Projekt Nekromanta

Dzieła społeczności
Witam wszystkich :)

Chciałem się z wami podzielić moją wizją klasy postaci Nekromanty którego mi bardzo brakuje w DIII . Concept - art zawiera wizualizacje czterech setów pancerza oraz broń i przedmioty klasowe na koniec kula zasobu energii .

http://img829.imageshack.us/img829/5167/ol9q.jpg

Zastanawiałem się nawet nad takimi sprawami jak alternatywna nazwa dla tej klasy postaci a oto moje warianty :

- Hiena Cmentarna
- Cyrulik
- Kapłan Rathmy
- Demonolog
- Reanimator
- Grabieżca
- Szewc zwłok
- Egzekutor

Broń przedmioty klasowe :

- Kosa dwuręczna
- Kosy jednorącz
- Kostur
- Różdżka cisowa
- Puszka pandory
- Słój dusz

Kula zasób energii :

- Siła woli
- Pradawna wiedza
- Jad
- Ektoplazma

Dajcie znać co o tym sądzicie a może macie lepsze pomysły ? :)

<Pozdrawiam>
Super grafiki! Kula energii jest kozacka i osobiście nazwałbym ją "Ciemna energia" albo "Dusza" to drugie ze względu na concept :)
Skłonny byłbym nazwać go Demonologiem, a broń to jak na "kosiarza" przystało dwuręczna kosa lub jednoręczny sierp, a w drugiej coś z duszami, np "słój dusz" który już przedstawiłeś, tak bym to widział ;)
Świetny koncept. Mam nawet pomysł jakby działał jego zasób: odnawiałby się w wyniku zabicia wroga. Im potężniejszy wróg tym większa część zasobu by się odnawiała. Pomsł z Duszą mi się podoba i wszystko co ty napisałeś SamaeL (choć najbardziej podchodzi do mnie kapłan Rhatmy). Umiejętności takiego nekromanty trzeba by odpowiednio znerfić, bo 20 szkieletów po twojej stronie to trochę za dużo jak na standardy D3, a nie wiadomo czy silnik by to udźwignął. Nie wiem czy chciałeś tu tylko podzielić się swoim dziełem (jest genialne tak po za tym) czy chciałeś rozpocząć dyskusje na temat necrosa, więc tu zakończę swą wypowiedź.

P.S.: Zamierzasz stworzyć żeńską wersję?
Dzięki chłopaki za pozytywny odbiór :) Oczywiście że możemy sobie pogadać o Nekro ile głów tyle pomysłów :P Szkoda że mimo wszystko nekromanty w DIII nie będzie. Już się wypowiadali że ujrzymy tą zacną postać jako NPC no ale pomarzyć sobie można ;) Bardzo bym chciał takiego mrocznego mada faka =]

Budując ten concept , bardzo zwracałem uwagę na to by nekromanta nie przypominał dzisiejszego Szamana. Stworzyć zupełnie inną mechanikę rozgrywki to dopiero wyzwanie. O de mnie mogę dodać że wcale niekoniecznie mógł by on się opierać na bazowej statystyce inteligencja ale i również zręczność. Takie hybrydy dobrze się sprawdzają idealnym przykładem jest nasz Łowca Demonów jego zasób energii daje dynamiczną i taktyczną rozgrywkę moim skromnym zdaniem. No ale wróćmy do inteligencji i zręczności dlaczego takie połączenie ? ponieważ jak widzicie dodałem mu broń klasową dwuręczne kosy + jednorącz a zatem szybka walka wręcz + Czarna magia = Destrukcja :D

Matrix007 wspomniałeś o ładowaniu zasobu energii że odnawiał by się po przez zabicie wrogów im większy i trudniejszy tym więcej energii. Fajna sprawa no ale na dłużą metę wydaje mi się że miał by nekrosik ciężko z Elitami. Ponieważ jak wiemy na wyższych MP elity nie zabija się jednym skillem tylko się tłucze po kilka minut. Co jeśli wkoło nekromanty nie ma zwykłych potworków a jest tylko elita ? jego zasób energii pozostaje zerowy ponieważ nikogo nie ubił a elita wciąż depcze mu po piętach ;( Do takiej sytuacji bym nie chciał dopuścić co by uciekać i szukać na szybko mobów żeby tylko zapełnić kulę , tutaj potrzeba coś innego hmmm.... to wymaga głębszej interpretacji :D

Jeśli chodzi o jego drzewko umiejętności to nie mam tu na myśli klonowania go z DII od starego dobrego nekro ale pójść o krok dalej i stworzyć niesamowitego odpowiednika dla niego coś jak nasz nowy krzyżowiec :) Ludzie bardzo chcieli Palladyna to go dostali ale w innej oprawcę :)

Moja propozycja skilli : Ciało i Umysł - Nekromanta dzięki Czarnej magii otacza się pobliskimi zwłokami i łączy je ze sobą ciałem i umysłem , tworząc ogromny konstrukt który stał by się nosicielem dla naszej postaci. Coś jak przemiana kształtu ale na krótki czas i można śmiało siać terror i zniszczenie z tym że warunkiem do przemiany było by co najmniej usieczone wcześniej 15 potworków. I od razu nałożyć wysoki Cool down co by nie było zbyt overpower :D .Sama idea umiejętności tak bardzo mi przypadła do gustu że postanowiłem zrobić ilustrację i za nie długo znowu się z wami podzielę ^^

Kolejny skill to Przemiana w Lisza : Właściwie to może być alternatywa pierwszej umiejętności bo są to skille raczej z wyższej półki aniżeli podstawowe. Każdy wie czym jest Lisz czy Licz nie wiem jak to się pisze ;P nie ważne. Działał by on tak samo jak u wizzarda Archont tylko że z inną mechaniką.

Vampiryzm : Nekro zazwyczaj to krucha postać no więc trzeba pomyśleć nad utrzymaniem go przy życiu . Pomyślałem że coś takiego by na stałe odnawiało mu x% zdrowia jeśli w pobliżu znajdują się żywe istoty powiedzmy 3 potworki.

Dar Rathmy : Wydaje mi się że to świetna nazwa na passywka ale jeszcze nie wiem co to by było + x% do Inteligencji ablo zasobu energii ?

Cięcie Żniwiarza - Oglądałem kiedyś film nie pamiętam jak się nazywał ale był tam kostucha który jak stuknął trzonkiem kosy o ziemię to Brzytwa powiększyła mu się o 2x :D
i Ciachhhh..... ! kilka główek poszło. Mocne na obszarowy atak jednorazowy tak to widzę.

Jak mi się coś przypomi to dam znać Dzięki za zainteresowanie :)
Piszcie swoje pomysły śmiało :)
01.10.2013 13:30Wpis zamieszczony przez: SamaeL
http://img43.imageshack.us/img43/7051/4t6t.jpg

GENIALNE!!! Nie ma ani jednego elementu w tej postaci która mi się nie podoba. Blizzard zatrudnia najlepszych grafików płacąc im ciężkie pieniądze, ale jeżeli mieliby wprowadzić nekromantę to byliby chyba głupcami gdyby nie wyglądał tak jak w Twojej propozycji. A kula zasobów to no coś wspaniałego. Chłopie kawał dobrej roboty. Już od wielu miesięcy nie zachwyciła mnie jakaś grafika/propozycja odnośnie czegoś nowego w grze. Nekromanta ten wygląda naprawdę niesamowicie.!:)
jak dla mnie za mało nekromanty w nekromancie ale jakbyś drogi autorze dodał więcej elementów czy setów z "necromantycznym" podejściem byłoby fajnie. oczywiście BIG szacun za ten art.
Super grafiki, jestem pod wrażeniem. Jesteś prawdziwym artystą.

13.10.2013 11:19Wpis zamieszczony przez: Flistus
jak dla mnie za mało nekromanty w nekromancie ale jakbyś drogi autorze dodał więcej elementów czy setów z "necromantycznym" podejściem byłoby fajnie. oczywiście BIG szacun za ten art.

Mało nekromanty w nekromancie? Proszę Cię, już naprawdę nie masz się do czego doczepić :) Wg mnie aż kapie nekromancją.
GerardDiablo , Kawosz : Dzięki panowie ! aż serce rośnie i motywacja do tworzenia :D
Włożyłem całe serce w ten koncept ale zawsze można lepiej ;) człowiek cały czas się uczy więc kto wie ;]

Flistus : Również dziękuje za szczerość , tworząc ten koncept nie chciałem robić kopi starego nekro a raczej jego nową oprawę ;)
Gdyby czymś takim Blizzard rzucił na Blizconie do aktualnie zapowiadanego dodatku, preorder by leciał momentalnie.
Przy zapowiadanej zmianie wyglądu postaci, mógłbym z tego co zademonstrowałeś stworzyć coś, w czym z przyjemnością bym biegał.
Jestem pod dużym wrażeniem i ubolewam, że nie jesteś pracownikiem Blizzarda i nie prezentujesz tego, co przygotowuje się na blizzcon.
Dzięki Segrand to motywuje ! Naprawdę nie śmiałem myśleć że ten projekt będzie tak dobrze odbierany przez ludzi. Fascynuje mnie dziedzina Concept-artu i od małego uwielbiałem rysować różne postacie. Jeśli czas pozwoli to pomyśle nad zrobieniem dużej ilustracji z Nekro w roli głównej ale to się zobaczy :) Trzeba jeszcze dużo studiować podstawy. Dzięki raz jeszcze Ludziska :D
Chociaż aby nie było za kolorowo, najmniej podoba mi się głowa. Za bardzo przypomina Nekromantę z Diablo 2. Teoretycznie Krzyżowiec też przypomina paladyna, ale ten nekros mógłby być powiedzmy trochę wzorowany na bibliotekarzu, którego dla zabawy blizzard wydał.

Ciało i Umysł o wiele ciekawsze niż przemiana w Lisza szczerze mówiąc.
Rzecz wiadoma ze wszystkim się nie dogodzi :) Całkowicie to rozumiem. Jakaś część mnie chciała żeby jego oblicze było podobne do starego nekro a zarazem całościowo przedstawić jako zupełnie inną osobę o bardzo charakterystycznych cechach dla klasy nekromanty. Równie dobrze można mu dać czarne włosy ale po co ? dla mnie nekro musi mieć białe włosy i już :D po za tym i tak przez większość czasu chodzi się w hełmie ;) Design pancerza i setu jest jego najważniejszą wizytówką dla oka widza.

Jeśli chodzi o wizualizacje skilla ,, Ciało i Umysł '' to poczyniłem już pierwsze kroki w tym kierunku i myślę że mogę wam coś pokazać :

http://img31.imageshack.us/img31/657/szcj.jpg

Mam nadzieje że widać kobietę nekromantę w trzewiach tej przywołanej istoty ? :)
Założenie było takie że oni tworzą jedną całość , nekro jest niczym ważny organ dla tej istoty.
Na krótki czas można siać spustoszenie w demonicznych legionach :D
Białe włosy pasują jak najbardziej. Po prostu z twarzy wygląda na jeszcze bardziej młodego niż nekromanta z D2.
Ja chodzę (chodziłem, ale będę chodzić po patchu) z barwnikiem, który powodował zniknięcie hełmu więc... :P

Co do "Ciało i umysł".
Czemu ta kobieta jest naga? Skoro z pobliskich trupków zbiera się te ciała i tworzy coś takiego, to winno to być chyba na pancerzu, nawet prowizorycznym. No chyba że nie rozumiem działania skilla.
Ogólnie wygląda bardzo fajnie. Zupełnie po opisie sobie to inaczej wyobrażałem. Tak teraz myślę o tej umiejętności i dochodzę do wniosku, że chyba jest za wielki. Animacja by musiała sporo trwać, aby to jakoś sensownie wyglądało po odpaleniu, a żeby stworzyć takiego kolosa. Dodatkowo, by to działało coś w stylu umiejętności Czarodzieja czy Barbarzyńcy. Taka czasówka wzmacniająca go. Tylko czy jest sens wprowadzania do kolejnej postaci czegoś takiego?
Białe włosy pasują jak najbardziej. Po prostu z twarzy wygląda na jeszcze bardziej młodego niż nekromanta z D2.
Ja chodzę (chodziłem, ale będę chodzić po patchu) z barwnikiem, który powodował zniknięcie hełmu więc... :P

To miałby wyglądać jak dziad ? :D nieeeee młody pryk rządny dusz to jest to :D

Barwnika nie wziąłem pod uwagę :) w sumie fajna sprawa.

Zupełnie po opisie sobie to inaczej wyobrażałem. Tak teraz myślę o tej umiejętności i dochodzę do wniosku, że chyba jest za wielki. Animacja by musiała sporo trwać, aby to jakoś sensownie wyglądało po odpaleniu, a żeby stworzyć takiego kolosa. Dodatkowo, by to działało coś w stylu umiejętności Czarodzieja czy Barbarzyńcy. Taka czasówka wzmacniająca go. Tylko czy jest sens wprowadzania do kolejnej postaci czegoś takiego?

To znaczy mam kilka pomysłów na tą umiejętność , ja przedstawiłem jedno z nich. Czy jest za wielki ? właśnie o to chodziło żeby to był kolos hmmm... może coś na kształt golema ze zwłok bardzo zainspirował mnie ten filmik : http://www.youtube.com/watch?v=N_1rRBoY-hs

Masz racje wcale nie musi to działać tak samo jak u wizza archont czy u Barba berek. Przydała by się pomoc w opracowaniu czegoś nowego może masz jakieś sugestie ?
Nie mam talentu graficznego, dlatego wytłumaczę ci to po swojemu :P
http://media.exophase.net/images/2012/06/The-Binding-of-Isaac.jpg

Jak widzisz na ludku tym u góry, ma do siebie przyczepione taki stworzonko. I o tym mniej więcej myślałem, czytając opis skilla. Już tłumaczę jak by to może mogło wyglądać.
Nekromanta sobie zabija potworki, uruchamia skilla i ściąga trupy do siebie. Jeden trup przyciągnięty, umiejętność nabita x1. Dwa trupki to x2. W kwadraciku by wyświetlało jako buff. Maksymalnie by można było przyciągnąć x20. Po tym animacja się zmienia, i zamiast ściągać ciała zabitych potworków, by ściągało z nich tylko krew coby odnowić czas trwania umiejętności.
Umiejętność trwa 5 minut. Jak ściągniesz krew z potworków, znowu odnawia się czas trwania i znów 5 minut. Ewentualnie jak za długo to powiedzmy 2 minuty.

Normalnie bez runy by to było jakieś ciało przyczepione do nekromanty, coś na wzór tego z obrazka. Na początku mały kawałeczek, coraz większy i większy (stosownie do rozmiaru nekromanty oczywiście i zależnie od tego ile ciał pochłonął). Animację by miało taką jak gdyby oddychało. Ciała martwych połączyły się z Nekromantą, dlatego też się porusza. A krew po zdobyciu x20 by podtrzymywało życie.

Co by to dawało, jakiś tam buff. Cała zabawa polegałaby, gdyby zaczęto dodawać dane runy.
Jedna runa by powodowała, że to ciało zmienia krztałt (inaczej jest przyczepione do nekromanty) i daje np. takie dodatkowe kończyny które by powielały każdy atak jaki robisz (by wyglądał jak ten gościu ze spider-mana, co miał te ręce metalowe. By Nekromanta się unosił w powietrzu, a na takich z ciała kończynach by się poruszał, a kolejne dwie kończyny by powielały ataki. Przykładowo poszczasz włócznię z kości, taką jaką miał nekromanta z Diablo 2, te ręce tworzą identyczną i również strzelają w jakiegoś tam przeciwnika. Klątwę rzucasz? Te ręce również rzucają klątwę w innego przeciwnika (nie tego samego bo to by było bez sensu).
Następna runa. Tworzy swoistą barierę, która zwiększa obronę, pochłania obrażenia i zwiększa ochronę przed żywiołami. By wyglądało jak jakaś zbroja, która się rusza własnym życiem na nekromancie.
Następna runa to dajmy na to coś na twój styl. Wchodzisz w ciało takiego jakby golema i twoje ataki zadają więcej obrażeń.

Itd. Tutaj by można było myśleć, jakie runy wymyślić do tego jeszcze. Ale każda runa dawałaby inny wygląd ciał które na Nekromancie sobie leżą i żyją własnym życiem.
Genialny pomysł !

Już nie mogę się doczekać żeby to zobrazować. I o to mi właśnie chodzi ile głów tyle pomysłów . Jak tak dalej pójdzie to stworzymy całkiem grywalną postać :D Nawet jeśli by takiej nie dodali to dla samej frajdy i funa :) Z drugiej strony ile fanów ma Palladyn ? sporo.... i mimo to Blizz się ugiął pod presją graczy tworząc Krzyżowca :D Myślę że warto ciągnąć ten temat. Nawiasem mówiąc ciekawe ile fanów ma nekro ^^

Wracając do run mamy ich tylko i aż 6 z których można zrobić wypasione skille. Ten pomysł który ja pokazałem wyżej zaliczałby się do 5 albo 6 runy , żeby nie przegiąć z siłą. Resztę zrobiłbym na dużej rozdzielczości , małe obrazi pokazując działania poszczególnych run. Wszystko jest do zrobienia tylko potrzeba czasu :) Dzięki za udział Segrand.
Paladyn miał większą popularność, o ile nie największą, co zresztą można było zobaczyć wchodząc na Bnet.
Mi osobiście najlepiej się grało zdecydowanie jako Nekromanta, dlatego też zainteresowałem się tym tematem. Witch Doctor niestety odstaje bardzo od Nekrosa i kompletnie mi nie pasuje, dlatego też tak bardzo ubolewam z jego braku.

Jedna z run mogła by tworzyć z tych ciał stwora, który by był z nami połączony pępowiną. Coś w ten deseń. By chodził sobie w jakieś tam odległości i atakował, jednocześnie absorbował część obrażeń jaką dostajemy. Coś jak Golem krwi o ile pamiętam w D2.

Ogólnie mam w głowie jak mniej więcej by ta umiejętność mogła wyglądać wstępnie oraz po użyciu danej runy, ale nie mam chwilowo czasu coby rzucić jakiś prowizorycznym szkicem, aby pokazać wizualnie o co mi chodzi. Gdy znajdę dłuższą chwilę to coś tam skrobnę. Nie spodziewaj się tylko proszę poziomu chociażby twojego. Zwykłe kontury człowieczka i coś tam dołączone do niego :P
Wybacz Segrand że trzymałem cię długo w niepewności ale powracam z gotowym projektem :D
Jest to luźna forma naszych pomysłów :

http://img607.imageshack.us/img607/6669/uddh.jpg

Zapomniałem tam dodać że zdolność można odnowić odsysając krew od wrogów do utrzymania czasu. Pewnie nie wszystkie zdolności można było by ciągle utrzymywać w nie skończoność ale sam zamysł zdolności już jest.

Z tego co teraz zauważyłem to że nie nazwałem run ale liczę na waszą wyobraźnię :)

Dajcie znać co o tym sądzicie i podzielcie się swoimi przemyśleniami .
Pomysł genialny z Mind&Body, ale ja osobiście zmniejszyłbym czas w którym jest się uwięzionym w miejscu, bo reszta teamu poleci do przodu a necro zastanie mocno w tyle (poza bossami i elitkami, to kto walczy z jakąś grupką potworów 30 sekund?). No i może trochę rozmiar tego "golema" zmniejszyć by się przydało, bo będzie większy od części bossów XD
Spokojnie :)

Wszystko wymaga odpowiedniego doprecyzowania ;)
Z rozmiarem Golema to zależy mi na tym żeby był OP ale bez przesady.

Wszystko wymaga balansu ja tylko przedstawiłem wizualną formę
poszczególnych run owego skilla. Jeśli komuś się nudzi i ma chęć pogłówkować to
zapraszam do podzielenia się własnymi przemyśleniami :)

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum