Konto

Pomoc techniczna
Witam,
dawno się nie logowałem na battle.net, miałem diablo III z dodatkiem.
Teraz gdy niedawno znów się logowałem, miałem problemy z zalogowaniem, ale próbowałem się zalogować. Zalogowałem się, przez fb, ten sam email, a diablo nie mam, znajomych też nie, jakby to było zupełnie inne konto.
Dodatkowo mam wersje pudełkowe gier, tzn kody aktywacyjne
Witam Devilmaycare!

Dziękuję za wiadomość.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie bezpośredni kontakt z Działem Pomocy.

Do odszukania konta będzie potrzebny pełny klucz CD jednej z gier, a tego rodzaju informacje nie mogą być zamieszczone na publicznym forum.

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------
@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem, a ankieta jest poniżej:
Oto i ona!
Witam. Mam podobny problem co kolega,a mianowicie ,tez sie dawno nie logowałem i zniknęly mi wszystkie osiągniecia i wszystkie zbierane bronie i klejnoty i gra zaczyna mi sie od nowa. Pozdrawiam.
@Rudi82: czy mówi Ci coś adres email T**-*****O@WP.PL? Wydaje mi się, że właśnie to konto Blizzard zawiera Twoją pełną licencję Diablo 3.

Pozdrawiam
Witam, też mam problem z zalogowaniem się do pełnej wersji gry. Mam gry na cd D3 + reaper of souls. Mogę tylko do 13lvl zagrać. Proszę sprawdzić czy mam może inne konto na które się logowałem bo nie pamiątam.
pozdrawiam
również mam podobny problem
@jaro21: spróbuj zalogować się na konto J***.Z***@WP.PL

@ZapieMax: przykro mi, ale będziesz musiał skontaktować się z Działem Pomocy w celu lokalizacji konta, gdyż dane na obecnym koncie Blizzard nie pozwalają na odszukanie alternatywnego adresu email.

Pozdrawiam
Witam Podobno sytuacja jak powyzej mam pelna wersje ale nie wiem do Ktorego maila juz. Pozdrawiam
25.12.2018 17:10Wpis zamieszczony przez: Adriano1983
Witam Podobno sytuacja jak powyzej mam pelna wersje ale nie wiem do Ktorego maila juz. Pozdrawiam

Kontakt z Działem Pomocy to w tej chwili jedyne rozwiązanie aby odzyskać konto:
https://eu.battle.net/support/pl/help/product/services/316/979/channels

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum