lubie diablo 3

Dyskusja ogólna
oprawa dzwiekowa jest zajebista i w ogole dobrze sie bawie gdy gram dlatego szkoda ze gierka spotyka sie z taka iloscia hejtu...

do tego gram sobie w diablo 3 na gnu linux uzywajac wine staging na laptopie acer i mam 50fps na high/medium details ale nie na rozdzielczosci hd.
ale dobrze sie bawie gdy gram... na razie gram sobie demon hunterem wizardem ale chce monka zrobic ;P
ciesze sie ze serwery blizzarda ciagle podtrzymuja d3
i tak trzymać,łapkę do góry ci dałem :-)
Super, szkoda że nie grałeś w dwie poprzednie odsłony. D3 to ubogi spadkobierca wielkich poprzedników, wykastrowany z treści i ogólnie miałki. Z tego powodu odgrzewam właśnie dwójeczkę, w przerwach pomiędzy rozgrywkami w ***.
Grałem w diablo 2 bardzo długo, kilka lat na battle.net
I co jak co diablo 3 ma lepszą oprawę dzwiekowa
a diablo 2 przeszedlem setki razy diablo 3 zreszta tez
nie widze zadnej specjalnej roznicy miedzy diablo 2 a diablo 3, klimat klimatem, jak chce sobie pograc w starego diablo to wlaczam dia 2 a jak nowego to wlaczam dia 3.
chociaz porobiloby sie baalruny w d3, tak zobaczymy co bedzie jak wymaksuje postacie i rifty beda, ale raczej zostane na dlugo bo gram sobie wszystko na high i jeszcze dzwiek super i mam dobre sluchawki wiec mam miod w uszach gdy gram w dia 3, czego nie moge powiedziec o dia 2 ;P
18.11.2018 22:27Wpis zamieszczony przez: Tur
Super, szkoda że nie grałeś w dwie poprzednie odsłony. D3 to ubogi spadkobierca wielkich poprzedników, wykastrowany z treści i ogólnie miałki. Z tego powodu odgrzewam właśnie dwójeczkę, w przerwach pomiędzy rozgrywkami w ***.

Ubogi to nie właściwe słowo zdecydowanie. Choć nie uważam D3 za grę lepszą niż D2, czy D1, to ubogi to zdecydowanie nietrafione określenie. Trójka zawiera zdecydowanie więcej zawartości, bogatszy endgame, więcej trybów rozgrywki, crafting etc. Jest może mniej klimatyczny (a i tak różnica w klimacie jest mniejsza niż między D1 a D2), ale z pewnością nie wykastrowany i uboższy.
18.11.2018 22:15Wpis zamieszczony przez: Inspire
oprawa dzwiekowa jest zajebista i w ogole dobrze sie bawie gdy gram dlatego szkoda ze gierka spotyka sie z taka iloscia hejtu...

154 paragon wybacz ale to się robi w 20 min :( chciałbym być na takim etapie w D3 i nie mieć jeszcze skrzywionego spojrzenia na ta odsłonę Diabełka \ ... nie da się dalej wieżyc w lepsze czasu dla tej odsłony:)
Witam, mam pyt. do"Inspire": jaka dystrybucja Linuksa i jaki nr wine staging?
19.11.2018 12:12Wpis zamieszczony przez: lord54
Witam, mam pyt. do"Inspire": jaka dystrybucja Linuksa i jaki nr wine staging?

Też bym se pograł na linuksie....
Jest też inna nadzieja: "Microsoft opublikował na GitHubie open-source'owe narzędzie, które ma rozwiązywać jeden z większych problemów przy przenoszeniu gier między platformami – translację potoku graficznego (języka cieniowania) na język zrozumiały dla docelowego środowiska".
Dystrybucja devuan to fork debiana 9
https://devuan.org/
no i najnowszy wine staging chyba 3.20
no i mam w laptopie nvidia optimus czyli karta graficzna geforce oraz zintegrowany intel
i gram na sterownikach open source (nouveau)
ogolnie to wpisuje przed uruchomieniem w bnet app gdzie sa dodaj arguments DRI_PRIME=1 oraz uruchamiam d3 w 32 bitowce
no i mam wszystko na high a rozdzielczosc nie full hd tylko zwykla
i w szoku jestem bo jak naciskam exit game to mi sie gra wylacza w ulamku sekundy
wlasnie lubie diablo 3 ale na windowsie 10 mi sie zle gra w ta gre, bo mi pierdylion procesow niepotrzebne do grania w gre
ogolnie to bardzo latwo tutaj jest wystarczy zaznaczyc # w /etc/apt/sources.list przed repozytorem z cd-rom
sciagnalem wine-staging i diablo 3 i nawet nie musialem winetricks sciagac
no i dziala :)
a tutaj fotka
https://zapodaj.net/images/22ddf28aa9627.png
edit: testowalem tez diablo 3 na linux mint ale zdecydowanie lepiej devuan :)
tylko ze tutaj to bardziej skomplikowane jest ale moge napisac poradnik jak na devuanie uruchomic i zainstalowac diablo 3 jesli ktos chce
Dzięki za odp. "Inspire", więc jeśli możesz to tak "łopatologicznie" napisz odnośnie inst. D3 na Linuksie.
ogolnie u mnie na dystrybucji, to jak juz swiezo zainstaluje system to ogolnie najpierw w repozytorach grzebie zeby wszystko dzialalo bo przy instalacji systemu sa repozytory ze pliki sciaga z plyty instalacyjnej ale ja z pen drive instaluje
no wiec wchodze w terminal w root (super user, komanda su a potem haslo do roota) i wpisuje nano /etc/apt/sources.list i tam dodaje symbol '#' przed deb cdrom:[devuan_ascii_2.0.0_amd64_dvd-1]/ ascii main non-free

jak juz to pierdzielne to apt-get update no i sciagam wine
https://wiki.winehq.org/Debian (https://wiki.winehq.org/Download)
no i wg poradnika instaluje wine (jak piszesz komendy z roota to nie potrzeba sudo). sudo jest robiony na nowsze dystrybucje linuxa z systemd, ja korzystam z forka debiana 9 bez systemd czyli tak jak bylo kiedys
wpisuje komendy co tam sa dodaje release key zmieniam repozytory (tutaj znowu nano /etc/apt/sources.list) i dodaje deb https://dl.winehq.org/wine-builds/debian/ DISTRO main (distro to stretch w wypadku devuana wiec zamiast DISTRO wpisuje stretch)
a potem apt-get update oczywiscie no i na koniec: apt-get install --install-recommends winehq-staging
wine staging najnowszy
no a potem jak sie sciagnie wszystko to sciagam aplikacje bnet i uruchamiam diablo 3 przez apke i wszystko mi dziala, nawet nie musialem sciagac zadnych bibliotek ani nic. no i uzywam sterownikow nouveau czyli open source.
no i gra mi sie ciela zanim sie sciagnelo wszystko ale jak juz sie sciagnelo to 16gb to gra dziala jak nalezy
wlasnie sobie teraz ide pograc ;)

edit: A program ktorym odpalam pliki nazywal sie wine czy wine windows program loader ale mozna tez odpalic z terminala wchodzac w dany folder i wpisujac wine nazwaaplikacji.exe
edit2: tak u mnie wyglada apka bnet jak sobie pomniejsze xD
https://my.mixtape.moe/logzgt.png
a tu normalne
https://my.mixtape.moe/qhgyjs.png
tutaj jak gram w gre:
https://my.mixtape.moe/rsijvf.png
https://my.mixtape.moe/bztrhd.png
ogolnie przy tym ustawieniu mam okolo 25 fps (gram na laptopie z nvidia optimus i to jeszcze na sterownikach open-source), ale bez crashow zwiech i lagow tak jak na windowsie czesto mi sie zdarzalo na tym samym sprzecie, a animacje sa plynne
jak dam wszystko na low i mniejsza rozdzielczosc to te 55-60fps mi wyciaga laptopek, takze dobrze jest :). dodam, ze wine nie ma za bardzo suipportu dla directx 11 jest niby jakis dxvk ale nie wiem jak to sie obsluguje, np w wowa mozna tylko 64 bit pograc. u mnie wow jak odpalam to na czarno jest caly teren a dia 3 mozna na directx9 pograc na szczescie i 32 bitowka rowniez, takze korzystam i gram ;).
Gdybym nie lubił, to bym nie grał, ale... wolałbym "normalny" RPG zamiast hack'n'slash, coś w stylu Wrota Baldura lub Icewind Dale.
nom gralem jakis czas temu w baldurs gate 1 enhanced edition i przyjemnie sie gralo bardzo, nie powiem ;)
Bawi mnie to że ludzie przechwalają Diablo 1 i 2 mimo iż D3 ma więcej kontentu.

Szanuje D1 i D2 bo sam się zagrywałem jako dziecko ale bądźmy szczerzy że starszy musi ustąpić młodszemu i bez patrzenia przez pryzmat nostalgii czy sentymentu.

Ale fakt.. Muszę przyznać że takie słowa runiczne to jedynie co bym z D2 przerzucił.

Czysto hipotetycznie jakby D2 dzisiaj wyszło i D3 byłoby innej nazwy innej marki. To oczywistością by było że D3 by zebrało więcej fanów, wiadomo że D2 by ruszyli fani takiego klimatu ale nie tylko klimatem człowiek gra.
Mnie tez smieszy ten cały hejt, a raczej zenuje, jaki idzie w strone diablo 3.
Tutaj na polskim forum battle.netu ludzie są na poziomie, tak samo zresztą w diablo 2, nie spotkalem nigdy polaka nie na poziomie.

A na amerykanskim forum battle.net ludzie sie ze sobą kłócą, do tego wiekszosc jedzie po diablo 3, bo tak musi robić prawdziwy fan serii, jechać po diablo 3, a gloryfikować diablo 2, bo diablo 3 ma słaby end game, a de facto diablo 2 nie mialo nic dodawanego od wydania gry poza dotatkiem i paroma updates, a tym ciagle malo, i gloryfikują jakies path of exile, a to path of exile to mnie sie za bardzo nie podoba ;///... Ale path of exile jest lepsze, bo co nowy sezon dodaja jakis KONTENT, a w diablo 3 nic nie ma, i dlabo 2 tez jest lepsze z tego powodu, bo amerykance nie dostaja zadnego KONTENT ;/. Dla mnie to diablo 3 nie musi w ogole dostawac zadnego kontent, ja gralem na ps3 duzo w diablo i przeszedlem ta gre duzo razy, na pc tez kiedys gralem, teraz akurat wrocilem po przerwie, i nie placzze, ze blizzard nic dodaje, bo co maja dodac??
To tylko gra a wszyscy sie na amerykanskim forum tak spuszczaja, jakby diablo 3 bylo ich calym zyciem, masakra. A jak pisalem tam, ze wole diablo 3 od poe to tez mnie obrazali, nawet wylapalem za to suspenda.
Amerykance to są jakieś bezmózgi dla mnie. W innej grze w ktora gralem runescape, tam tez amerykance to mnie osłabiają swoim 'intelektem'.
Diablo i D2 = 30+
Diablo 3 = obecni nastolatkowie.
grając w D3 trzeba trochę zniżyć się do poziomu obecnych nastolatków.
Będąc nauczycielem umiem to zrobić, i ze wszystkich części umiem czerpać przyjemność. Aczkolwiek pierwsza część rządzi.
Podpisuję się pod tym co kolega wyżej napisał. Jest diablo 1 potem 2 i 3 na samiutkim końcu.
24.11.2018 11:52Wpis zamieszczony przez: tlbck
Diablo i D2 = 30+
Diablo 3 = obecni nastolatkowie.
grając w D3 trzeba trochę zniżyć się do poziomu obecnych nastolatków.
Będąc nauczycielem umiem to zrobić, i ze wszystkich części umiem czerpać przyjemność. Aczkolwiek pierwsza część rządzi.

No to dopisz jeszcze mnie do D3 (40+) :)
Az dziwne, ze jako user linuxa jestes tak pozytywnie zaskoczony.
Spokojnie po kilkuset godzinach zrozumiesz o co tu kazdemu chodzi.
O, w końcu jakiś pozytywny temat.

Cóż.. w D3 gram od czerwca 2012, więc sporo w tej grze widziałem, sporo w tej grze słyszałem i sporo o tej grze czytałem na różnych forach. Niemniej, żadna inna gra nigdy nie dała mi tyle pozytywnych uczuć co D3. Ponad 3000 godzin przegrane na PC (w ciągu 5 lat, uwierzcie - to nie jest dużo ;)) i teraz nowa przygoda z wersją na Nintendo Switch w którą mam zamiar grać co najmniej 2x tyle co na PC.

Nie ma drugiej takiej gry, która by tak bawiła, tak odmóżdżała i tak pozwalała zapomnieć o trudach dnia codziennego, niż Diablo 3. I... fajnie :) Bo gracze potrzebowali takiej gry.

Ok, są oczywiście osoby, którym gra się nie podoba i które grają w konkurencyjne tytuły. Nie możemy im tego zabronić. Tylko... trochę smutno, że hejtowanie Diablo 3 stało się takie modne. No dobra, ci z góry w Blizzardzie nie podjęli dobrych decyzji i kto wie, jak gra wyglądałaby, gdyby dostałą drugie DLC i lepsze wsparcie, ale.. no... to za nami, nie ma co gdybać.

Uważam, że teraz devsi skupiają się na nowej grze, a trójka jest już skończona. Nowego contentu nie zobaczymy - jedyne zmiany, to zmiany kosmetyczne w postaci nowych elementów wyglądu i podrasowaniu cyferek w zestawach klasowych. I... tyle.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum