Zamiana sprzętu do znajdowania magicznych przedmiotów

Dyskusja ogólna
1 2 3 42 Dalej
Przed chwilą opublikowaliśmy artykuł Wyatta Chenga „Zamiana sprzętu do znajdowania magicznych przedmiotów“ z dyskusją o tym, że coraz częstszą praktyką staje się posiadanie zestawu wyposażenia do znajdowania magicznych przedmiotów (ZMP) i zakładanie go tuż przed zabiciem przeciwnika. Ogólnie rzecz biorąc nie uważamy, żeby był to ogromny problem, ponieważ naszym zdaniem zdobywanie lepszych łupów po pokonaniu wrogów nie psuje gry, jednak wielu graczy twierdzi, że choć nie lubią tego robić, to ewentualne korzyści są zbyt duże, żeby je zignorować. Głos graczy jest dla nas bardzo ważny, dlatego chcielibyśmy zaprosić was do podzielenia się uwagami co do możliwego rozwiązania tej sytuacji.

Zachęcamy do przeczytania artykułu, a następnie podzielenia się opiniami i sugestiami w tym wątku. Dzięki!
Moim zdaniem wystarczyłaby blokada zmiany przedmiotów podczas walki.

Ewentualnie 4 opcja też jest wporządku "Wyzerowanie ZMP na 3 minuty po zmianie wyposażenia".
Zdecydowanie powinniście zrobić czytelna ankietę z możliwością oddawania glosów i komentowania.
a wg mnie imo zabieracie sie za niepotrzebne sprawy ... Skupcie sie na pvp i jakims konkretnym systemie... bo na chwile obecna jak pogram jeszcze w d3 z miesiac czasu to bedzie dobrze sorry ale brak tam jakiekokolwiek contentu zabilem diablo inferno mam wypasiony gear i co teraz jedyny cel gry na chwile obecna : farmic itemy sprzedawac za gold/euro no fantastycznie :P dodam ze bylem ogromnym fanem diablo 2 bylem nawet w pierwszej 5 laddera na classicu swojego czasu i niestety musze to przyznac ale delikatnie sie zawiodlem na diablo 3 choc wmawiam sobie ze jest ok... przykra sprawa no ale coz miejmy nadzieje ze po czasie gra ewoluuje.. ale wracajac do tej zmiany no to niestety ale uwazam ze robicie z igly widly
Osobiście jestem przeciwny jakimkolwiek zmianom. Ten system, który obecnie został wypracowany jest dobry (lepszy od Diablo II!), więc po co to zmieniać?

Jeśli developerom aż tak bardzo się znudzi, to niech może usuną utratę Męstwa Nefalemów, przy zmianie umiejętności. Jest to strasznie wkurzające, bo częstokroć na inferno przy pięciu stackach całkowicie się zapominałem, i np. zmieniłem jedną umiejętność pasywną. I nagle PUFF! Był buff, nie ma buffa. Albo zaimplementujcie chociaż jakiś komunikat ostrzegawczy, taki jaki jest w przypadku "zmielenia" rzadkich przedmiotów.
Moim zdaniem MF powinno zostać jak jest, bo MF skutecznie podnosi cenę przedmiotu i daje korzyści noszącemu co jest normalne. Nienormalnym jest kombinowanie z podmianką ekwipunku w celu dobicia. Moim zdaniem każda opcja oprócz pierwszej jest godna uwagi. Najbardziej mi pasuje wyzerowanie MF po zmianie ekwipunku, nawet na minutę czy dwie. Większość kombinatorów pewnie odstraszy bieganie minutę z elitarnym potworem na ogonie.

Wypracowanie wysokiego MF związane jest z dużymi kosztami, lub obniżeniem jakości naszego ekwipunku, co powinno moim zdaniem być premiowanie wysokim dropem. Podmienianie ekwipunku przez niektórych graczy jest nie w porządku wobec graczy, którzy grają uczciwie, lub nie wiedzą o takiej możliwości. Dodatkowo możliwość taka daje pokusę użycia nielegalnego oprogramowania, będzie ułatwiać zmianę ekwipunku.
Moim zdaniem opcja nr.1 wiecej osob skupiloby sie na szukaniu lepszego sprzetu do walki a nie stackowania sie do 400% ZMF ( a co za tym idzie najczesciej mniejszym dpsem).

Czesto jest tak, ze do druzyny ktorej dolaczam wiekszosc ludzi ma ubrany sprzet pod maxymalny ZMF i przez takie zagrania nie mozemy przejsc dalej bo maja za maly dps... a zmieniac przedmiotow nie chca bo wola wtedy zmienic gre ;/
Jak dla mnie druga opcja jest swietna. wraz ze starzem w grze rosloby prawdopodobienstwo na znalezienie magicznychy przedmiotow. moglo by to byc zalezne od ilosci godzin przegranych na danej postaci.
"ekwipunek można zmieniać tylko w miecie" - najlepsze rozwiązanie jak dla mnie albo opcja pierwsza max 200% ale przy tym też jakiekolwiek ingerencje w jego zmianę podczas walki zerowały by NV
03.07.2012 18:16Wpis zamieszczony przez: Mephrite
Jeśli developerom aż tak bardzo się znudzi, to niech może usuną utratę Męstwa Nefalemów, przy zmianie umiejętności. Jest to strasznie wkurzające, bo częstokroć na inferno przy pięciu stackach całkowicie się zapominałem, i np. zmieniłem jedną umiejętność pasywną. I nagle PUFF! Był buff, nie ma buffa. Albo zaimplementujcie chociaż jakiś komunikat ostrzegawczy, taki jaki jest w przypadku "zmielenia" rzadkich przedmiotów.

To trzeba myśleć;) Za gapiostwo się płaci.

Mi zdecydowanie nie podobają się 3 pierwsze opinie, ale za to numerki 4 i 5 są rozsądne.
Ja twierdzę, że powinni przywrócić podwójny ekwipunek coś na styl diablo 2, przy naciśnięciu klawisza "w" zmiana na inne wyposażenie które będzie już osadzone w slotach na ekwipunek i gotowe do zmiany błyskawicznej.
Opcja 1sza lub opcja 4ta wydają się najlepsze.

Ja osobiście zawsze grałem pod MF, w końcu w farmieniu po raz n-ty elit chodzi o to aby wydropić możliwie najlepszy ekwipunek. Dlatego moja postać na czysto posiada 150% MF i zawsze przy wyborze lepszego ekwipunku ten czynnik jest dla mnie jednym z decydujących(aczkolwiek warto poświęcić parę % na rzecz lepszych statystyk).

MF=ZMP.
Wariant nr 4 jest chyba najlepszy z przedstawionych powyżej. Skutecznie zniechęci kombinatorów.
03.07.2012 18:17Wpis zamieszczony przez: Emisariusz
Moim zdaniem opcja nr.1 wiecej osob skupiloby sie na szukaniu lepszego sprzetu do walki a nie stackowania sie do 400% ZMF ( a co za tym idzie najczesciej mniejszym dpsem).

Dlatego taki gracz powinien zostać wynagrodzony, bo wydał na swój ekwipunek sporo więcej niż jego odpowiednik bez MF, albo kupił gorszy ekwipunek kosztem lepszego dropu. Opcja 1 oznaczała by zmniejszenie MF we wszystkich przedmiotach o połowę conajmniej, co wprowadziło by już niemałe zamieszanie.

Moim zdaniem trzeba się skupić na utrudnieniu oszukiwania systemu lootu, który bierze pod uwagę MF w momencie zabicia, niż na osłabianiu statystyki, która sama w sobie jest "piątym kołem u wozu" bo zajmuje miejsce, które mogła by zając inna ofensywna/defensywna statystyka.

Jestem za opcją 4
Osobiscie nie widze sensy robienia jakichkolwiek zmian w stosunku do tego co jest teraz. Dlaczego mielibyscie zmieniac cokolwiek? Przeciez kazdy tak samo ma mozliwosc zmiany przedmiotow na pare sekund przed zabiciem elitarnej grupy. Tak samo moge zrobic to ja jak i kolega grajacy w innej grze inna postacia. Zatem nie dyskwalifikuje to w zaden sposob zadnego z graczy, a dalej nie wplywa na jakos gry poszczegolnych osob. Kazdy tak samo moze skompletowac zestaw o podwyzszonym wspolczyniku znajdowania magicznych przedmiotow, ktory bedzie nosil przy sobie tylko na okres dobijania potworow. Powiecie, ze np. barbazynca jest uprzywilejowany bo nie padnie na "hita" po zmiane przedmiotow na takie, ktore maja tylko i wylacznie "magic find". Ja powiem tak, demon hunter czy z takimi przedmiotami czy z tymi, z ktorymi gra normalnie i tak padnie na hita jesli da sie podejsc, wiec to ze zmieni przedmioty na slabsze tylko po to zeby miec wiecej "magic find" na dobicie elity nic nie zmieni. Tak samo jest z kazda inna postacia. Uwazam caly pomysl na zmienianie cos w tej kwesti za zbedny i niepotrzebny. Lepiej zajmijcie sie robieniem czegos z gra, aby cala rozgrywka nie polegala na bezkresowym poszukiwaniu przedmiotow i niczego wiecej bo w tej chwili tak to wyglada: cala gra to jedno wielkie farmienie, a jak wiadomo farmienie to najmniej fajna rzecz w jakiejkolwiek grze mmo. Jest taki demotywator na necie podzielony na dwie czesci:
1) obraz rozwscieczonegi barbazyncy mordujacego hordy demonow w bitewnym szale i podpis "tak mialo wygadac diablo 3"
2) druga czesc pokazuje zdjecie jakiegos nerda w kiepskich ciuchach z wykrywaczem metalu chodzacego po plazy i podpis "a tak diablo 3 wyglada naprawde"
Nie mozna bylo tego trafjniej ujac wg mnie.
03.07.2012 18:16Wpis zamieszczony przez: Aragos
Moim zdaniem każda opcja oprócz pierwszej jest godna uwagi.

Też tak myślę. Najbardziej waham się pomiędzy opcjami drugą i piątą. Piąta wydaje się najbardziej naturalna, bo jeśli chce się mieć duży MF, to gracz MUSI w tym ganiać i tłuc, bo zmiana np. jednego elementu wyposażenia redukuje poziom Męstwa o jeden poziom (albo DPS albo MF, sorry). Tylko dodałbym zastrzeżenie, że poziom ten się zbija wtedy, gdy zakładany jest przedmiot posiadający w charakterystyce bonus do znajdowania magicznych przedmiotów.

Druga opcja też jest ciekawa, a wada tego rozwiązania jest dla mnie niezrozumiała (w sensie, ja nie widzę w tym problemu).
w miarę jak rośnie czas spędzony na zabijaniu potworów powinien rosnąć ZMF. chętnie spędziłbym więcej czasu na grze niż na AH gdybym miał ku temu powody. doskonałą okazją do długotrwałej gry byłby rosnący wskaźnik MF niezależny od przedmiotów. poziom AMF powinien procentowo rosnąć wraz z liczbą zabitych potworów. następnie po osiągnięciu maksymalnej wartości dla danej postaci utrzymać się przez określoną liczbę kolejnych gier by na nowo się zresetować. to pozwoliłoby graczom na ciągłe przechodzenie gry, nie ograniczając ich jedynie do gonienia za goblinami i elitami.
zmienic maksymalna ilość nefalemów na 15staków i wyłaczyć MF ?
a ogólnie to z ah mi znikły 4 itemy a wy sie pierdołami zajmujecie :)
Wasze zachowanie jest zalosne pytacie sie graczy jak ma byc zbudowana gra ? co to jest ? od tego wy jestescie a nie gracze, gracz jest poto zeby grac, sluchacie dzieci a potem przerabiacie ta gre co miesiac jakies zmiany, nawet nie mozna sie dobrze wyfarmic bo nerfujecie itp, zal. dropy sa nawet za slabe, nie czuje tego ze na poziomie inferno act 3 mam 15 % szansy na znalezienie 63 bo po runie na azmodana wypadl mi 1 ? wtf dajcie ludziom pograc kurwa
wszystkie opcje aby nie pierwsza. Najlepsza jest chyba 2 i 4.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum