2019 rokiem Diablo?

Dyskusja ogólna
Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, niektórzy nie CM Diablo opublikowała niedawno komunikat w którym napisała, że chcą się z nami podzielić kilkoma projektami z uniwersum Diablo w 2019 roku. Nie chcą o nich opowiadać, wolą nam je pokazać.
Oczywiście po ostatnim Blizzconie nawet najwięksi optymiści będą mieli problem aby przejść obok tej wiadomości z dreszczykiem hypu na plecach nie mniej jednak taka oficjalna wiadomość padła i pytanie teraz kiedy? Blizz raczej ogłasza się na dużych imprezach, E3 omija, pojawia się na Gamescomie ale to dopiero sierpień no i listopad Blizzcon. Jak uważacie co tam pichcą i czy jeszcze są nas w stanie zaskoczyć...pozytywnie
Chcą niech ogłaszają, a nie robią sztuk że coś pokażą. Mniej gadania, więcej robienia. Póki co odbieram to jako próbę poprawy sytuacji po Blizzconie.
Ja w 2019 powiem coś o zapowiedzi ogłoszenia anonsu mojego najnowszego działa. Już się nie mogę doczekać.
Ogłoszą, ogłoszą... datę wyjścia tego nieszczęsnego "Immortala"...
A blizzcon 2018 miał być blizzconem Diablo i co wyszło? Proponuje nie rozpędzać bezpodstawnie kolejnego hype traina.
W 2019 to nowy Median XL wychodzi: https://youtu.be/tmPdJCLd_Z8
03.12.2018 22:43Wpis zamieszczony przez: Zuben
A blizzcon 2018 miał być blizzconem Diablo i co wyszło? Proponuje nie rozpędzać bezpodstawnie kolejnego hype traina.

Hype train potrzebny jest tylko Bli$$ardowi. Ceny akcji poszły w dół. Przypadek, że są teraz "wycieki" lub wywiady w stylu wiem, ale nie powiem. W żadne bzdury typu "nowy projekt Diablo", "gra z uniwersum Diablo" nie uwierzę dopóki nie bezie konkretu. Jeśli Blizzard coś robi niech jasno powie nad czym pracuje. Czy jeszcze nie wiedzą? Już kilka razy społeczność graczy czekała na Diablo 4 lub dodatek do D3. Na 20 lecie serii dostaliśmy "event"...
Nie dajcie się nakręcić i nabrać na takie sztuczki. Obecne wypowiedzi to tylko próba złagodzenia sytuacji. Żądajmy jako gracze konkretów.
03.12.2018 23:37Wpis zamieszczony przez: Perihellion
W 2019 to nowy Median XL wychodzi: https://youtu.be/tmPdJCLd_Z8

Cóż z tego jak wygląda to dalej archaicznie jak wyglądało.
04.12.2018 09:58Wpis zamieszczony przez: Kitas
03.12.2018 22:43Wpis zamieszczony przez: Zuben

Hype train potrzebny jest tylko Bli$$ardowi. Ceny akcji poszły w dół. Przypadek, że są teraz "wycieki" lub wywiady w stylu wiem, ale nie powiem. W żadne bzdury typu "nowy projekt Diablo", "gra z uniwersum Diablo" nie uwierzę dopóki nie bezie konkretu. Jeśli Blizzard coś robi niech jasno powie nad czym pracuje. Czy jeszcze nie wiedzą? Już kilka razy społeczność graczy czekała na Diablo 4 lub dodatek do D3. Na 20 lecie serii dostaliśmy "event"...
Nie dajcie się nakręcić i nabrać na takie sztuczki. Obecne wypowiedzi to tylko próba złagodzenia sytuacji. Żądajmy jako gracze konkretów.

Dokładnie, absolutnie nie ma co się nakręcać, a wręcz lepiej na razie ignorować ich próby gaszenia pożaru po blizzconie i odpalić inne hn's. Pani Nevalistis też nie ma za bardzo co ufać.
Zaczynam alergicznie reagować na to sprane do białości "multiple projects"...

Największą stratą, jaką Blizzard poniósł po tegorocznym BlizzConie, to nie lecące na łeb akcje, ale zaufanie fanów. Niemal nie do odbudowania.
Streamerzy jak widzę jeszcze nieśmiało nakręcają (nic dziwnego, to ich chleb), ale większość już raczej przyjęło postawę niewiernego Tomasza...
W ogóle to na komórki wychodzą pełnoprawne gry rpg jak np Neverwinter Nights https://youtu.be/5qAYBJ-boEE, a ci wyskakują z jakimś chińskim badziewiem. Naprawdę zamknijcie oddział odpowiedzialny z diablo bo to nie ma już najmniejszych szans na cokolwiek sensownego.
Z mobilniaków to będzie L2 M, B&S 2 i Aion 2 więc nie wiem jak mają zamiar podbić rynek niszowym Diablo Immortal. I jeszcze dochodzi Lineage Eternal(Project TL), Ascent: Infinite Realm, GreedFall, The Surge 2, Biomutant, Project Awakening itd. więc Blizz się lekko spóźnił. Jakby mieli wydać D4 to kto będzie grał jak do tego czasu pojawią się na rynku takie tytuły że nikt nie będzie sobie zaprzątać głowy jakimś "D4".
Przeczytałem - "2019 RAKIEM DIABLO"
"Według informacji Kotaku, pochodzących z dwóch źródeł wewnątrz Blizzarda, Diablo 4 znajduje się w trudnym położeniu. Projekt już dwukrotnie zdążył zmienić głównego producenta. Również dwukrotnie zmieniała się koncepcja dotycząca samej rozgrywki. Taki stan rzeczy idzie w parze z moją refleksją o tym, jakoby twórcy nie mieli dobrego pomysłu na nowe Diablo. Albo dobry pomysł przekraczał ich aktualne możliwości oraz umiejętności."

Fragment artykułu ze spidesrweb, który przytacza doniesienia Jason Schreier ze znanej redakcji Kotaku. Także, całkiem możliwe że D4 wogóle nie ujrzy światła dziennego, chyba że zaczną słuchać fanów. A głupio by było gdyby D4 wyszło, ale ugrzęzło na czymś tam, jak D3 na riftach.
06.12.2018 10:21Wpis zamieszczony przez: rool
"Według informacji Kotaku, pochodzących z dwóch źródeł wewnątrz Blizzarda, Diablo 4 znajduje się w trudnym położeniu. Projekt już dwukrotnie zdążył zmienić głównego producenta. Również dwukrotnie zmieniała się koncepcja dotycząca samej rozgrywki. Taki stan rzeczy idzie w parze z moją refleksją o tym, jakoby twórcy nie mieli dobrego pomysłu na nowe Diablo. Albo dobry pomysł przekraczał ich aktualne możliwości oraz umiejętności."

Fragment artykułu ze spidesrweb, który przytacza doniesienia Jason Schreier ze znanej redakcji Kotaku. Także, całkiem możliwe że D4 wogóle nie ujrzy światła dziennego, chyba że zaczną słuchać fanów. A głupio by było gdyby D4 wyszło, ale ugrzęzło na czymś tam, jak D3 na riftach.

Stary Blizz nie byłby taki niezdecydowany. Już mogliby lepiej oprzeć grę na sprawdzonych rozwiązaniach wykorzystanych np w PoE i Diablo 2, a nie tak eksperymentować mieląc koncepcje na drobne. Jaki wniosek się nasuwa ? Taki jaki postuluję od jakiegoś czasu i przez co sądząc po łapkach, mam już gromadkę własnych hejterów... nie samym Diablo żyje człowiek.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum