D2 + wsparcie dla Win 10 + Full HD

Dyskusja ogólna
Nie grałem w Diablo 2 od wielu lat, naszła mnie ochota żeby kupić sobie Diablo 2 z dodatkiem i nigdzie nie mogę takowego znaleźć, na platformie BN też.
Diablo 2 nie jest już w oficjalnej sprzedaży?
A jeśli jest a nie widzę lub jeśli nie ma to czy ktoś ma cynk skąd można je zassać (produktu którego nie da się kupić a dostępnego w necie nie zaliczam do piractwa) i czy i jak można zagrać w Diablo 2 na windows 10 w full HD?
Na b.net jest https://eu.shop.battle.net/pl-pl/family/diablo-ii
i jest kompatybilne od win7, i w win10 można zagrać w 1024 x 786
a co z full HD? 1024 x 768 na 24 calowym full hd trochę kłuje w oczęta :D
a nie mam pojęcia, jest tylko tak ps wymagania do d2 https://eu.battle.net/support/pl/article/34753
Ja gram w oryginalnym 800x600 i nie przeszkadza mi to ani trochę. Tobie też nie powinno. Bardziej sobie napsujesz jak zaczniesz to modyfikować.
07.03.2019 16:20Wpis zamieszczony przez: Creator
i w win10 można zagrać w 1024 x 786

Jak to zrobić ? W opcjach nie ma takiej rozdziałki.
Żeby grać na wyższych rozdzielczościach potrzebny jest mod MultiRes. Niestety nie jest on dziełem Blizzarda (to wyraźnie podkreślam) i używanie go na Closed Battlenecie grozi banem! Jednakże możesz na nim grać na różnych wersjach patchy 1.12 czy 1.13, które na Closed Battlenecie nie obowiązują. Jednakże w ten sposób skazany będziesz na grę Single Player albo Multi Player w opcji TCP/IP bądź innej. Mod ten działa na Windows 10 bez zarzutu.

A tutaj filmik jakiegoś gracza, który grał w rozdzielczości 1920 x 1080:
https://www.youtube.com/watch?v=dU3t-HBFnAg

Pozdrawiam!
mogliby qrla zrobic pewlnoprawny remaster ktory jest oficjalny na battlenecie...
co do D2 to zapewne remaster jest w drodze jak się sam Blizz określił po wstawieniu d1 na gog.com w sprawie D2 nie maja nic do ogłoszenia "w chwili obecnej" co oznacza tyle że pracują nad czymś ale jeszcze nie gotowe.

z tego co kojarzę to patch 1.14d ( o ile mi wiadomo najnowszy) wprowadza kompatybilność z nowszymi systemami windows (win7;win8.1;win10) oraz umożliwia odpalenie gry razem z Glide-wrapperem. to taki emulator trybu graficznego który był pierwowzorem OpenGL tyle że bardziej dopieszczony wiele gier z tamtego okresu wspierało glide, tyle że współczesne karty graficzne tego nie robią, dlatego stworzono te emulatory. D2 wygląda 100x lepiej w trybie glide i dodatkowo tryb glide odblokowuje limit klatek na sekundę jaki jest na battlenecie w trybie DirectX (choć limit 25fps dla singleplayer dalej obowiązuje). Jeśli chodzi o brak wspierania rozdzielczości 640x480 lub 800x600 przez wasze monitory to wiedzcie że Glide-wrappery pozwalają odpalić grę w wyższej rozdzielczości jak i też usprawnić/poprawić renderowanie grafiki w grze choć tylko nieznacznie.
Obecnie d2 wspierają sven'swrapper oraz nGlide. Sven's robi konwersje do OpenGL, natomiast nGlide robi konwersję do DirectX9.0c lub w wersji v2.00 jest opcja wybrania konwersji do API Vulkan. choć gra nadal wygląda nie najlepiej to jednak Glide-wrappery robią pewna różnicę ( przynajmniej w natywnej rozdzielczości). i z tego co wiem są wspierane przez Blizzarda, gdyż Blizz sam wprowadził usprawnienia wsparcia glide-wrapperów w ostatnich patchach. choć gwarancj że bana nie dostaniecie na CBN to wam nie dam.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum