Karta graficzna pod Diablo III monitor 60/144/240Hz

Pomoc techniczna
Aktualnie gram na monitorze 60Hz i mam GTX 950 2GB co nie pozwala mi grać w trybie publicznym na maksymalnych ustawieniach w 60FPS (bo w trybie publicznym są spadki).

Przymierzam się do wymiany karty graficznej i może monitora.

Dlatego jaką kartę graficzną UŻYWANĄ warto kupić, żeby mięć w trybie publicznym na maksymalnych ustawieniach FHD stałe 60FPS przy 60Hz?
Jaką gdybym kupił monitor 144 lub 240Hz?
Czy może lepiej wybrać monitor 2/4K i 60Hz?

Dodam, że gram tylko w D3 i to czasami z kilkumiesięcznymi przerwami. Poza tym na PC tylko głównie www i youtube. Procesor i7 2600
Nie będzie to żadne odkrycie, ale... kup najlepszą, na jaką Cię stać. Jeśli kilka jest w podobnej cenie, to najprostsze jest sprawdzenie ich popularności na Allegro, oraz, oczywiście, ocen użytkowników.
Dziś grasz w Diablo, jutro może w coś innego... dlatego - z własnego doświadczenia wiem - że warto kupować najlepsze, na co możemy sobie pozwolić.
Dorsaj toś dowalił ładnie. Kolega pisze że gra w Diablo i przegląda YT a ty mu żeby kupować jak najlepszą kartę. Jak ktoś jeździ raz na rok za miasto na biwak to polecisz mu kupić kampera bo może kiedyś będzie chciał pojechać nad morze na tydzień? Karta gtx 1070 poradzi sobie z leciwym Diablo bez problemu ale zmienienie procka było by moim zdaniem lepszym pomysłem niż kupno monitora.
Gra, która ma słabą grafikę, nie cieszy. Filmy kiepskiej jakości - też.
Wymagania;
https://eu.battle.net/support/pl/article/34784
Jak widać kolega ma znacznie lepszą kartę i procesor, więc uważam że w tego "kampera" nie należy inwestować ;-) Natomiast to co wiele razy było maglowane na forum dotyczy łącza i leciwych serwerów, dlatego przy grze na publiku mamy spadki fps.
Najlepiej zrób test:
Zejdź z ustawieniami na minimum i zagraj w teamie. Wówczas stwierdzisz czy problem leży po stronie sprzętu, czy łącza.
Ja mam i7-4710 z GF 980 przy 100Mb (efektywne 20-40Mb/s) i pingu 20-50ms i też przytnie przy full team'ie.
Również sprawdź czy coś nie obciąża w tle np jakiś antywirus lub inny "polepszacz" ;-)
Test to należało by zacząć od uruchomienia gry w 32bitach i zobaczyć czy jest "znaczna' poprawa.
22.05.2019 10:11Wpis zamieszczony przez: Gwiazdor
Aktualnie gram na monitorze 60Hz i mam GTX 950 2GB co nie pozwala mi grać w trybie publicznym na maksymalnych ustawieniach w 60FPS (bo w trybie publicznym są spadki).

Witam

Niestety niewiele możesz zrobić

mamy trzy przyczyny spadków FPSów

1) nasz sprzęt ale spoko ciebie to nie dotyczy,

2) nasze łącze internetowe, niestety Polska to niechlubny przypadek na tle krajów
europejskich (a byłem, pracowałem w ponad 10) chyba jedynie UK ma podobnie gdzie deklarowana szybkość łącza internetowego często różni się od tego
co mamy u nas w domu - mamy śmieszny zapis "do" -chaaa - jesteś zadowolony, bo masz łącze np. 10 MB/s ale to jest " do" i w realu masz często 10- kilkanaście % tego - nic na to nie poradzisz,

3) serwery Diablo a raczej ich niewydolność - nic na to nie poradzimy

a jest jeszcze 4 punkt

4) optymalizacja Diabełka, powinniśmy sobie zdawać sprawę, że te wszystkie,
wodotryski w postaci, deszczu,chmurek itp, bzdurek sprawiają, że mamy spadek
FPSów - niesamowicie absorbują nasze zasoby - możemy co prawda zmniejszać
te bzdurki w ustawieniach ale niestety nieznacznie to wpływa na nasze FPSy
w efekcie wystarczy, że w teamie mamy producentów bzdurek w postaci np. szamanów czy wizzów i po płynności

kolega @Dorsej dobrze ci poradził

22.05.2019 14:49Wpis zamieszczony przez: Dorsaj
Nie będzie to żadne odkrycie, ale... kup najlepszą, na jaką Cię stać.

ja też doszedłem do takiego wniosku - dzisiaj grasz w Diabełka a nie wiadomo
w co będziesz grał jutro czy za pół roku.

pozdrawiam
Bzdury wg moich konfiguracji!!!!.
Do marca 2019 grałem na kompie praktycznie z 2006 roku (Core2Duo 6600, 4Gb Ramu,GTX 470). Monitor FullHD pod HDMI, ustawienia średnie i powiem dawało radę poza zwisami od obszarówek lub blizzowych i internetowych lagów co kilka dni.
Zmieniłem tylko pudło, monitor pozostał. Nie będę się rozpisywał o bebechach pudła (cena zakupu 7.9k) więc chyba Cool.
Powiem krótko - w Diablo3 jest tak samo jak było przedtem.
Byłem, Zobaczyłem, w D3 nie Zwyciężyłem.
Walczcie dalej. Pozdrawiam.
"kolega @Dorsej dobrze ci poradził

22.05.2019 14:49Wpis zamieszczony przez: Dorsaj
Nie będzie to żadne odkrycie, ale... kup najlepszą, na jaką Cię stać.

ja też doszedłem do takiego wniosku - dzisiaj grasz w Diabełka a nie wiadomo
w co będziesz grał jutro czy za pół roku."

Za pół roku też będę grać w D3 jeśli w ogóle będę w to jeszcze grać, bo mam swoje przerwy (kilkumiesieczne) i powroty. Chyba, że wyjdzie Diablo 4 ale wtedy pewnie kupię inną, lepszą, wydajniejszą, UŻYWANĄ kartę graficzną.

Jak grałem solo to miałem dużo FPS a jak gram głębokie szczelin w sezonie w Teamie 4 osobowym, to przy średnich ustawieniach mam 60FPS ale momentami zdarzy się zejść nawet do około 35. Może to nie jest wina karty graficznej a bardziej nawet internetu bo mam do 10Mbps. Może nie warto przesiadać się w na lepszą kartę graficzną a myślę o RX 580 8GB?
jaki sens wydawać "majątek" aby mieć parę klatek więcej?gry będą zawsze robione tak aby dobry sprzęt nie dawał rady,bo producenci sprzętu siedzą w kieszeni tych od gier i vice versa
@ICEKAROL - niestety muszę potwierdzić to co napisałeś.

Jakoś tak wyszło, że przyglądałem się aukcjom GPU (używkom) RX 570 wg mnie była wystarczająca, wg pewnego filmu na YouTube, gdzie w grze sieciowej (ostra jazda) przy głębokiej szczelinie FPS raz spadło na chwilę do 75.

No ale trafiła mi się mega promocja - Sapphire Nitro+ SE RX 590 8GB za 699 z wysyłką (ze zwrotu ale wygląda jak nowa, tyle że nie pudełka itp. sama karta wygląda jak nowa).

No to ustawiłem wszystko na maxa i zacząłem grać solo, zacząłem cieszyć się grafiką, wygładzaniem itp. Potem zacząłem grać w drużynie po sieci i zaczęły się przycinki (w drużynie był szaman/czarownik). Na razie schodzę z ustawieniami, jestem już na średnich...

Przy tak szybkiej grze tj. szczeliny/głębokie szczeliny, gdzie farmi się paragony a sama szczelina zajmuje może ok 3-4 min. nie wiem czy różnica w grafice jest w ogóle zauważalna. To jest po prostu bieg, sprint.

Także kasa wydana a różnicy jakoś zauważalnej na razie nie widać. Myślałem, że teraz pogram sobie na max ustawieniach a tu taka kicha.

Oprócz Diablo może pogram sobie kiedyś w Path of Exile, może tam będzie lepiej. Kartę mogę jeszcze zwrócić ale kupiłem okazyjnie, więc pewnie zostawię

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum