Starter zamiast pełnej wersji gry

Pomoc techniczna
Witam!

Mam oryginalną, pudełkową wersję Diablo 3 wraz z dodatkiem RoS.
Zmieniłem komputer i po zainstalowaniu battlenetu okazało się, że zamiast pełnych wersji gry mam jakąś wersję starter.
Próba zgłoszenia tematu do supportu kończy się zadziwiającym pytaniem o ulicę na której mieszkałem w liceum, lub konieczność przesłania dowodu tożsamości ze zdjęciem. Nie kupowałem gry z dowodem i nie mam ochoty wysyłać swojego dowodu tożsamości - nie wiem na jakiej podstawie mielibyście połączyć ten dowód z moją grą. Poza tym to chyba nie ja tu jestem nie w porządku...
Zakupiłem legalną grę za niemałe pieniądze, nie mogę w nią grać, a zgłoszenie tematu do supportu obwarowane jest jakimiś zdumiewającymi warunkami.
Poproszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
11.11.2018 17:50Wpis zamieszczony przez: Privato
Zmieniłem komputer i po zainstalowaniu battlenetu okazało się, że zamiast pełnych wersji gry mam jakąś wersję starter

Na 99 % zalogowałeś się na inne konto. Na koncie Privato nie widać nawet żadnej Twojej postaci.
Zeskanuj dowód i zamaż na czarno wszystkie dane oprócz imienia i nazwiska. Walnij jeszcze watermark "skan dla blizzard" - jak Twój dowód wycieknie w neta to będzie wiadomo skąd :D
Na 100% zalogowałem się na właściwe konto. Mam jedno :)
Inny jest profil. Tamten był kamik, ten jest privato. Ale profil na koncie można sobie przecież dowolnie zmienić.
Tak jak pisałem nie mam ochoty wysyłać jakichkolwiek dokumentów. Zrobiłem coś złego bym miał się tłumaczyć zdjęciami? Chyba jedyny mój błąd to zakup tej gry... ;)
Witam Privato!

Dziękuję za wiadomość.

Na obecnie używanym koncie Blizzard nigdy nie było pełnej wersji gry, więc musisz posiadać drugie konto, o którym zapomniałeś.

Konto może zostać odszukane na podstawie dużej liczby parametrów, ale wszystkie są poufne i mogę być przetworzone jedynie przez Dział Pomocy. Dokument tożsamości jest wymagany w sytuacji, gdy nie pamiętasz informacji bezpieczeństwa na swoim koncie (sekretne pytanie, które ustaliłeś przy zakładaniu konta) lub podane na nim dane osobowe są fałszywe - w pierwszym przypadku dokument służy do weryfikacji właściciela, a w drugim to skorygowania danych na poprawne.

Kontakt z Działem Pomocy to jedyny sposób na przypomnienie danych logujących.

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------
@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem, a ankieta jest poniżej:
Oto i ona!
Ok. Zrobiłem tak jak Pan napisał.
Ale moim zdaniem nie macie prawa żądać ode mnie dowodu osobistego w takiej czy innej postaci. Są jakieś ustawy, przepisy, które obowiązują wszystkich. Równie dobrze moglibyście napisać, że kontakt z supportem jest możliwe po okradzeniu 50 osób... To, że macie coś w regulaminie, nie oznacza, że przestaje obowiązywać ustawa o ochronie danych osobowych, czy ustawa o dowodach osobistych. Proponuję rozważenie zmiany sposobu uwierzytelniania.

Z wyrazami szacunku
Użytkownik
@Privato: wszystkie nasze procedury są zgodne z polskim oraz europejskim prawem w zakresie zarządzania danymi osobowymi oraz są w pełni kompatybilne z RODO. O bezpieczeństwo swoich danych nie musisz się obawiać. Osoby, zajmujące się ich przetwarzaniem, są do tego przeszkolone, a informacje nie zachowują się w systemie dłużej, niż jest to potrzebne do udzielenia pomocy.

Mam nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany!

Pozdrawiam
Mam ten sam problem, jedno konto i znajomi na nim Ci sami.
Dwie gry kupowałem sam tak samo jak na PS3 w tym samym czasie.
co podać zatem aby moje dwie płyty były widziane?!
@Buch: Twoja licencja Diablo 3 wydaje się być dodane do konta BU**********L@GMAIL.COM.

Jeśli wciąż masz problem z przypomnieniem adresu email, to skontaktuj się z Działem Pomocy.

Pozdrawiam
11.11.2018 17:50Wpis zamieszczony przez: Privato
Witam!

Mam oryginalną, pudełkową wersję Diablo 3 wraz z dodatkiem RoS.
Zmieniłem komputer i po zainstalowaniu battlenetu okazało się, że zamiast pełnych wersji gry mam jakąś wersję starter.
Próba zgłoszenia tematu do supportu kończy się zadziwiającym pytaniem o ulicę na której mieszkałem w liceum, lub konieczność przesłania dowodu tożsamości ze zdjęciem. Nie kupowałem gry z dowodem i nie mam ochoty wysyłać swojego dowodu tożsamości - nie wiem na jakiej podstawie mielibyście połączyć ten dowód z moją grą. Poza tym to chyba nie ja tu jestem nie w porządku...
Zakupiłem legalną grę za niemałe pieniądze, nie mogę w nią grać, a zgłoszenie tematu do supportu obwarowane jest jakimiś zdumiewającymi warunkami.
Poproszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
przy zakładaniu konta jak to ty zakładałeś trzeba było podać dodatkowe zabezpieczenie np np to co piszą ulica miasto liceum coś takiego podałeś przy zakładaniu konta i masz podać te dodatkowe zabezpieczenie
Witam u mnie jest podobnie tez zmieniłem komputer i mam tylko i wyłacznie wersje startową posiadam orginalne płyty diablo 3 jak i dodatku ROS mam CD-Keye a nie moge zainstalowac gry na konto loguje sie normalnie co mam zrobic ?
30.11.2018 15:45Wpis zamieszczony przez: Lampo91
Witam u mnie jest podobnie tez zmieniłem komputer i mam tylko i wyłacznie wersje startową posiadam orginalne płyty diablo 3 jak i dodatku ROS mam CD-Keye a nie moge zainstalowac gry na konto loguje sie normalnie co mam zrobic ?

Jesteś pewny że logujesz się na ten sam adres email na który uprzednio (bo adres jest traktowany jako nazwa konta)?
Jesteś pewny że logujesz się na ten sam adres email na który uprzednio (bo adres jest traktowany jako nazwa konta)?[/quote]
Ręki sobie uciąć nie dam bo wydaje mi się że miałem postacie na wyższych poziomach a teraz miałem jedna chyba na 10 poziomie a druga na 6 więc coś jest nie tak dosyć dawno grałem w to diablo na starym komputerze więc mogę się mylić jeżeli chodzi o konto ale jeżeli się zalogowałem na tym to raczej powinno być ok no zawsze na tego mejla loguje się do gier...
w 99,999% gracze mylą adresy, możesz napisać już dziś do działu pomocy https://eu.battle.net/support/pl/help/product/services/316/322/channels
albo zaczekać na pracownika aż zajrzy do tematu i spróbuje zweryfikować ten problem
(po odpowiedzi pracownika usuń z postu swój adres email)
@Lampo91: jeśli przypominasz sobie adres M*****KD****OO@ONET.PL, to właśnie tam znajduje się Twoja pełna wersja Diablo 3.

Pozdrawiam
witam mam podobny problem z tym ze ja kupywalem gre diablo 3 bez dodatku swiezo po premierze . loguje sie na konto i mam starter pack nie przypominam sobie zebym mial inne konto bo pamietam swoj battletag . jesli ktos moglby sie ze mna skontakowac bylbym wdzieczny
[quote="176243162414"]witam mam podobny problem z tym ze ja kupywalem gre diablo 3 bez dodatku swiezo po premierze . loguje sie na konto i mam starter pack nie przypominam sobie zebym mial inne konto bo pamietam swoj battletag . jesli ktos moglby sie ze mna skontakowac bylbym wdzieczny . wydaje mi sie ze konto na ktorym gralem to slayer1331
02.12.2018 21:37Wpis zamieszczony przez: Madkipar
@Lampo91: jeśli przypominasz sobie adres M*****KD****OO@ONET.PL, to właśnie tam znajduje się Twoja pełna wersja Diablo 3.

Pozdrawiam
dobra udało się faktycznie to było moje konto trochę czasu minęło od tamtego czasu dlatego zapomniałem ale już wszystko gra dzięki wielkie!

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum