Zmniejszenie dodatkowych obrażeń z siły potworów

Dyskusja ogólna
1 2 3 9 Dalej
Jak sam tytuł wskazuje, zamierzamy obniżyć wysokość obrażeń zadawanych przez potwory na infernalnym poziomie trudności przy włączonym systemie siły potworów. Przed podaniem konkretnych zmian, chcielibyśmy wyjaśnić ich przyczyny.

Gdy ustalaliśmy i wprowadzaliśmy do gry wartości dodatkowych obrażeń zadawanych przez potwory na Inferno, nie byliśmy świadomi błędu, który sprawiał, że zdolności wrogów (na przykład afiksy czempionów i rzadkich przeciwników) nie skalowały się poprawnie wraz z każdym poziomem siły potworów. Zostało to zauważone podczas testów i naprawione, zanim aktualizacja 1.0.5 została wprowadzona. Poprawienie tego błędu spowodowało jednak z kolei, że obrażenia zadawane przez wrogów na każdym poziomie siły potworów – a konkretnie te zadawane w wyniku użycia posiadanych przez nie zdolności – były ostatecznie wyższe niż początkowo planowaliśmy.

Aby przywrócić obrażenia zadawane przez potwory do poziomu zgodnego z naszymi początkowymi założeniami, wprowadzimy poprawkę, która ograniczy skalowaną premię do obrażeń przeciwników na infernalnym poziomie trudności o około 25% na każdym z poziomów siły potworów.

Poniżej znajdziecie nowe wartości premii do obrażeń, które wprowadzimy w najbliższej poprawce dla każdego poziomu siły potworów:

SP1: 109,60% (poprzednio 114%)
SP2: 120,12% (poprzednio 130%)
SP3: 131,65% (poprzednio 148%)
SP4: 144,29% (poprzednio 169%)
SP5: 158,14% (poprzednio 193%)
SP6: 173,32% (poprzednio 220%)
SP7: 189,96% (poprzednio 250%)
SP8: 208,20% (poprzednio 285%)
SP9: 228,18% (poprzednio 325%)
SP10: 250,09% (poprzednio 371%)

Chcemy podkreślić, że opisane zmiany wpłyną jedynie na obrażenia zadawane przez potwory na Inferno. Nie będą miały wpływu na potwory na normalnym, koszmarnym i piekielnym poziomie trudności, do których nadal będą się stosować aktualne wartości.

AKTUALIZACJA: Poprawka została już wprowadzona dla wszystkich regionów podczas prac administracyjnych na serwerach amerykańskich. Oznacza to, że nowe wartości premii do obrażeń na Inferno już obowiązują w grze.
Według mnie nerf jest nie potrzebny. Teraz więcej noobów wejdzie na wyższe Monster Powery, a gra powinna stawiać jakieś wyzwanie.
Tez niezbyt rozumiem sens tego. Nawet jesli to bug, to niektorym juz i tak skali zabraklo, bo rozwalaja MP 10. Wiec po co jeszcze obnizac wyzwanie? Po to, zeby ktos sie mogl podjarac, ze swoja slaba postacia robi mp5 a nie mp3?
Nawet jesli bylo to bledem, to wyszlo na dobre chyba.
Znerfmy wszystko!
Ja bym raczej zwiększył te obrażenia. Wyższe poziomy mp nie powinny polegać tylko na tym że dłużej zabija się potwory, ale powinien być jakiś próg wejścia na każdy kolejny.
Szkoda. Uważam że wartości były dobrane idealnie. Dla większości graczy jak i dla mnie wyższe poziomy były na razie nieosiągalne. Ale dzięki poprawie dropu była szansa że będą za jakiś czas. I zaczęło się grać naprawdę miło z jakimś celem. Teraz jedyna "trudność" będzie polegała na dłuższym ubijaniu potworków a nie na tym że można w każdej chwili zginąć. I wg. mnie był dobry balans pomiędzy obrażeniami jakie trzeba zadać a jakie można otrzymać.
Wiele osób mówiło, że płaczki się odezwą po 1.0.5, że nie mogą farmić mp10... Widać mieli racje a dodatkowo szybko reakcje ze strony Blizza, ale mi sie to nie podoba wcale.
Też osobiście nie rozumiem tego nerfienia obrażeń. Przed patchem spodziewałem się, że będę farmił mp2-mp3 w normalnym DPS secie, okazuje się że mogę to farmić w max mf secie, z 70k dpsu mniej... do tego całkiem zrezygnowałem z pancerzy defensywnych. Teraz spokojnie będzie można odpuścić sobie trochę EHP na rzecz DPS i wskoczyć jeszcze wyżej.
Blizzardzie może nie znerficie tego? Jak widać większość osób uważa, że obrażenia na dany MP są dobrane idealnie
Nie ma co już pisać bo decyzja została podjęta i wasze żale tego nie zmienią.

Jeżeli Blizz już wziął się za poprawianie "błędów" w patchu 1.0.5 to niech poprawi zwaloną sygnalizację dropu legend (ping na mapie do momentu podniesienia przedmiotu) a nie 3 sek jak jest obecnie.
niech odwroca nerf sosy i bedzie git bez potrzeby zmiejszania wysokosci obrazen bo to raczej chore bedzie
Kolejny nie potrzebny nerf, obecne wartości DMG są według mnie idealne.
Obniżenie obrażeń na SP 1-6 to może i nie głupi pomysł ale na SP 7-10 obrażenia powinny być jeszcze wieksze, teraz SP 10 dla koksów z RMAH bedzie niczym ;]
dawac mi tu optymalizacje poziomu trudnosci a1 i a3, bo na razie jest tak samo albo nawet trudniej na a1
nerf goni nerfa... a pamięta ktoś jeszcze zapowiedzi o inferno jako poziomie dla nielicznych i tylko dla najwytrwalszych?

22.10.2012 21:12Wpis zamieszczony przez: yeti
dawac mi tu optymalizacje poziomu trudnosci a1 i a3, bo na razie jest tak samo albo nawet trudniej na a1

chyba tak ma być na MP?
pytasz czy potwory na tym samym mp powinny byc podobne ilosci hp i zadawac podobne obrazenia na a1 i a3? a a2 ma byc latwiejsze niz a1? nie, nie ma być
Szczerze mówiąc to tak myślałem że jest jakiś bug z obrażeniami od mobów, bo niby MP1 miał być trochę łatwiejszy niż inferno przed nerfem a okazał się jednak trochę trudniejszy. Nie chodzi o to że jest jakoś mega trudno ale w tej chwili jak ktoś sobie średnio radził na A3 na patchu 1.04 to na MP1 nawet w A1 będzie miał dość ciężko, z kolei MP0 nie daje żadnych bonusów. Myślę, że to po prostu zoptymalizują, dla tych którzy i tak sobie radzą wielkiej różnicy to nie zrobi, ew będą grali o 1 MP wyżej niz teraz, ale i tak mało to prawdopodobne bo większym ograniczeniem jest czas bicia mobów niż ich dps.
A moze uzaleznimi poziom gry od pozimou paragonow:
np jezeli ktos osiagnie paragon 90 i wyzej moze wejsc na mp10
paragon 80 i wyzej na mp9 do 90paragonu
i tak dalej
osoba na paragonie 10 tylko mp0 lub mp1
a sily obrazeni potworow i zywotnosc zostawic jak jest :)
22.10.2012 21:41Wpis zamieszczony przez: yeti
pytasz czy potwory na tym samym mp powinny byc podobne ilosci hp i zadawac podobne obrazenia na a1 i a3? a a2 ma byc latwiejsze niz a1? nie, nie ma być

A3 też jest łatwiejsze niż a1. Co prawda stwierdzam to po grze w co-opie z przyjacielem (barb i DH), ale przechodziliśmy bez większego kłopotu.
Osobiście miałem 20-30 zgonów przechodząc dwie pierwsze lokacje A3 na 1.04 a teraz mam koło 5 jadąc A3 od początku do Kartana na MP3. Mam kiepski ekwipunek, ale jest znacząco łatwiej. Na MP0 używam tylko LPM praktycznie. A co do A1 pamiętaj, że w 1.04 potwory były na 61lvl a w 1.05 na MP1 są na 63lvl + 50% hp i + 14%dmg więc de facto są mocno wzmocnione.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum