Migracja Forum

Dyskusja ogólna
Podobnie jak w przypadku innych gier Blizzarda, nadszedł czas, aby forum Diablo III przeniosło się do nowego oprogramowania forum Migracja na forum ma się odbyć między 24 czerwca a 9 lipca
Jest kilka ważnych rzeczy, które należy zwrócić uwagę na proces migracji
Istniejące wątki nie zostaną przeniesione na nowe fora.
Istniejące fora będą dostępne w trybie tylko do odczytu przez pewien czas po zakończeniu Migracji Forum

hmm ciężko powiedzieć co będzie dalej a wy co myślicie?
wiem jedno z pewnością wiele niewygodnych pytań do Blizzarda po prostu zniknie z Radaru
walcie śmiało w komentarzach to mogą być wasze Ostatnie wypowiedzi na starym forum :)
cóż tu pisać,cokolwiek to jak grochem o ścianę,to forum ledwo dyszy,a nowe chyba padnie w powijakach,w grze nędza,losowość wypadania itemów żadna,elity na gr często gonią w stadach że nie ma jak tego ogarnąć,więc motywacji brak,idę spać
22.06.2019 21:48Wpis zamieszczony przez: groszek
to forum ledwo dyszy,

Dokładnie jest tak jak piszesz. Czy Niebiescy nie widzą co się dzieje? W jakim celu jest to zamieszanie z forum?
Jak dla mnie - decyzja czysto biznesowa. Wydaje mi się, że któregoś razu robione było coś w stylu migracji. Teraz będzie to zrobione na dużo większą skalę.

To w sumie nawet nie jest migracja, skoro absolutnie nic nie zostanie przeniesione w nowe miejsce. Ktoś po prostu dostanie zadanie, aby na nowej platformie stworzyć te same działy, które były na starej - i w sumie nic więcej.

Ogólnie "moda" na fora przemija. Ile jest aktywnych for? Teraz dyskusje przenoszą się na reddit/discord/strony społecznościowe. Blizzard nawet dawał kiedyś temu upust, kiedy gracze narzekali, że nie czytają opinii - Niebiescy wtedy odpowiadali "chcecie napisać opinię? Macie oficjalne forum"

Forum Diablo jest martwe, pełno tu śmieci i niewiele wartościowych wypowiedzi...zagraniczne fora zalały fale żalu z powodu Diablo: Immortal... HOTSowe fora żal z braku e-sportu itd. Fora wyglądają jak Pola Bitewne Wieczności. Niby coś się dzieje, ale samo miejsce jest martwe i jedyne co, to tylko przywołuje pamięć tego, co było kiedyś.

Prowadzenie for Blizzardowi się nie opłaca - ja nie mam za to pretensji. Muszą zatrudniać ludzi do technicznej obsługi for, muszą przeznaczyć na to serwery - teraz kiedy przeniosą się na "Discourse" wieloma rzeczami nie będą musieli się przejmować. W zasadzie wystarczy, że przypiszą moderatorów i...tyle. Całą resztą zajmie się platforma udostępniająca forum. Blizzard woli zapłacić za ta usługę niż utrzymywać całą wewnętrzną infrastrukturę związaną z forami - to pewne. Ile osób przez to straci pracę - trudno powiedzieć i nie mi to oceniać.

Uważam też, że te całe przenosiny zniechęcą po prostu wielu użytkowników. Ja np. co widać nie jestem tutaj zbyt aktywny i nie będę miał żadnego powodu, żeby pojawić się na nowym forum. Myślę, że wiele innych osób również nie będzie miało potrzeby korzystania z nowego forum - zwłaszcza, że będzie to wymagało podpięcia się do zewnętrznej usługi. Więc jeśli myślicie, że obecne forum bardziej martwe być nie może, to pewnie dopiero nowe forum pokaże jak duży może być poziom "martwości". No, ale pożyjemy - zobaczymy.

W sumie dziwię się, że powstał nowy temat zamiast istnieć w formie komentarzy do tego:
https://eu.battle.net/forums/pl/d3/topic/17626262559
No, ale w sumie i tak Naghastis jest chyba z Hiszpanii i nic z tego nie rozumie, więc w zasadzie wszystko jedno - nie mamy żadnego polskiego CM'a od Diablo także no nasze zdanie i tak się nie liczy :)

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum