Diablo Immortal... to jakiś żart

Dyskusja ogólna
Wstecz 1 7 8 9 20 Dalej
Fajnie by było gdyby to był jakiś żart. diablo immortal to re skin chińskiej gry mobilnej endless goods czy jakoś tak. Ta gra może być dobra dla chińczyków dla dla fanów Diablo to ***wno. Diablo umarło i z tym trzeba się pogodzić. Jestem fanem Diablo od jedynki, mam już swoje lata ale czuję się jakby umarł mi ktoś z rodziny. Blizzard tą grą napluł mi w twarz. Jestem bardzo zdenerwowany - tyle.
Możemy hejtować na wszystkich możliwych forach ale sytuacji nie zmienimy. W Blizzardzie (Activision) zdecydowali się na rozwiązanie rokujące na jak największy zysk. Osobiście jednak liczyłem na pakiet z druidem, ewentualnie słowo o tym, że Diablo Immortal to jeden z wielu projektów o których szczegółowo powiedzieliby za rok.
https://www.youtube.com/watch?v=Y3CvVuhJI8o&LIKEQUOTE=
03.11.2018 20:10Wpis zamieszczony przez: Mnichukoxx
Możemy hejtować na wszystkich możliwych forach ale sytuacji nie zmienimy. W Blizzardzie (Activision) zdecydowali się na rozwiązanie rokujące na jak największy zysk. Osobiście jednak liczyłem na pakiet z druidem, ewentualnie słowo o tym, że Diablo Immortal to jeden z wielu projektów o których szczegółowo powiedzieliby za rok.

Sęk w tym, że w dłuższej perspektywie czasu przyniesie to im straty. Po prostu okropnie to rozegrali i teraz za to płacą. Specjaliści od marketingu powinni teraz szybklo zmienić pracę.
Tak będzie wyglądać Blizzcon za 2 lata.
https://zapodaj.net/images/08de9ce949bc7.jpg
Blizzard będzie miał nowych fanów i będzie miał ich o wiele wiecej
Nie było mnie tu sto lat, ale sytuacja jest poważna. Polecam ten materiał. Szczery do bólu.

https://youtu.be/g4fcrLBwNYI
03.11.2018 10:41Wpis zamieszczony przez: Kesah
Diablo to chyba obok StarCrafta jedyna gra jaka obecnie na siebie nie zarabia.

Diablo faktycznie nie zarabia na siebie za bardzo... ale Starcraft owszem chocby z wzgledu na esport, warchesty czy tez commanderow w trybie coop. Bo uwaga SC posiada microtransakcje. Takze troche fail z Twojego braku wiedzy w tym temacie
Nie będę tu hejtował ale osobiście przeszła mi ochota na Diablo, odinstalowałem Battleneta. Zawód po prostu i tyle.

A wystarczyło jak Bethesda z TES VI zrobić cokolwiek nawet 20 sekundowy teaser i powiedzieć tak pracujemy nad nowym tytułem...tysiące ludzi przyjechało w nadziei na coś fajnego a dostali przerobioną grę dla gimbów z mikrotranzakcjami...
Blizzard znowu coś mataczy. Odpaliłem cinematic żeby sprawdzić jak tam łapki w dół. Na pewno było 272tys. kilka godzin temu. Mogę się mylić,ale wydaje mi się, że kiedy tam ostatnio zajrzałem, było 301tys. Teraz patrzę i wyszło 236tys. Jakim kurde cudem? Przy okazji o co chodzi z komentarzami? Tak, wiem, że były usuwane. Teraz znowu coś się pozmieniało. Na topce były słynne już komentarze RedPill Sharka ""No King Rules Forever My Son..". Pojawiał się z kolejnymi numerkami, a tu nagle jest, że tylko twice. Lista pozostałych komentarzy tez mi się nie zgadza. Ja mam jakieś halucynacje, czy poziom bezczelności osiągnął tu kolejny poziom?
Wiecie co to, że Blizzard zrobił grę na kibel to mały pikuś w porównaniu do tego co dzieje się z lajkami i komentarzami na YouTube. Pewna epoka się kończy inna zaczyna. Żal na to patrzeć jak można tak nisko upaść.
Ludzie cenzura u Blizzarda to nic nowego, co niewygodne to usuwają. Na tym koncie zbanowali mnie na forum Overwatch "bo wprowadzałem złą atmosferę" krytykując ich działania w grze zw. z balansem, wprowadzanymi postaciami i mechanikami, krytykując system rankingowy oraz kar, przyzwolenie na smurfy i boosting. Często tematy jakie zakładałem dochodziły do kilkudziesięciu postów a nawet ponad setki, toczyła się dyskusja burzliwa ludzi o różnych poglądach, fanbojów, ludzi obiektywnych jak i negatywnie nastawionych. Zostałem tam permanentnie zbanowany na forum.

Ich działania są świadome aby ktoś nie osłabiał ich marki negatywnymi uwagami, bo mimo wszystko to jest jakaś opinia, opinia w miejscu gdzie zagląda bardzo dużo osób i to czytają a widząc takie dyskusje, komentarze odbija się to na promocji samej gry. Jednak do momentu aż nie jest łamany regulamin czy to forum czy youtube albo innych miejsc dających możliwość dyskusji na konkretne tematy, to nie mają prawa w to ingerować. Tutaj usuwane komentarze na youtube w żadnym wypadku nie łamały regulaminu, tak samo jak sporo wypowiedzi na forum us. Takie działania Blizzardowi w niczym nie pomogą a wręcz przeciwnie, jedynie dalej ludzi prowokują i potęgują nienawiść w stosunku do ich działań.

Czy Activision czy to Blizzard, nie obchodzi mnie ale obecne podejście do fanów jest naprawdę przykre i firma która była gwarantem stabilności, gdzie mimo iż kupujesz twór jaki i tak nie należy do Ciebie tylko do Blizzarda, to jednak gdzieś była gwarancja, że tej firmie można zaufać. Dzisiaj już wchodzą obawy, bo to już nie jest ta sama firma co kiedyś. Niestety.
Po panelu Q&A tak na prawdę nic nie wiadomo. Twórcy sami nie wiedzą jaka będzie monetaryzacja, jaki będzie progres ekwipunku, czy mefisto wróci, jaki będzie handel, czy będą dodatkowe cinematiki, czy będą losowe mapy, czy postacie będą miały zasoby. Oni nic tak na prawdę nie wiedzą. Taką sytuacje można określić jako bycie w czarnej d.... Skoro gra jest na tak wczesnym etapie produkcji to po co oni ją zapowiedzieli. Wydaje mi się, że lepiej byłoby gdyby fani Diablo nie dostali nic na tym Blizzconie.

04.11.2018 08:18Wpis zamieszczony przez: Kesah
Czy Activision czy to Blizzard, nie obchodzi mnie ale obecne podejście do fanów jest naprawdę przykre i firma która była gwarantem stabilności, gdzie mimo iż kupujesz twór jaki i tak nie należy do Ciebie tylko do Blizzarda, to jednak gdzieś była gwarancja, że tej firmie można zaufać. Dzisiaj już wchodzą obawy, bo to już nie jest ta sama firma co kiedyś. Niestety.

Ja nie wiem, czy stracili gwarancję stabilności, ale wydaje mi się że po prostu zmienili i poszerzyli docelową grupę odbiorców. Starzy fani Diablo nie mieszczą się w tej grupie i tyle.
03.11.2018 16:13Wpis zamieszczony przez: Kesah
Nie licząc płatnego Nekromanty nie dostaliśmy od dłuuugiego czasu nic kompletnie.
Po nekro nic już nie dostaliśmy, bo zapewne wyniki sprzedażowe tego dodatku były niezadowalające.
04.11.2018 08:18Wpis zamieszczony przez: Kesah
Takie działania Blizzardowi w niczym nie pomogą a wręcz przeciwnie, jedynie dalej ludzi prowokują i potęgują nienawiść w stosunku do ich działań.
Odnoszę wrażenie, że tym ludziom potrzebny jest kontakt z dobrym psychologiem.
To co stało się na tym Blizzconie przechodzi wszelkie moje założenia jakie miałem na ten weekend. Przeżyłbym gdyby nie zapowiedzieli nic..Ba! Przeżyłbym gdyby zapowiedzieli nową postać do D3, ale taki !@#$ jaki nam dają..(od CHIŃSKIEJ firmy znanej z mikropłatności i kopiowania assetów w swoich grach), nam jako graczom i społeczności to cios poniżej pasa. Gra na telefon to MIŁY DODATEK, a nie PEŁNOPRAWNA GRA. Niestety tak się dzieje, kiedy widzisz dużą kupę pieniędzy przed sobą :/
Blizzard zapomniał o bardzo ważnej sprawie , różnicy pomiędzy graczem "mobilnym" (ubikacyjnym) a graczem PC. Wątpię żeby gracze "mobilni" mieli ochotę wydawać kasę na figurki związane z grą, jeździć na konwenty itd. Ktoś powie zastąpią to mikrotranzakcjami całkiem możliwe. Pewnie będziesz mógł kupić 10 potek z hp a natępne za hajsik itd. Diablo umarło i tyle.
Miałem kupić nekromantę na nowy sezon ale po zapowiedzi Diablo Immortal usunąłem całego Battle Neta. Poza Destiny miałem całą kolekcję, ładowałem kasę w hsa i hotsa ale to koniec.
Mnie w tym całym szaleństwie zastanawia jedno:
Gracz komórkowy najlepiej monetyzuje się podczas 5-15minutowych sesji (tak to wygląda) i nie spędza więcej czasu podczas jednego posiedzenia. (Już mniejsza czy dlatego, że siedzi w autobusie lub też w innym miejscu kojarzonym z Tonem, niekoniecznie Mrozu)
Czyli lokacje, jakiekolwiek muszą być małe, aby włącznie z ładowaniem gry nie przekroczyć czasu od 5 do 15 minut...
No i tutaj rodzi się pytanie o jakość produktu.
Ja rozumiem, że topowe GR'y robi się w przedziale 8-11 minut maks, ale samo "dolevelowanie" i uzbieranie sprzętu zajmuje dłużej. Kilka godzin w sumie.
Jak to zostanie ujęte w grze? Potiony z expem (oczywiście płatne)? Do tego pewnie ref-linki dla znajomych (Stwórz konto z tego linku - oboje macie nagrody). Zapewne podbicie retencji poprzez nagrody za logowanie (standard).
Nie zdziwiłbym się, gdyby wprowadzono HC (Hard Currency, twarda waluta, nie tryb gry).
Moje przewidywanie jest taki, że uderzą w retencje 1, 3 i 7-dmio dniowe jako napakowane bonusami (Edit: Im więcej powrotów podczas pierwszego tygodnia tym lepiej się aplikacje pozycjonuja podczas wyszukiwania po keywordach np. jak wpiszecie frazę w wyszukiwaniu"Najlepsza gra 2018 siecz i rąb" to wtedy pojawi się na pierwszym miejscu diablo immortal. Tak samo jak też ułatwia to wejście w tzw. Top Grossing) , ale całkowitym przypadkiem po osiągnięciu określonego poziomu np. 40, który wbije się w 3 godzinki maks, wejdzie paywall w postaci ogromnej ilości expa (Coś jak po wbiciu maksymalnego poziomu - wbijamy pierwsze paragony praktycznie w kilka chwil. Tutaj będzie dokładnie tak samo, do 40 leci łatwiutko jak paragony na maksymalnym poziomie, a potem wyciskarka expa idącego w miliony)
Do tego oczywiście kosmetyka i pewnie jeszcze pety, dające jakieś atrakcyjne buffy w postaci większej szansy na itemy ze skrzynek (No bo nie oszukujmy się, w mobilkach to typowe jest - skrzynki, skrzynki i jeszcze raz skrzynki!) plus jakieś ochłapy zdobyte po drodze. (np. Piec z dropu vs piec ze skrzynki! Ten skrzynkowy będzie miał spore szanse na bycie starożytnym)
Generalnie ja tutaj widzę milion i jeden sposobów na wyciąganie kasy z graczy w formacie f2p. Nawet i w formacie B2P (Bo i takie rzeczy się zdarzają). Co dalej? Energia w formie kluczy za możliwość pójścia na dungeon? Respawn potworów po jakimś czasie na danym terenie (chyba, że zapłacisz, to nie musisz czekać iluś godzin na to - serio zapowiedzieli, że kombinują nad formuła bez odradzających się potworów!)
Tak więc ja tutaj widze wyciskarkę do pieniędzy i to na tylu frontach, że mnie głowa boli...
Dno i żenada to jest czytanie waszych Pierdolon....wpisów z płaczem.
Osobiście się nie mogę doczekać!
no i w pizdu wylądował i cały misterny plan też w pizdu !!! game over

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum