FAQ dot. zamknięcia domu aukcyjnego

Dyskusja ogólna
Dlaczego zdecydowano się na usunięcie domu aukcyjnego z gry Diablo III?
Od premiery gry domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze zapewniały wygodne i bezpieczne środowisko dla handlu pomiędzy graczami. Z czasem jednak stało się jasne, że pomimo wielu korzyści płynących z istnienia tego systemu w grze, w ostatecznym rozrachunku niweczy on główne założenia rozgrywki w Diablo III – zdobywanie nowego, wyjątkowego sprzętu podczas walki z tysiącami demonów. Kupowanie potężnych przedmiotów w domach aukcyjnych – choć może być o wiele bardziej wygodne – nijak się ma do heroicznej walki z hordami zabójczych potworów, z których w dowolnym momencie może wypaść ten jeden niesamowity przedmiot, wprost wymarzony dla kierowanej przez gracza postaci.

Czy decyzja dotyczy zarówno domu aukcyjnego za złoto, jak i tego za prawdziwe pieniądze?
Tak, z gry zostanie usunięty zarówno dom aukcyjny za złoto, jak i ten wykorzystujący prawdziwe pieniądze.

Kiedy domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze zostaną usunięte z gry?
Zamknięcie obu domów aukcyjnych nastąpi we wtorek 18 marca 2014.

Czy oba domy aukcyjne zostaną wyłączone w tym samym czasie?
Tak, domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze zostaną wyłączone jednocześnie.

Czy domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze zostaną usunięte ze wszystkich regionów gry?
Tak, oba rodzaje domów aukcyjnych zostaną usunięte ze wszystkich regionów gry.

Dlaczego usunięcie domów aukcyjnych nie nastąpi wcześniej?
Ponieważ codziennie odnotowujemy w miarę regularny ruch w domach aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze, chcieliśmy poinformować wszystkich o tej planowanej zmianie z możliwie jak największym wyprzedzeniem. Ma to także związek z faktem, że usunięcie domów aukcyjnych jest niemałym przedsięwzięciem. Zanim raz na zawsze je wyłączymy, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii – zarówno technicznych, jak i związanych z samą rozgrywką.

Czy w przyszłości planujecie ponownie wprowadzić do gry domy aukcyjne za złoto i prawdziwe pieniądze?
Nie, po usunięciu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze nie planujemy w tym momencie ponownie wprowadzać ich do gry.

Czy będę mógł handlować z innymi graczami po usunięciu domów aukcyjnych?
Po wyłączeniu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze gracze będą mogli handlować ze sobą, korzystając z dostępnego w grze okna handlu.

Którego dnia i o której godzinie nastąpi zamknięcie walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto we wszystkich regionach?
Obecnie planujemy zamknąć walutowy dom aukcyjny i dom aukcyjny za złoto we wszystkich regionach gry we wtorek 18 marca, około 3:00 czasu pacyficznego (11:00 czasu polskiego). Należy pamiętać, że termin ten może ulec zmianie, a domy aukcyjne mogą zostać zamknięte nieco wcześniej lub później tego dnia.

Czy zamknięcie domów aukcyjnych będzie wymagało przerwy technicznej?
Nie. Zamknięcie domów aukcyjnych nie będzie się wiązało z przerwą techniczną. Tym niemniej obecnie zaplanowany termin zamknięcia pokrywa się z przewidzianą wtorkową przerwą techniczną dla regionu amerykańskiego.

Co się stanie z moimi obecnymi aukcjami po zamknięciu walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto?
W chwili zamknięcia walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto, we wtorek 18 marca, wszystkie trwające aukcje zostaną zakończone. Następnie przedmioty zostaną dostarczone graczom, którzy w chwili zamknięcia prowadzili w licytacji – lub zwrócone właścicielom. Tak czy owak, pojawią się w zakładce „Zakończone” odpowiednich graczy. Nieodebrane złoto również pojawi się w zakładce „Zakończone”. Gracze będą mogli odebrać złoto i przedmioty zgromadzone w tej zakładce do 24 czerwca 2014 r.
Transakcje sfinalizowane z udziałem Salda Battle.net i/lub rachunku PayPal będą rozliczone jak zwykle, z uwzględnieniem standardowych opłat.

Co się stanie po zamknięciu domów aukcyjnych z nieodebranymi przedmiotami z zakładki „Zakończone”?
Gracze będą mogli odebrać złoto i przedmioty pochodzące z obu domów aukcyjnych z zakładki „Zakończone” do 24 czerwca 2014 r. Przedmioty i złoto, które nie zostaną odebrane do tego dnia, staną się łupem goblinów skarbników i przepadną na zawsze.
Jeśli nie chcecie przypadkiem stracić złota lub przedmiotów, zalecamy opróżnienie zakładki „Zakończone” przed 18 marca 2014 r.

Jak będzie można dostać się do zakładki „Zakończone” po zamknięciu walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto?
Gracze będą mieli dostęp do okna domu aukcyjnego do 24 czerwca 2014 r. Jednak od 18 marca 2014 r. w walutowym domu aukcyjnym oraz domu aukcyjnym za złoto niedostępne będą opcje „Złóż ofertę”, „Kup Teraz” i wyświetlania nowych aukcji.
Aby uzyskać dostęp do zakładki „Zakończone” po zamknięciu obu domów aukcyjnych, należy kliknąć ikonkę z młotkiem i wybrać odpowiedni dom aukcyjny (za złoto lub walutowy). Zakładka „Zakończone” pojawi się tam, gdzie zwykle – po prawej stronie okna domu aukcyjnego.

Moja zakładka „Zakończone” jest pełna! Co się stanie z oczekującymi przedmiotami po zamknięciu walutowego domu aukcyjnego oraz domu aukcyjnego za złoto?
Każda zakładka „Zakończone” może pomieścić maksymalnie 50 przedmiotów na raz. Jeśli jakiś gracz będzie miał do odebrania więcej niż 50 przedmiotów pochodzących z walutowego domu aukcyjnego lub domu aukcyjnego za złoto, oczekujące przedmioty (w tym także złoto) będą przechowywane w „kolejce” zakładki „Zakończone”. Kiedy po przeniesieniu innych przedmiotów z zakładki „Zakończone” zwolni się nieco miejsca, zaczną w niej pojawiać się przedmioty oczekujące w „kolejce”. Następnie, będzie możliwe ich odebranie tak, jak zwykle.
]Należy pamiętać, że przedmioty i złoto umieszczone w „kolejce” zostaną po 24 czerwca 2014 r. trwale usunięte z gry.

Co się stanie z moim bieżącym Saldem Battle.net?
Zamknięcie domów aukcyjnych 18 marca 2014 r. nie będzie miało wpływu na twoje Saldo Battle.net. Gracze nadal będą mogli korzystać z Salda Battle.net, aby kupować przeróżne usługi i gry Blizzarda w sklepie Battle.net. Więcej informacji można znaleźć w artykule pomocy dot. salda Battle.net.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum