Sesja Q&A z deweloperami gry - 13.04

Dyskusja ogólna
Witajcie,

Jak poprzednio ogłosiliśmy, w piątek 13 kwietnia o godz. 19:00 CEST na platformie Reddit odbędzie się sesja Q&A z deweloperami Heroes of the Storm.

Możecie zamieszczać swoje pytanie bezpośrednio na Redditcie (w języku angielskim) lub tutaj w języku polskim. Jutro przed rozpoczęciem sesji przetłumaczymy kilka pytań, które otrzymały największą ilość łapek w górę i dodamy je do wątku na Redditcie.

Deweloperzy dołożą wszelkich starań, aby odpowiedzieć na jak największą ilość pytań, jednak nie możemy zagwarantować, że każdy otrzyma odpowiedź.
Jak idzie progres naprawy hanamury? Jaki jest sens tego, że są płatne skiny dla nowych bohaterów, skoro jest wiecej tak naprawdę darmowych skinów? Dlaczego podczas draftu na rankedach nie można już wiedzieć, z kim się gra, zamiast nicku są napisy gracz "numer"? Czy kampanie zostaną dodane do gry? Jak będzie przebiegało rozwijanie loru hotsa? Czy zaria dostanie zmiany? Czy azmodan, raynor, czen, kerrigan, lunara dostaną reworka? Czy w hotsie pojawi się grywalna postać typu władca kruków itd. bezpośrednio stworzona w hotsie? Jacy bohaterowie z overwatcha pojawią się w hotsie? Czy mccree, łaska, widowmaker, fara mają szansę pojawić się w hotsie? Czy zamierzacie dodać więcej możliwości zbierania golda np. inne talenty zadania, eventy gold rush, gem rush, shard rush? Dlaczego zestawy eventowe zawierają wszystkie nowe skiny i mounty eventowe, skoro lepiej by było dać kilka skinów, wariacji kolorów zamiast wszystkiego i płacić wiecej? Czy skiny nowych bohaterów będą sprzedawane oddzielnie, a nie tylko w zestawach? Czy zamierzacie dodać pudełkową zawartość taką pokroju pakietu startowego? Czy w hotsie mogą pojawić się dodatki do gry, tak jak w przypadku gier fabularnych? Czy dokonany zostanie rework klas bohaterów? Jaka jest przyszłość klasy specjalistów? Czy xul otrzyma zmiany w związku z useless trait nie podobną do jego roli z gry, z której się wywodzi? Czy w tym roku odbędzie się wyzwanie nexusa? Dlaczego nie ma już na Youtube filmów serii "In Development"? Dlaczego nie ma już filmów serii "Bohaterowie Nexusa"? Czy doczekamy się komentatorów do wszystkich postaci oraz legendarnych skinów, które mają zupełnie nowy dubbing? Czy zostaną kiedykolwiek opublikowane statystyki dotyczące liczby graczy w hotsie? Czy zostaną dodane karty podarunkowe do hotsa o mniejszych nominałach niż 20€? Czy zostanie zmieniony system przyznawania mvp w taki sposób, aby gracze mvp mogli dostawać po meczu więcej expa lub inne nagrody w ogóle? Czy bójki pvp zostaną dodane jako osobne tryby gry? Jakie eventy planujecie w tym roku? Czy zmieni się styl menu głównego w grze?
A wszystko to przez odzew graczy na reddicie... Dziwne że teraz Blizz się obudził.

No dobra ale zadam już pytanie...

Dlaczego jak chcę kupić np. Niebieski wariant skórki krwawego elfa Hanzo, to zmuszony jestem kupić pełen pakiet? Kiedy chcę tylko jeden wariant, a nie cały pakiet. Toż to bzdura totalna.
Owa kwestia została już wymieniona powyżej, ale chciałbym ją nieco wyszczególnić. Mianowicie chodzi o skórki typu gem-only.

Czy coś się w tej kwestii zmieni?

Np. dodanie ich do "zwyklej puli" przedmiotów po dwóch tygodniach, miesiącu czy nawet po pół roku. Jestem w pełni świadomy tego, że HotS musi zarabiać, jednak czy nie byłoby znacznie lepszym rozwiązaniem (zarówno z punktu widzenia cebularza-dusigrosza, jak i kogoś kto uwielbia korzystać z mikrotransakcji w grach i go na to stać) dodanie ich do reszty przedmiotów, przy jednoczesnym umożliwieniu zakupu za klejnoty wszelkich możliwych dóbr z Kolekcji?
Jako gracz chcący zainwestować w moją ulubioną grę i chcący wesprzeć ją finansowo chciałbym mieć możliwość zrobienia tego zawsze i wszędzie, otrzymując w zamian możliwość zakupu dowolnego elementu, który mnie interesuje.

Nie wykluczałoby to w żaden sposób istniejących już teraz "Promocji tygodnia" - ceny elementów zawartych w jej ofercie byłyby obniżone, tak jak miało to miejsce dawniej, przed Heroes 2.0.
Kiedy zostanie dodany demon z Diablo?
Czy rozważaliście dodanie całkowicie nowego typu skrzynek za bójki w których miało by się gwarantowaną nagrodę np. złoto, odłamki + 1-2 losowe przedmioty ?

Zmiany w podziale klas. Od dawna obecne oznaczenie nie mają sensu czy doczekamy się nowego podziału, tagów lub czegoś podobnego ?

Nagrody dla streamerów. Czy dostana w końcu skrzynki do givewayów czy nadal te same skiny które większość już posiada?

Czy rozważaliście lepszy system szykania team pokazujący w co dany garcz chce grać? Obcenie to całkowita lotera bo nie wiemy czy gracz szuka teamu do ligi, Qm czy gry z SI.

Czy myśleliście o dodatkowym poziomie trudności w grze v SI w którym boty miałby by specjalne buffy (większy dmg, hp itp) jako dodatkowe utrudnienie?
Czy jest szansa zobaczyć w grze inne płci postaci z Diablo 3 jak np. czarodziej jak i jego komentator ?
Czy jest szansa na Karaxa z uniwersum Star Craft ?
Moje pytania
Czy w planach jest zmiana silnika, aby możliwe było wprowadzenie reconnectingu, który pozwoli na sprawny powrót do meczu?
Czy Szarogrzywy przejdzie zmiany obniżenia obrażeń, a w szczególności zdolności bohaterskiej Rozszarpanie Tętnicy, która zadaje zbyt duże obrażenia jak na umiejętność wymagającą jedynie kliknięcia?
Czy będzie więcej wieloklasowców, czy też prędzej będzie gruntowna przebudowa klas postaci?
Czy jedna z paru kolejnych postaci, które zostaną wprowadzone do gry, będzie posiadać mechanikę maskowania?
Czy będzie kiedyś postać, która będzie mieć na tyle rozbudowane drzewko talentów, że będzie mogła używać klawisza 6?
Czy będzie więcej postaci z talentami, które można ulepszać poprzez kolejne talenty (tak jak u Garosza talent Nieczyste Zagranie czy u Any talent Celownik Optyczny)?
Czy zmieni się nurt dawania wysokich obrażeń każdej postaci poddawanej gruntownym zmianom?
Czy postacie przestaną mieć obrażenia z ataków podstawowych i umiejętności częstokroć większe niż ze zdolności bohaterskich?
Czy postacie przestaną zadawać obrażenia równe mniej-więcej połowie bądź 1/3 maksymalnego zdrowia postaci niebędących tankami?
Czy dla lepszego zbierania danych o nowych postaciach zostanie wyłączona możliwość blokowania nowego bohatera na trybie pozarankingowym i rankingowym?
Czy nowe postacie mogą mieć umyślnie obniżone statystyki przed wprowadzeniem do gry, by nie były frustrujące i nie zrażały do siebie graczy grających przeciwko nim?
Czy talent Wezwanie Muła zostanie przyznany innym postaciom niż Abatur? Jeżeli nie, to czy obecny Muł zostanie zamieniony na zergową wersję?
Czy będzie więcej postaci z uniwersum Diablo, zwłaszcza demonów bądź aniołów?
Czy jest szansa, iż kilka kolejnych postaci, które mają zostać wprowadzone do gry, nie będzie zabójcami z uniwersum Warcrafta?
Czy w trybie próbnym zostanie dodana grupa manekinów sojuszniczych, na których można będzie testować umiejętności obszarowe bądź sprzężone?
Czy w przeciągu paru najbliższych miesięcy zapowiedziana bądź wprowadzona zostanie nowa mapa?
Czy powstanie kiedyś akcja mająca na celu przywrócenie postaci do ich całkowicie pierwotnej formy na jakiś krótki okres czasu, by nowi gracze mogli wiedzieć, jak zmieniły się te postaci?
Czy pozycja gry Heroes of the Storm jest stabilna i nie grozi jej widmo końca?
Czy Artanis dostanie jakieś zmiany w talentach lub buffy? Czy Artanis dostanie jakieś skiny? Czy zamierzacie dodać Selendis do gry? Kiedy zamierzacie dodać kolejnego Protossa do gry? Czy istnieje szansa na Artanisa-komentatora? Czy w trybie próbnym będzie więcej manekinów sojuszniczych ? Czy w sandboxie będzie można grać tym samym bohaterem po jednej stronie? Czy myślicie o Talandarze jako nowym bohaterze w Hotsie ? Czy doczekamy się kolejnych wieloklasowców?
Czy powstanie kiedyś mapa na, której głowny objective będzie dawał bonusy do statysyk (zwiększone AA albo zwiększona siła umiejętności, szybkość ruchu/ataku itd) ?
"po przywróceniu systemu dostosowywanie punktacji na poziomie Arcymistrzowskim i Mistrzowskim zostanie wyłączone." Czyli mam rozumieć że ten nowy system nie będzie działał w dwóch najlepszych ligach i nie macie w planach uruchomienia go w nich? Trochę jest to smutne...
Moi drodzy,

Sugeruję ograniczyć się do 1-2 pytań na komentarz. Nie ma takiej możliwości, abyśmy wrzucili 20 pytań od jednej osoby :)

Pytania zbieramy do godziny 14:30 CEST. Osoby, które poprzednio zamieściły komentarz z więcej niż dwoma pytaniami sugeruję wybrać tylko parę najważniejszych i zamieścić je ponownie. Alternatywnie wieczorem możecie je wszystkie samodzielnie wpisać na Redditcie.
To ja zadam drugie pytanie: czy zdolność bohaterska Gul'Dana "Nawałnica Zniszczenia" zostanie zmieniona albo zastąpiona inną, która może stanowić dobrą alternatywę dla Przerażenia?

I przy okazji: czy na forum/w wiadomościach będzie jakieś podsumowanie tego Q&A?
Wrzucam jeszcze raz :)
Czy zaria dostanie zmiany?
Czy zostaną kiedykolwiek opublikowane statystyki dotyczące liczby graczy w hotsie?
Kiedy możemy spodziewać się powrotu hanamury?
Czy będą nowe mapy?
Cześć!
Ja mam jedno pytanie:

Czy zostanie poprawiona funkcja doboru graczy, pod względem poziomu konta w Lidze Bohaterów? Czy jednak nie bierzecie tego pod uwagę, a jedynie MMR?
(sytuacja typu 1000 lvl vs 120 lvl)
Mam tylko jedno pytanie:

Dlaczego zniszczyliście tak genialną grę jaką był HOTS, poprzez zainfekowanie go rakowym OW?
Pytanie :
Co z podziałem klas? będzie zmieniony , rozszerzony o nowe podklasy ? czy będą postacie z "klasyki" czy tylko vikinowie , i nikt więcej ? co z formą multiklass ?
Moje pytania:
Czy Artanis doczeka się jakiś zmian?
Czy macie w planach wprowadzenie Selendis/Talandara/Karaxa do gry?
Czy powstanie kiedyś mapa, na której główny objective obdaruje nas bonusem do statystyk (moc umiejętnośći, szybkość AA, szybkość ruchu itd.)

Dziękuje.
13.04.2018 11:27Wpis zamieszczony przez: Savirrux
Moi drodzy,

Sugeruję ograniczyć się do 1-2 pytań na komentarz. Nie ma takiej możliwości, abyśmy wrzucili 20 pytań od jednej osoby :)

Pytania zbieramy do godziny 14:30 CEST. Osoby, które poprzednio zamieściły komentarz z więcej niż dwoma pytaniami sugeruję wybrać tylko parę najważniejszych i zamieścić je ponownie. Alternatywnie wieczorem możecie je wszystkie samodzielnie wpisać na Redditcie.

Fajnie że ja dałem jedno pytanie, i zostało ono pominięte. Tak widziałem post na reddicie i czuje zniesmaczenie.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum