do zasobnika, zwolni się miejsce w skrzyniach.
- więcej map o kolejne części fabuły
- Inne opcje Szczelin, np rajdy dla 2-4 drużyn czterosobowych z unikalnymi nagrodami
- Questy dla pojedynczego gracza z unikalnymi nagrodami
- minigierki, typu wyścig w "szczelinie", start po 2-4 graczy, zadanie - kto pierwszy dojdzie do mety, kto wiecej zabije mobów czy bossów, można by było zastosowac opcję w tych minigierkach - przeszkadzanie sobie (nie zabić, ale uziemić, zamrozić, uśpić, oślepić itd) i tu niestety przydałoby się dodac jakieś nowe umiejętności czy czary.
- więcej kluczników i więcej portali z uberbossami oraz konkretne nagrody.
- upgrade zwierzaczków aby mogły podnosić więcej a potem i wszystko albo co im każe z dropów.
- z 1-2 nowe postacie
-
- z 1-2 nowe postacie

Bez kozery powiem cztery ;))
Moją propozycją jest aby klejnoty, materiały rzemieślnicze i przedmioty legendarne podnosiły się samie tak jak złoto.
Osobno solo,osobno zespołow.
Nie chce mi się naprawdę przeglądać czy to co zaproponuję jest już przez kogoś zaproponowane, ale i tak wymienię punkt po punkcie.

1. Tryb offline - tutaj nie trzeba chyba tłumaczyć, że wielu graczy o to będzie prosić.

2. Mini linie fabularne na sezonach - Sezony jak do tej pory nie wyróżniały się absolutnie niczym w porównaniu do non sezon. Czemu? Bo niby wykonywanie misji specjalnych (co sezon to samo) to niewiele się zmienia. Sezony tematyczne były pomysłem ciekawym, ale niestety wykonanie tego jest badziewne. Wprowadzenie krótkich, może nawet 1h linii fabularnych dla każdego sezonu mogłoby być naprawdę ciekawe. Mogłoby to być jakieś specjalne wydarzenie które akurat w czasie tego sezonu wystąpi, jakiś nieznany wędrowiec akurat na dany sezon zawita do sanktuarium. Opcji jest mnóstwo, wystarczy pomyśleć.

3. Uatrakcyjnienie nagród sezonowych - Co sezon mamy nagrody które... nie są dla żadnego graczy już zagadką. Sezon 16 najpewniej też da nam możliwość zdobycia kolejnego zwierzątka, skrzydeł lub proporca.

4. Opcja filtrowania wypadającego dropu - W late game szukamy raczej już tylko i wyłącznie itemków legendarnych i setowych do naszych buildów. Można by więc wprowadzić w opcjach filtrowanie wyłączające pokazywanie nam szarych i niebieskich dropów. Oczywiście z wyłączeniem materiałów.

5. Materialy - Skoro zwierzątko z jakim chodzimy jest w stanie zbierać złoto, to mogłoby zbierać też materiały. Znacznie by to ułatwiło rozgrywkę i gracz nie musiałby co chwilę szukać materiałów po mapie, skoro zwierzak by zbierał je za niego. Nie wpływa to na rozgrywkę, a jedynie pomaga skupić się na niej, a nie na ciągłym cofaniu się gdy dropnie nam materiał, który zwierzak mógłby spokojnie wziąć.

6. Nie dodawać pvp - Niestety ale pvp w diablo 3 nie miałoby żadnego sensu. WIele buildów posiada już i tak dmg który ściągałby innych graczy na 2/3 hity, a nie o to w pvp chodzi.

Pomysłów na usprawnienie gry na pewno jest o wiele więcej, wystarczy posłuchać graczy lub aby blizzard sam się wykazał inicjatywą, o ile naprawdę interesuje ich marka diablo, a jak nie to niech oddadzą ją komuś kto będzie w stanie zrobić to poprawnie.
1. Tryb offline jak już wielu wspominało
2. Drzewko umiejętności jak w prawdziwym RPG (wow 3.3.5, PoE, Diablo 2, Final Fantasy X)
3. Dodanie QoL pokroju peta który zbiera matsy, robi zakupy w mieście jak w Torchlight i filtrowanie dropu, czy też skip na 70 dla graczy którzy całkowicie ukończyli poprzedni sezon.
4. Jakieś zapychacze pokroju losowych spotkań/budowli etc. szczególnie na tych większych mapach, gdzie jest sporo czasu "wolnego" biegając i szukając stworków do pomordowania (szczególnie podczas wbijania skrzynek przed GR).
usuniecie przypisywania itemów do konta
przywrócenie AH
zmniejszenie szans na legendarne przedmioty (o sporo)
usuniecie parudziesieciu zer z zadawanych obrazen oraz ilosci zycia potworom
dodanie drzewka pozwalajacego rozwijanie postaci wg siebie
nagrody za pushowanie riftu
21.11.2018 18:56Wpis zamieszczony przez: hammettus
Stworzyć drzewko umiejętności/talentów (na wzór diablo 2) i pozwolić realnie graczom robić własne buildy.

Gracze którzy lubią fazę kreacji i budowy postaci (jak ja) w Diablo 3 trafiają na sytuacje, gdzie po 10 - 15 godzinach ma się zwykle w dużym stopniu ubraną postać. Sprzęt nie jest niczym trudnym do zdobycia a zabawy z budowaniem postaci nie ma żadnej.

Przy diablo 2 utrzymuje mnie mnogość buildów których nawet po 8 latach grania nie zdołałem przetestować (zeal sorc, bear sorc) a w diablo 3 jest nowocześniejszy engame z pewnym potencjałem. Blizzard ma w swoich łapach najlepszy ( subiektywnie) system budowania postaci (diablo 2) i ciekawy endgame z potencjałem dla obecnej generacji graczy (diablo 3).

Ten pomysł jest niezbędny by ta gra odżyła i by można było ją nazwać udaną.
Podpisuje się, ba! mam tak samo - W d2 miałem tysiące godzin ale... prawie nie grałem zabójczynią - nadal mam dużo do zrobienia przy niej tym samym.
Drzewko skilli to powinność w takiej grze ale blizz wiedział lepiej jak zwykle :P
Mój pomysł jest taki:

zmodyfikować Szczelinę Wyzwań tak aby można było wybrać poziom przyszłej szczeliny, by można było spróbować ukończyć takie ~120+ które już ktoś zrobił :)
Do wyboru też byłaby klasa postaci.
(wybór według poziomu na przykład: 50-95, 96-110, 111-115, 116-120, 120+)
5 różnych szczelin dla 7 klas.

Jakbym wpisał czyjś wcześniejszy pomysł to przepraszam. Nie czytałem wszystkich postów w tym temacie.
12.12.2018 07:51Wpis zamieszczony przez: escalate
usuniecie przypisywania itemów do konta
przywrócenie AH
zmniejszenie szans na legendarne przedmioty (o sporo)
usuniecie parudziesieciu zer z zadawanych obrazen oraz ilosci zycia potworom
dodanie drzewka pozwalajacego rozwijanie postaci wg siebie
nagrody za pushowanie riftu

Do tego efektywne wykrywanie i banowanie "wspomagaczy" typu TH, E, Bociarstwa i mamy grę idealną.

Takie rzeczy tylko w "Era". :)
Pomysłów są setki. Pvp, offline, handel, eventy, a nie +300%dmg - tak mozna dojść do 1000gr i co z tego... spędziłem przy d3 tysiące godzin, wałkowane to było to było juz tyle razy i na TS i na forum.... eh.. a społeczność fanów Diablo jest naprawdę wyjątkowa, nie kojarzę tytułów do których ludzie juz tyle lat mają taki sentyment.

Moim zdaniem, to co jest istotne to nie pomysły co zmienić w rozgrywce. Bo blizz nie zmieni niczego dopóki nie zacznie na tytule zarabiać. Nie ma co sie łudzić. D3 nie ma żadnego modelu biznesowego. Gry sprzedają sie jednorazowo, na switchu, ps4. To co moze uratować d3 to sprytny model biznesowy. Taki w którym diabełek bedzie przynosił regularne wpływy. Wiem, że wiele osób zaraz powie zapłaciłem 100 zł to wymagam. Ile lat 10? 20? Za 100zl. To nie biznes, to strzał w kolano dla dewelopera. Oczywiscie, w tej chwili najpopularniejszym i najmniej inwazyjnym modelem sa mikrotransakcje za skiny pety itd. Tak, tak jak w PoE. Albo abonament... osobiście nie mam problemu z płaceniem za rozrywkę, oczywiscie jeśli rozrywką nie staje sie płacenie.

I to jest moja propozycja, niech d3 przynosi zyski blizzardowi. Wtedy wszystko sie zmieni, a zmiany które juz od tylu lat proponujemy, zostaną wprowadzone.
Nadanie realnej wartości przedmiotom i matsom w grze poprzez AH
Rozprawienie się w jak największym stopniu (wszystkich i tak się nie da wyeliminować) z botami i pomocami
Temat raczej się wyczerpał, więc spożytkuję kilka wolnych chwil w przerwie świąteczno-noworocznej i pozbieram nasze wpisy do kupy oraz postaram się przynajmniej zacząć tłumaczenie.

Dzięki wielkie za udział i wesołych świąt!

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum