Nadchodzące zmiany w balansie gry i grze rankingowej

Dyskusja ogólna
Aktualizacja 7.1: Zmiany w grze rankingowej – progi
Stale szukamy nowych sposobów uatrakcyjnienia gry rankingowej. Rozwiązaniem, które pozwoli nam natychmiast poprawić jakość wrażeń z takiej rozgrywki jest sprawienie, by osiąganie pewnych rang było swego rodzaju kamieniami milowymi. Żeby skłonić was do eksperymentów z różnymi taliami, a jednocześnie zmniejszyć wasze obawy przed spadkiem w drabince, wprowadzamy dodatkowe progi w grze rankingowej.

Kiedy gracz awansuje do rangi 15, 10 lub 5 nie będzie już mógł spaść poniżej niej w danym sezonie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku rangi 20 i legendarnej. Przykładowo, kiedy gracz osiągnie rangę 15, nie spadnie do rangi 16 bez względu na liczbę późniejszych porażek w danym sezonie. Mamy nadzieję, że takie posunięcie zachęci was do większego eksperymentowania z taliami i że przegrane będą teraz mniej bolesne.

Aktualizacja 7.1: Zmiany w balansie gry
W ramach najnowszej aktualizacji wprowadzimy zmiany względem dwóch kart – Pomniejszy bukanier i Widmowe pazury.

Pomniejszy bukanier ma teraz 1 pkt. zdrowia (zamiast 2)
Karty Pomniejszy bukanier i Kaprawe Oczko pojawiały się w meta-grze zbyt często. Klasy korzystające z broni, a szczególnie szaman, nagminnie wykorzystywały tę kombinację, a chcielibyśmy widzieć w grze więcej różnorodności. Postanowiliśmy obniżyć wartość zdrowia Pomniejszego bukaniera do 1 pkt., żeby ułatwić innym klasom zdjęcie go z planszy.

Widmowe pazury kosztują teraz 2 pkt. many (zamiast 1)
Widmowe pazury były wyjątkowo potężną bronią szamana. Kosztowały zaledwie jeden punkt many, a mogły być wzmacniane przez takie karty jak Mag krwi Thalnos lub moc specjalną szamana, stając się niezwykle skutecznym środkiem do usuwania stronników w kolejnych turach. Zwiększenie kosztu Widmowych pazurów powinno nieco ostudzić ich mordercze zapędy.

Zmiany te zostaną wprowadzone pod koniec lutego wraz z najnowszą aktualizacją. Do zobaczenia w Karczmie!
A to niby dlaczego w Karczmie???
Cała "fabuła" hs-a rozgrywa się w karczmie
i to koniec?
a pierwszy mat nzotha?
15.02.2017 07:00Wpis zamieszczony przez: TheShadowKex
i to koniec?
a pierwszy mat nzotha?

A co z nim nie tak ?
15.02.2017 16:05Wpis zamieszczony przez: PLPL
15.02.2017 07:00Wpis zamieszczony przez: TheShadowKex
i to koniec?
a pierwszy mat nzotha?

A co z nim nie tak ?
jak to co nie wiesz co sie stanie gdy pirat worrior go wystawi w pierwszej turze
Pojawia się pirat 1/1 na stole i zakłada broń 1/3. Tyle
Straszna rzecz. Najlepiej skasować wszystkich piratów, nie? Są lepsze karty za 1 many, ale obecnie piraci to największe zło HSa.
Zmiany na rankingu ułatwią trochę wbicie rangi. Z jednej strony to dobrze, a z drugiej nie będzie już takiej ekscytacji. Nerfy kart dobre, choć Bukanier dostał za dużego jak dla mnie.
Moim zdaniem bukanier moglby miec 1/2 i otrzymuje +2 do ataku gdy posiadasz bron co najmnij z +3 ataku za to uwazam ze pazury zostaly idealnie zerfione
Od dłuższego czasu da się zauważyć że Blizard wprowadza coraz więcej losowości w grze, dodawanie kart które wprowadzają zamieszanie i potem korygowanie tego czy tamtego to tylko zajęcie czasu. Uczciwa gra to nie "losowo" przydzielane karty przez inne karty itd: Tylko 30 pomieszanych kart nie dodających innych kart do gry, współgrających ze sobą bez żadnego przypadku.
23.02.2017 13:39Wpis zamieszczony przez: BobMaly
Od dłuższego czasu da się zauważyć że Blizard wprowadza coraz więcej losowości w grze, dodawanie kart które wprowadzają zamieszanie i potem korygowanie tego czy tamtego to tylko zajęcie czasu. Uczciwa gra to nie "losowo" przydzielane karty przez inne karty itd: Tylko 30 pomieszanych kart nie dodających innych kart do gry, współgrających ze sobą bez żadnego przypadku.

aha dzieki za info -.-
Witam, mam pytanie odnośnie zbliżającego się roku Mamuta. Czytałem, że kilka kart ze standardu i podstawowych ma przejść do Sali Sław - czyli będą dostępne tylko w Dziczy. Są to min. Ragnaros i Sylwana. Blizzard ma rekompensować tą zmianę pełnym zwrotem pyłu za powyższe karty i pozostawieniem ich w tali do Dziczy. Moje pytanie co się stanie jak w obecnych kartach mam Złotego Ragnarosa i zwykłego Ragnarosa. Czy dostanę za obydwa pył czyli 3200 + 1600, czy tylko za jednego (w domyśle droższego czyli 3200) a jeżeli tylko za jednego to czy nadprogramowego będę mógł spiłować lub co się z nim stanie?
23.02.2017 15:51Wpis zamieszczony przez: Waylander
Witam, mam pytanie odnośnie zbliżającego się roku Mamuta. Czytałem, że kilka kart ze standardu i podstawowych ma przejść do Sali Sław - czyli będą dostępne tylko w Dziczy. Są to min. Ragnaros i Sylwana. Blizzard ma rekompensować tą zmianę pełnym zwrotem pyłu za powyższe karty i pozostawieniem ich w tali do Dziczy. Moje pytanie co się stanie jak w obecnych kartach mam Złotego Ragnarosa i zwykłego Ragnarosa. Czy dostanę za obydwa pył czyli 3200 + 1600, czy tylko za jednego (w domyśle droższego czyli 3200) a jeżeli tylko za jednego to czy nadprogramowego będę mógł spiłować lub co się z nim stanie?

dostaniesz za jednego raczej za zlottego tak bdziesz pozniej mogl spylowac a z drugim nic sie nie stanie tez bdziesz mogl go spylowac.
Nastepnym razem poszukaj na forum bo jest to swieze dosyc info i tematow jest pare.
23.02.2017 13:39Wpis zamieszczony przez: BobMaly

Jak to Ci nie pasuje to przenieś się na MTG
14.02.2017 14:51Wpis zamieszczony przez: Prokkar

Zmiany te zostaną wprowadzone pod koniec lutego wraz z najnowszą aktualizacją.

czyli kiedy dokładnie? bo luty już się kończy :O
Prawdopodobnie jutro
Ciekawe co się stanie jak wybiorę teraz karty na arenie i będę miał karty z dziczy a prawdopodobnie jutro będzie arena standard :D
28.02.2017 01:27Wpis zamieszczony przez: PLPL
Ciekawe co się stanie jak wybiorę teraz karty na arenie i będę miał karty z dziczy a prawdopodobnie jutro będzie arena standard :D

Dobre, można sprawdzić choć wydaje mi się, że ci gracze będą dzicz kontynuować. Swoją drogą... klikał ktoś kiedyś przycisk na arenie "zrezygnuj"? Co się wtedy dzieje jak mam np. 2-2?
28.02.2017 03:55Wpis zamieszczony przez: DreeDzikk
28.02.2017 01:27Wpis zamieszczony przez: PLPL

Dobre, można sprawdzić choć wydaje mi się, że ci gracze będą dzicz kontynuować. Swoją drogą... klikał ktoś kiedyś przycisk na arenie "zrezygnuj"? Co się wtedy dzieje jak mam np. 2-2?

prawdopodobnie arena się kończy i dostajesz klucz za 2 wygrane ale nie jestem pewny bo nigdy tego nie próbowałem

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum