Pożegnanie z DiabloFans

Dyskusja ogólna
21 marca DiabloFans zostanie przeniesiony do trybu archiwizacji. Użytkownicy będą mogli nadal wyświetlać zawartość witryny podczas jej archiwizacji, ale nie będą mogli tworzyć ani edytować żadnych istniejących kompilacji ani postów na stronie.

https://www.diablofans.com/news/49102-diablofans-says-farewell

smutne czasy nastały dla diablo
lepiej żeby Blizz coś zrobił bo widać jak na dłoni,że Diablo zaczyna sie..."zwijać" :( Jakiś nowy super temat sezonu 17 albo coś...ale fakt,to smutne bo sam często korzystałem z DF by patrzeć na buildy itp
Szkoda. Ale tak jest z grami. Możemy wspominać jak było, ale i tak to nic nie zmieni. Jedyna nadzieja na odrodzenie Diablo to zapowiedź pełnego konsolowego albo desktopowego tytułu. Trochę na to liczę ;)
Wygląda na to, że "Diablo Immortal" to torpeda, która samoistnie wybuchła w wyrzutni okrętu podwodnego znanego jako seria "Diablo"... Efekt jest taki, że okręt nabiera wody i załoga musi się szybko sprawnie ewakuować (czyli uciekać jak najdalej od propozycji fanów serii) i przeżyć za wszelką cenę (proponując grę na telefon i licząc, że coś z tego wyjdzie)... Niestety na skutek tego wszystkiego społeczność zaczyna również odchodzić:

a) YouTuberzy nagrywający kontent "Diablo III" masowo go rzucają
b) strony internetowe o "Diablo III" zostają porzucone
c) gracze odinstalowują grę.

Na YT filmik z nieszczęsnym Immortalem osiągnął wynik
Lubię 28 tys.
Nie lubię 732 tys.

To chyba konsekwencja tego, dlaczego to wszystko się rozlatuje.
A ile Bli$$$$$$$ard zlikwidował "łapek w dół" to tylko on wie :)
Znajomy z korei już gra w imortals w azji już grają.
I nigdzie nic nie piszą o tym?
Prima aprilis jest dopiero za 2 tygodnie żartownisiu ;-)
17.03.2019 23:23Wpis zamieszczony przez: Radekplug
Znajomy z korei już gra w imortals w azji już grają.

Kłamiesz ludziom prosto w oczy, potoczniej mówiąc "wciskasz kit, nawijasz makaron na uszy, ściemniasz"! Gdybyś mówił prawdę to zamieściłbyś link do wiarygodnego źródła. Oczywiście, że na "Diablo Immortal" poszła fala krytyki, ale to nie oznacza, że Ty możesz nas jawnie oszukiwać!
Immortals pewnie znajdzie sporo odbiorców i gra mimo wszystko sukces odniesie pomimo okoliczności. O Blizzardzie mówić nie będę, bo to właściwie nie ma sensu, ta firma jest ofiarą własnej polityki i uproszczonych rozwiązań i nie tylko Diablo na tym cierpi ale wiele innych produkcji Activision Blizzard. W końcu musiało to nadejść. Diablo może wróci, nie ma co serii skreślać, bo wiemy, że jakieś prace nad projektami tej serii trwają ale oczywiście jest pytanie kiedy i czy w ogóle je zobaczymy, bo z obecnym Blizzardem nigdy nic nie wiadomo a już nie jeden projekt w zaawansowanej fazie produkcji skasowali. Rynek mobilny Blizzardowi przyniesie nowych fanów i pieniądze ale z drugiej strony Blizzard straci bazę społeczności jaką zbudować na graczach PC'towych a rynek mobilny będzie się rozwijał i to nie jest stały rynek tylko ciągle postępujący i kto wie jak się rozwinie, bo może też dojść do sytuacji, że wyprze go zupełnie coś innego.

Szkoda jednak fanów, to co robili twórcy strony Diablofans było naprawdę świetne ale nawet tak wiernym fanom którzy tak działali dla społeczności musiała skończyć się cierpliwość.

Spodziewam się, że twórcy Diablofans mogą stworzyć coś podobnego o tematyce PoE. Właśnie tam przesiadli się wszyscy znani streamerzy jacy wcześniej byli kojarzeni z D3. No ale nie wiadomo jakie mają dalsze plany projektanci strony.

Jestem ciekaw co Blizzard zrobi by poprawić swój wizerunek przede wszystkim, bo ta firma jest ostatnio strasznie źle kojarzona. Tworzenie uproszczonych i toksycznych gier, olewanie fanów, zabijanie starych marek, parcie na pieniądze. Ciekawe jak długo jeszcze będą sobie działać na szkodę..
@Kesah

„Szkoda” o której pisałeś to pojęcie względne. W przypadku korporacji jaką stał się/staje się Blizz znaczenie zostaje ograniczone do jednej konotacji: pieniędzy.
A że mówią źle?
Ważne, że mówią.
Sam pisałeś, iż rynek mobilny jest rynkiem wzrastającym. Toteż masz (mamy) odpowiedź.
Oczywiście, jako oldschoolowemu „blaszakowi” jest mi żal, iż ta wspaniała seria poszła w tym kierunku: PC, konsola, mobil...
Ciężko mi to zaakceptować, ale rozumiem politykę.
Pozostanę w „niszy” i będę łupać dalej.
Bo lubię, widząc wady.
Pozdrawiam,

PS. A ostatni zgasi światło hahahaha :-)
20.03.2019 13:48Wpis zamieszczony przez: GatitoB
Sam pisałeś, iż rynek mobilny jest rynkiem wzrastającym. Toteż masz (mamy) odpowiedź.
Oczywiście, jako oldschoolowemu „blaszakowi” jest mi żal, iż ta wspaniała seria poszła w tym kierunku: PC, konsola, mobil...
Ciężko mi to zaakceptować, ale rozumiem politykę.
Pozostanę w „niszy” i będę łupać dalej.

Blizz idzie za kasą a ta jest w "mobil" jak słusznie zauważyłeś poza tym
jaka jest średnia wieku graczy w D? - nawet nie muszę się zakładać jest
duużo wyższa - obecnie "przeciętny gracz" to nastolatek góra dwadzieścia kilka
lat, który nie gra w D. woli jakieś "strzelanki" - chaa - widzę to po moich synach
a skoro ja to widzę , to i Blizz zapewne też i stawia nie na "starych" graczy a
na nowych a ci są w tym "mobil".

a poza tym szanowny @GalitoB za dużo to ty się "nie na łupałeś" - wiesz 900
paragonów to w dobrym teamie robi się w kilka godzin, nawet solo
bez spinania pośladów można te paragony zrobić w parę dni - oczywiście powyżej
to już inna bajka, bo każdy kolejny to już jednak wymaga skokowego wzrostu
expa ale my nie mówimy o kolejnych 900 paragonach ale o pierwszych - trochę
ci zazdroszczę tego "niegrania i nieprzesycenia" grą.

Dla mnie D. to już "classic" i dla Blizza też - nie ma co liczyć na rozwijanie gry,
jedynie kosmetyczne zmiany ale to za mało aby zatrzymać graczy a co
dopiero spowodować ich masowy napływ - jest wręcz odwrotnie mamy
masowy ale odwrót.

W starciu z rozwijaną konkurencją, nierozwijane D. nie ma żadnych
szans dlatego odpływ graczy chociażby do PoE.

pozdrawiam

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum