Ograniczenie wyboru bohaterów w Rywalizacji na PST

Dyskusja Ogólna
Jeśli już widzieliście informacje o aktualizacji wprowadzonej na PST, to zapewne zauważyliście, że eksperymentujemy z ograniczeniem wyboru bohaterów w Rywalizacji. Jest to oczywiście poważna zmiana, która wywoła wiele dyskusji, więc chcielibyśmy poświęcić chwilę i opowiedzieć wam, skąd się wziął taki pomysł i dlaczego rozważamy taką ewentualność.

Po co ograniczać wybór bohaterów?
Pomysł ograniczenia wyboru bohaterów był omawiany niemal od początku prac nad Overwatch i wzbudzał trochę kontrowersji. Zawsze zależało nam, aby gracze mieli niezależnie od składu dowolność wyboru bohatera, ponieważ umożliwiało to stosowanie przeróżnych strategii i skutkowało bardzo nietypowymi starciami drużyn.

Nie przeszkadza to w Szybkiej grze, gdzie atmosfera jest nieco luźniejsza. Jednak naszym zdaniem formowanie drużyn z tych samych bohaterów w Rywalizacji zaczyna być szkodliwe i wywołuje nie najlepsze odczucia u graczy. Przykładowo: na mapach typu „Szturm” i hybrydowych zaobserwowaliśmy dobrze zorganizowane ekipy, które wykorzystywały zestawy bohaterów do zajmowania pierwszego punktu w taki sposób, aby obrońcy nie mogli temu zapobiec. Widywaliśmy również graczy używających określonych zestawów bohaterów, aby wyprowadzać przeciwników z równowagi lub przedłużać dogrywki w nieskończoność (to tylko wybrane przykłady strategii). Chociaż coś takiego jest oczywiście możliwe we wszystkich trybach, wyższa stawka w Rywalizacji sprawiła, że tego typu taktyki zaczęły być używane zbyt często.

Ostatecznie zaczęliśmy przychylać się do opinii wielu członków naszej społeczności i doszliśmy do wniosku, że nadużywanie zestawów bohaterów psuje zabawę graczom w Rywalizacji.

Co dalej?
Kiedy ustalamy, że jakiś element systemu nie działa jak należy, staramy się jak najszybciej znaleźć rozwiązanie. Na szczęście w tym przypadku zmiana nie wymagała skomplikowanych zabiegów, więc obecnie na PST testujemy mechanikę dla meczów w trybie Rywalizacji, polegającą na tym, że każdy z bohaterów może zostać wybrany tylko raz do składu każdej z drużyn. Jeśli dzięki tej zmianie uda się rozwiązać opisywany problem tak jak przewidujemy, po zakończeniu testów publicznych zostanie ona wprowadzona w najbliższych aktualizacjach na PC, PS4 i Xbox One. W przeciwnym razie wstrzymamy się z jej wprowadzeniem i poszukamy innych rozwiązań.

Jeśli mieliście okazję pograć na PST i przetestować nowe ograniczenie wyboru bohaterów w Rywalizacji, opiszcie nam swoje wrażenia. Więcej na temat dostępu do PST i najnowsze informacje o aktualizacji znajdziecie w odpowiednim temacie[odnośnik]. Czekamy na wasze opinie!
Super! Wiele osób właśnie tego chciało. Stackowanie bohaterów w grze Rankingowej może mieć bardzo negatywny efekt, szczególnie w końcowej fazie rozgrywki gdzie można wykorzystać to w bardzo nieprzyjemny sposób. Zmiana bardzo dobra i na pewno pomoże w ustabilizowaniu rozgrywek.
DUZY + ! na to właśnie czekałem.
Nie jestem zadowolony z tego updatu z jednego powodu, ponieważ nadal nic nie zostało zmienione jeśli chodzi o tak zwanych ,,leaverów,, ,którzy wychodzą sobie na koniec wygranego meczu rywalizacji, żeby zespół przeciwny dostał tylko 1/5 tych pktów, które powinnien otrzymać za zwycięski mecz..
Jak dla mnie ograniczenie bohaterów do jednego na team to fajna rzecz. Nadal niech będzie oczywiście możliwość zmiany w każdym momencie, ale niech się nie powtarzają :)
Szczerze to bardzo czekałem na ograniczenie do jednego bohatera. Gra z czasem robi się coraz przyjemniejsza i z tego co widzę to chyba pierwszy raz kiedy Blizzard dobrze balansuje grę. Trzymajcie tak dalej :-)
Wydaje mi się to zbyt restrykcyjne. Moim zdaniem ograniczenie bohaterów jak najbardziej ale do max 2 bohaterów tego samego typu w drużynie, aby zastopować troling typu 6xgenji.

Ograniczenie jak najbardziej ale do 2 tego samego typu bohaterów na team.
14.07.2016 12:44Wpis zamieszczony przez: MacDante
Wydaje mi się to zbyt restrykcyjne. Moim zdaniem ograniczenie bohaterów jak najbardziej ale do max 2 bohaterów tego samego typu w drużynie, aby zastopować troling typu 6xgenji.

Ograniczenie jak najbardziej ale do 2 tego samego typu bohaterów na team.

ciebie chyba głowa boli? grałeś rankedy?! myślisz że to zabawne gdy kruwa 3 divy 2 smugi i 1 lucio co chwile dobiegaja na punkt i co chwile robia ci overtime? przez to przegrwyam
Ograniczenie do jednej takiej samej postaci w drużynie jest jak najbardziej ok, już przy dwóch Smugach można przeciągać grę w nieskończoność przez wskakiwanie co chwilę na punkt gdy trwa już dogrywka.
14.07.2016 13:08Wpis zamieszczony przez: Vectar
ciebie chyba głowa boli? grałeś rankedy?! myślisz że to zabawne gdy kruwa 3 divy 2 smugi i 1 lucio co chwile dobiegaja na punkt i co chwile robia ci overtime? przez to przegrwyam

po pierwsze to tylko rozmowa więc może da się obyć bez łaciny?Przynajmniej napisałeś z błędem to nie ma Cię jak zgłosić :)

Natomiast ja mówię poważnie. Osobiście cała frustracja o której słysze z teamów 6xjedna postać wynika w 90% z faktu że w przeciwnej drużynie są randomy i nie potrafią zrobić odpowiedniej kontry (nie zgrywają się) Oczywiście ja jestem Przeciwnikiem 6xjedna postać w teamie ograniczanie tego procederu jest bardzo korzystne.

Natomiast nie widzę nic złego w taktyce 3x2. Dlaczego? Bo to włąśnie Rankedy! Gra powinna dawać opcję i rózne taktyki walki, a w rankedach team przeciwny powinien umieć ustawić odpowiednie kontry. Mamy w teamie przeciwnym 2 bastionów ok bierzemy 2 genjich. Pamiętajcie do momentu kiedy obie drużyny mogą pickować na tych samych zasadach gra ma balans.

Grałem sam w meczu gdzie grało 6 torbiornów. 3 Wdowy wystarczyły aby musieli zacząć grać normalnie. Naprawdę trzeba tylko mieć team bo z randomami nawet jak będzie ograniczenie do jednej klasy to pojawi się kolejny problem. Wziąłeś jako pierwszy ŻNIWIARZA, a sięokazuje żę random tylko nim umie grać.
I co? i po meczu... mecz rozwalony.

Nie ma złotego środka na rozwiązanie tego problemu, ale zbyt drastyczne zmiany mogą też wpłynąć negatywnie na rozgrywki rankingowe.
Jak mi ktoś teraz zabierze smugę na koth to będzie przykro :<
Jak mi ktoś teraz zabierze smugę na koth to będzie przykro :<

TO jest kolejny problem pomysłu. Kto pierwszy ten lepszy.

Dlatego max 2 postacie tego samego typu w teamie jest naprawdę bardzo dobrą alternatywą.
Oczywiście rozwiązanie z jedną postacią tego samego typu w teamie jest i tak o niebo lepsze niż to co jest teraz.
W każdej grze znajdą się osoby które w sekundę robią instalock postaci i koniec, i choćby mieli zwiększyć ten limit zawsze się znajdzie instalock to jest właśnie nie odłączna cześć gier w którym wybierani są postacie.
Problem jest tylko dla tych, którzy mainują daną postać. Polecam grać większą ilością postaci, tak żeby nie mieć problemu przy wybieraniu. Ja takiego nie mam, bo generalnie 3/4 herosów mam ogranych w jakimś stopniu.
Ta blokada klonów przysporzy więcej problemów niż ich rozwiąże. Możecie z grą robić co chcecie, ale człowieka i jego rozumu nigdy nie będziecie mogli zmienić. Ta zmiana wygeneruje tyle toksyn że forum pęknie w szwach. Trzeba barać tych którzy psują rozgrywkę, i edukować jak powinno się grać i co jest kluczem do sukcesu, ale przymusowa blokada nie jest rozwiązaniem.
Pysiaczek wiele osób o to prosiło, i teraz po zmianie tego osoby które tego chciały mają być toksyczne ?
Pewnie nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji.
Każde rozwiązanie ma swoje konsekwencje. Nie da się wszystkim dogodzić. W tym przypadku chodzi nie tylko o to że można było trollować gry rankingowe przez to że np. gra sobie 5 znajomych i wybierają jedną postać i jakiś nieszczęśnik musiał się męczyć w takiej drużynie. Ale chodziło również o to że już dwie Smugi gdy odpala się dogrywka robią kolosalną różnicę i potrafią ją przedłużać praktycznie w nieskończoność. Dlatego takie ograniczenie jest konieczne bo jakiekolwiek turnieje nie będą miały sensu jeśli system będzie nie odpowiednio przygotowany pod dany typ rozgrywki. To samo tyczy się gier rankingowych na wyższym poziomie.
Przecież Overtime po pewnym czasie się ukraca. Poza tym jeżeli przeciwna drużyna ma choć cień szansy że jeszcze zdoła wygrać, to nie powinno się im zabierać tej szansy. Teraz można spotkać klony, ale nadal jest to pewna taktyka. Po wprowadzeniu zmian jakieś toksyczne dziecko uprze się że chce grać tym a nie innym, i po prostu będzie biegło na zabój, żeby nie dostać kicka i kary, a takie coś rozwściecza bardziej niż ktoś kto bierze dubel Tracer. Można mówić bo MrShiwa już zaznaczył że każda zmiana ma swoich zwolenników i przeciwników, ale należy się grubo zastanowić czy ci którzy błagają o te zmiane, bo im nie pasuje że jest klon w drużynie, w ogóle mają pojęcie na co się piszą.
A to teraz ktoś nie może wybrać kogoś i się go trzymać? Nie rozumiem co ma do tego blokada herosów.

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum