Diablo 3 na dysku ssd

Dyskusja ogólna
Wstecz 1 3 4 5
30.01.2014 17:06Wpis zamieszczony przez: MONTE
to wytłumacz mi jedno gra chodziła mi przepieknie na tym sprzecie co mam wszystko ustawione miałem tak samo a teraz sa spadki fps a mam tylko na dysku windowsa i diablo 3

to zapewne dlatego że nie przeniosłes pliku wymiany z partycji/dysku systemowego na inny dysk

ja ostatnio z racji zwiększenia objętości katalogu z Diablo 3 powyżej 15,9GB zrezygnowałem z przenoszenia gry na mój DRAM SSD gdyz po prostu się tam nie mieścił..

natomiast znalazłem na necie program który tworzy plik wymiany na dysku bez potrzeby ponownego uruchamiania systemu wersja zarówno dla x32 jak i x64 i teraz na moim SSD z kostkami DRAM zamiast flash stawiam swapa i trzymam go tylko tam.. gra chodzi nawet płynniej niż przy przeklejeniu katalogu z grą.. nie wiem czemu ale widać przy 8GB i 64 bit ramu system musi wrzucać D3 częściowo w swapa i wtedy robi sie problem. Pomimo że aplikacje blizzarda są aplikacjami z flagą Large Adress Aware, czyli że na x64bit wykorzystają max 4GB pamięci wirtualnej dla pojedyńczej 32 bitowej aplikacji (w przeciwieństwie do max 2GB pamięci wirtualnej dla aplikacji bez tej flagi).
Mimo posiadania większej ilości pamięci RAM niż maksimum jakie może wykorzystać D3 to system i tak swapuje część danych związanych z grą.. gra chodzi płynnie..

jednak nie polecam wrzucania swapa na dysk SSD jeśli jest oparty o technologie flash, ale z racji tego że takie dyski mają z reguły większą pojemność niż te oparte o DRAM to można ze spokojem skopiować katalog z grą na takowy i podać nową ścieżkę dostępu w aplikaji battle.net
Na 6 tygodni przed dodatkiem nie ma żadnego sensu inwestowac w dysk SSD, jeżeli jedynym powodem jego zakupu miałyby byc te przycinki przy pierwszym uruchomieniu D3, poniewaz w nowym patchu ten problem już w ogóle nie wystepuje. Wszystko wczytuje się podczas loading screena (wejście do gry i przejścia pomiedzy obszarami są przez to wyraźnie dłuższe niz w 1.08), ale za to w trakcie rozgrywki nie doczytuje sie juz kompletnie nic.
Swoja drogą nie umiem pojąc dlaczego rozwiązanie tak banalnego problemu zajęło blizzardowi 2 lata i 8 patchy, skoro wiedzieli o nim jeszcze przed premierą.

30.01.2014 17:06Wpis zamieszczony przez: MONTE
to wytłumacz mi jedno gra chodziła mi przepieknie na tym sprzecie co mam wszystko ustawione miałem tak samo a teraz sa spadki fps a mam tylko na dysku windowsa i diablo 3

Sprawdz czy w ustawieniach graficznych nie masz czasem zaznaczonej opcji "max foreground FPS" lub "max background FPS". Obydwie powinny być odznaczone (brak ptaszka) bo powodują wahania FPS i ogólne spowolnienie. Jest to szczególnie odczuwalne w 4 akcie - tam poprawa płynności po ich deaktywacji jest wręcz dramatyczna.
To napiszcie co mam zrobić by w diablo 3 tak bardzo mocno fps nie spadały
Moja konfiguracja to:

i7 3770
asus P8Z77-V-LX
12gb kingston 1333
sapphire radeon 7950 dual x oc 925mhz bez podkręcania
zasilacz ocz 700w
wd 7200 1t
dodam że mam świeżutkiego win 7 ulti 64 bit z serwis pack 1
i diablo 3 na tej partycji
Nie żeby każdy już to napisał, ale dysk który posiadasz jest kulą u nogi całego sprzętu, przez zwykły dysk komputer chodzi ci na ~ 60% (jak nie mniej, ale nie mam nic na poparcie moich słów).
dobra już nie ma tematu obecnie jestem na pst diablo 3 beta i ta gra miażdzy czekam na dodatek i łatke to gra zajefajnie chodzi tak jak powinna dobrze że nie kupiłem dysku SSD .Dysk hdd który posiadam to nie w nim leży problem lecz w samej grze zobacz sam pobierz diablo 3 beta z battle.netu i ciesz się płynnością NICE NICE NICE !!!!!!!!!!!!
Witam, zmieniłem dysk na ssd i tutaj rodzi się moje pytanie. Mianowicie, muszę zainstalować Diablo 3 na dysku ssd czy wystarczy jak będę miał zainstalowaną Aplikację Blizzard?
Musi być całe diablo na SSD aby działało szybciej.
03.09.2013 19:33Wpis zamieszczony przez: Elessar
I stąd pytanie, czy ktoś testował, bądź kupił dysk ssd dla D3 i może powiedzieć czy w.w filmik nie kłamie ?

Nie kupowałem dysku SSD specjalnie dla Diablo - po prostu tak sobie złożyłem sprzęt. I owszem, potwierdzam, że gra idzie mi tak, jak na Twoim filmie z prawej. Nawet mi do głowy nie przyszło, że może być inaczej.
Oczywiście sam dysk nie załatwi sprawy. Możesz mieć szybki dysk SSD, ale jeśli jest procesor kiepski, marna karta graficzna i wolny internet... to żaden dysk nie pomoże.
Ten lewy film to jaja - w taki sposób wczytywało mi się Baldur's Gate z płyt. Tyle, że to było 15 lat temu.
14.07.2017 13:41Wpis zamieszczony przez: Draco
Musi być całe diablo na SSD aby działało szybciej.

Ja mam launcher na dysku SSD, ale resztę plików gry na dysku HDD i śmiga tak szybko, że nie mogę nadążyć.
Up

Aby wykorzystać SSD w pełni wszystkie pliki muszą być na nim, tego się nie da przeskoczyć.
Mam diablo na dysku SSD pod sata6 gra wczytuje się niemal od razu co ciekawe na dysku pod m2 działa to zauważalnie wolniej (a sam dysk jak i złącze jest teoretycznie szybszy) chociaż na m2 mam system, plik wymiany i całą masę innych programów...
03.09.2013 23:23Wpis zamieszczony przez: Nemesis
Mieli do wyboru ekrany wczytywania pomiędzy lokacjami po kilka sekund lub doczytywanie w trakcie i wybrali to drugie. Może poprawią to w dodatku, choć wątpię.

Coś było przebąkiwane na temat optymalizcji i poprawienia wydajności działania gry.

Ale co do tych doczytów, to D3 jest mi jedyną znaną gra, zktórą są tego typu problemy. Przecież tutaj lokacje są malutkie, więc nie ma żadnego powodu, dla którego miałyby powodować ścinanie się gry - nawet w trakcie.
Wczytywanie i tak jest wcześniej, bo inaczej, to pomiędzy lokacjami nie byłoby stop klatki. Jak wchodisz do jakiejś krypty, czy innej jaskinii, to byłaby ona częscią reszty mapy, a nie jest, bo jest osobno wczytywana.

A ja u siebie zauważyłem, że jak gram na słabym necie (mobilny), to czasem częsć mapy znika mi w momentach, kiedy ten mój internet zaczyna nieco mulić... Więc na pewno po części sama mapa też doczytuje się przez neta.

W koncu ktos to zauwazyl. To net ssie, a nie dyski hdd. Dziwne ze w akademiku nie ma nawet jednej osoby z tym problemem, ale u was wystepuje. Nie ma co sie obrazac na hdd i przeplacac za ssd skoro wina lezy gdzie indziej. Utrata pakietow, slabe lacze itp.
03.09.2013 23:23Wpis zamieszczony przez: Nemesis
...

Coś było przebąkiwane na temat optymalizcji i poprawienia wydajności działania gry.

Ale co do tych doczytów, to D3 jest mi jedyną znaną gra, zktórą są tego typu problemy. Przecież tutaj lokacje są malutkie, więc nie ma żadnego powodu, dla którego miałyby powodować ścinanie się gry - nawet w trakcie.
Wczytywanie i tak jest wcześniej, bo inaczej, to pomiędzy lokacjami nie byłoby stop klatki. Jak wchodisz do jakiejś krypty, czy innej jaskinii, to byłaby ona częscią reszty mapy, a nie jest, bo jest osobno wczytywana.

A ja u siebie zauważyłem, że jak gram na słabym necie (mobilny), to czasem częsć mapy znika mi w momentach, kiedy ten mój internet zaczyna nieco mulić... Więc na pewno po części sama mapa też doczytuje się przez neta.

W koncu ktos to zauwazyl.

Zerknij na datę posta, który cytowałeś i zastanów się na sensem twojego pierwszego zdania :D

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum