Zasady postępowania na forum

Dzieła społeczności
Zasady postępowania – prosimy przeczytać

Witaj na forach dyskusyjnych Diablo III! Zostały one stworzone z myślą o utworzeniu przyjaznego środowiska dla graczy Diablo III do dyskusji na temat wszelkich aspektów tej gry. Fora społecznościowe mają się najlepiej, jeśli wszyscy użytkownicy traktują się nawzajem z szacunkiem i grzecznością. Dlatego też prosimy o poświęcenie odrobiny czasu na przeczytanie zasad postępowania.

Wyszukiwarka
Nowa funkcja wyszukiwania na górze strony społecznościowej Diablo III jest niezwykle bogata w opcje. Używaj jej, aby odnaleźć podobne tematy, wpisy na blogu lub podstrony, które mogą zawierać odpowiedź na twoje pytanie bez potrzeby zakładania nowego wątku na forach. Założenie nowego wątku obok innego już istniejącego często zakończy się jego usunięciem. Dalsze zamieszczanie usuniętych wątków doprowadzi do tymczasowego bana za spam. Co najgorsze, zdenerwujesz innych użytkowników forów, jeśli nie poświęcisz minuty na próbę znalezienia odpowiedzi.

Ocenianie
Nowy system oceniania promuje pozytywne dyskusje i pozwala na pogrzebanie nieprzydatnych wpisów, a nawet zgłoszenie tych wiadomości, które łamią zasady postępowania. Po najechaniu na wpis zobaczysz ikonki, reprezentujące kciuk do góry (lubię) i kciuk w dół (nie lubię). Kliknięcie w kciuk do dół pozwala na wybranie jednej z kilku opcji. „Nie lubię” negatywnie oceni wpis. Jeśli wiele osób użyje tej opcji wpis zacznie zanikać, a z wystarczającą ilością głosów, zostanie on całkowicie schowany. Możesz także łatwo zgłosić moderatorom wpis, zaliczany do kategorii spamu lub trollowania. Jeśli chcesz wysłać dokładny opis złamania regulaminu, użyj opcji „zgłoś”.

Regulamin
Jako dodatek do kodeksu postępowania (https://eu.battle.net/forums/code-of-conduct/) istnieje kilka niepisanych zasad, które powinny być przestrzegane, aby utrzymywany mógł być konstruktywny i przyjazny ton dyskusji, zachęcający naszą społeczność do odwiedzania tych forów. Mimo, że technicznie zaliczają się one do kodeksu postępowania, zamierzeniem tych zasad jest objaśnienie najczęściej popełnianych błędów, które mogą prowadzić do usuwania wątków, a także odebrania praw do zamieszczania wpisów na forum.

Fora gry Diablo III zostały stworzone do dyskusji na tematy bezpośrednio związane ze Diablo III
Te fora służą tylko i wyłącznie do dyskusji na tematy powiązane z grą. Jakiekolwiek wątki niezwiązane ze Diablo III, Battle.net lub Blizzard zostaną usunięte.

Nie używaj mylących tytułów, nie pisz używając samych dużych liter, zbyt wielu znaków interpunkcyjnych, niestandardowych symboli itp.
Chociaż każdy użytkownik chce, żeby jego wiadomości były czytane, prosimy powstrzymywać się przed używaniem tego typu taktyk w celu przyciągnięcia większej liczby ludzi do danego tematu. Pozwól wiadomościom samym sobie na to zasłużyć. Wątki łamiące tę zasadę zostaną usunięte.

Używanie wyrazów Blizzard, Niebieski/Blue lub pseudonimu przedstawiciela zespołu Community w tematach w celu przyciągnięcia uwagi jest niemile widziane
Każdy chce by Blizzard czytał i przyjmował do wiadomości ich wątki i doskonale to rozumiemy. Jednakże używanie tego typu wyrazów nie sprawi, że zwrócimy większą uwagę do takiego wątku. Postaraj się, żeby tytuł twojego wątku odpowiadał jego zawartości. Wątki i wpisy łamiące tę zasadę zostaną usunięte.

Pamiętaj, że wątki o np. tokenie Blizzard authenticator lub najnowszym ogłoszeniu Blizzarda są dozwolone, gdyż słowo „Blizzard” w tytule jest ważne dla dyskusji prowadzonej w wątku.
Pisanie wiadomości typu „pierwszy”, byłem tu” zalicza się do spamu
Jeśli zamieścisz wpis, którego celem jest przyciągnięcie uwagi do konkretnego numeru wpisu w danym wątku, zostaniesz tymczasowo zbanowany/a. Jest to uważane za spam. To samo tyczy się wpisów typu „byłem/am tu” i temu podobnych, więc jeśli uważasz, że dany wątek powinien zostać poddany moderacji użyj przycisku z kciukiem w dół.

Pisane TLDR lub L2P zalicza się do trollowania
Zamieszczenie wiadomości, składające się tylko z TLDR (Too Long, Didn’t Read – za długie, nie przeczytałem/am) to potwierdzenie, że nie obchodzi cię opinia innego gracza. Pisanie L2P (Learn to play – naucz się grać) to wyśmiewanie umiejętności i poziomu doświadczenia innego gracza, zamiast przedstawienia własnych, konstruktywnych opinii. Oba skróty zaliczają się do kategorii trollowania i prowadzą do otrzymania tymczasowego bana.

Otwarte upokarzanie zalicza się do nękania
Otwarte oskarżanie innych (poprzez użycie ich imienia, pseudonimu lub jakiejkolwiek innej metody, która pozwala na identyfikację danej osoby) o haniebne zachowanie lub/i oszukiwanie doprowadzi do usunięcia wątku/wiadomości i tymczasowego bana. Nawet jeśli próba ostrzeżenia innych ma czasami słuszne podłoże, udzielenie zezwolenia na atakowanie innych w taki sposób niesie za sobą duże ryzyko. Możesz przedstawić swój punkt widzenia zachowując anonimowość uwikłanych osób i pozwolić czytelnikom zdecydować, czy chcą skontaktować się z tobą po dokładniejsze szczegóły.

Nie podbijaj wiadomości
Podbijanie wątków zalicza się do spamu. Zalicza się do tego także podbijanie bardzo starych (martwych) wątków bez powodu.

Petycje są niemile widziane
To forum służy do dyskusji i prosimy o przestrzeganie tej zasady. Tworzenie wątku w celu uzyskania „głosów” to żadna dyskusja. Wątki łamiące tę zasadę zostaną usunięte.

Nie zamieszczaj wpisów na temat wątków zamkniętych lub usuniętych
Wpisy zostają poddane moderacji z dobrego powodu. Do ciebie należy przeczytanie tego regulaminu i kodeksu postępowania na forach, aby zrozumieć powód zamknięcia danego wątku, a także by uniknąć popełniania tych samych błędów w przyszłości.

Wielokrotnie powtarzane wątki na ten sam temat będą usuwane
Kiedy zobaczymy wiele wątków na ten sam temat zwykle zostawimy jeden otwarty, zamkniemy jeden z nich z wytłumaczeniem i usuniemy resztę. Pozwala to na różnorodność dyskutowanych tematów i utrzymywanie dyskusji na konkretne tematy w jednym miejscu. To, który wątek zostanie pozostawiony zwykle zależy od jego długości oraz ogólne jakości zarówno pierwszego wpisu, jak i całości wątku.

Historia tymczasowych banów wpływa na kolejne
Wielokrotne łamanie zasad, kończące się banami będzie sumowane i doprowadzi do coraz dłuższych banów. Jeśli długość tymczasowego bana za złamanie tej samej zasady różni się, powodem jest zwykle historia banów.
Kontakt z zespołem Community
Strony fanowskie: prowadzicie często aktualizowaną, wysokiej jakości stronę na temat gry/gier Blizzarda oraz posiadacie aktywną społeczność i chcielibyście dołączyć do programu dla stron fanowskich? Wyślijcie aplikację na adres CMTeamEU-Diablo@blizzard.com.

Bany na forach: ponownie przeczytałeś/aś regulamin postępowania i opis bana, ale wciąż jesteś przekonany/a, że nie złamałeś/aś zasad (tak bardzo)? Skontaktuj się z nami poprzez formularz internetowy, by wyjaśnić sprawę, ale pamiętaj, że nie gwarantuje to ściągnięcia bana.

Opinie i sugestie: posiadasz sugestie w sprawie forów, artykułów na blogu, naszej obecności na targach/turniejach na żywo, a także konkursów lub członków zespołu community? Zawsze doceniamy wasze opinie i zachęcamy wszystkich do wysyłania takich maili na adres CMTeamEU-Diablo@blizzard.com. Prosimy pamiętać, że wszystkie wiadomości są dokładnie czytane i brane pod uwagę, ale nie możemy odpisywać na takie maile.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum