Wiadomość od Mike'a Morhaime'a

Dyskusja ogólna
Wstecz 1 4 5 6 7 Dalej
20.07.2012 17:53Wpis zamieszczony przez: Luke
1 - jest dobrze, moglo by byc lepiej pod wzgledem trudnosci na inferno

Mi chodzi o balans affixów a nie poziom trudności. Wybacz, ale obojętnie jaką bym postacią nie grał, zawsze zginę gdy pojawia się elitka, co używa unieruchomienia a między czasie puści "nasiona" jakie zamrażają a w tym samym czasie rzuca ci pod nogi jaki placek żrący hp jak hiena padline. Elitki mają złe kombinacje affixów, część z nich jest przesadzona jeśli chodzi o obrażenia. I tu nie chodzi tylko o inferno.

2 - nie, to ze nie mozesz znalezc itemu ktory jest warty to 100kk to nie znaczy ze inni nie moga go za tyle sprzedac

Żaden item nie jest wart 100kk - Takie moje zdanie, obojętnie jakie cudo byś nie znalazł.

3 - nie do konca rozumiem, ale dom aukcyjny jest teraz w wiekszosci gier mmo, nie podoba sie to nie uzywaj.

Faktycznie nie rozumiesz. Mówiąc o systemie przedmiotów i ich współczynnikach, mam na myśli takie cuda, jak broń naręczna dla mnicha dodająca blisko 200 do inteligencji, jak dwuręczny topór dający do inteligencji, czy łuk dający do siły i można wymieniać. Specyfikacja broni jest chaotyczna, z tego bierze się najwięcej chłamów jeśli chodzi o wypadające przedmioty. Nie ma żadnej logiki - W Diablo 2 było to wszystko znacznie lepiej i logiczniej rozłożone, aktualnie w Diablo 3 mamy jakąś abstrakcje.

4 - gra ma byc na dlugie lata, drop jest okej no chyba ze ktos chce po tygodniu latac w perf itemach jak to bylo w d2

Diablo 2 jakoś miało przyzwoity drop i była motywacja do farmienia i gra była na topie przez 12 lat, to znaczy, że w Diablo 3 się tak nie da i trzeba na siłę wymuszać na graczach ubieranie się za pomocą domu aukcyjnego ?
Rozumiem, że w Diablo 2 były resety i tworzyło się więcej postaci o różnych buildach. Jednak end game to problem Blizzarda na przyszłość - natomiast kwestia dropu powinna zostać poprawiona.

7 - u mnie na wszystkim high dziala bez zacinki na laptopie za 2.6k

Lucky guy
20.07.2012 19:53Wpis zamieszczony przez: Kesah
Żaden item nie jest wart 100kk - Takie moje zdanie, obojętnie jakie cudo byś nie znalazł.

Mało wiesz ;)
Gra jest dobra ale powinna być lepsza. Blizzard do roboty !
Jeśli ktoś ogarnia i ma łeb na karku to fakt wprowadzenia rmah wykorzysta, a nie tylko będzie marudził. Większość zdecydowana z Was nie miała styczności z nikim grającym ze sprzętem kupionym na rmah, a i tak narzeka. Malkontenci.

2. Dom aukcyjny - wprowadzenie ograniczeń cen.

Najgłupszy pomysł jaki kiedykolwiek widziałem.
Człowieku - to tak jakby wprowadzić ustawę zakazującą sprzedaży komputerów powyżej np. 10000zł, bo 95% społeczeństwa nie stać na taki wydatek. Jednak te 5% może sobie pozwolić na taki, a nawet droższy zakup.
Tak samo to wygląda w diablo - nie można wprowadzać odgórnych ograniczeń dotyczących cen przedmiotów. Nie ma znaczenia czy ktoś wystawi coś za 10k czy za 100kk - decyzja należy tylko i wyłącznie do niego. Inna sprawa czy ktoś to kupi czy nie. Na tym właśnie polega rynek - kupujesz to co najbardziej Ci się opłaca a jeśli coś ma zawyżoną cenę to nawet nie zwracasz na to uwagi. Jeśli nie chcesz widzieć wysokich cen na ah, po prostu wpisz w odpowienią rubrykę kwotę, którą możesz wydać na dany przedmiot a nie zobaczysz podobnych z kolosalnymi cenami.

Pozdrawiam,
Flantive
20.07.2012 14:14Wpis zamieszczony przez: Kesah
moim zdaniem, to są beta testy - jak by tego nie nazwać, gra robi wrażenie, jak by wyszła co najmniej o rok za wcześnie.
mysle ze trafiles w dziesiatke.Tez troche czuje sie jak by to byly teba testy chociaz mam maly dreszczyk emocji co znowu dojdzie ze wiecie... mam radoche i tak z tego ze ta gre nie wypuscili taka i juz nic z nia nie zrobia, cieszy mnie fakt ze ciagle cos nowego robia wkurzalo mnie to ze nie bylo kanalow gdzie ludzie rozmawiali ze soba i czulem sie jak bym sam w diablo gral.A jednak cos juz z tym zrobili to i tak ladny plusik;) Ale tak to sa beta testy hehe:P!

Faktycznie nie rozumiesz. Mówiąc o systemie przedmiotów i ich współczynnikach, mam na myśli takie cuda, jak broń naręczna dla mnicha dodająca blisko 200 do inteligencji, jak dwuręczny topór dający do inteligencji, czy łuk dający do siły i można wymieniać. Specyfikacja broni jest chaotyczna, z tego bierze się najwięcej chłamów jeśli chodzi o wypadające przedmioty. Nie ma żadnej logiki - W Diablo 2 było to wszystko znacznie lepiej i logiczniej rozłożone, aktualnie w Diablo 3 mamy jakąś abstrakcje.

otóż to. Bronie dwuręczne, chyba nikt ich nie używa ... , dedykowane bronie powinne być lepsze np daibo w ogóle nie widziałem oprócz mojego mnicha żadnego innego który by tego używał.
ps czarodziej z maczugą - bo ma inteligencję ....

Ten drop też jest straszny, 4 postacie na 60 lvl i nic nie wypadlo konkretnego aby jakąś ubrać na 1a inferno .....
21.07.2012 20:20Wpis zamieszczony przez: Creator
Ten drop też jest straszny, 4 postacie na 60 lvl i nic nie wypadlo konkretnego aby jakąś ubrać na 1a inferno .....

i to jeszcze jak straszny też mam 4 postacie i niestety zeby pograc na inferno musialem skorzystac z AH, oprocz tego elitki nadal jest kolosalna roznica miedzy act1 a act2. Akt 1 przechodze bezproblemowo moim mnichem ale akt2 juz nie jest tak fajnie chociaz nie powiem zeby bylo bardzo trudno, o akcie 3 juz nie wspomne tam padam jak kawka mimo niezlych statow 20k dps na czysto 40k life 700res all, potrafie zginac w drugim akcie jak sie trafi elitka z masakrycznymi afiksami np. dzisiaj taka trafilem kule zamrazajace, przyciaganie, stawianie plomieni pod moimi nogami i unieruchomienie to porostu byla maskara jak nazlosc zostalem przyciagniety podczas wybuchu mrozu wiec nie moglem sie ruszyc i jeszcze dostalem ogien pod nogi moje zycie spadalo jak szalone :( a na dodatek po meczarniach z nimi jak zostalo im zycia na pare hitow zginolem, wskrzeszenie po 3 sec wracam do nich a one pelne zdrowie to czlowieka moze doprowadzic do furii meczysz sie po to zeby potem zaczynac od nowa koszmar :( Nie mowie ze inferno mialo byc latwe ale powinni to jakos zbalansowac. Wedlug mnie powinni dac potki full life a nie tylko marne 12,5k poniewaz takie potki napewno ulatwily by troszke rozgrywke lub wydluzyly by mozliwosc przezycia. Chcialbym przejsc inferno solo a nie wymuszac gry w druzynie poniewaz solo mam za maly dps i nieraz zbyt dlugo trwa walka z elitami wtedy czaszka nad glowo i wyrok wydany zycie samo spada nawet bez walki wystarczy ze sie zblizysz do nich to jest chore. Udalo mi sie dojsc samemu do beliala i z nim niestety musialem skozystac z multi, teraz jestem na 3 akcie ale moge w niego pograc tylko multi bo samemu nie jestem w stanie sobie dobrze pograc a nie jestem jakim nolife zeby nic nie robic tylko grac i farmic calymi dniami zloto poto aby kupic cos lepszego na AH bo nie ma mozliwosci znalesc dobrych itemow na 1akcie gdzie idzie mi dosc dobrze wiec tam sie najlepiej farmi na drugim tez daje rade ale to za dlugo trwa.
Nie narzekam na gre ze jest ciulowa bo nie jest, jestem fanem diablo ale nie fanboyem, lubie pograc samemu a nie np w druzynie z dh gdzie moja rola polega na tym zeby tylko przezyc a on nastawiony glownie na dps zabija wszystko co sie rusza nie sprawia mi to przyjemnosci z grania. Mnich jest chyba najbardziej uboga postacia jezeli chodzi o bufy do dps bo mozna tylko uzywac tchnienia niebios z runa palcy gniew i nic poztym nie dodaje do dps a taki barb ma duzo lepsze bufy do dps lecz niestety nie lubie nim grac tak jak soso czy dh jakos podoba mi sie mnich wedlug mnie tez powinni cos z tym zrobic aby gralo nim sie latwiej.
Wracajac do rozgrywki wedlug mnie powinni calkiem zlikwidowac ta czaszke pojawiajaca sie nad moja glowa gdy walcze zbyt dlugo z elitkami, poniewaz przy tak malym dps mnicha a chorendalnie duzymi obrazeniami elit w polaczeniu z niezbalansowanymi ich zdolnosciami zabicie ich w dosc krotkim czasie czasmi staje sie niemozliwe.

Pozyjemy zobaczymy moze w koncu cos zrobia dla graczy ktorzy chca przejsc gre solo a nie public i niech w koncu tak jak pisaliscie wyzej zrobia cos ze statami broni, bo po co mi na mojej broni dla mnicha inteligencja
21.07.2012 21:14Wpis zamieszczony przez: siwy
Pozyjemy zobaczymy moze w koncu cos zrobia dla graczy ktorzy chca przejsc gre solo a nie public i niech w koncu tak jak pisaliscie wyzej zrobia cos ze statami broni, bo po co mi na mojej broni dla mnicha inteligencja

No tak najlepiej niech lecą tylko itemy dla danej klasy którą własnie grasz co lepsze tylko i wyłącznie ze statami których potrzebujesz.
Legendary legendarami ale do poprawy sa zolte bronie... Jedyne uzywane to te co maja 2 podstawowe affixy %damage (40-50) i obrazenia od czegos. co podnosi dmg do 900-1500.
Potem crd i socket... Inne bronie nie nadaja sie do uzywania i sa nic nie warte...

Farmisz itemy zbierasz 20 broni i wiesz ze masz 99% szans ze wsyzstko bedzie nic nie warte... I w zasadzie nawet identyfikacja bardziej nas denerwuje niz cieszy. W przypadku innych elementow wyposazenia jest zawsze zajawka moze bedzie dex res all wita jakies kryty. A w przypadku broni w 90% przypadkow sa warte tyle co esencje lub maksymlanie 3000 co da vendor.

Poprawa tego fatalnego stanu rzeczy zajela by 1 dobra noc z pol litra voodki na glowe dla kazdego i burza mozgow...
każdego wku..ia drop itemków lvl 63 z szajs statami, tylko że jakby każdemu leciały ideały niewiem 2 razy dziennie gra poszła by w odstawke w miesiąc, a tak każdy tłucze i farmi do znudzenia zbierając gold albo licząc na fart drop - czyli gra (krótka) niemając nic wiecej do zaoferowania jako rozrywka stara się budzić w nas graczy Lotto, którzy czekają na drop który da nam satysfakcje i napedzi nas do dalszej gry - sam po 2-3 dniach farmy trafiam fajny itemek i jaram się szukając lepszych, a nawet (pewno jest pare osób) może i zarobic coś w ojro :D
22.07.2012 09:49Wpis zamieszczony przez: Kiri

No tak najlepiej niech lecą tylko itemy dla danej klasy którą własnie grasz co lepsze tylko i wyłącznie ze statami których potrzebujesz.

mam nadzieje ze to ironia
Dla mnie całkowita randomowość gier publicznych, ograniczenie 'handlu' (o ile można to tak nazwać) tylko do domu aukcyjnego i brak zaawansowanych opcji społecznościowych to główne problemy Diablo 3.

Gry zakładane przez graczy bardzo dobrze sprawdzały się w D2, było miejsce na handel wymienny, który był dużo bardziej ciekawszy niż wertowanie abstrakcyjnych ofert na AH. Dodatkowo rozbudowany czat w poprzedniej części może i nadawał grze syfiastego klimatu, ale pełnił piękną funkcję miejsca zgrywania się z innymi. To tam ludzie w początkowej fazie gry mogli się zapoznać i umówić na wspólną grę, wystawić ofertę sprzedaży czy poprosić o pomoc.

Dodatkowo odnoszę wrażenie, że wszystko jest robione na przekór wspólnej grze, pomimo, że twórcy ciągle mówią o polepszaniu opcji społecznościowych. Brakuje porządnego czatu, na którym trzymalibyśmy nasze relacje czy chociażby opcji założenia grupy/klanu, do którego moglibyśmy pisać wpisując stare dobre /f m.

Uważam się za porządnego fana Diablo 3 i czekałem na tą grę lata licząc, że będzie tak dobra jak poprzednik. Osobiście w chwili obecnej jestem zawiedziony, szczególnie, gdy myślę o długości produkcji gry i o rzeczach, których wciąż tutaj brakuje. Bez alternatywnej rozgrywki do farmienia czy expienia Diablo 3 nigdy nie osiągnie sukcesu poprzednika.
Może po prostu zatrzymajcie, ogłoście: za wcześnie wypuściliśmy zaczekajcie z rok, dopracujemy parę drobiazgów typu lagi, god mody, możliwość duplikacji (przecież duplikować itemy można było już w D1) zablokujemy boty (i nie mówcie że nie można) zwróćcie kasę, posadźcie paru łebskich deweloperów i projektantów i napiszcie od nowa. Rok nie więcej bo można oprzeć się na tym co jest.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,12174968,Luka_w_Diablo_3___niesmiertelny_czarownik.html Zacznijcie od tego...
Cóż... pozostaje życzyć wytrwałości w prowadzonych pracach. I oby gra za rok czasu była godna swojej nazwy.
A ja chcialbym sie dowiedziec co zamierzaja zrobic z opoznieniami w grze poniewaz irytuja mnie ciagle cofki przy pingu 80ms w grze mimo ze posiadam bardzo dobre lacze i chociazby przy pingowaniu onetu ping jest rzedu 8-9ms wtf?

gram glownie na hardcore poniewaz nie zaspamowali itemami za astralne sumy calego ah ale stracilem juz kilka postaci przez kilku czasem kilkunasto sekundowe zwiechy

slyszalem ploty od ludzi ktorzy maja troche wieksze pojecie o sprzecie technicznym ze LIZARD mogl postawic serwer D3 na tym samym kompie co serwer WOW (ze wzgledu na oszczednosci) co moze powodowac te sciny

jak myslicie ile moze byc w tym prawdy?

ps. Serwery na EU podobno stoja w WB? czy nie mogli by ich przeniesc do Niemiec? pingi polakom spadly by o polowe...

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum