Losowość przedmiotów w tej grze i kraft to żart.

Dyskusja ogólna
Losowość przedmiotów w tej grze i kraft to żart. Oko Etlisza x5, 3x Zagadkowy Pierścień to sa moje pierwotne po 150h grania. Oczywiście przekucie karawaszy w tysiącach jest niemożliwe. Idę o zakład że w sezonie 16 za przejście szczeliny dostane Oko Etlisza.
Złośliwy demon Rozstrajania Nerwów Graczy (w skrócie RNG) bardzo często nie jest szczególnie łaskawy. Jakoś trza z tym niestety żyć.

Ale, jak się przekonałem na własnej skórze, są też gorsze sytuacje. W poprzednim sezonie przez jakieś dwa albo i trzy tygodnie nie wypadł mi żaden primal, przez co straciłem czujność. Mieliłem przedmioty u kowala ledwo patrząc na staty z myślą "Eeeeee, i tak ni ma primala". I tak mieliłem i mieliłem, aż w końcu z rozpędu przemieliłem pierwotny hełm do setu marudera.

Do dziś blednę na samo wspomnienie.
dlaczego trzeba grać :) ja powiem w odróżnieniu,że poprzedni sezon był (dla mnie przynajmniej) najlepszy - 5 przydatnych primali(2 z kostki Kanaiego)
W ostatnio zakończonym sezonie nie trafiłem żadnego grywalnego primala. Natomiast sezon wcześniej wypadło mi 5 albo 6 grywalnych primali dla DHacza, w tym "Obietnica podróżnika" pod ogień.
12.01.2019 22:29Wpis zamieszczony przez: krzysztoft
W ostatnio zakończonym sezonie nie trafiłem żadnego grywalnego primala.

Mam może 3-4 na wszystkie postaci. Pojawiają się bardzo rzadko, a jeszcze rzadziej takie, których sens jest używać. Bo i co mi z primala jeśli ma gówniane parametry? Dla szpanu go będę nosił, czy jak? :-)
Czyli czekaj.. Jedni gracze chcą aby właśnie rzadziej wypadały dobre przedmioty ale teraz z drugiej strony to jest jakiś żart że ciągle zły drop.

Kurde, zdecydujcie się xD
Jeszcze raz dropią po parę razy te same pierwotne. Z matematycznego punktu widzenia jest to niemożliwe! To tak jak by trzy razy z rzędu trafić 6 w lotto.
Po zabiciu Króla Szkieletów (tryb fabularny) prawie na pewno wypadnie Korona Leoryka. Tak jest już ponad rok.
21.01.2019 02:02Wpis zamieszczony przez: Nisharr
Jeszcze raz dropią po parę razy te same pierwotne. Z matematycznego punktu widzenia jest to niemożliwe!

niby czemu ? primale zawsze maja max wartosci atrybutow, do tego niektore z nich maja okrojona pule affixow ktore moga byc wylosowane (bronie zdaje sie nigdy nie moga wypasc z gniazdem, podobnie chyba life on kill jest chyba wylaczony na niektorych typach itemow ?), wiec szansa na trafienie dokladnie takiego samego itemu wbrew pozorom jest calkiem duza.
10.01.2019 08:50Wpis zamieszczony przez: Nisharr
Losowość przedmiotów w tej grze i kraft to żart.

To nie jest żart a jedynie środek do osiągnięcia celu albo celów
przez włodarzy gry.

Jedynie w realu mamy do czynienia z rachunkiem prawdopodobieństwa
i przy odpowiednio dużej ilości prób mamy szansę wyrzucenia podobnej ilości
np. orła albo reszki - po równo np na 10k rzutów będzie orłów połowa ( mniej więcej).

W grze nie spodziewam się niczego - po prostu jak coś wpadnie to dobrze a jak nie to trudno - przed chwilą trochę się zirytowałem, bo robiąc mniszką
GR 70 liczyłem po cichu że ta manipulacja dropem przynajmniej w tym jednym
przypadku da coś pod set który ma mniszka albo w ogóle coś przydatnego
a tu nie "CRAP" w postaci pasa Sędziwoja dla Necro - niewiele gram tą
postacią (wiem, że dla wielu ten pas może być cenny ale dla mnie nie),

być może będę miał więcej szczęścia przy drugiej postaci (barb)
ale nie mam wielkich złudzeń - chaa do tego tzw. "losowego" dropu

pozdro

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum