Przedmiotu Pradawne Starożytne

Dyskusja ogólna
Hej,
Wróciłem po dlugiej przerwie - i mam pytanie odnośnie nowych "mechanik"
Ostatnio grałem w sezonie 7 - czyli ze dwa lata temu.

Pytanie, które mam dotyczy przedmiotów Pradawnych. Wyczytałem, ze żeby w ogole dropiły trzeba dobić do GR70 solo. Pytanie brzmi czy muszę to zrobić osobno dla każdej postaci czy wystarczy raz dla każdego trybu (normal SC, normal HC, sezon SC, sezon HC)?

Drugie pytanie - jak je zdobywać te przedmioty - rozumiem, ze dropią rzadko (jak kiedyś legendy), ale czy jest jakaś inna sensowna opcja na zdobycie? Kadala? Coś z kostki? Mam masę materiałów rzemieślniczych które mógłbym wykorzystać.

Z tego co pamiętam reroll w kostce nie mógł dawać starożytnego przedmiotu z setu - a jak jest z pradawnymi? da się rerolować w kostce na taki rodzaj przemiotu? czy w grę wchodzi wyłączenie 'upgrade" z żółtego na legendę/setówkę?

z góry dzięki za odpowiedzi.
30.12.2018 20:47Wpis zamieszczony przez: jotes

Pytanie brzmi czy muszę to zrobić osobno dla każdej postaci czy wystarczy raz dla każdego trybu (normal SC, normal HC, sezon SC, sezon HC)?

Wydaje mi się, że przedmioty pierwotne starożytne legendarne zdolna jest zbierać ta postać, która przeszła solo Głęboką Szczelinę poziomu 70 lub wyżej.

Drugie pytanie - jak je zdobywać te przedmioty - rozumiem, ze dropią rzadko (jak kiedyś legendy)…

Grać. Grać. Grać. Grać, grać, grać… Mogą wypaść gdziekolwiek i w każdej chwili. Tyle, że bardzo rzadko.

Z tego co pamiętam reroll w kostce nie mógł dawać starożytnego przedmiotu z setu - a jak jest z pradawnymi?

Obawiam się, że nie są dostępne ani w kostce, ani u Kadali, ale głowy za to nie dam. Nigdy mi się to nie zdarzyło.
Są dostępne zarówno w kostce jak i u Kadali. Co więcej, kostka jest podstawowym źródłem np. Szpicy Karlei dlatego, że dla DH są tylko dwa dostępne sztylety i szpica pojawia się co drugi raz. Oczywiście by dostać pierwotną trzeba się trochę namielić. Moja jest z kostki, zresztą poprzednia przed zmianą też była.
Ok, dzięki za odpowiedzi.
A buildy nadal są aktuane na https://www.diablofans.com/builds ?
Pytam, bo pewnie to co mam obecnie zlożone (DH na wieostrzał i Crus na ciernie) nie jest już najefektywniejsze - i chciałbym nieco odświeżyć, a profile graczy na stronie jak widzę nie wyświetlają się nadal poprawnie...

Pytanie, które mam dotyczy przedmiotów Pradawnych. Wyczytałem, ze żeby w ogole dropiły trzeba dobić do GR70 solo. Pytanie brzmi czy muszę to zrobić osobno dla każdej postaci czy wystarczy raz dla każdego trybu (normal SC, normal HC, sezon SC, sezon HC)?

Dokładnie tak, jak napisałeś w nawiasie. Wystarczy, że jedna postać w danym trybie osiągnie 70lvl GR. Dokładne info:
Przedmioty pierwotne starożytne zaczną być dostępne dopiero wtedy, gdy jedna z postaci na koncie gracza osiągnie 70 poziom Głębokiej Szczeliny w grze solo.
Przedmioty te zostaną odblokowane osobno dla postaci w trybach zwykłym i hardkorowym, a także dla postaci sezonowych i niesezonowych

Ja wróciłem po 3 latach i też szukałem tych informacji.
Zmiana ta weszła w patchu 2.5.0
Całość znajdziesz tu (przedmioty):
https://eu.diablo3.com/pl/blog/20635663

Jeśli chodzi o buildy, to zobacz jak wyglądają rankingi w różnych trybach dla sezonu i nie sezonu, dla gry solo i party, to będziesz miał rozeznanie dla różnych klas.
31.12.2018 00:29Wpis zamieszczony przez: BURYPIES
Są dostępne zarówno w kostce jak i u Kadali.

Jesteś pewien, że przedmioty pierwotne starożytne legendarne są do zdobycia w Kostce Kanaiego? Pod jakim numerem?
Pierwotny starożytny przedmiot można uzyskać przy pomocy formuł
    Kodeks Kulla (str. 2/10) - Przekucie przedmiotu legendarnego oraz
    Nadzieja Caina (str. 3/10) - Ulepszenie rzadkiego przedmiotu.

Zazwyczaj uzyskuje się zwykły legendarny przedmiot. Bardzo rzadko starożytny, a niezwykle rzadko trafia się pierwotny.

Nie można uzyskać przedmiotu pierwotnego przy pomocy przepisu Talent Nilfur (str. 4/10) - Przekształcenie przedmiotu z zestawu, bo tu rezultatem nie może być przedmiot starożytny, co wyraźnie na czerwono jest w recepturze zaznaczone.
Kurde, długo czekaliście na pierwszy pierwotny starożytny? Ja ponad tydzień temu zrobiłem GR70, w tym czasie wbiłem paragony z 720 do 801 i ani jednego. Ani z kostki, ani ze szczelin, ani ze zleceń, ani z wymiany krwawych odłamków.
09.01.2019 14:38Wpis zamieszczony przez: sqarpi
Kurde, długo czekaliście na pierwszy pierwotny starożytny? Ja ponad tydzień temu zrobiłem GR70, w tym czasie wbiłem paragony z 720 do 801 i ani jednego. Ani z kostki, ani ze szczelin, ani ze zleceń, ani z wymiany krwawych odłamków.

Różnie bywa, jak to w przypadku losowo padających przedmiotów. W ciągu jednego sezonu (około 3 miesięcy) pada mi z reguły około 10 pierwotnych legend, z czego może dwie do czegokolwiek się nadają :D
W sezonie 15 na przykład padł mi jeden pierwotny przedmiot, który na pewno użyję, reszta poszła na przemiał.
Ale bez obaw, jak wbiłeś GR70 to prędzej czy później jakiś pierwotniak się znajdzie.
nie wiem czy to pocieszenie czy zdepymowanie ale w ostatnim sezonie wypadło mi 5 pierwotnych DH(do 2 buildów - Cień i Esencja) + jakies 2-3 na siarke, to loteria - nie musi być tak źle, trzeba grać i jeszcze raz grać
Grając na HC miałem dzień, że wypadło mi 6 szt. w ciągu wieczora. Przez miesiąc grania miałem około 25 szt. z czego tylko 3 były ok. Większość wypadła z gry (rifty i gr). Od Kadali za odłamki mam tylko 4szt. Z kostki 0.
Na SC gram mniej. Nabiłem niewiele mniej paragonów i 0 pierwotnych.
Jak widać - loteria.
Jak ma wypaść, to wypadnie - prędzej, czy później ;)
Zauważyłem, że w D3 jest tak: jak za bardzo chcesz, to jest d**a. Jak grasz bez spinki, to leci :P
Dzięki @Wasteland, @Domindzwon91 i @Borewicz.
U mnie kompletnie nic nie leci jak na razie. Z tego co piszecie to kwestia czasu, wiec uzbrajam się w cierpliwość i dalej tłukę szczeliny i zlecenia. :)
@sqarpi
poprostu by mieć pradawne trzeba mieć szczęście(nie mówię już o przydatnym pradawnym) - gdzieś słyszałem,że na rozgrywkę(przypuszczam,że rozgrywką nazywamy tu pojedyńczą GR-kę) jest szansa na primal która nie przekracza 1%(jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi)
09.01.2019 16:20Wpis zamieszczony przez: sqarpi
U mnie kompletnie nic nie leci jak na razie. Z tego co piszecie to kwestia czasu, wiec uzbrajam się w cierpliwość i dalej tłukę szczeliny i zlecenia. :)

I to jest dobre podejście do sprawy :)
Czekaj na nowy sezon, tam napewno wydropisz pierwotniaka heh
Wczoraj nastąpił ten czekany i magiczny moment. Pierwszy pierwotny. To nic, że akurat z afixami, które kompletnie mi nie podeszły, ale jest. Upośledzony, ale jednak pierwszy. :D Tak więc teraz już wiem, że Pierwotne Starożytne istnieją, a nie jest to spisek jak okrągła ziemia powołany do życia przez NASA, FBI, CIA, JPG, PNG. :P

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum