Kampania i fabuła

02 mar 2011 Zasady postępowania na forum Zasady postępowania – prosimy przeczytać Witaj na forach dyskusyjnych StarCraft II! Zostały one stworzone z myślą o utworzeniu przyjaznego środowiska dla graczy StarCraft II do dyskusji na temat wszelkich aspektów tej gry. Fora społecznościowe mają się najlepiej, jeśli wszyscy użytkownicy traktują się nawzajem z szacunkiem i grzecznością. Dlatego też prosimy o poświęcenie odrobiny czasu na przeczytanie zasad postępowania. Wyszukiwarka Nowa funkcja wyszukiwania na górze strony społecznościowej StarCraft II jest niezwykle bogata w opcje. Używaj jej, aby odnaleźć podobne tematy, wpisy na blogu lub podstrony, które mogą zawierać odpowiedź na twoje pytanie bez potrzeby zakładania nowego wątku na forach. Założenie nowego wątku obok innego już istniejącego często zakończy się jego usunięciem. Dalsze zamieszczanie usuniętych wątków doprowadzi do tymczasowego bana za spam. Co najgorsze, zdenerwujesz innych użytkowników forów, jeśli nie poświęcisz minuty na próbę znalezienia odpowiedzi. Ocenianie Nowy system oceniania promuje pozytywne dyskusje i pozwala na pogrzebanie nieprzydatnych wpisów, a nawet zgłoszenie tych wiadomości, które łamią zasady postępowania. Po najechaniu na wpis zobaczysz ikonki, reprezentujące kciuk do góry (lubię) i kciuk w dół (nie lubię). Kliknięcie w kciuk do dół pozwala na wybranie jednej z kilku opcji. „Nie lubię” negatywnie oceni wpis. Jeśli wiele osób użyje tej opcji wpis zacznie zanikać, a z wystarczającą ilością głosów, zostanie on całkowicie schowany. Możesz także łatwo zgłosić moderatorom wpis, zaliczany do kategorii spamu lub trollowania. Jeśli chcesz wysłać dokładny opis złamania regulaminu, użyj opcji „zgłoś”.Kapeselus1 02 mar 2011
28 lip 2010 Uwaga na spoilery! Każdy wpis zawierający spoilery musi zawierać tag [Spoiler] na początku nazwy wątku. Np. [Spoiler] Potrzebuję pomocy w misji x Za spoilery uznawane są ważne części fabuły i rozwoju postaci. Dyskusja na temat mechaniki i pomocy w przejściu konkretnych misji/wyzwań nie wymaga dołączania taga [Spoiler], jeśli nie zawiera szczegółów na temat historii i fabuły. Zamieszczanie wpisów bez taga [Spoiler] w najlepszym przypadku zakończy się usunięciem tematu i ewentualnym tymczasowym banem. Celowe zamieszczanie wpisów zawierających spoilery w wątkach założonych przez inne osoby będzie karane tymczasowymi banami. Kolejne przewinienia mogą zakończyć się permanentnym odebraniem praw do udzielania się na forach. Celowe zamieszczanie wątków zawierających spoilery w nazwach będzie karane tymczasowymi banami. Kolejne przewinienia mogą zakończyć się permanentnym odebraniem praw do udzielania się na forach. Zamieszczanie mylących tytułów w celu zawarcia spoilerów w treści wątków będzie karane tymczasowymi banami. Kolejne przewinienia mogą zakończyć się permanentnym odebraniem praw do udzielania się na forach. Pomimo tych zasad, forum kampanii i fabuły z pewnością będzie zawierać wiele różnego rodzaju spojlerów. Będziemy robić co w naszej mocy, bo moderować to forum i utrzymywać je w jak najlepszym porządku, ale mimo to prosimy pamiętać o innych graczach i nie psuć im zabawy.Kapeselus0 28 lip 2010
29 maj Co dokłdnie zdarzyło się na początku fabuły Starcraft'a Grałem w Starcraft'a przez bardzo długi czas. Przeszedłem wszystkie kampanię w dwóch częściach. Lecz nie jestem pewny, co stało się na początku fabuły tej trylogii. Oto co wiem: Xel'naga odprawiali Odwieczny Cykl, lecz Amon nienawidził Odwiecznego Cyklu (z jakiegoś powodu). Udał się ze zwolennikami np: z Narudem na Aiur, znalazł protosów i dał im Khalę (będzie to wyjaśnione w Lotv, wątek opętania przez Khalę). Póżniej udał się na Zerus, przekształcił zergi(dla hybryd). Stworzył też Nadświadomość. Wtedy Xel'naga wypowiedzieli wojnę Amonowi. Po wielkiej bitwie wielu Xel'naga upadło, ale Amon został wygnany do odchłani. Oprócz tego mam jeszcze inne pytania: -Co się stało z tymi xel'naga (pomijając Amona), którzy upadli w tej wojnie? -Czym jest dokładnie Odwieczny Cykl? -Czym różni się Dominium, Kombinat Kel-moriański i i Umojańczycy? -Dlaczego zergi zaatakowały ponownie 6 lat po wojnach szczepu?WOW6 29 maj
22 maj Pytania bez odpowiedzi. Hej, przeszedłem kampanię jakiś czas temu, niektóre na szybkości, żeby poznać fabułę i nurtuje mnie kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi, ewentualnie coś mogło mi umknąć. 1. Czemu Amon był właściwie zły? Co nim kierowało. Rozumiem, że SC2 ma schematyczny scenariusz, ale wielkie, uśpione zło, które chce przejść do naszego wymiaru powinno mieć jakąś motywację w działaniu? 2. Czemu Narud/Duran się przedostał, a Amon nie. Rozumiem, że Xel'naga, to rasa zmiennokształtnych, ale jakby się przypatrzeć, to Narud/Duran wyglądał nawet inaczej niż Amon. Przypominał jakiegoś bossa hybryd niż wielkiego kalmara, ewentualnie Molocha Otchłani. Czy to oznacza, że Xel'naga ma kilka odmian w osobnikach? Czy może akurat Narud/Duran, został stworzony przez Amona i dlatego miał takie właściwości? Jeżeli tak, to czemu Amon nie stworzył ich więcej i nie wysłał do poobsadzania kluczowych stanowisk w różnych organizacjach? 3. Czemu powiedziane było, że Xel'naga mogą po śmierci zostaną przeniesieni do świata, który znamy z prologu, a były tam tylko trzy osobniki? I czemu skoro w normalnym świecie nie można zobaczyć ich prawdziwej postaci, to widzieliśmy ciała martwych Xel'naga? 4. Na początku Zeratul mówi, że musi odnaleźć Samira Durana, ale skąd on wiedział, że Duran to Narud? Poza tym, w którym miejscu na to wpadł i dlaczego nie było to wyjaśnione? Czyżby to jakaś sekretna misja? :) 5. Rozumiem, że tworzenie Hybryd polegało na tym, że brało się istniejącego osobnika Protossów i łączyło się go z DNA zergów w inny sposób niż standardowa infekcja. Skoro Hybrydy były podległe Amonowi, to po co on zawracał sobie głowę kontrolowaniem pozostałych Protossów i nie poprzemieniał reszty wojsk w Hybrydy? 6. Skoro Xel'naga to kalmary i to dość pokaźnych rozmiarów, to czemu ten artefakt, który znamy z pierwszej części był raczej do użytku przez istoty humanoidalne? Czyżby to fragment jakiejś większej konstrukcji? 7. Co się stało z Hybrydami? Przestały istnieć? Odzyskały świadomość i są takimi dopakowanymi Protossami i pomagają swojemu ludowi? Czy może osiedlili się w jakimś świecie? To póki co tyle, oczywiście część z tych pytania, to takie gdybania, ale fajnie byłoby jakby kiedyś Blizzard dał jakąś oficjalną odpowiedź. A może i dał, ale ja tego nie znalazłem :D W każdym razie fajnie będzie ożywić trochę forum :DVenturas23 22 maj
26 kwi Osiagnięcie : Byle szybko, wieczorem mam rajd Witam, zdobyłem już wszystkie osiągnięcia w kampanii poza tym wymienionym w temacie. Zanim się do niego zabiorę, chciałbym poznać sposób w jaki jest ono przyznawane. Jak mówi opis ''aczika'', należy przejść kampanię w 8 godzin na poziomie normalnym. Czy muszę więc wykonać wszystkie 29 misji w tym czasie czy może tylko 25(bez misji alternatywnych oraz sekretnej), lecz może wystarczy to zrobić kończąc tylko te obowiązkowe misje(np. nie robiąc zadań od Matta albo Tosha) Czy muszę rozpoczynać kampanię na nowo czy wystarczy poprawianie wyników w archiwum? Jeśli nie trzeba robić wszystkich, to które zadania są obowiązkowe? PozdrawiamKriszek30 26 kwi
23 kwi Rój to ja Dziś udało mi się zakończyć w pełni kampanie WoL (wszystkie osiągnięcia) i otrzymałem osiągnięcie "Daj mi wolności" i sztandar Raynora, jednakże mam też już od długiego czasu ukończoną w pełni kampanie Swarm (wyświetlone 100% na panelu wyboru kampanii), jednak osiągnięcia "Rój to ja" i sztandaru nie posiadam. Czy trzeba zdobyć jeszcze jakieś dodatkowe wspaniałe osiągnięcia żeby to odblokować czy to po prostu bug??Bonax1 23 kwi
03 mar Tosh czy Nova? Kogo lepiej wybrać: Tosha czy Novę? Oboje mają argumenty za i przeciw. Z jednej strony Tosh był by silnym sprzymierzeńcem, gotowym poświęcić prawie wszystko by obalić Mengska. Lecz to jest także jego problemem: on i jego Widma są w najlepszym razie niestabilni mentalnie i mocno nieprzewidywalni. Za to eliminując go, wzmacniamy Dominium. Dochodzi jeszcze kwestia jednostek. Z sentymentu wolę Duchy, lecz mimo to Widma zostały stworzone by być lepszymi od nich. A więc co doradzacie?Ghost35 03 mar
29 sty The Last Stand / Ostatni bastion - trudny Czy moglibyście się podzielić, jak przeszliście tę misję wykonując zadanie dodatkowe na poziomie trudnym? O osiągnięciu mistrzowskim nawet nie wspominam. Przyznam że ledwo się doczołgałem do miliarda. Poproszę o know-how, bo pewnie coś źle robię. Używane jednostki: zelota z tornadem, dragon zamiast tropiciela, mroczny templariusz z furią cieni, annihilator (nerazimowy wariant nieśmiertelnego). Wsparcie z włóczni: zakrzywienie czasu (do przyspieszania upgrade'u w kuźni i do annihilatorów), pola czasowe (przydatne do blokowania obelisków świątyni i overseeerów) i automatyczny pobór wespanu. Będę wdzięczny za sugestie. Inna sprawa, że niezbyt lubię obronne misje protosów - oni jednak dysponują przede wszystkim wojskami ofensywnymi.Blasser3 29 sty
29 sty Cała trylogia na 100% + Misje Novy na 100% Witam, Staram się przejść wszystko na 100% lecz mam problem z kilkoma osiągnięciami. Kampania Wings of Liberty na 97% - problem z przejściem zagubionego wikinga Heart of the Swarm na 100% - jakieś pytania to piszcie Legacy of the Void na 3% - jeszcze nie grałem Tajne operacje Novy 93% - 3 osiągnięcia zostały : 1. Nie zabij żadnych jednostek Taldarimów 2. Przejdż poniżej czterech min. 3. Zabij Novą 333 jednostki Piszę bez nazw misji bo dokładnie nie pamiętam ale kto grał i przeszedł to wie o co chodzi. Proszę o podpowiedz jak to ugryść i oczywiście sam udzielę podpowiedzi na wasze pytania. Dziękuję i Pozdrawiam KamilKamil4 29 sty
22 sty "Za rój!" osiągnięcie Witam, jak zdobyć osiągnięcie "Za rój!" brakuje mi tam mutaliska, a jak robię grę z archiwum ewolucje mutaliska to nie wyskakuje mi osiągnięcie. Może to o jakąś inną mutacje chodzi ale wątpię. Czy ma ktoś jakiś pomysł?Sławek1 22 sty
13 sty Bug kampani heart of the swarm Podczas misji Ręka ciemnośći nie jest możliwe zdobycie achivmentu mastery próbowałem kilka krotnie zabić 3 hybrydy armią kontrolowaną przez infektorów i nie działa plox send helpHerogamerPL2 13 sty
01 sty Problem z Wimgs of Liberty Witam kiedyś przeszedłem kampanie wing of liberty na latwym ale teraz od zera na brutalnym może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w menu głównym mam pokazane ze na normalu nawet specjalnie dograłem misje z archiwum te w których trzeba dokonać wyboru bardzo proszę o pomocDawidPiorun1 01 sty
09 gru Kampania bug czy niedopatrzenie Nwm czy to bug czy poprostu moje niedopatrzenie ale gdy pierwszy raz przechodziłem kampanie na łatwym to potem w profilowym wyświetlał mi łatwy i jest ok . Poczym przeszedłem wszystkie misje na brutalnym i nic się nie zmieniło nadal pisze łatwy czy da sie to jakoś zmienić?ZergWonzia1 09 gru
24 sie Jaką chcielibyście minikampanię po operacjach Novy Ja chciałbym coś o Alaraku i taldarimach.EricCartman75 24 sie
24 sie Koniec nowych DLC??? Wczoraj przeszedłem kampanię Novy. Na koniec w napisach końcowych można było przeczytać wiadomość od twórców, że tworzenie Starcrafta 2 było dla nich przyjemnością, dziękują nam za poświęcony tej grze czas itp. itd. Mnie to osobiście niepokoi, bo to sugeruje, że Blizzard kończy fabularne rozwijanie tytułu. Poza tym na Blizzconie spodziewałem się, że zapowiedzą kampanię na następny rok, nic takiego się jednak nie pojawiło. Czyżby Blizzard skierował się już na zawsze w stronę balansu e-sportu, kosmetycznych spraw (skórki, komentatorzy) i przede wszystkim nowego głównego trybu SC - Co-opa? Mam nadzieję, że nie, bo nie chcę czekać na Starcrafta 3/World of Starcraft...vex22 24 sie
23 sie Battlechest-Czy zawiera Nova Covert Ops Witam. Mam problem ponieważ chcę zakupić Tajne Operacje Novy wraz z kolekcją kampanii ponieważ mam przecene do 9,22 euro ponieważ posiadam wszystko poza Tajnymi Operacjami Novy, ale z powodu iż nie jestem pełnoletni a moi rodzice boją się użyć karty kredytowej (bo co z tego że amerykańska korporacja ale i tak ich okradnie) chciałem kupić (niestety bez zniżki), produkt na allegro ale nie mogę znaleźć kolekcji kampanii lub Tajnych Operacji Novy tylko Battlechest który mimo iż jest wystawiony jako produkt nowy jest napisane, że zawiera darmową już Wings of Libery oraz pozostałe 2 które posiadam. Dlatego chcę się zapytać, czy te produkty zawierają Tajne Operacje Novy: -http://allegro.pl/starcraft-2-ii-battle-chest-battlechest-klucz-3gry-i7024469413.html?reco_id=e80905fd-5157-11e8-8fc5-246e9677fd88 -http://allegro.pl/starcraft-2-ii-battle-chest-klucz-3-gry-24-7-bon-i6952377301.html?reco_id=051f2870-5158-11e8-933b-246e9677fe38 -http://allegro.pl/starcraft-2-ii-battle-chest-klucz-3-gry-24-7-1min-i6666956522.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Y2FtcGFpZ24ANDQ0ODA1ODQAMjQxNjkzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=95dd5968-bba9-427d-86e7-6cc021a676daPNiedzwiedz3 23 sie
13 sie 2018 Kolejny Łup Wojenny. https://i.imgur.com/QJLYUd0_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium. Protosi https://i.imgur.com/XMuHu6U_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium. Zerg https://i.imgur.com/N68LTwk_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium. Terran Nie pokazali wszystkich, ale według mnie te skórki są mniej innowacyjne niz poprzednie. W szczególności Protosów: -kolos wygląda identycznie jak Tal'darimów z WarChesta tylko że inne kolory -wartownik wygląda jak wartownik tylko z innymi kolorami Myślałem że zrobią lepsze, a co wy o nich sądzicie?Kubek10 13 sie 2018
02 sie 2018 Co by było gdyby UED powróciło? :D Cześć :) Jako, że mam chwile wolnego i postanowiłem sobie nadrabiać różne osiągnięcia w SC2, to postanowiłem też napisać temat służący czysto do "gdybania". Zastanawiała mnie długo ta kwestia, co mogłoby się stać, jakby UED powróciło? :) Zdaje sobie sprawę, że zależy także od czasu ich pojawienia się, bo wiadomo, że jakby powrócili kiedy Amon robił swoją inwazję, to stanęliby przeciwko niemu, ale po wydarzeniach znanych ze SC2 i tajnych operacji Novy, to już nie byłbym taki pewny. Staraliby się zaatakować najpierw Stiukova? Czy może przejąć jakoś Hybrydy? A może Hybrydy dotarły także do Ziemi i już je przejęli do swoich badań? Zapewne główny ich cel wyprawy byłby skierowany na Imperium Korhalu, ale może Waszym zdaniem byłoby inaczej? Może z kimś by się sprzymierzyli, albo to inni musieliby się sprzymierzyć przeciwko nim? Nie wiemy jaką mieliby technologię, ale biorąc pod uwagę różne statki typu Gorgona, mechy i inne cuda, to ich technologia mogłaby być słabiej rozwinięta. Jestem ciekawy Waszego zdania i mam nadzieje, że uda nam się rozruszać trochę forum i pogdybać dla zabawy :DVenturas9 02 sie 2018
05 lip 2018 Taldarimowe i pierwotni No siema, nurtuje mnie kwestia taldarimów. Mianowicie, w kampanii taldarimowie nazywali protossów pierwotnymi. Co to znaczy? I druga kwestia, to skąd ci taldarimowie się wzieli? Gdy Adun odkrył Khalę to taldarimowie nadal byli gdzieś indziej?IIIIIIIIIIII22 05 lip 2018
08 cze 2018 Propozycje rozwoju uniwersum Tu piszemy o przyszłości uniwersum i nasze pomysły na fabułę. Z uniwersum źle się dzieje. Nie dzieje się zupełnie nic. Jest tylko króciusieńki komiks publikowany w sporych odstępach czasu o bardzo pobocznym wątku (aczkolwiek są tam ważne postaci: Urun i Niadra). Jest jednak sporo wątków, które można by pociągnąć dalej (mimo, że wiele wątków zamknął LotV). Uważam zresztą, że podobnie, jak Warcraft, uniwersum to jest wystarczająco pojemne, by tworzyć tu wiele nowych fantastycznych historii... Co do gier z serii... może powstanie jeszcze jakieś DLC (w co wątpię - już minęły nas 2 Blizzcony bez zapowiedzenia żadnej), ale raczej czekamy na StarCrafta 3, na który poczekamy jeszcze sporo. 5 lat? Mogą też zrobić coś a'la World of Starcraft, ale biorąc pod uwagę rozwój WoWa, jest to na prawdę mało prawdopodobnie, podobnie jak powstanie jakiejkolwiek innej gry w tym uniwersum (na przykład jakiegoś prequela). Szkoda. Kocham to uniwersum. Jest tu tyle smaczków, wyrazistych postaci i frakcji, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dlatego czekam na film. Może on odniósłby większy sukces niż Warcraft (choć wolałbym, żeby filmy z Warcrafta również powstawały, a w tej chwili niestety kontynuacja stoi pod znakiem zapytania). Niech tylko trzymają się stylu uniwersum i ukażą fabułę w sposób zrozumiały, a jednocześnie nieirytujący, bez głupich niedopowiedzeń, jak w Warcrafcie. Najwyższy czas, żeby przetłumaczono wszystkie książki o Starcrafcie (zwłaszcza słynną Dark Templar Sagę i nowe Evolution), myślę, że jeśli Diablo nie wyprzedzi Starcrafta, to po ponownym wydaniu (i przetłumaczeniu) książek z Warcrafta, te z blizzardowskiego science-fiction podzielą ich los. No, ale wspomniałem na początku, że w uniwersum jest miejsce na wiele dobrych historii. Moim zdaniem jedną z najciekawszych kwestii, jaką można by poruszyć jest długa i bogata historia Imperium Protossów. To 1000 lat względnego pokoju, badań, ale i fanatyzmu kasty sędziów. Na początek proponowałbym co najmniej jedną książkę o Czyścicielach. Mogą to być nawet przygody jakiś randomowych (lub randomowych i tych istotnych) protossów, mogliby pojawić się Nerazimowie, a nawet Tal'darimowie. Można by przedstawić rasy, których protossi doglądali, lecz nigdy nie ingerowali. Mógłby pojawić się konflikt z Khalani. Inną ciekawą grupą wydarzeń jest oczywiście historia ludzkości. Może nawet przed powstaniem DZZ. Potem o tym, jak wysłano ludzi na statkach w nieznane i o losach kolonistów i ich potomków, nawet do czasu akcji pierwszego Starcrafta. W obu przypadkach historia mogła by być przeplatana wzmiankami o nowej technologii, nawiązującej do tej, którą znamy z gier. Tak samo - można by opisać dzieje Amona. Lepiej poznać jego motywy, plany, stworzenie Zergów. Dowiedzieć się czegoś o Xel'Naga i istocie z książki "W cieniu Xel'nagi". Ale poza bogactwem tego uniwersum, które można wykorzystać do tworzenia różnych prequeli, najważniejsze jest pchanie fabuły do przodu. Jednym może się to wydawać na siłę, ale przykład Star Wars (najpierw legend, potem nowego kanonu) pokazuje, że gdy pozornie wszystko już się rozwiązało, ten świat żyje własnym życiem i może się w nim jeszcze wiele wydarzyć... A co wy sądzicie? Co waszym zdaniem stanie się z uniwersum SC, a co chcielibyście, żeby się stało?vex12 08 cze 2018
25 kwi 2018 Osiągnięcie - Kampania w 8 godzin Czasy misji i łatwy sposób zdobycia osiągnięcia. Właśnie ukończyłem kampanię na poziomie normalnym w mniej niż 8 h, a dokładnie w 6 godzin i 32 minuty. Więc 1,5 h przed czasem. Jest to bardzo proste osiągnięcie. Wystarczy ominąć wszystkie dodatkowe misje protosów oraz ukryte misje terran, można również ominąc misje z więzieniem Folsum i starcza czasu spokojnie. Tak wyglądają czasy przejścia moich misji: 1. Misja 1 - 2, 34 min 2. MIsja 2 - 4, 47 min 3. Obrona - 20, 08 min 4. Konwój - 24,49 min 5. Epidemia - 24,22 min 6. Czerwona skała - 13,20 min 7. Napad stulecia - 24,30 min 8. Wpadamy i zabieramy - 13 min 9. Witamy w Jungli - 12,42 min - do tego miejsca jest taki czas: 2h 20 min 12 s. 10. Cios w plecy - 14 min 11. Wykopalisko - 29,06 min 12. Upadek heaven nie robimy bo zajmuje ok 22 min Lepiej wybrac Bezpieczne heaven - 11 min 13. Narzędzie zniszczenia 21,30 min 14. Medialna ofensywa 17 min 15. Tajan misja Droga do prawdy - 16 minut -> mozna ją ominąc 16. Czynnik Moebiusa 10 minut - do tego momentu jest 4 h 40 min 48 s. 17. Supernova - 18,30 s. 18. Paszcz otchłani 27,27 min 19. Bramy piekieł 12,39 min 20. Rozdarte niebiosa 22,19 min 21. Ostateczna rozgrywka 30 min SUMA: 6 godzin 32 minuty Sami widzicie ze to nic trudnego. Zresztą duzo misji ma narzucony czas a w pozostałych nie trzeba sie spieszyć. Wydaje mi się, że można poprawiać czasy misji jeżeli komus sie nie udało. Drugi raz gramy z archiwum misji i będzie ok :) Pozdrawiam :)Amadeo42 25 kwi 2018
03 mar 2018 Kampania w Co-opie Witam Zadam tutaj pytanie na które wielu graczy chciało by znać odpowiedź. Czy dacie możliwość ludziom w Salonie Gier na stworzenie kampanii w wersji COOP ? Gdy daliście Kampanie WoL za free. W ciągu tygodnia pojawiły się misję w trybie coop na salonie. Rozumiem że chcecie by gracz kupił gre jeśli chce zagrać w Kampanie. Wiec dlaczego nie możecie dodać do salonu restrykcji. NP. By uruchomić tą grę musisz posiadać SC2: Heart of the Swarm. Dzięki temu gracze którzy chcą i są stanie, mogli zrobić na salonie wersję w Coopie. Jest też duża szansa że gracze bez zakupionych dodatków, skuszą się na to ze względu właśnie na Coop w Salonie Gier. PozdrawiamTailow0 03 mar 2018
03 mar 2018 Nieścisłości w grze.[Możliwe Spoilery!] Tak wiem ,że istnieje podobny temat ,ale nie chodzi mi o nieścisłości fabularne ,tylko bardziej o momenty typu "precz z logiką". Na jeden z takich natknołem się podczas przechodzenia kampanii Terran w misji na "Nowym Folson". Mianowicie jak Tosch (chyba dobrze pisze jego imię :P) był prawie 2-krotnie wyższy od innych widm? Ba ,mniejsza z widami, od innych Terran? Druga taka sprawa: na oficjalnej stronie Sc2 możemy poczytać o ERK (http://eu.battle.net/sc2/pl/game/unit/scv). Na jednym ze zdjęć widzimy chłopa zasiadającym w Wielkim Robocie. Stąd pytanie. Jak takie ERK jest wielkości np. Marines? P.S. Podawajcie błędy znalezione przez was,pośmiejemy się :) Wesołych Świąt!PolskiTychus7 03 mar 2018
30 sty 2018 Pytanie do Blizzarda Czy jakieś kampanie do sc2 są jeszcze w planach blizzarda? Nie pytam czy już coś tworzycie bo to oczywiście wasza tajemnica, ale czy możemy się jeszcze czegoś w przyszłości spodziewać? Czy na ten moment możemy zapomnieć o kampaniach?marsi12 30 sty 2018
01 gru 2017 Jeżeli pierwszy raz grasz kampanie powinieneś to loknac Witam, Chcę napisać kilka zasad dla początkujących którzy powinni wiedzieć o kampanii kilka rzeczy. 1. Jeżeli grasz dla ikonki Jima Raynora możesz przejść tylko misje główne bez protossów i ukrytej na poziomie Łatwym. 2. Jeżeli Chcesz zagrać na normalnym,trudnym lub brutalnym musisz przejść wszystkie misje. 1. Gdy spotkasz misję ''Medialna ofensywa'' na dole po prawej w rogu masz laboratorium które zniszcz i udostępni Ci się misja, musisz to zrobić odrazu przy pierwszej okazji ponieważ nie da sie inaczej poprzez archiwum. http://img812.imageshack.us/img812/6125/21792.jpg Ukryta misja to droga do prawdy. 2. Nie graj misji na Char przed przejściem protossów !! Bo nie można potem się wrócić ja przez to musiałem 2x raz grać kampanie Gdy przejdziesz te misje musisz jeszcze w archiwum zagrąć te misję których nie grałeś i wybierałeś np Upadek Haven itd. Jeżeli Ci nie zaliczy wchodzisz w osiągnięcia > kampania liberty > to ostatnie na dole i szukasz orędownik trudny, normalny lub brutalny w tedy naciskasz i Ci pisze jakie misje Ci brakuje. 3. Dla tych co się już wsypali 1. Jeżeli zapomniałeś o misji ukrytej to musisz niestety od nowa przejść kampanie ;/ Ale na poziomie łatwym możesz szybko sobie przejść do misji z stacją UNN i tylko ukrytą misje podmienić na poziom brutalny czy jaki tam masz. 2. Jeżeli zapomniałeś protossów także od nowa musisz zagrać i na łatwym przejść sobie do protossów. By Syriusz 1. Nie zapominaj odwiedzać laboratorium i wykupywać ulepszeń dla swoich jednostek. 2. Staraj się zawsze mieć wykupione kontrakty z najemnikami. 3. Zależnie od stylu gry - wykupuj ulepszenia w zbrojowni. To takie małe info dla tych co pierwszy raz grają, ja np dla ikonki sary kerrigan grałem 3 razy kampanie ;/ Portrety za kampanie By zdobyć ikonkę swanna musicie 2x razy przejść kampanie bo wam nie starczy kasy na ulepszenia w konsoli. Polecam pierw być technikiem dominium i budownictwa a za drugim razem wszystkie ulepszenia w reszcie Zamiast przechodzić kampanię 2x wystarczy zaoszczędzić kasę i zrobić save, wykupujesz ulepszenia np piechoty i masz je zaliczone później wgrywasz save i kupujesz następne i tak do skutku. By zdobyć egona najlepiej wszystkie zadanie dodatkowe zrobić i gdy będziecie mieli w konsoli badań wszystko to ją zdobycie A reszta to najlepiej przy pierwszym razie w każdej misji zdobyć minimum 1 osiągnięcie potem przy drugim graniu kampani te drugie i będzie cacy. Uwaga ! Jeżeli użyjesz kody w kampanii to automatycznie osiągnięcia będą wyłączone.WiNgs54 01 gru 2017
12 lis 2017 Złota Armada Witam, zastanawiałem się jak dużą część floty straciła Złota Armada. Nigdzie nie o tym napisane, a jestem też ciekaw waszych opinii. Poza tym trzeba te forum jakoś ożywić.Kubek51 12 lis 2017
11 paź 2017 Osiąnięcia mistrzowskie ,, Novy '' problem Chodzi mianowicie o osiągnięcie mistrzowskie w 6 misji operacji Novy. Nie można zabić żadnych jednostek zergów. I tu jest pewien problem ponieważ żeby zrobić misję trzeba wejść w 5 punktów. I by było wszystko ok ale trzeba przejąć punkt i trzeba zabić zergi. Pytanie brzmi czy to jest jakiś błąd blizz czy rzeczywiście można to osiągnięcie zrobić?SamirDuran4 11 paź 2017
30 wrz 2017 Kim są mroczni protosi jestem dość zielony w tematyce starcrafta i znam go jedynie od części drugiej ale ostatnio zaciekawiła mnie jedna grafika www.sc2mapster.com są tu pokazane symbole protosów ale tego trzeciego nie rozpoznaje starałem się poczytać o nich na forach ale dotyczyły one tylko nerazimów a moze to jakiś ich odłam?Stasionis10 30 wrz 2017
14 wrz 2017 Starcraft II Standardowy komentator. Starcraft II Standardowy komentator. Zastanawiam się kim są komentatorzy w tym zestawie. Może mi ktoś podpowie. Terranie to Adiutant z tego co widzę, Zergi to Matka Szczepu, a u Protosów to nie mam pojęcia. Jeżeli ktoś wie to proszę o podpowiedź.Neoikp5 14 wrz 2017
23 sie 2017 Wrażenia po kampanii LotV Jakie są wasze wrażenia i opinie po przejściu kampanii i zakończeniu historii? Ja czuję mały niedosyt, spodziewałem się bardziej rozbudowanej fabuły. Cześć wątków nie została wyjaśniona do końca wg mnie, ew zostały bardzo 'zwiezle' opowiedziane. No i chyba nie ma szans na sc3 patrząc jak to zakończyli. Ciekawe, co zamierzają dalej zrobić z seria.Arthax66 23 sie 2017
19 sie 2017 [SPOILERY] Wrażenia po przejściu Tajnych operacji Novy Witam właśnie przeszedłem pierwszy pakiet misji Novy (na serwerze azja południowo-wshodnia) muszę powiedzieć, że takie sobie.EricCartman27 19 sie 2017
26 lip 2017 Brakująca mapa Mam problem z jedną mapą, podczas kampanii Liberty, nie pojawia się scenariusz "droga do prawdy" należy ją pobrać? Proszę o wskazówkiPiterpan2 26 lip 2017
19 lip 2017 czy to już naprawdę koniec ? + mała ocena (spoilery) Witajcie Zauważyliście, że początek i koniec serii sc2 spina jedno zdanie ? - Hell... it's about time! Na początku kiedy to Tychus w trakcie zamykania go w kaftanic marine wypowiada to zdania, a na koniec kiedy to Jim wychodzi z baru za Kerrigan. Poza tym, po ostatnim cinematicu, możemy wyczytać ciekawe informacje. W wersji ang gry, napisane jest coś w stylu "raynor was never heard from again" co w PL wersji zostało przetłumaczone, że słuch po nim zaginął, a co chyba bardziej, że już nigdy o nim nie słyszano. W moim odczuciu jest tutaj kładziony nacisk, że już Jimmy się nie pojawi :( Oczywiście zostało sporo niewyjaśnionych wątków, ale wydaję mi się, że to wentyl, który został pozostawiony na potrzeby DLC, bo nie oszukujmy się, dodatkowe misje nie bedą za darmo, bo wiadomo co za darmo można w życiu dostać. Mała ocena : Nie odczuliście, że kampania hmmmm jest bardzo dziecinna ? Przepełniona patosem, czynieniem dobra, oraz odkupywaniem złych występków ? Jakoś mi to nie pasuję, ale obserwuję tendencje w grach blizza do porzucania zawiłości fabularnych na rzecz.. no właśnie czego ? Nie będę tutaj się rozwodził nad pojedyńczymi wydarzeniami z fabuły, ponieważ jestem przekonany, że to zależy od gustu, a jak wiadomo, nad nimi się nie dyskutuję. Jednak pokuszę się o pewne przypomnienie.... Mianowicie, cofnijmy się w czasie o te kilka ładnych lat.... Pamiętacie moi drodzy SC1 ? Kiedy to to historia, którą współtworzyliśmy podczas kampanii, stawała się coraz bardziej mroczna, kiedy to przy kolejnych rozpadających się sojuszach, po prostu nie wiedzieliśmy co będzie się dalej działo... Moment kiedy przeurocza Kerrigan zostanie pojmana przez Overminda i przeistoczona ... w ... monstrum bez skrupułów, która w ciągu jednej pozbawia życia Duke'a oraz Fenixa. Będąc przy tym niewzruszona, moment w którym jest rozbawiona ponieważ Zeratul zabija Raszagal, aby ją ratować. Protosii, którzy przez cały czas muszą walczyć o przetrwanie. Zdradzani, oraz zdziesiątkowani. Terranie, którymi to graliśmy po tej "złej stronie mocy" przez pierwszą kampanię ! Jako wisienka na torcie - secret mission z brood wara, kiedy to wielu graczy zbierało szczękę parę minut z podłogi... Mógłbym tak wymieniać bez końca... SC1 zawładnął duszami.... umysłami oraz wyobraźnią graczy na przełomie tysiącleci. Dzięki swojej mrocznej, zagmatwanej historii, w której mało rzeczy było białych albo czarnych, przebijało się również wiele odcieni szarości. To było potęgą tego uniwersum, wielowątkowa opowieść z niejasnym końcem. Aktualnie nie jest aż tak tragicznie, ale serce nieco krwawi na wspomnienie dawnej epickiej space opery, w porównaniu do obecnej opowieści dla mocno nieletnich graczy. Ale to już chyba przywara dzisiejszych czasów, bo inne produkcje blizza również borykają się z podobnym problemem -> patrz diablo 3. Niegdyś jedną z rzeczy, która decydowała o sprzedaży danej produkcji, była jej fabuła. Obecnie, marketing oraz marka są głownymi siłami napędowymi, ponieważ niektóre tytuły stały się pozycjami obowiązkowymi dla rzeszy graczy. Mam nadzieje, że kiedyś będzie nam dane powrócić do uniwersum starcrafta, żeby chociaż pobieżnie poznać dalsze losy niektórych bohaterów - bo mimo wszystko blizz potrafił nas przywiązać do obsady uniwersum sc. Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale musiałem gdzieś wylać swoje żale. En taro tassadar !tom14 19 lip 2017
10 lip 2017 Książki Starcraft Siema, czy ktoś z was ma książki (oprócz libertiego, nim zapadnie ciemność punkt krytyczny i w cieniu xelnaga - bo te już mam) ze Starcrafta w języku pl lub eng na sprzedaż? Książki są dość drogie a urządzenie jakiegoś kiermaszu było by dość fajne. Chyba że ktoś ma jakieś wersje pdf tych książek, choć wolałbym fizycznie.MrArczimedes2 10 lip 2017
01 cze 2017 StarCraft: Remastered co op StarCraft: Remastered co op kampania multiplayer co op to było by coś jakieś misje podobne jak w Starcraft 2 specjalne zadania w tych misjach główne poboczne oraz takie co dadzą jakiś surowiec np 600 wespan w trakcie gry specjalni bohaterowie Jim nova kerrigan zeratul arkturus to by było coś licząc na firme blizzard da ona rade to zrobiś jak zobaczy dużo dużo zainteresowań tym postemNocnaFuria2 01 cze 2017
19 maj 2017 Problem z osiągnięciem za wszystkie misje Hej, mam problem z osiągnięciem za wszystkie misje kampanii (Wings of Liberty) na poziomie wysokim. Zrobiłem wszystkie misje włącznie z tą ukrytą, przed ostatnią misją zrobiłem też te, których nie mogłem pierwotnie zrobić (misje w których podejmuje sie wybór albo to albo to), w archiwum mam napisane ze zrobiłem 26/26, sprawdzałem dwa razy i zadna nie jest na poziomie niższym więc nie wiem dlaczego nie chce tego zaliczyćauzersv2 19 maj 2017
16 maj 2017 W nieskończonej ciemności Ma ktoś może pomysł jak przejść tą misje na trudnym poziomie? Udało mi się ją zrobić na normalu (mając około 2100 zabitych zergów - prawie maiłbym 2 achivment), natomiast nie mogę sobie z nią poradzić na hardzie. Na początku robię dodatkowe Kuźnie aby szybko osiągnąć jak największy poziom ulepszeń i dorabiam kilka feniksów a potem robię Mrocznych templariuszy i kolosy. Tak około 1500 zergów zalewa mnie taka fala której nie idzie odeprzeć. Z wespanem jest też problem. Niby jest wydobywany z trzech miejsc ale i tak go jest za mało ...Neltharian78 16 maj 2017
08 maj 2017 Bezpieczne Haven "Mój ssskarb" Witam:) Mam problem ze zdobyciem osiągnięcia "Mój ssskarb" w misji Bezpieczne Haven. Podchodzę do tego wyzwania już kilka krotnie i nie moge sobie z nim poradzić. Prosiłbym o jakieś rady, sugestie jak rozegrać misje aby zaliczyć wyzwanie. PS.czy Wy też mieliście problem z tym osiągnięciem czy tylko mi coś nie idzie??:) PZDMaRx18 08 maj 2017
07 kwi 2017 Starcraft - spolszczenie. Witam, niedawno kupiłem w Empiku Starcrafta z dodatkiem, i teraz mam pytanko: Czy jest spolszczenie do podstawki i dodatku? Jak tak to mógł by ktoś dać link do najnowszej wersji? Szukałem w google ale miałem kilka wersji spolszczenia jedynie dodatku, bez podstawki i nie wiedziałem która jest najnowsza. Będę wdzięczny za pomoc.Tlampek14 07 kwi 2017
06 kwi 2017 Medialna ofensywa Mam pewien problem ze zdobyciem osiagniecia " Odszukaj i zniszcz " : Zniszcz baraki , fabryke i port gwiezdny w misji j.w. podczas ataku na poziomie normalnym . Jezeli dobrze mysle w ciagu niecalych 5 min mam zniszczyc praktycznie 3 bazy .... :/ Jak ktos juz to przeszedl prosilbym aby sie podzielil ze mna wiedza jak to zrobic , z gory dzieki Adrian22 06 kwi 2017
14 lut 2017 Przyszłość SC i aspekty dotychczasowych 2 gier cóż co prawda to prawda na starcraft 3 nie ma w ciągu najbliższych 10 lat co liczyć, po hots przekonaliśmy się, że na Blizz potrafi zrąbać fabułe, acz kolwiek mi w lotv grało się potem świetnie, jednak wciąż nie przebije to (według mnie) najlepszego Wola z jeszcze lekko podtrzymywanym klimatem SC 1. A jeśli chodzi o to jak taka fabuła SC3 mogła by wyglądać to przede wszystkim całkowicie zmienić czas a może nawet miejsce w galaktyce w którym rozgrywa się historia np. kolejna terrańska ekspedycja wyrusza do innego miejsca w Drodze Mlecznej w poszukiwaniu innych cywilizacji (500 lat po LOTV) poznajemy nowe postaci. Aspektem SC 1 było przede wszystkim to że cała fabuła miała bardzo mroczny klimat ale to było przede wszystkim przez grafikę która nie była na wysokim poziomie a sprawiało to że krew i jednostki nie były tak bardzo plastikowe jak w SC2. No i chyba wszyscy się zgodzą że przez te 6 lat aż do premiery lotv Blizz dbał bardziej o Multi bo SC stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych gier w kategorii E-sport.MatisPL0 14 lut 2017
13 lut 2017 Problem z zaliczeniem misji ewolucyjnych Przeszedłem kampanię HotS wykonując również misje ewolucyjne, które jednak po zakończeniu w archiwum widnieją jako nie ukończone (Ukończone misje 20/27). Ponowne ich przejście czasowo rozwiązuje ten problem, ale tylko do momentu wyjścia z listy archiwum, gdyż po ponownym wejściu sytuacja powraca do stanu 20/27. Czy ktoś może orientuje się co jest tego przyczyną? Czy może nie dopełniłem jakichś istotnych warunków podczas rozgrywki? Dodam, iż na głównej stronie kampanii HotS, mam informację o przejściu 27 misji, problem, za każdym razem pojawia się tylko po wejściu do archiwum.Deviator2 13 lut 2017
29 sty 2017 Byle szybko, wieczorem mam rajd! Czy to prawda że po którychś paczach nie trzeba przechodzić kampanii od nowa i wystarczy tylko poprawiać czas w archiwach?Lodar5 29 sty 2017
16 sty 2017 Last Stand / Ostatni Bastion Witam. Mam pytanie odnoście kampanii LoTV. Przechodząc kampanie protosów musimy przeciążyć kryształ w świątyni a co za tym idzie utrzymać się na wybranej pozycji określony czas. Jakim cudem ten gość z filmiku poniżej ma możliwość wyboru wszystkich jednostek protosów i całego arsenału okrętu Aduna? Po przejściu kampanii nic sie ulega zmianie. W archiwach misi nadal jest tylko połowa jednostek i połowa uzbrojenia Włóczni Aduna. Gdzie jest myk ? https://www.youtube.com/watch?v=86kBaypsB2I&t=12s https://www.youtube.com/watch?v=86kBaypsB2I&t=12sXardas1 16 sty 2017
13 gru 2016 Pytanie na temat fabuły. Jestem całkiem nowym graczem i właśnie przeszłem kampanie Wings of Liberty. Czy aby zrozumieć dalszą fabułę muszę kupić Heart of Swarm czy mogę od razu kupić Legacy of the Void?KacperoZeero2 13 gru 2016
13 gru 2016 Wybawienie - poziom wysoki - problem Hej, Całą kampanię Lotv wraz ze wszystkimi achievmentami zrobiłem na poziomie wysokim bez żadnego problemu. Niestety ostatnia misja "Wybawienie" mnie pokonała. Nie potrafię jej przejść. Nie rozumiem tej różnicy w poziomie trudności w stosunku co do reszty kampanii. Najgorsze jest to, że nie brakuje mi odrobinę tylko sporo do jej ukończenia. Wynik 80% jest dosyć rozczarowujący. Prosiłbym o trochę dokładniejsze rady niż "Potrzebujesz voidów i cannonow i tyle". Jestem "niedzielnym graczem" w sc, ale skoro całą kampanię mam zaliczoną na hardzie to nie chce zmieniać poziomu trudności na mniejszy na ostatnią misję. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.Gamma4 13 gru 2016
01 gru 2016 Trzeci pakiet Nowy Mam dwie uwagi odnośnie ostatniej misji. 1. Czy to nie dziwne, że komputer zawsze rzuci scana dokładnie tam, gdzie stoi Nova naprowadzająca nuklearke? Jak strzela normalnie lub snajpuje nic się nie dzieje, ale gdy... 2. Czy Wam też odznacza Nove po dwóch snajpach w bronie Ksantosa? Zagrałem na normalnym poziomie trudności aby zapoznać się z mapami i mi się odechciało...paproszek0 01 gru 2016
26 lis 2016 Misja 7 Novy - ukryta broń (SPOJLERY) W sekcji w pałacu można natknąć się na dodatkową broń dla Novy, nieodnotowaną w zadaniach dodatkowych. Trochę się trzeba nachodzić, ale warto, bo to nawiązanie do serii Final Fantasy. Po drodze natyka się też na małego easter egga. Resztę powinien wytłumaczyć ten znaleziony przeze mnie filmik ze znajdowaniem tego sekretu: https://www.youtube.com/watch?v=EtmB0QjYYAkMrPrince3 26 lis 2016
23 lis 2016 Gra od początku?!?!?!?! Przeszedłem dwa pierwsze mission packi Novy, teraz gdy chcę zagrać trzeci, master archives nie są dostepne nie ma żadnych saveów i muszę grać od początku... WTF??? Ktoś też tak miał?Shakuras1 23 lis 2016
04 lis 2016 Śmierć Artanisa W trailerze ujawnionym przez Blizzarda widać, że Artanis walczy z zerlingami i zostaje przez nie zalany. W następnej scenie widać jak kupka zerlingow zjada jakieś ciało. Czy to znaczy że Artanis, dowódca Protossow zginie? Zapraszam do dyskusji na ten tematHannibal30 04 lis 2016