GeForce GT 755m Problem z FPS

Pomoc techniczna
Witam, od kilku lat jestem posiadaczem laptopa Lenovo y510p wyposażonego w oszałamiające 4gb pamięci RAM, procesor i7 oraz jedną kartę graficzną GeForce GT 755m. Wielokrotnie laptop ten służył mi jako teleport do świata Sanktuarium, lecz teraz po zainstalowaniu na nowo systemu Windows 10 (sterowniki zainstalowane) na czysty system zainstalowałem Diablo 3 w celu pogrania sobie troszeczkę i ku mojemu zdziwieniu przy naciśnięciu magicznego przycisku +GRAJ+ pojawił się magiczny szary ekran oraz wyrzuciło mi błąd który brzmiał mniej więcej tak "diablo 3 nie zostanie uruchomione poniewaz ta karta graficzna nie jest obsługiwana"(uprzedzając ewentualne pytania w panelu Nvidia ustawiony jest GeForce jako karta graficzna nie ta zintegrowana)- co troszkę mnie zdziwiło ponieważ jak wspomniałem wyżej komputer ten nie raz służył mi do odpalania tejże gry. Postanowiłem więc zapytać się o radę wujka google i znalazłem rozwiązanie po zmianie dwóch parametrów w D3Prefs dokładniej DisableTrilinearFiltering z 0 na 1 oraz HardwareClass z 0 ponownie na 1 gra magicznym sposobem odpaliła się i tutaj niespodzianka a mianowicie gra już w samym menu zachowuje się jak prezentacja w power pointcie śpieszę z wyjaśnieniem licznik fps nawet w menu nie przekracza tak na oko 5 fps, więc raczej o grze nie ma mowy, szukałem rozwiązania na wielu forach Polskich jak i zagranicznych niestety nic to nie dało, zmieniałem również ustawienia w panelu sterowania Nvidia jak i w samej grze, co ciekawe gra tak samo klatkuje na najniższych ustawieniach jak i na tych wysokich. Pozdrawiam Mateusz
Problem został rozwiązany: mianowicie zapomniałem zainstalować sterowniki od Intela :)
Witam RaZAh!

Dziękuję za wiadomość i potwierdzenie rozwiązania problemu!

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------
@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem, a ankieta jest poniżej:
Oto i ona!

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum