Ile legend na godzinę możesz zdobyć?

Dyskusja ogólna
Cześć,

jakiś czas temu z nudów napisałem sobie w excelu skrypt obliczający kilka fajnych informacji, które każdemu mogą się przydać. Dlatego też postanowiłem to tu udostępnić. Skrypt na podstawie kilku danych oblicza:
- szansę na legendę z 1 elit packa
- średnią ilość elit do ubicie na 1 legendę
- szansę na legendę w 1 runie
- średnią ilość runów na zdobycie 1 legendy
- średni czas na zdobycie legendy
Są to obliczenia dotyczące tylko i wyłącznie legend z elit. Jeśli chodzi o zwykłe "białe" moby, skrypt liczy średnio co ile itemów z białych moobów poleci legenda.
Zablokowałem możliwość edycjo formuł, które liczą się automatycznie. Wypełniacie tylko jaśniejsze pola.
Dla bardziej zaawansowanych, hasło do odblokowania arkusza: diablo3
Link: http://gorwen.pl/upload/legendariesPerHour.xlsx

Osobiście farmię na mp3 i legendę mam średnio co: 24-25 minut.
Jakie Wy osiągacie wyniki? :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś pomogłem,
Flantive
jak to ugryźć??? pobrało się kilka katalogów, ale jak to wyświetlić? zip ma rozszerzenie excela ale to nie jest po rozpakowaniu plik excela.
Cześć. Na jakiej podstawie jest ustalone że szansa na legendarny z elity wynosi 0,1%? Gdzieś ktoś wyliczył że mniej więcej tyle to wynosi? Skrypt fajny. Pozdrawiam
@tonyxxl
Po wejściu w link http://gorwen.pl/upload/legendariesPerHour.xlsx powinien od razu pobrać się plik excela. Nie potrzeba nic rozpakowywać, tylko uruchomić 2x klikając lub też z poziomu Excela(Plik->Otwórz->wskazać plik). Jeśli to nie pomoże - pobierz http://gorwen.pl/upload/legendariesPerHour.zip i rozpakuj.

@swistak1492
Trochę źle to napisałem, gdyż chodzi bardziej o to, iż każdy item z elity ma 0.1% szansy na bycie legendą. Wracając do pytania to podaję link:
http://www.diablofans.com/topic/57939-magic-find-and-its-efficiency-a-statistical-insight/
W punkcie 6.2 masz dokładnie rozpisaną szansę na wszystkie rodzaje itemów w kolejności losowania i wypadania(tj. legenda, rare 6 affixow, rare 5, itd.)

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum