Diablo Immortal... to jakiś żart

Dyskusja ogólna
Wstecz 1 16 17 18 20 Dalej
11.11.2018 19:18Wpis zamieszczony przez: Zuben
11.11.2018 14:59Wpis zamieszczony przez: itzNaix
tak ale byla mozliwosc lvlowania na rozne sposoby itd... w przypadku poe niema zadnej alternatywy... i to imo jest najwieksza wada tej gry... ;)

Tylko problem jest taki że kampania w Diablo jest od ROSa całkowicie nieopłacalna. A skalowanie potworów do levelu gracza całkowicie zabiło jakąkolwiek zabawę z jej robienia. Po co czyścić mapki lub robić aktywności poboczne skoro z każdym twoim levelem przeciwnicy robią się silniejsi a ty słabniesz bo exp leci jak szalony że lepsze bronie nie nadążają wpadać. Również drop źle tam funkcjonuje jako że levele leczą tak szybko przedmioty zmieniasz co kilka minut. Kampania powinna mieć stałe levele potworów jak przed dodatkiem a EXP powinien być tak rozplanowany byśmy kończyli ją na 40-50 poziomie zależnie od bonusu z poziomu trudności bo dojść kontentu na levelowanie w jakimś normalny tempie do 70 tam nie ma.

Jesli dobrze pamietam to 70 wbijasz w piatym akcie ;) tazke...jest to realne :P
11.11.2018 22:19Wpis zamieszczony przez: itzNaix
Jesli dobrze pamietam to 70 wbijasz w piatym akcie ;)

70 do azmodana się wbija obecnie mniej więcej, nawet studni z dodatkowym expem specjalnie nie brałem ale i tak levele wchodziły za szybko.
11.11.2018 22:19Wpis zamieszczony przez: itzNaix
tazke...jest to realne :P

No z na tak zepsutym skalowaniu i tempie levelowania się da, ale ja by jednak wolałbym to z podstawki wtedy kampania była znacznie przyjemniejsza, opłacało się craftować i kombinować szczególnie na wyższych poziomach jak grało się bez AH a czyszczenie map dokładne dawało korzyści. Teraz co całkowicie niepotrzebny tryb gdzie wbijasz po kilka poziomów na mapę a przedmioty co parę minut wymieniasz. Skalowanie i levelowanie w trybie przygodowym jest okej ale kampania zabija przyjemność z gry.
Jeśli założyć, że kampania jest tylko dla nowych graczy aby ją przejść, poznać fabułę i nie tykać już więcej to wydaje mi się, że jest to jak najbardziej na plus. I tak każdy bawi się w trybie przygodowym na zleceniach i riftach. Problem zaczyna się wtedy, gdy chcemy kampanię przejść każdą klasą, żeby poznać każdą kwestię dialogową danego bohatera. Mało kto tak robi, bo tryb przygody daje dużo większe profity od samego początku
12.11.2018 00:17Wpis zamieszczony przez: Zuben
No z na tak zepsutym skalowaniu i tempie levelowania się da, ale ja by jednak wolałbym to z podstawki wtedy kampania była znacznie przyjemniejsza, opłacało się craftować i kombinować szczególnie na wyższych poziomach jak grało się bez AH a czyszczenie map dokładne dawało korzyści. Teraz co całkowicie niepotrzebny tryb gdzie wbijasz po kilka poziomów na mapę a przedmioty co parę minut wymieniasz. Skalowanie i levelowanie w trybie przygodowym jest okej ale kampania zabija przyjemność z gry.
coz wszystko zalezy na jakim poziomie trudnosci to robisz ;)

12.11.2018 10:35Wpis zamieszczony przez: Raven
Jeśli założyć, że kampania jest tylko dla nowych graczy aby ją przejść, poznać fabułę i nie tykać już więcej to wydaje mi się, że jest to jak najbardziej na plus. I tak każdy bawi się w trybie przygodowym na zleceniach i riftach. Problem zaczyna się wtedy, gdy chcemy kampanię przejść każdą klasą, żeby poznać każdą kwestię dialogową danego bohatera. Mało kto tak robi, bo tryb przygody daje dużo większe profity od samego początku

jasne daje duzo wieksze profity, ale w przeciwienstwie do poe tutaj jest wybor :) tam musisz robic kampanie zeby dojsc do endgameu nie ominiesz tego. ;) tutaj masz wybor. Ja np czasem co ktorys sezon sobie robie wlasnie kampania 1sza postac bo nudne jest ciagle robienie tego samego :)
Diablo 3 jest lepiej wykonane od strony technicznej. Jesli chodzi o itemizacje, rozwoj postaci, endgame to poe miazdzy d3.

edit
Nawet tutaj sa jednostki ktore bronia tego gniota D:I. Gra nad ktora blizz tworzyl od podstaw, wyglada jak okrojone d3 z UI zywcem skopiowanym z innych gier NetEasy. Zero innowacyjnosci.
12.11.2018 12:19Wpis zamieszczony przez: Raziel
Diablo 3 jest lepiej wykonane od strony technicznej. Jesli chodzi o itemizacje, rozwoj postaci, endgame to poe miazdzy d3.
tak jesli chodzi o endgame to jak najbardziej... ale jesli chodzi o dojscie do endgame'u to poe ssie :) przynajmniej dla tych ktorzy juz rzygają kampania w poe ... bo ile mozna robic to samo :) choc i tak jest lepiej niz bylo wczesniej.. jak trzeba bylo sie przebijac przez 3 poziomy trudnosci ( cos 'zerżnęli" z diablo :P) zreszta nie tylko skalowanie mobow , ale tez mapy to nic innego jak GR tylko lepiej wykonane ;)... Cos co kiedys blizzard dobrze robil ( branie pomyslow z innych gier i robienie ich lepiej) zdarzylo sie chlopakom z GGG
12.11.2018 12:22Wpis zamieszczony przez: itzNaix
12.11.2018 12:19Wpis zamieszczony przez: Raziel
tak jesli chodzi o endgame to jak najbardziej... ale jesli chodzi o dojscie do endgame'u to poe ssie :) przynajmniej dla tych ktorzy juz rzygają kampania w poe ... bo ile mozna robic to samo :) choc i tak jest lepiej niz bylo wczesniej.. jak trzeba bylo sie przebijac przez 3 poziomy trudnosci ( cos 'zerżnęli" z diablo :P) zreszta nie tylko skalowanie mobow , ale tez mapy to nic innego jak GR tylko lepiej wykonane ;)... Cos co kiedys blizzard dobrze robil ( branie pomyslow z innych gier i robienie ich lepiej) zdarzylo sie chlopakom z GGG

Chlopacy z GGG w garazu zrobili lepsza gre niz Blizzard. D3 zrobili ludzie bez pomyslu i wyobrazni.
12.11.2018 12:32Wpis zamieszczony przez: Raziel
12.11.2018 12:22Wpis zamieszczony przez: itzNaix
...tak jesli chodzi o endgame to jak najbardziej... ale jesli chodzi o dojscie do endgame'u to poe ssie :) przynajmniej dla tych ktorzy juz rzygają kampania w poe ... bo ile mozna robic to samo :) choc i tak jest lepiej niz bylo wczesniej.. jak trzeba bylo sie przebijac przez 3 poziomy trudnosci ( cos 'zerżnęli" z diablo :P) zreszta nie tylko skalowanie mobow , ale tez mapy to nic innego jak GR tylko lepiej wykonane ;)... Cos co kiedys blizzard dobrze robil ( branie pomyslow z innych gier i robienie ich lepiej) zdarzylo sie chlopakom z GGG

Chlopacy z GGG w garazu zrobili lepsza gre niz Blizzard. D3 zrobili ludzie bez pomyslu i wyobrazni.
czy ja wiem czy lepsze... w D3 mam ponad 1k godzin , zas poe mnie znudzilo przy 600-700h :) obie gry maja cos co trzyma przy sobie graczy... ;) o wiele lepsza fabula np imo jest w diablo niz w poe, mięsistość walki tez jest lepsza w D3. W poe jest jedynie lepszy endgame... ale droga do jego dotarcia jest nudna i bezsensu ;) Niby masa buildow itd.. a i tak meta buildow jest garstka podobnie jak w diablo zreszta.
Gatunek jakim jest Hack and Slash przechodzi niestety zastój, ciężko jest wymyślić w nim już coś rewelacyjnego o rewolucyjnym nie wspominając. Wracając jednak do tematu.
Akcje Blizzarda poszybowały w dół o 20 procent już, nie wiem dokładnie jak to działa na giełdzie ponieważ raczkuje w tym temacie ale wg tego co czytałem na temat spadków akcji aż o taki procent jest to równoznaczne z wybuchem dużego pożaru, który trzeba zgasić jak najszybciej aby się nie rozprzestrzeniał. Póki co gospodarz nie kwapi się na gaszenie, ciągle milczy a fani choć już trochę ostudzili zapał to im dłużej nie wiedzą, czym konkretnie są "multiple projects" tym bardziej wrasta w nich przekonanie, że nie są oni w stanie niczym pozytywnym fanów już zaskoczyć
13.11.2018 19:20Wpis zamieszczony przez: Raven
Gatunek jakim jest Hack and Slash przechodzi niestety zastój, ciężko jest wymyślić w nim już coś rewelacyjnego o rewolucyjnym nie wspominając. Wracając jednak do tematu.
Akcje Blizzarda poszybowały w dół o 20 procent już, nie wiem dokładnie jak to działa na giełdzie ponieważ raczkuje w tym temacie ale wg tego co czytałem na temat spadków akcji aż o taki procent jest to równoznaczne z wybuchem dużego pożaru, który trzeba zgasić jak najszybciej aby się nie rozprzestrzeniał. Póki co gospodarz nie kwapi się na gaszenie, ciągle milczy a fani choć już trochę ostudzili zapał to im dłużej nie wiedzą, czym konkretnie są "multiple projects" tym bardziej wrasta w nich przekonanie, że nie są oni w stanie niczym pozytywnym fanów już zaskoczyć
coz nie wiem czy ostudzili bo byly 2 konferencje blizzarda :P ... pozatym gracze to nie akcjonariusze to sa 2 rozne srodowiska ;) a fakt ze gracze juz tak nie sa aktywni sprawia raczej ze z czasem i akcje beda powoli wracac do normy
A tym czasem pojawił sie nowy trailer do PoE.Ciekawe czy zamieć chociaż coś wrzuci na nowy sezon do diabełka czy znów sezon 14 powielony a dodane coś podwojonego tylko.
Hahahahaha obejrzyjcie ten trailer i skumajcie :)
"Immortal organization"...
ja pie.... POE dostaje nowy dodatek Path of Exile Betrayal a diablo co dostaje Grę Mobilna której nikt z grających na PC nie chce ......

https://www.youtube.com/watch?v=d8Cpi4dFjm8

Cytując jeden z komentarzy

its called betrayal just like how blizzard betrayed their fans !!!

przetłumaczcie sobie sami:)
14.11.2018 17:38Wpis zamieszczony przez: WACEKPLACEK
POE dostaje nowy dodatek Path of Exile Betrayal

No już nie przesadzajmy jedna nowa mechanika i kilka nowości to tylko większy content patch. Oczywiście to nadal znacznie więcej niż nic które ma dla nas blizzard w następnym sezonie bo nadzieje @Raven na to że słowa że nie skończyli z D3 cokolwiek znacząc są ułudą.
14.11.2018 17:38Wpis zamieszczony przez: WACEKPLACEK
POE dostaje nowy dodatek Path of Exile Betrayal a diablo co dostaje Grę Mobilna której nikt z grających na PC nie chce

Racja - D. czy to się komuś podoba czy nie po prostu się skończyło, Blizz
wypiął się na D.
W D. mam zliczone kilka K godzin i wystarczy, chyba że coś w końcu ruszy
- wystarczy bezsensownego tłuczenia GR - zero funu i po co aby zaliczyć
jeden GR wyżej -ZERO przyjemności.

Przeskoczyłem do PoE parę tygodni temu, moja główna postać
dobija do 70 lv i tak naprawdę to nawet nie zacząłem grać - ponownie mam
ochotę na grę i niewątpliwie spędzę w PoE długie miesiące a może i kilka lat

z perspektywy tych paru tygodni spędzonych w PoE, to nawet nie chce mi
się odpalać D. - już na samą myśl to mam jakieś odruchy "wymiotne"

Ta początkowa "różnorodność" PoE jest tylko pozorna, bo tak na dobrą sprawę
każda postać jest do siebie podobna i można zrobić np. czarownicę
biegającą z 2H mieczem i tak na dobrą sprawę sprawę jest jedynie 4-5 OP
gearów dla wszystkich klas - ale wystarczy, bo tym będę się martwił za
jakiś i na pewno nie szybki czas.
Gdyby dało się tak "odpalić PoE na silniku D. to było by cool - pomarzyć można.

D. to obecnie trup, którego nawet Blizz nie chce wyciągnąć z szafy a skoro tak
to mamy exodus graczy do innych gier.

i tak na koniec PoE nie jest grą darmową, wszędzie się o tym "pierdzi", oczywiście
nie ma konieczności np. kupowania rozszerzenia plecaka ale bez tego nie da się
grać a widać to na Youtubie jak kolesie mają pozapychane zakładki mapami i innymi pierdołami, to te 4 początkowe wyglądają jak jakiś bardzo ubogi
krewny ale dobrze że są.

pozdrawiam
gram od bety w poe, z drobna przerwa od jednej ligi, da sie grac nie placac , jak nauczysz sie dobrze przechowywac przedmioty to bedziesz mial az za duzo miejsca. a na youtuberow nie patrz bo oni sa innej planety, specjalnie kupuja zeby nakrecic sprzedaz. Tak zbieraja mapki i je przechowuja i w wiekszosci nie zdaza wykorzystac. taka smutna prawda
15.11.2018 07:15Wpis zamieszczony przez: reaper
Przeskoczyłem do PoE parę tygodni temu, moja główna postać
dobija do 70 lv i tak naprawdę to nawet nie zacząłem grać - ponownie mam
ochotę na grę i niewątpliwie spędzę w PoE długie miesiące a może i kilka lat

Czyli tak naprawde dopiero zaczynasz ten tytul. Dla osob ktore np maja po 700h Poe moze juz nudzic (lvlowanie) By dojsc do endgame'u. Mnie juz osobiscie zarowno poe jak i d3 nudza ale na innych elementach. D3 endgame / PoE lvlowanie

15.11.2018 07:15Wpis zamieszczony przez: reaper
i tak na koniec PoE nie jest grą darmową, wszędzie się o tym "pierdzi", oczywiście
nie ma konieczności np. kupowania rozszerzenia plecaka ale bez tego nie da się
grać a widać to na Youtubie jak kolesie mają pozapychane zakładki mapami i innymi pierdołami, to te 4 początkowe wyglądają jak jakiś bardzo ubogi
krewny ale dobrze że są.

tak zabawne jest to gadanie o darmowosci poe, niemniej pamietaj ze ow YT graja w ta gre znacznie dluzej i dla graczy ktorzy spedzili w tym tytule pare setek h kupienie chocby prenium waluty do stasha nie jest jakas wielka cena ;)
15.11.2018 07:37Wpis zamieszczony przez: czarny210
na youtuberow nie patrz bo oni sa innej planety, specjalnie kupuja zeby nakrecic sprzedaz.

Raczej bym powiedzial ze YT sobie robia rozne postacie i powiekrzony stash sie wowczas przydaje chocby z wzgledu na zostawianie itemow pod inne buildy itd. No i powiekszony stasz ulatwia znacznie handel
Nie rozumiem zarzutów wobec D3 o braku kontentu itd. To nie jest i nigdy nie był MMO. Diablo 2 miała dużo uboższy endgame (nie mówiąc już o D1) a i tak wciąż stawia się je jako wzór h&s idealnego (zaznaczę, że nie mówię, że D3 jest lepsze niż D2). Spędzenie kilku tysięcy godzin przy grze typu h&s to ogromnie dużo w porównaniu do kosztującego podobnie CoD czy Assassynów. Oczekiwanie rozwijania tak starej już gry są co najmniej nie poważne, w przeciwieństwie rzecz jasna do oczekiwania D4.
15.11.2018 17:18Wpis zamieszczony przez: PonuryBurak
Nie rozumiem zarzutów wobec D3 o braku kontentu itd. To nie jest i nigdy nie był MMO. Diablo 2 miała dużo uboższy endgame (nie mówiąc już o D1) a i tak wciąż stawia się je jako wzór h&s idealnego (zaznaczę, że nie mówię, że D3 jest lepsze niż D2). Spędzenie kilku tysięcy godzin przy grze typu h&s to ogromnie dużo w porównaniu do kosztującego podobnie CoD czy Assassynów. Oczekiwanie rozwijania tak starej już gry są co najmniej nie poważne, w przeciwieństwie rzecz jasna do oczekiwania D4.

Nie chodzi o to, że Diablo nie ma kontentu bo oczywiście ma, na setki godzin. Tylko, że gdy już ten content poznasz to możesz odłożyć grę na półkę. Tu chodzi o to, że sezony praktycznie nic nie zmieniają, dodają tylko kosmetyczne zmiany które zaliczysz w pare godzin, Diablo 3 stoi w miejscu i odstaje od dzisiejszych standardów w Hack & Slashach które są rozbudowywane patchami kontentowymi właśnie. W czasach Diablo 2 nikt na to nie narzekał bo to i były inne czasy i filozofia grania inna, czasy gdzie masa ludzi grała tylko single lub po LANie. Teraz jak nie rozbudowywujesz gry sieciowej a taką D3 niewątpliwie jest po prostu odpadasz.

Mi osobiście ani PoE ani Grim Dawn nie przypadły do gustu, Diablo 3 lubie choć wiele rzeczy bym w tej grze zmienił to i tak grało mi się w nią najlepiej od czasów D2 i dla wielu właśnie to, że D3 odstaje w tej chwili na tle innych oraz, że praktycznie na podwórku pecetowym nic się nie dzieje a to jest podwórko matka tej serii jest nie do zaakceptowania. I oczywiście słusznie

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum