PTR i Patch 2.6.4 nadchodzi

Dyskusja ogólna
https://us.diablo3.com/en/blog/22753282/patch-264-ptr-preview-11-19-2018

Niesamowite, że blizzard wziął się za jakieś zmiany w setach. W większości to tylko zwiększone liczby. Także szału nie ma. Kontentu nowego brak. No ale zobaczymy...
Szczerze, co to zmienia?

Zamysł tych zmian mniej więcej sprowadza się do tego, że będziemy robić to samo co teraz, tylko zamiast pushować 110-115 gr solo, to będziemy pushować 160 gr solo? z buildami w sumie nie wiadomo jak będzie, pewnie tutaj też meta się zmieni, ale to wszystko. Tak właściwie jesteśmy w tym samym miejscu.

Zero urozmaicenia jeśli chodzi o end game Diablo 3, zwyczajnie dzięki buffom i większej łatwości w zdobyciu pierwotniaków, będzie robił więcej gr'ów niż obecnie...

Fajnie, że coś dali ale w moim odczuciu jest to zwyczajnie robione trochę na zasadzie aby dać nam odczucie, że coś nam dają. Pewnie po BlizzConowej akcji gdy zapowiedziano blogi co do nowego sezonu D3 zdecydowali się coś na szybko wrzucić. Ale to akurat nie jest nic ciekawego. Po prostu stare postacie i ich itemy pójdą do śmietnika i przyjdzie nam robić od nowa to samo... neh

Szczerze, naprawdę tak trudno wymyślić coś co by urozmaiciło end game Diablo 3? Dodatkowo gra teraz będzie jeszcze łatwiejsza niż wcześniej. Dojdą jakieś nowe poziomy udręki czy obecnie zlecenia w aktach będziemy lecieć jak błyskawica? Ubery będą padać na pierdnięcie... Naprawdę cała filozofia zmian ma sprowadzać się do robienia kilkudziesięciu gr'ów więcej?

kurde no nie, nie...

Dajcie Lost Ark na Europę proszę!
Ta wiekszosc nie topowych setow 4x (Jay Wilson podwoil a ci postanowli byc jeszcze 2 razy lepsi) . Set Blackhorna bez zmian sety u kowala bez zmian. Bezuzyteczne legendy bez zmian..

Nosz mogli dac globalnie Power pylon jako buff na jedno by wyszlo a nawet mniej roboty bo tylko trzeba by znerfic kilka topowych buildow....

A nawet po tych buffach nie bede w stanie grac jak chce DH na T13 czyms innym jak Multishot ktory sie zalapal na buff 4x jak by juz nie facerollowal tego poziomu.
Czytając zmiany w setach, myślałem, że to żart. To nie jest wyprzedaż w dyskoncie, gdzie wesoły Pan w reklamie śpiewa: Jak sobota na zapas kup więcej kup więcej.

Nie dziwię się, że to nie zostało ogłoszone na Blizzconie, bo również zostałoby wybuczane. Mam wrażenie, że tym patchem chcą jeszcze bardziej uprościć, tak, żeby łatwiej było nam przejść na Diablo: Immortals. Ba! Możliwe, że z racji micro-transkacji, D:I będzie trudniejsze niż Diablo 3 po tym patchu.

Ogólnie żal transferu, żeby ściągać ten patch. Ten sezon skończył się szybciej, niż się zaczął.
19.11.2018 20:12Wpis zamieszczony przez: Kesah
Szczerze, naprawdę tak trudno wymyślić coś co by urozmaiciło end game Diablo 3?

Problem jest w tym że na grze już nie zarabiają to co dostawaliśmy wcześniej to były odpadki po skasowanym dodatku dodane by było że coś nam dają, lub dokończone przy okazji pracy na Nekromantom. Już dawno zapadła decyzja że gra jest zbyt zepsuta by dało się ją naprawić i dalsze inwestycje w nią są nie opłacalne. Gdyby mieli jakieś plany już dawno dodali by płatne pety i skrzydełka ale stwierdzili że będzie mały z tego zysk więc nikt zespołu już nie pracuje nad diablo 3 a za wsparcie pewnie już odpowiadają jedynie pojedyncze osoby z classic teamu.
Najlepsza rzecz jaką Blizzard może zrobić?

Dać tryb offline i wsparcie dla moderów. Niech już fani się zajmą tą grą a Blizz najlepiej już niech przy D3 nie dłubie jak mają być takie efekty.
Ale bieda ...
Buff dla WD nie jest taki zły, może znów da nim się GR grać.
Klucze GR przeniesione, dobra sprawa, zwolni mi się sporo miejsca w mułach.
M
Problem bez użytecznych legend które ofc maja znacznie podwyższony drop rate wciąż nierozwiązany.
Problem a raczej fakt ze brak nowych itemów nie otwiera drogi do nowych bulidów i nawet nie zachęca do gry wciąż nie rozwiązany
A mnie się te zmiany podobają, dadzą mi poczucie jakiegoś progresu. Bądźmy szczerzy-ktoś gra w kółko te same zlecenia bo bardzo to lubi? Zwłaszcza, że już dla bardzo przeciętnej postaci T13 to żadne wyzwanie?
Jeśli będą mi lecieć fajne legendy i będę mógł robić coraz wyższe GR (gram sam), to dla mnie jest to satysfakcja, bo z dropem w tym i poprzednim sezonie, gdzie nie wypada nic sensownego po każdej sesji mam poczucie, że lepiej było odpalić Animal Crossing i łapać robaki i ryby, bo tu w niczym do przodu nie poszedłem, zatem po co to było?
Tak czytałem opis zmian i szczękę zbierałem z podłogi.
Wygląda, że siadł jakiś kolo nie znający mechaniki gry danej klasy i losowo sobie wklepał te zwiększone procenty.
Podwójne odłamki, brawo, jakby Kadala dawała coś użytecznego ( no czasem jest się trafi). Punkt w tym, że jak nie zrobisz wysokiego GR, to będziesz latał do miasta x-razy. Lepiej żeby podnieśli limit jaki możesz nosić tych odłamków.
Mój angielski nie jest zbyt rozwinięty i jak ktoś może niech napisze o co chodzi z tym PKW ? Statystyki dalej ma z doopy i nadaje się tylko do kostki.
Nic nie napisali i pewnie nic nie zmienią w dropie złomu ze skrzynek ze zleceń. PKW, "tęczówki", opaska. Teraz jak zmasakrowali ciernie, pewnie jeszcze karwasze będą użyteczne. Reszta jak złomem była tak została.
Wizz dostał po zadzie, LoN znowu będzie w cenie. Krus na młotki dopał x6 ?
Jedno że po zrobieniu pierwszy raz na sezonie GR70 będzie gwarantowany primal, ale jaki ? Pewnie jak zwykle dno i metr mułu :)
No ale się zobaczy, pykać się dalej będzie.
Pytanie:
1 - Zwiększą znowu numerek udręki ? Bo inaczej to będzie śmiech.
2 - Ubery - to już będzie LoL^2
3 - Siary dalej będzie brakowało - zmniejszyliby z 50 do 25 przy rolowaniu w kostce (2 receptura) i już by było sympatyczniej.

Jedno co dobre, będzie widać primalki na mapie.
Pozwolę Sobie skopiować to co napisałem w głównym artykule.

Prosto i krótko, te zmiany tylko na CHWILĘ zwiększą zainteresowanie. Co z tego jeśli zamiast riftów speed 100 i jakieś topowych 120-130 ludzie będą latać speed 110-120 i robić rekordy 140-150 pewnie. Co ma na celu sztuczne podbicie obrażeń w setach, szczególnie już ta aura królewskiego która ma dać nam jeszcze większy dopak do obrażeń. Niby spoko bo może state sety znów będą użyteczne choć wiadomo że top party raczej zostanie bez zmian. W tej grze potrzeba CONTENTU, nowych itemów, lokacji czegoś innego do robienia bo ciągle robienie zleceń, riftów i gr wychodzi bokiem, nie ważne jaki masz paragon i jakie cyferki osiągasz.
19.11.2018 20:39Wpis zamieszczony przez: Neon
Ta wiekszosc nie topowych setow 4x (Jay Wilson podwoil a ci postanowli byc jeszcze 2 razy lepsi) . Set Blackhorna bez zmian sety u kowala bez zmian. Bezuzyteczne legendy bez zmian..

Nosz mogli dac globalnie Power pylon jako buff na jedno by wyszlo a nawet mniej roboty bo tylko trzeba by znerfic kilka topowych buildow....

A nawet po tych buffach nie bede w stanie grac jak chce DH na T13 czyms innym jak Multishot ktory sie zalapal na buff 4x jak by juz nie facerollowal tego poziomu.

Ja tam Panie wolę set cienia i na zlecanie jak i Gr party, solo tylko Maruder z Natalką. Dmg i survi lepsze
Widać, że Rathme zostawili w spokoju, żeby nie było speedów 120. Ciekawe czy powstanie jakaś alternatywa rat'runów.
Całymi miesiącami pisali na forum, że Diablo 3 jest martwe, więc Blizzard wyszedł naprzeciw graczom i na Blizzconie było to co było. Teraz wszyscy narzekaja na nadchodzący patch i może Blizzard postąpi analogicznie i wycofa się z z niego ;)
Klient nasz pan .
nic nie dają płacz,dają jeszcze gorzej,więc powinni wygasić serwery i "żegnaj Gienia"
20.11.2018 14:37Wpis zamieszczony przez: groszek
nic nie dają płacz,dają jeszcze gorzej,więc powinni wygasić serwery i "żegnaj Gienia"

Dziwisz się? wprowadzają ogromne buffy do setów bez żadnego skalowania poziomu trudności w grze, tylko po to by robić właściwie to samo co robimy teraz tylko więcej żmudnego trzepania gr'ów... Do tego powiedzą Ci, że nad tym pracowali kilka miesięcy. W kilka miesięcy to amator modów w zaciszu domowym jest w stanie na bazie silnika innej gry zrobić w dużej części remake ulubionej gry lub stworzyć mod zmieniający ją w 50%

To już ten event Diablo 1 wygląda lepiej niż to. Mam wrażenie, że obecnie nad Diablo 3 pracuje co najwyżej jedna osoba z doskoku jakiej karzą robić coś z tego co jest. Więc wchodzą jakieś premie sezonowe, pierowtne legendy czy buffowanie setów. Wszystko, tylko aby coś zrobić i to mając jedynie ten gówniany content jaki jest obecnie i broń panie aby dodać coś zupełnie nowego.

Nie wierzę by oni nad tym dumali przez kilka miesięcy, to wygląda na pomysł wymyślony w ciągu max. tygodnia, zatwierdzony i udostępniany do testowania dla graczy...

A jeśli faktycznie nad tym patchem dumali kilka miesięcy, to Diablo 4 spodziewam się w przyszłym życiu zakładając, że już jest w produkcji.
Diablo [*]
Tak jak Anioł Stróż zawsze z boku, ziomuś, stój
Popek i Pomidor tak zawsze od dzieciaka
Co by się nie działo, za sobą pójdą w bój
Przemijają dni, przemijają lata
Cztery dychy mam na karku, to mojego życia pół
Czasem tu braciszku lecimy na wariata
Ale zawsze w imię zasad w sercu aż po grób
Schowaj swoich bogów, bo tutaj rządzi kasa
czy teraz zeby zagrac na pst trzeba miec dodatek z necro?

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum