WYKORZYSTANIE/PRZEGRZEWANIE CPU i GPU

Pomoc Techniczna
Overwatch wykorzystuje w dużym stopniu wątki i posiada elementy wymagające skomplikowanego renderingu. Będzie on wykorzystywał tak dużo zasobów CPU i GPU, ile mu udostępnicie. Jeśli CPU lub GPU nie są dostatecznie chłodzone w stosunku do wymogów stawianych przez ustawienia wybrane w grze (oraz ewentualnych aplikacji pracujących równolegle z grą), to CPU lub GPU mogą zredukować swoją wydajność po wykryciu przegrzewania. Problem może przybrać na sile w przypadku podkręconych CPU/GPU. W najgorszym przypadku może dojść do automatycznego wyłączenia komputera.

Co możecie zrobić w takiej sytuacji?

Pierwszym z rekomendowanych kroków jest wyczyszczenie wnętrza komputera, wlotów powietrza i radiatorów/rozpraszaczy ciepła. To pozwoli na lepsze chłodzenie systemu.

Kolejna porada dotyczy wyłączenia wszystkich programów pracujących równolegle z grą. Aplikacje te mogą przyczyniać się do zwiększonego obciążenia CPU/GPU i w ten sposób podnosić ich temperaturę.

Jeśli wasz problem wciąż istnieje to upewnijcie się, że w opcjach graficznych macie włączone OGRANICZENIE KL./S oraz SYNCHRONIZACJĘ PIONOWĄ. Jeśli obie opcje są wyłączone, to każesz Overwatch wykorzystywać całość zasobów oferowanych przez CPU/GPU. W ten sposób niemal gwarantujecie 100% wykorzystanie CPU (jeśli system ograniczany przez CPU) lub 100% wykorzystanie GPU (jeśli system jest ograniczany przez GPU).

Ustawienie OGRANICZENIA KL./S na WYŚWIETLACZ ograniczny liczbę klatek do wartości lekko przekraczającej częstotliwość odświeżania monitora (dla większości modeli będzie to 60 klatek, chociaż niektóre monitory mogą oferować wyższe wartości). Ustawienie SYNCHRONIZACJI PIONOWEJ na WŁĄCZONA wyeliminuje drganie obrazu podczas odświeżania ekranu. W niektórych przypadkach, np. w starszych laptopach lub przy systemach mających tendencję do przegrzewania, ustawienie OGRANICZENIA KL./S na 30 KLATEK może być lepszym rozwiązaniem.

Jeśli wasze GPU i CPU są w stanie renderować klatki szybciej, niż wynosi częstotliwość odświeżania, to będą mogły odpoczywać i ochłonąć przez ułamek czasu trwania klatki, co powinno wyeliminować problemy z nadmiernym wykorzystaniem zasobów lub przegrzewaniem.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum