Diablo 4

Dyskusja ogólna
Myślicie że powstaje?
Ja myśle że tak, chyba blizz by nas tak całkiem nie olał. Albo DI było by na wszystkie platformy.
Jest na to spora szansa
https://www.spidersweb.pl/2018/11/diablo-4-diablo-immortal-blizzcon.html
Mogło tak być, szkoda tylko że to znaczy że nie są pewni d4 na 100% albo nie mają pomysłu na gre dalej.
W sumie nie musili wyskakiwać z konkretnym projektem czy Diablo 4 czy Diablo MMO. Przykład produkcji "Titan" to była nazwa robocza pod którą kryła się jakaś gra. Wystarczyło by nadać nowemu projektowi w uniwersum Diablo nazwę roboczą i ogłosić, że trwają intensywne prace. To by wystarczyło.

Pod taką zapowiedzią mogło by kryć się wszystko albo Diablo 4 albo Diablo MMO cokolwiek. Ale sama informacja, że coś się dzieje i coś robią była by wystarczająca i zapewnienie, że chodzi o jakiś duży projekt. Nie dodatek do D3 czy coś podobnego. Chodzi o nową grę w uniwersum Diablo.

Dziś mimo, że wspomniano o pracach nad wieloma projektami, to jednak tymi projektami może być animacja, książka, komiksy, nowa postać do d3, nowe wydarzenia sezonowe... Ale też Diablo 4 czy Diablo MMO. Możemy sobie jedynie spekulować.

Ludziom po prostu wystarczyło by zapewnienie, że są prace nad dużym projektem na PC i aby uzbroić się w cierpliwość a tu macie na tą chwilę Diablo:immortal
Wszystko tak wygląda jakby to miała być rzeczywiście grubsza sprawa ogłoszona i w ostatniej chwili z tego zrezygnowali. Jestem w stanie uwierzyć w takie twierdzenia widząc jak ten blizzcon wyglądał.

Jeżeli było tak rzeczywiście to by znaczyło, że dzieją się złe rzeczy w tym projekcie. Żeby tylko nie skończyło się to wszystko tak jak projekt Titan, że będą zmuszeni do anulowania całego przedsięwzięcia.
06.11.2018 13:05Wpis zamieszczony przez: DarkDonkey
Wszystko tak wygląda jakby to miała być rzeczywiście grubsza sprawa ogłoszona i w ostatniej chwili z tego zrezygnowali. Jestem w stanie uwierzyć w takie twierdzenia widząc jak ten blizzcon wyglądał.

Jeżeli było tak rzeczywiście to by znaczyło, że dzieją się złe rzeczy w tym projekcie. Żeby tylko nie skończyło się to wszystko tak jak projekt Titan, że będą zmuszeni do anulowania całego przedsięwzięcia.


Całego przecież nie anulowali. Zwyczajnie to co zostało zrobione przekazano konkretnym osobom jakie z tego miały coś wymyślić. No i Kaplan wpadł na pomysł Hero Shottera - Overwatch jaki okazał się bardzo dobrą decyzją.

Myśle, że Blizzard nie ma tu wielce trudnego zadania, widać czego oczekują gracze. Chodzi nam głównie o Diablo MMO jakie jest mroczne, posiada dynamiczny gameplay, wrócić do tego co było w D2 gdzie większe party można było robić, zakładać własne gry, tworzyć rajdy, rozszerzyć end game, dodać sensowne pvp nawet jak by mieli tworzyć przedmioty tylko dedykowane temu trybowi, odpowiedni system handlu a także stworzyć system rozwoju postaci na miarę oczekiwań hardkorowych graczy. Oczywiście jak to w MMO - chodzi o stały nowy content, eventy, dodawanie linii fabularnej, rozszeżenie możliwości społecznościowych.

Bardzo dużo rozwiązań z D3 się sprawdziło, uważam, że ogólnie zarys wszystkiego nie jest trudno zrobić. Stworzyć jedynie burze mózgów nawet wspólnie ze społecznością, zebrać ich sugestie i stworzyć z tego coś co może być jedną z najlepszych sieciowych gier na rynku.
Na D4 nie zarobią tyle ile by chcieli, więc NIE!!!
To jest firma która liczy kasę, nie ma sentymentów.
Przestańcie się łudzić!
Nie liczyłbym na MMO w świecie sanktuarium. Po co samemu robić konkurencję dla Wow-a. Zauważcie, że każda jedna gra ze stajni Blizzarda to zupełnie inny rodzaj rozgrywki.

Jeżeli miało by wyjść kiedykolwiek Diablo MMO to moim zdaniem tylko w sytuacji gdy przestaną inwestować w Wow-a. I byłby to nie jako jego następca. Ale raczej w to wątpię.
skąd podejście, że Diablo miało by być konkurencją dla WoW? są to dwie zupełnie inne gry, różniące się właściwie wszystkim. To tak jak by powiedzieć twórcom z EA, że nie ma sensu robić kolejnej FIFA bo mają przecież NBA

o_0
Mamy diablo 4 jako ver. na mobilki zadowoleni... jak to powiedział oficjalnie gra na PC obecnie nie powstaje.
06.11.2018 13:36Wpis zamieszczony przez: NeMoDW
Mamy diablo 4 jako ver. na mobilki zadowoleni... jak to powiedział oficjalnie gra na PC obecnie nie powstaje.

żeby być precyzyjnym, należy napisać, że Diablo Immortal na PC nie powstaje. O innych projektach nie wspomnieli nic, także czy są na PC, czy nie na PC.
Ocho spiralka hypu powoli nakręca się od nowa, dlatego za rok otrzymacie zapowiedź diablo w wersji na sprzęt AGD.
06.11.2018 14:08Wpis zamieszczony przez: Nsonata
Ocho spiralka hypu powoli nakręca się od nowa, dlatego za rok otrzymacie zapowiedź diablo w wersji na sprzęt AGD.


To muszę zacząć zbierać już kasę na nową lodówkę albo pralkę :)

Oni napewno zdają sobie sprawę, że w momencie wydania nowego dużego i dobrego MMO dużo graczy z Wow-a przeszło by na nowy content. I nie mówcie, że tak by nie było.
Sporo graczy z Wow-a mam wrazenie, że jest już zmęczonych tym światem. Dlatego jest ich coraz mniej.
Ja z kolei nie widzę szans dla Diablo jeśli nie powstanie w wersji MMO czyli gry jaka będzie miała gwarancję stałego contentu. Gry hack and slash są zbyt schematycznie i wykonujemy w nich zbyt wiele powtarzalnych czynności by gra się po pewnym czasie nie znudziła. Natomiast gdy gracze się nudzą przy ulubionym produkcie, to domagają się jego odświeżenia czyli właśnie nowego contentu, nowych wyzwań, klas postaci itd.

Jeśli Blizzard chce stworzyć grę, która zaspokoi potrzeby graczy, to moim zdaniem musi się kierować w stronę MMO.

Porównania z WoW mnie o tyle dziwią, że nadal mówimy o hack and slashu czyli czymś w rodzaju PoE czymś w rodzaju wychodzącego Lost Ark a także sieciowym rozwiązaniom D3 - chodzi ogólnie o hybrydę tych gier. Mechanika rozgrywki się diametralnie różni od tego co mamy w WoW, styl graficzny, uniwersum, wykonywanie zadań itd.
To zupełnie inne gry.

Jak by mi ktoś PoE miał porównywać do WoW to bym mu kazał się puknąć w głowę a najlepiej z rozbiegu pierdylnąć w ścianę w pozycji na byka.

Ja jak wspomniałem, po prostu nie widzę opcji. Chyba, że Blizzard chciałby przyjąć model jak w Overwatch czyli dajemy wam grę za którą płacicie jednorazowo, elementy kosmetyczne jako lootboxy zdobywanie za exp lub ewentualnie kupno za pieniądze ale dzięki temu macie stały dodatkowy content kilka razy do roku.

Z resztą nie którzy już Diablo 3 traktują jako MMO tyle, że bardzo ograniczone i obecnie nie wspierane.
Diablo 4 nie powstaje. Całe to bredzenie o projektach związanych z diablo ma na celu ratowanie 2 spraw. Spadków na giełdzie i premiery D3 na Switcha. Jeżeli jest jeszcze ktoś kto wierzy blizzardowi po tym co się stało i jak potraktowano fanów to w sumie nie dziwię się że ruch płaskoziemno-antyszczepionkowe mają takie rzesze wyznawców.
Jeśli powstaje to zatrudnijcie ponownie następujących ludzi: David Brevik, Erich Shafer, Rob Pardo, Bill Roper. Niech zrobią nowe Diablo jak należy.
Prośba do Was, Kolegów z forum, lajkujmy ten post i ten temat :)
06.11.2018 13:32Wpis zamieszczony przez: Kesah
skąd podejście, że Diablo miało by być konkurencją dla WoW? są to dwie zupełnie inne gry, różniące się właściwie wszystkim. To tak jak by powiedzieć twórcom z EA, że nie ma sensu robić kolejnej FIFA bo mają przecież NBA

o_0


obydwie gry to grindowniki, greater rifty pojawiły się w Wowie jako mythic+ i jest to jedna z głównych end-game'owych rzeczy (by nie powiedzieć, że zrobili to lepiej niż w Diablo) Emissarki to też nieco rozwiązanie z bountiesów w diablo, a ostatnio pojawił się scrapownik ;]

W pewnym sensie są podobne/albo wzięte rozwiązania ^
Diablo 3 potrafili oglosic ~5 lat przed premiera dajac tylko NAPIS. A teraz co nie dalo sie? Wyglada na to ze nawet nie potrafia wymyslic tytulu roboczego nie mowiac juz z jakiego gatunku to bedzie gra i jakie mechaniki bedzie posiadac ale na pewno nie te co juz znamy. Bo choc za wszelka cene zaskoczyc.

Oni nie maja nic na najblizsze lata na PC. Jezeli nawet jakims cudem D4 powstanie to bedzie to mix obecnie panujacych rozwiazan i tredow. Bezduszny twor bez tozsamosci i nie czerpiacy w zadnym stopniu ze swego dziedzictwa.

Wlasne cala istota Blizzconow (to jest sentymentalna impreza a nie jakies targi dla randomow) dla fanow Diablo stracila sens. Mialo byc swieto a byla stypa.
Czy tworzą czy nie to moim zdaniem i tak nie pojawi się żaden duży pełnoprawny produkt z tego uniwersum w przeciągu spokojnie 5 najbliższych lat jak nie dalej :)

Po samej zapowiedzi można spokojnie parę lat liczyć (patrząc na historię), a do zapowiedzi też napewno jeszcze daleko (jeśli w ogóle).

Jaki z tego wniosek? Trzeba się cieszyć i korzystać z tego co się ma w danej chwili bo i tak nic nie zmienimy w tej materii.

A przez min 5 lat to się wszystko może pozmieniać o 360 stopni. Życie jest za krótkie Idę pobiegać w Diablo 3, bo mam co robić jeszcze ;)
07.11.2018 15:57Wpis zamieszczony przez: DarkDonkey
A przez min 5 lat to się wszystko może pozmieniać o 360 stopni.


XD

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum