konferencja z Jayem Wilsonem w Tajwanie

Dyskusja ogólna
http://diablo.incgamers.com/blog/comments/jay-wilson-taiwan-press-conference

JW zwiedza ostatnio kraje wschodu. O ile z Korei nic ciekawego się nie dowiedzieliśmy, to z konferencji w Tajwanie, wręcz przeciwnie. Oprócz informacji o PvP (że chcą do końca roku, że skille mogą mieć inne parametry, że testy mogą być na PTR), bardzo zdziwiło mnie kilka faktów:

The expansion pack will provide new places, equipment and increase the difficulty but there will be no increase the level cap.

Nie będzie zwiększenia max poziomu? WTF? To było przecież oczywiste, skoro 99 został zmniejszony do 60 żeby "starczył" na cały content gry, a nie był celem samym w sobie. Skoro zatem mamy dodatek, nowe miejsca, postacie, potwory, trudność, to niech dadzą dodatkowe levele, które będziemy zdobywać w trakcie. Oczywiście w trakcie okresu tworzenia gry przyzwyczaiłem się do zmian zdania o 180 stopni, ale jednak mocno się tą informacją zdziwiłem...

The third artisan (DiabloWikiMystic) will return but her role will be useful.

To było do przewidzenia, a wróci zapewne w dodatku :)

The interface will not change but possibly minor tweaks.

Szkoda, UI skilli jest tragiczny w obecnej postaci.

If a player was to read the lore, interact with the environment, access 80% of the game content then you are looking at 15-20 to complete normal difficult.

Nie mogę odpalić źródła, ale zapewne chodzi o godziny. W związku z tym moja teoria, że na luzie 2 dnia zabijemy Diablo staje się bardzo realna. Bez pośpiechu!

I najlepsze na koniec:

Jay has not beaten inferno difficulty, as a solo player or in a 4-player multiplayer game

:D
PvP pod koniec roku? Wiedziałem, że tak będzie, ale i tak mnie to strasznie irytuje. <mad mode on>. Znając Blizz to pod koniec roku zrobi się majem 2013 :/.

Braku zwiększania leveli w dodatku kompletnie nie rozumiem, jedyna nadzieja w tym, że skoro dodatek wyjdzie za 100 lat to ta jakże dziwna koncepcja może się im jeszcze kilka razy zmienić.
W Diablo 3 zwiększanie poziomu ogranicza się jedynie do otrzymywania nowych czarów. Przypuszczam, że oni po prostu dodadzą wraz z dodatkiem parę nowych umiejętności dla każdej z klas i jedną czy dwie runy.
Tak, ale jeśli nie zmienią maksymalnego poziomu, to co, upchają te umiejętności w przedziale 1-60 żeby było jeszcze gęściej? Przecież tu aż się prosi o te dodatkowe 10 leveli...

A z dodatkiem/PvP to też nie czekam na to, bo spokojnie do przewidywanego terminu można dodać rok i to wcale nie są żarty :|
Myślę, że prędzej czy później uświadomią sobie, że zwiększenie maksymalnego poziomu będzie konieczne. To jest mam taką nadzieję.

A to że skille mogą mieć inne parametry w pvp było raczej do przewidzenia. W obecnym kształcie są raczej imba.
26.04.2012 20:05Wpis zamieszczony przez: KERMIz
PvP pod koniec roku?

Nie pod koniec tylko w okresie od 15maja do 31grudnia czego tu nie rozumiesz.

Tak, ale jeśli nie zmienią maksymalnego poziomu, to co, upchają te umiejętności w przedziale 1-60 żeby było jeszcze gęściej? Przecież tu aż się prosi o te dodatkowe 10 leveli...

A z dodatkiem/PvP to też nie czekam na to, bo spokojnie do przewidywanego terminu można dodać rok i to wcale nie są żarty :|

Od 30lvl nie dostaje się już żadnych umiejętności, w d2 też nie zwiększyli maks poziomu z lod.

Od 30lvl nie dostaje się już żadnych umiejętności, w d2 też nie zwiększyli maks poziomu z lod.

1. Przepraszam, o którym systemie skilli mówisz? Bo w aktualnym owszem, dostajesz, aż do 60.
2. W d2 nie zwiększyli, bo nie wbijałeś 99 poziomu w 4 akcie Hella.

1. Przepraszam, o którym systemie skilli mówisz? Bo w aktualnym owszem, dostajesz, aż do 60.

Od 30 nie dostajesz już umiejętności, tylko runy .
26.04.2012 20:45Wpis zamieszczony przez: ZubenPL
Nie pod koniec tylko w okresie od 15maja do 31grudnia czego tu nie rozumiesz.

Chyba ty nie rozumiesz. Jeżeli łudzisz się, że PvP wprowadzą wcześniej niż w listopadzie/grudniu to jesteś niepoprawnym optymistą. A najprawdopodobniej nastąpi to dopiero w 2013.

Od 30 nie dostajesz już umiejętności, tylko runy .

To nie są tylko runy, ale aż warianty umiejętności stanowiące czasem istnotną zmianę mechaniki w stosunku do podstawowej wersji.
A ja nie chcę zwiększania lvli,niech dodają nowe akty ,postacie ,nowe itemy,runy itd i będzie ok bo jak widzę zwiększanie lvli to mi się rzygać chce w wowie też zwiekszają i niczego dobrego w tym nie ma bo się sami pogubili w tym wszystkim .Lepiej trzymać się tego co jest masę czasu robione i to doskonalić a nie zmieniać co chwila i niepotrzebnie w tym wszystkim grzebać. D2 miało 99 lvli i jak by wypuścili dodatek było ok i jeszcze kilka dodatków po 1 akcie by dodali+postacie nowe to było by super wystarczające.
26.04.2012 21:30Wpis zamieszczony przez: Tajpan
D2 miało 99 lvli i jak by wypuścili dodatek było ok i jeszcze kilka dodatków po 1 akcie by dodali+postacie nowe to było by super wystarczające.

No tak, ale D3 nie ma 99 leveli. Jak wyjdzie dodatek, to jeśli nie znerfują podstawki, to do 60 dojdziesz np. w 1 akcie Hella, a nie pod koniec gry jak było planowane pierwotnie. Fajnie?
Skąd Ty wiesz jak to będzie wyglądać w przypadku dodatku? :P Jak wyszedł dodatek do d2 to też był z tym problem? 60 a 99 to tylko cyfry zresztą nabijanie ostatnich 10 lvli w d2 nie było niczym ciekawym.
26.04.2012 19:20Wpis zamieszczony przez: Ugm
bardzo zdziwiło mnie kilka faktów

A mnie to w ogóle nie zdziwiło. Może dlatego że Blizzard już dawno temu mówił o tym, że nie zamierzają podnosić lvl capa?

Poza tym zwiększenie lvl capa wymusiłoby na Blizzie ponowne rebalansowanie poziomu inferno, a tak wszystko będzie mogło zostać tak jak jest.

Jeśli nowy content sprawi że postać będzie zbyt szybko levelować na trudności koszmar i hell, to wystarczy że Blizzard zwiększy wymagania expa w niektórych przedziałach leveli, bez konieczności dodawania nowych leveli.
27.04.2012 08:37Wpis zamieszczony przez: TherZ
Jeśli nowy content sprawi że postać będzie zbyt szybko levelować na trudności koszmar i hell, to wystarczy że Blizzard zwiększy wymagania expa w niektórych przedziałach leveli, bez konieczności dodawania nowych leveli.

No tak, z tym, że jak wyjdzie dodatek (najprawdopodobniej nie wcześniej niż za kilka lat - opieram się na czasie oczekiwania na dodatek do Starcrafta 2) to większość graczy wyjadaczy, będzie już miała na swoim koncie minimum 5 postaci każdej klasy wymaksowanych na 60 poziom. W związku z tym zwiedzanie nowych obszarów zostanie pozbawione tego mega funu i frajdy, jaką jest levelowanie postaci.

To tak samo, jak wyszedł dodatek do bety pt. "za cmentarną bramą" :-P, gdzie przechodziłem content moim 13 poziomowych barbarzyńcą kilka razy i niby wrażenia duże i podnietka mega, ale jednak odczuwało się brak levelowania przy kolejnej szóstej, siódmej, ósmej godzinie grania. Brakowało tego czegoś.

Póki co uważam to za nietrafiony pomysł, ale zdaję sobie sprawę, że wiem za mało, żeby móc pełnoprawnie krytykować :).

Inna sprawa, że Blizz może jeszcze naście razy zmienić swoje założenia co do dodatku, tak jak zmieniał swoje założenia co do pewnych rozwiązań w pełnej wersji, czego już niejednokrotnie byliśmy świadkami w trakcie trwania bety.
A ja jestem zbyt tępa i nie rozumiem -.- to znaczy, że przebrnięcie przez nowy kontent będzie się opierało wyłącznie na gearze? Nie brzmi zachęcająco... Niech mi ktoś wyjaśni please -.-
PvP pod koniec roku? Wiedziałem, że tak będzie, ale i tak mnie to strasznie irytuje. <mad mode on>. Znając Blizz to pod koniec roku zrobi się majem 2013 :/.

Powiem Ci KERMIz, że zajeżdża mi to chwytem marketingowym... w przeciągu ponad pół roku jakaś część osób zrezygnuje z d3, a w momencie kiedy wprowadzą PVP wszyscy wrócą z ekscytacją nowym elementem rozgrywki. Don't you think so? :P
Nie będzie zwiększenia max poziomu? WTF? To było przecież oczywiste, skoro 99 został zmniejszony do 60 żeby "starczył" na cały content gry, a nie był celem samym w sobie.
Czemu?

99 poziom w d2 miał w zamyśle być niemożliwy do osiągnięcia, gra się faktycznie kończyła wcześniej. Na 99 poziomie na gracza nie czekało nic konkretnego, nawet zwykłe "congratulation". Po prostu pasek expa się nie ruszał.

D3 ma level cap i endgame w postaci Inferno. 60 poziom zatem nie jest końcem gry, ale tylko skończeniem procesu levelowania. Postać na maksymalnym poziomie nie jest "najlepsza", tylko "gotowa", od tej pory możesz doskonalić umiejętności, balansować statystyki i kompletować gear.

Level z 99 na 60 nie był zmniejszony po to, żeby z dodatkami był zwiększany, cała idea levelowania została zmieniona.

The third artisan (DiabloWikiMystic) will return but her role will be useful.
Jupi. Miło ;)

Jay has not beaten inferno difficulty, as a solo player or in a 4-player multiplayer game
To było do przewidzenia. Od dobrych kilku lat, poziom trudności gier Blizzarda przewyższa umiejętności jego twórców.
Nie zdziwiłbym się, gdyby zaraz powiedział, że nigdy mu się nie udało wyczyścić Uber Trist
27.04.2012 08:57Wpis zamieszczony przez: KERMIz
To tak samo, jak wyszedł dodatek do bety pt. "za cmentarną bramą" :-P, gdzie przechodziłem content moim 13 poziomowych barbarzyńcą kilka razy i niby wrażenia duże i podnietka mega, ale jednak odczuwało się brak levelowania przy kolejnej szóstej, siódmej, ósmej godzinie grania. Brakowało tego czegoś.

Tylko o ile dobrze pamiętam, to w D2 również po wyjściu dodatku mogłeś zwyczajnie upgradować swoją postać do rozszerzenia i brać się za rzeź w 5-tym akcie - nieważne czy miałeś lvl 30 i dopiero ukończyłeś normal, czy 38 i postać była w połowie gry na koszmarze a ty wracałeś na normal zrobić 5-ty akt, czy też 80 albo wyższy i podchodziłeś do baala od razu na hellu.

27.04.2012 08:57Wpis zamieszczony przez: Lalleshwari
A ja jestem zbyt tępa i nie rozumiem -.- to znaczy, że przebrnięcie przez nowy kontent będzie się opierało wyłącznie na gearze? Nie brzmi zachęcająco... Niech mi ktoś wyjaśni please -.-

Gdy będziemy tam wracać starymi postaciami, to pewnie tak. Ale wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby wzorem dodatku do D2, Blizz wprowadził jeszcze jedną/dwie dodatkowe klasy postaci, którymi zaczniemy swoją przygodę od początku. No ale pewnie nie będzie żadnych przeszkód, żeby ruszyć w podróż swoją starą wymaksowaną postacią do 5-go aktu, od razu na poziomie inferno. Coś dla tych którzy teraz narzekają, że nie da się zacząć gry w D3 od razu na wyższym poziomie trudności :P
27.04.2012 09:44Wpis zamieszczony przez: Keica
Powiem Ci KERMIz, że zajeżdża mi to chwytem marketingowym... w przeciągu ponad pół roku jakaś część osób zrezygnuje z d3, a w momencie kiedy wprowadzą PVP wszyscy wrócą z ekscytacją nowym elementem rozgrywki. Don't you think so? :P

I agree. To wkurza mnie jeszcze bardziej :P.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum