Mapy niestandardowe, Salon Gier oraz inne dzieła społeczności

02 mar 2011 Zasady postępowania na forum Zasady postępowania – prosimy przeczytać Witaj na forach dyskusyjnych StarCraft II! Zostały one stworzone z myślą o utworzeniu przyjaznego środowiska dla graczy StarCraft II do dyskusji na temat wszelkich aspektów tej gry. Fora społecznościowe mają się najlepiej, jeśli wszyscy użytkownicy traktują się nawzajem z szacunkiem i grzecznością. Dlatego też prosimy o poświęcenie odrobiny czasu na przeczytanie zasad postępowania. Wyszukiwarka Nowa funkcja wyszukiwania na górze strony społecznościowej StarCraft II jest niezwykle bogata w opcje. Używaj jej, aby odnaleźć podobne tematy, wpisy na blogu lub podstrony, które mogą zawierać odpowiedź na twoje pytanie bez potrzeby zakładania nowego wątku na forach. Założenie nowego wątku obok innego już istniejącego często zakończy się jego usunięciem. Dalsze zamieszczanie usuniętych wątków doprowadzi do tymczasowego bana za spam. Co najgorsze, zdenerwujesz innych użytkowników forów, jeśli nie poświęcisz minuty na próbę znalezienia odpowiedzi. Ocenianie Nowy system oceniania promuje pozytywne dyskusje i pozwala na pogrzebanie nieprzydatnych wpisów, a nawet zgłoszenie tych wiadomości, które łamią zasady postępowania. Po najechaniu na wpis zobaczysz ikonki, reprezentujące kciuk do góry (lubię) i kciuk w dół (nie lubię). Kliknięcie w kciuk do dół pozwala na wybranie jednej z kilku opcji. „Nie lubię” negatywnie oceni wpis. Jeśli wiele osób użyje tej opcji wpis zacznie zanikać, a z wystarczającą ilością głosów, zostanie on całkowicie schowany. Możesz także łatwo zgłosić moderatorom wpis, zaliczany do kategorii spamu lub trollowania. Jeśli chcesz wysłać dokładny opis złamania regulaminu, użyj opcji „zgłoś”.Kapeselus1 02 mar 2011
23 sie Poszukiwani achivment st2 gry dowolne/ games free SI Witam, szukam chętnych do zdobycia wszystkich achiventów w st2 przeciwko SI. Proszę o dodanie dcz333#2890 Hello, I am looking for those who want to get all achivents in st2 against SI. My number is dcz333#2890 Pozdrawiam/greetingsDavid2 23 sie
15 sie Problem z publikacją mapy Witam was wszystkich, od kilku dni uczę się edytora map naranie na kilku ściągniętych mapach (zmiana zasobów, modyfikacja terenu, punktów startowych itp.) Nie mniej jednak w momencie publikacji mapy pojawia się komunikat: Plik nagłówka dla zależności dokumentu jest niedostępny Swarm(Campagne) Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Jak go rozwiązać? Pozdrawiam, i dziękuje z góry za odpowiedźNeph0 15 sie
09 lip Fanowskie mapy i kampanie Witam. Zastanawiam się jak dodać do gry fanowskie mapy i kampanie (przede wszystkim), nie znalazłem w plikach starcraft2/maps... czy wystarczy taki tyko stworzyć? czy istnieje jakiś inny sposób?Leonaz0 09 lip
25 cze Pytania na temat edytora StarCraft II Uwaga wszyscy zarówno doświadczeni, jak i aspirujący twórcy map! Czy macie jakieś pytania na temat tworzenia map lub używania edytora StarCraft II? Jeśli tak, zachęcamy do zadawania ich w tym temacie. Ponieważ celem tej dyskusji jest zadawanie pytań na temat edytora StarCraft II i tworzenia map, sugestie na temat systemu gier dowolnych prosimy zostawiać tutaj: http://eu.battle.net/sc2/pl/forum/topic/566308155Kapeselus61 25 cze
25 cze Poszukiwany / Poszukiwana Kapitan Galaxy Editor En Taro, Poszukuje ambitnych, kreatywnych, nie koniecznie doświadczonych osób, które są w stanie w miarę regularnie wykonywać "prace" ^^. Mowa oczywiście o mapach customowych do SC2, sam zajmuje się realizacją paru moich pomysłów, ale brak mi czasu by dopieścić wszystko na odpowiedni poziom. Dlatego też zapraszam wszystkich, którzy mają doświadczenie z Edytorem, grafiką / modelowaniem jednostek do sc2 /wc3, pisaniem dialogów, historii, osób zafascynowanych uniwersum które mogą mieć ciekawe pomysły, a także zielonych ludków którzy chcieliby się czegoś nauczyć. Jeśli zastanawiasz się czy odpowiedzieć na posta, to poprostu odpowiedz :D. Zostawiam swój mail do kontaktu bardziej bezpośredniego "M.sheut@gmail.com" Pozdrawiam serdecznie.MSheut0 25 cze
15 lut Jak ustawić wspólne surowce? Witam. Chciałem stworzyć grę, w której dwaj gracze mieliby odrębne bazy, ale wspólne surowce. Czy i jak można to zrobic?Diaz0 15 lut
21 gru 2017 Problem z błędem wyskakującym podczas testu mapy Najczęściej tworzę mapy z zakładki Salon Gier i zawasze kiedy usuwam już wyzwalacz inicjacja starcia i rozpoczynam tworzenie mapy, podczas testu wyskakuje mi błąd w górnym panelu. Nie chodzi mi o błędy które informują o błędzie jakiegoś wyzwalacza bo te można naprawić i są całkowicie uzasadnione. Mówię o błędzie który jest na każdej mapie którą stworzyłem totalnie nieusuwalny. Wyskakuje odrazu po otwarciu mapy. Oczywiście okno z błędami można zamknąć ale jest to upierdliwe że czasami po odpaleniu mapy już trzeba mikrować albo coś robić a tu trzeba zamknąć okno. Największy jest problem że jeśli chce pokazać mapę bratu żeby ją przeszedł to wyskakuje mu błąd i nie jest przygotowany na to że musi od razu go zamknąć i np traci część jednostek bo nie mógł w tym momencie wymikrować bejnów. Wie ktoś co jest przyczyną tego błędu? Albo jak się go pozbyć?ALEK0 21 gru 2017
21 gru 2017 Kapsuły Zergów oraz Czerwia Nydusowe Cześć wszystkim zapewne niezbyt licznym czytającym ten dział w sc mam pewien problem a konkretnie chciałbym utworzyć wydarzenie które dajmy na to w 30 minucie meczu stworzy nam na danym obszarze kilka czerwi nydusowych oraz kapsuł desantowych zergów nie byłoby w tym zapewne nic skomplikowanego gdyby nie fakt że nie wiem gdzie ustawić jakie jednostki mają wyleźć z tych kapsuł oraz czerwi. Czy mam może zrobić kilka takich samych jednostek dajmy na to kapsuł a w danych każdej z nich zmienić załadunek? Jeśli tak to wtedy byłoby w pieron z tym zabawy a jak działają te czerwie jak zrobić by je utworzyło i żeby działały tak jak należy a nie stały bez ruchu. Normalne jednostki wiem jak tam zrobić przez wyzwalacze lub przez si. Ale co z tymi czerwiami i kapsułami? Pozdrawiam forumowiczów i czekam na odpowiedź.marinmarines8 21 gru 2017
15 cze 2017 Jak zainstalować Pliki Assets ? Witam chciałem się zapytać czy ktoś wie jak zainstalować pliki Assets do SC 2 chodzi mi o modele i czy da się zastąpić nimi te orginalne ? https://www.sc2mapster.com/projects/starcraft-universe-modelsRaccoon1 15 cze 2017
15 mar 2017 Bardzo proste pytanie :-) Witam. Dawno nie grałem w SC i widzę, że się wiele pozmieniało. Chciałem założyć grę i zagrać z kumplem który niedawno kupił sobie sc ale... nie wiem jak to zrobić :-) Nigdzie nie widzę opcji załóż grę ani nic podobnego... co mam zrobić by zagrać z kolegą? Z góry dzięki za pomoc.Tomalon1 15 mar 2017
19 sty 2017 Dlaczego gdy założymy mapę dowolną nie ma ... Dlaczego gdy założymy mapę dowolną nie ma w niej okienka z czatem tak jak było to w sc1, ogólny czat w tym przypadku się nie sprawdza.... Proszę o interwencję!Zientek1 19 sty 2017
28 lis 2016 Edytor Pomoc Mam mały problem. Potrzebuję wybrane jednostki "od wybrać" czyli odznaczyć. i potem konkretne z nich znowu wybrać. (mamy 10 jednostek wybieramy wszystkie a potem sterujemy tylko dwiema z nich a reszta idzie za nimi) problem polega na tym że Gdy robię zwykłe Deselect to potem otrzymuję coś takiego że tam gdzie na dole są wyświetlone jednostki jest coś takiego że są 4 pola puste i na piątym jest jednostka potem znowu 4 puste i znowu jednostka.polios0 28 lis 2016
23 wrz 2016 Konkurs na projekt Mutatora ( Pomysły ) Niech ten wątek będzie poświęcony konkursowi. I dawajcie swoje pomysły tutaj. Nie ma sensu robić bałaganu na forum więc stworzyłem ten wątek.SamirDuran9 23 wrz 2016
15 wrz 2016 [Konkurs na projekt Mutatora] Rozbitkowie Veridia Prime (Problem Vermilliona) nie m lekko. Nie dość że grozi jej zagłada to jeszcze misja ratunkowa właśnie rozbiła się zamiast łagodnie wylądować. Mutatory Rozbitkowie Zaczynasz z jednym lub kilkoma rozbitkami (połączenie jednoski robotniczej z jednostką bojową). Nie można budować struktur, nie ma bohaterów ani ich zdolności. Rozbitkowie są zdani sami na siebie. Minerały i wespan mogą być zbierane do kilku odzyskanych pojemników przez rozbitków. Pojemniki mają limit i pozwalają na zebranie do 300 minerałów i do 300 wespanu (przykładowe limity). Wespan można wydobywać bez ekstraktora ale z limitem 1 jednostki. Rozbitkowie Terran i Protosów mogą szukać części w pobliskich rumowiskach (oznaczonych na mapie) - zbierając części mechaniczne - by złożyć do kupy maszyny i lepsze uzbrojenie - z dodatkowym kosztem minerałów i wespanu pobieranego ze zbiorników (np. składany jest czołg, potem tankowany wespanem i gotowe). Rasy te mogą też zakładać obozy uchodźców, w których mogą pojawić się lokalni mieszkańcy zdolni do walki - nowe jednostki typu rozbitek (mogą wymagać np. uzbrojenia). Rozbitkowie Zergów mogą przeszukiwać pojawiające się pieczary/jaskinie/lasy (oznaczone na mapie) i przejmować kontrolę nad pozbawionymi nadrządców zergami (kliknąć na zerga by rozbitek stanął obok niego i odczekać kilka sekund). Mogą też próbować poskramiać lokalne zwierzęta - szczególnie gdy na planecie nie ma zergów ;) Ze zbieranego wespanu można produkować kulki - np. 1 kulka za 25 wespanu i rzucać (rozbitkiem) nią w zwierzęta. Na małe 1, na średnie 2-3, a na ogromne odpowiednio więcej. Jeżeli wystarczająca ilość kulek nie zostanie umieszczona w określonym czasie (np. 5 sek) proces zeruje się. Ten tryb gry wymaga stworzenia zestawu zwierząt, żywiołaków i innych stworków posiadających jakieś zdolności bojowe - z już obecnych w grze (np. ursadony), czy nowych. Jeżeli wycinanie bohaterów i ich zdolności to problem to można stworzyć trzech nowych dowódców do tego trybu gry - ERK, robotnica i próbnik - a wraz z ich awansowaniem na wyższe poziomy zdobywaliby nowe umiejętności przydatne rozbitkom. Gniew natury Amon to nie jedyne zagrożenie. Kataklizm wywrócił do góry nogami lokalny ekosystem - wystraszony, czy rozwścieczone zwierzęta i stwory mogą zaatakować bez ostrzeżenia więc lepiej mieć je na oku. (przeciwnicy głównie statyczni) Spaczone żywioły Amon chce doprowadzić do zniszczenia planety i dla pewności przejmuje psioniczną kontrolę nad stadami żywiołaków. (przeciwnicy głównie aktywnie atakujący) Można to zastosować dla innych map z pasującym wprowadzeniem historii ;)BabyAbathur12 15 wrz 2016
13 wrz 2016 [Konkurs na projekt Mutatora] Rzeź na Kaldirze Mapa: Expres do otchłani Nazwa: ,,Rzeź na Kaldirze" Opis: Amon zatruł atmosferę Kaldiru w celu zamaskowania ucieczki wahadłowców. Wasze jednostki nie będą w stanie zbyt długo walczyć. Dodatkowo, szkodliwe otoczenie sprawia, że rany są dotkliwsze. Spróbujcie zniszczyć wahadłowce w takich warunkach, dowódcy! Mutator 1: ,,Ciężkie Rany" Każdy atak ma 20% szans, że po uderzeniu przeciwnika jednostka będzie traciła przez 10 sekund po 1% maksymalnych punktów życia na sekundę. Efekty nie nakładają się na siebie. Mutator 2: ,,Ostry Szturm" Wszystkie lądowe jednostki przeciwnika potrafią przechodzić przez klify i nad innymi jednostkami. Mutator 3: ,,Szkodliwa Atmosfera" Jednostki graczy żyją przez czas równy trzykrotności czasu (normalnego, podstawowego)* szkolenia. Efekt nie działa na robotników, budynki, nadrządców, nadzorców i bohaterów. *-na przykład w wypadku jednostek wyszkolonych przez wrota przesyłowe czy mutacji/przemiany jednostek na inne Uzasadnienie: Mutator zmusza graczy do szybkich ataków i rozsądnego zarządzania surowcami, a także uniemożliwia im zbieranie armii ,,na później". Sprawia również, że gracze muszą trzymać się na baczności, bo nie wiedzą, skąd nadejdzie atak, gdyż żadne klify oraz bariery nie są przeszkodą dla wrogich odziałów.Kardoss2 13 wrz 2016
13 wrz 2016 Coś mniej poważnego :) Witam, 12 lat temu, razem z przyjaciółmi zrobiłem kampanie do starcrafta 1, historia totalnie dla jaj, ale bawiło nas ze jednostki gadają naszymi głosami, mielimy wtedy po 15 lat, kilka scen z tej kampanii tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=j7AmbSVZyu4 a całość do pobrania tutaj : https://drive.google.com/file/d/0B7RvqGwXwbOtNngxUW9VdjJPUkk/view?usp=sharing Gdy wyszedł SC2 zaczęliśmy robić drugą część, o wiele bogatsza i bardziej na poważnie, chociaż humor miał również dominować, jednak z braku mocy produkcyjnej skończyliśmy na 3 misjach gdzie właściwie fabułę rozpisaliśmy na 20 misji :) Szukamy ludzi którzy w jakiś sposób chcieli by się włączyć w tą produkcję, może przez pracę w edytorze jak i same pomysły i śmieszne scenki oraz podkładanie głosu, każdy jest mile widziany, chociaż nie ukrywam że najbardziej poszukujemy kogoś kto lubi robić teren, wiec jeżeli chcesz włączyć się w ten projekt, to zapraszamy :) małe intro tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=zTvMHgQu7yI a demo tutaj: https://drive.google.com/folderview?id=0B7RvqGwXwbOtfm5BcFR3dURGWTVDNEl1OUFRc3NqUWxzXzZkUmJhZDBaa3N5ZE5kanRLTW8&usp=sharing dla zainteresowanych kontakt: e-mail: netlords.film@gmail.comJozik8 13 wrz 2016
12 wrz 2016 StarCraft 3 czy czwarty 4 dodatek do gry Napiszcie co chcieli byście zobaczyć w następnej części SC (jeśli by taka wyszła), jestem ciekawy waszych pomysłów. :DMatisPL0 12 wrz 2016
10 wrz 2016 [Konkurs na projekt Mutatora] Potęga Przeszłości Mapa: Szczeliny na Korhalu Amon nieustannie próbuje zniszczyć Augustgrad, jednak sprzymierzone siły dowódców nie pozwalają mu na to. Upadły powrócił na Zerus by wykorzystać ponownie potęgę pierwotnych tym razem do powstrzymania dowódców przed zniszczeniem odłamków otchłani. Właśnie dlatego zaczął wysyłać w kapsułach desantowych pierwotne stada. Dowódcy muszą się z nimi zmierzyć jednak muszą uważać na to co tworzą bo mogą być zaatakowani przez własne armie. Jednak żeby ich droga do zwycięstwa była jak najbardziej kręta, Mroczny Bóg wykorzystuje także kamiennych strażników z Aiur do ataku na ich bazę. Bogowie, zwłaszcza ci mroczni, nie odpuszczają, dlatego przygotujcie się na to, co czeka was na polu bitwy. POWODZENIA DOWÓDCY. Pierwotna Potęga- Po 5 minutach (wysoki po 4 min, brutalny po 3 min) od rozpoczęcia gry zlatuje pierwsza kapsuła z sześcioma (wysoki-dziewięcioma, brutalny-dwunastoma) pierwotnymi zerglingami i dwoma (wysoki- trzema, brutalny-czterema) pierwotnymi hydraliskami, następnie co 3 min zlatują kolejne kapsuły z lasowymi na(d)ziemnymi oraz lotniczymi jednostkami pierwotnych Zergów. Replikant- co 5 min zostaje skopiowane 30% (wysoki 40%, brutalny 50%)twojej armii i wykorzystane przeciwko tobie (poza bohaterami oraz jednostkami specjalnymi np. HYPERION :D). Pryzmatyczna ofensywa- Po 5 minutach (,wysoki po 4 min, brutalny po 3 min) w kierunku waszej bazy zmierzają pierwsze 4 pryzmaty nadprzestrzenne (szybsze o 100%) z eskortą powietrzną do zsyłania kamiennych zelotów (słabszych o 50%), następnie co 5 min nadlatują kolejne pryzmaty do zsyłania kolejnych kamiennych zelotów. UZASADNIENIE: Według mnie mutator ten sprawia, że trzeba podjąć wszystkie środki ostrożności np. podczas rozbudowy swojej bazy rozstawić obronę przeciw lotniczą, albo pamiętać, że przeciwnik jest gotowy do skopiowania twojej armii i wykorzystania jej przeciwko tobie. Myślę, że gdyby mutator znalazł się w grze, gracze lubiący wyzwania bawiliby się przy nim świetnie :D.MatisPL2 10 wrz 2016
05 wrz 2016 [Konkurs na projekt Mutatora] Bariery na Ulnarze Ulnar znowu jest zagrożony, mroczny bóg Amon jest poirytowany wspólnymi działaniami Terran, Zergów oraz Protosów więc wykorzystuje pełnię swoim możliwości żeby zniszczyć ich szyki. Zasiewa skazicielami pewne zarodniki na terenie swoich wrogów żeby zrobić im przykrą niespodziankę. Mroczny bóg ma w planach przeciążyć bariery, czy wspólnie z sojusznikiem dacie radę przejąć kontrolę nad niebiańskimi barierami pomimo wprowadzonego przez Amon'a obłędu, zanim dojdzie do przeciążenia? Uzasadnienie: Mutatory mają postawić graczy w brutalnym scenariuszu toczonych bitew, gdzie muszą być skupieni na grze w pełnym stopniu gdyż chwila nieuwagi i gracze mogą sami się o siebie pozabijać co by było dotkliwą stratą a w efekcie końcowym mogło by spowodować przegraną. Co prawda czas ragnarok'u można przeczekać no chyba że będziecie zmuszeni do obrony koniecznej przed nadchodzącymi przeciwnikami. W tym starciu Najmniejszy błąd może graczy kosztować przegraną gry. Jest to poważne utrudnienie gdyż jeden z graczy może się np: zamyślić, zagadać etc. A każda taka drobnostka zwiększa szansę na przegraną. Gracze podołają takiemu wyzwaniu? Mutatory: Mutator 1. -Ragnarök & Rock'n'Roll:"Na wojnie trzeba być ostrożnym oraz uważnym bo nie wiadomo kiedy sojusznik będzie wrogiem" Co 4 minuty na kolejną 1 minutę 30 sekund Amon wprowadza Chaos w wasze umysły i sprawia że sojusznicy mogą przypadkowo sami siebie zaatakować.Potrzeba wielkiej uwagi by przez przypadek przy przejmowaniu punktu bądź niszczeniu bazy wroga, nie pozabijać siebie wzajemnie. Mutator 2. -Surprise!!! "Każdy kocha niespodzianki a zwłaszcza te złe:" Gracze zostali hojnie obdarowani przez Amon'a tak zwaną niespodzianką. Każda śmierć sojuszniczej jednostki ma % szansę na wywołanie jednego z efektu niespodzianki, które są bardzo szkodliwe dla graczy. *20% na Scroched Earth *20% na Walking Infested *20% na Self Destruction *20% na Alien incubation *20% na to iż jednostka po prostu umrze. (Zawsze musi wypaść jakaś niespodzianka) ***[W razie potrzeby można te czynniki zmieniać by dostosować do danego poziomu trudności podane przykłady powinny być na poziomie wysokim a najlepiej na brutalnym poziomie. Poniżej przedstawiam przykłady skalowania na wszystkich poziomach trudności.] <<Easy *10% na Scroched Earth, *10% na Walking Infested, *10% na Self Destruction, *10% na Alien incubation, *60% na to iż jednostka po prostu umrze.>> <<Medium *12,5% na Scroched Earth, *12,5% na Walking Infested, *12,5% na Self Destruction, *12,5% na Alien incubation, *50% na to iż jednostka po prostu umrze.>> <<Hard *15% na Scroched Earth, *15% na Walking Infested, *15% na Self Destruction, *15% na Alien incubation, *40% na to iż jednostka po prostu umrze.>> <<Brutal *20% na Scroched Earth, *20% na Walking Infested, *20% na Self Destruction, *20% na Alien incubation, *20% na to iż jednostka po prostu umrze.>> Mutator 3. -Wola cienia: Mroczny pan Amon wie jak dbać o swoje jednostki i obdarował je wolą cienia co za tym idzie: Wszystkie wrogie jednostki po 2,5 sekundach od chwili śmierci zmieniają się w cienie poprzedniej istoty (Zergling zmienia się w cień zerglinga po czym rusza do ponownej walki) Na każdą istotkę ten efekt działa tylko raz. Z góry dziękuje za chwilę uwagi oraz Pozdrawiam Forases.Forases7 05 wrz 2016
29 sie 2016 Impossible Czy pamiętacie mapy impossible z StarCraft: BroodWar? Mianowicie chodzi mi o to czy tego typu mapa jest na StarCraft2?Zerlingo4 29 sie 2016
19 sie 2016 Mam problem z minimapą wczytywania mapy. Witam, tworzę sobie mapę do 1v1. I jak daje testuj mapę (czyli prawdopodobnie jak ona będzie np. w dowolnych) to pisze nazwę mapy i jakieś tam porady ale właśnie ta minimapa jest nie na środku tylko po lewej. Jeszcze tło ekranu jest z zieloną planetą, więc jak ją zmienić by była taka jakiej używam tekstury. (Cybros). Proszę o pomoc.Kubek2 19 sie 2016
15 sie 2016 Edytor: tworzenie map bez posiadania LOTV Witam, chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość tworzenia map standardowych w edytorze z z paletą tekstur LOTV'a bez posiadania zakupionego wyżej wymienionego dodatku?Adimax1 15 sie 2016
10 cze 2016 ,,Nowy" Mistrz Starcrafta Jako że większość z was grała Mistrza Starcrafta2 i go kojarzy,mam pomysł.Mogli by dodać nowe rundy do niego.Tezę te popieram że od czasu Wola do Lotv doszły nowe jednostki takie jak:Destruktory,Nosiciele roju,żmije i wiele innych,mogłyby powstać ciekawe nowe wyzwania.Np rzucanie cienia adeptek na mariny i tanki?Jeżeli macie pomysły podzielcie się pod tym wątkiem.Gdyby się za to wzieli byłaby to już od kilku lat wprowadzona aktualizacja.tomasz0 10 cze 2016
04 cze 2016 szybkie odpalenie "Gwiezdnych klejnotów" Normalnie jak chcę zagrać w tą grę to muszę odpalić starcrafta, czekać, przejść do salonu gier, czekać wybrać grę i czekać. Czy jest jakiś sposób aby utworzyć skrót, link czy coś takiego aby od razu odpalić z niego grę gwiezdne klejnoty 1 na si?marsi3 04 cze 2016
21 maj 2016 Solo Lottery Defence Witam bardzo mnie zdziwiło, że nie ma tematu Lottery Def tym bardziej, że to świetna rozrywka dlatego podaje poniżej wszystkie mi znane kombinacje: http://lotterydefence.wikia.com/wiki/Hidden_Units Bio: 7 Space Marine = 2x Marauder + Warmonger Toilet = 2x Space Marine + Dark Immortal Tosh = 2x Spectre + 3x Hammer Securities Stetmann = 2x Death Head + 8 Infested Terran (spawned from 2 Alexei Stukov) Dominion Marauder = 4 Hammer Security (Rank SSS or better) + 8 Infested Terran (spawned from 2 Alexei Stukov) Tychus = 2x Alexei Stukov + 3x Jim Raynor Commando Raynor = Nova + 6x Jim Raynor Mech: 8 Widow Mine] = 12x Spider Mine Garbage = 4x Sparta Co. + 4x Hammer Securities Nuke System = Toilet + Garbage Laser Drill = 2x A.R.E.S. + 3x Siege Breaker Warhound = 2x Sparta Co. + Siege Tank (Siege Mode) Raven = 2x Warhound + 2x Burrowed Widow Mine + Arch Angel F. Arch Angel = 4x Arch Angel (Rank SSS or better; Must turn fusion station off, to avoid making Odins) Gorgon Cruiser = Hyperion + 3x Alexei Stukov Zerg: 8 Swarm Host = L2 Lurker + 2x Hydra Viper = 4x Locust (via Burrowed Swarm Host) + 4x L2 Hydra Drones (4x Sunken) = L2 Roach (Burrowed) + 2x L2 Hydra (Burrowed; First) Spore Cannon = 12x Sunken Colonies (S or higher) *see note below Kraith = 4x Brutalisk + Hybrid Reaver (X or higher) Vile Roach = + 3x L2 Roach (Burrowed) + 2x Dark Stalker Queen = 2x Swarm Host (Burrowed) + Ravasaur (Burrowed) K5 Kerrigan = Leviathan + Hybrid Reaver + 2x Kerrigan Protoss: 8 Dark Immortal = 4x Immortal Tempest = 3x Immortal + 2x Tassadar Sentry = Dark Stalker + Karas + 2x Archon Warp Prism = Sentry + Morphing Archon (must be pushed in) Voidray = Warp Prism + Hybrid Dominator Colossus = 4x Stone Zealot + Hybrid Dominator Mothership = 3x Zeratul + 2 Hybrid Dominator Selendis = Void Seeker + Mothership (Both must be X or XD, upgraded to exactly level 3, and the units must be inside the guardian shield of a sentry) Artifact: OUT WITH THE OLD, IN WITH THE NEW!! 1. Random from $1 lottery 2. Random from $3 lottery 3. Random from $5 lottery 4. Create Hidden Combo 5. Create Hell Combo (The new artifact has some nice tweaks to it. Though not very strong until roughly round 50 - 55, it is an invaluable weapon beyond that (likely the highest DPS weapon in the game). Since there are typically a lot of units on the board after round 50, and those units regenerate at a rapid pace, the artifact essentially eliminates the regeneration (the part that causes the greatest challenge of the game). Though the artifact looks like it would cause damage from the pulse, (which it does), the real damage has a burning effect, lasting until the next pulse hits, thus creating non-stop relatively high damage to every unit on the board. What then takes it to that next level, is its new ability to be upgraded and reset rank. Make no mistake about it. I can affirm first-hand, this thing is a beast! No more selling artifacts for me!) (Update: After about round 70 or 75, I think, the regeneration is so fast that it has a difficult time keeping damaged units from regenerating. I stopped upgrading it after level 4, because I ran out of saves (from destruction). I'm guessing you would have to max out the upgrades for it to go much further, but it took me through level 92.) Set Bonuses = (Have these combined units on the board, get these bonuses) Stettman + Tychus + Commando Raynor = +60% damage for "Raynor & guys" K5 + Commando Raynor = +40% damage for all bio Voidray + Void Seeker + Hyperion + F-Archangel = +50% for all mech (and some toss) Tosh + Laser + Tempest + Spore Cannon = +50% damage for all buildings Mothership + Tychus + K5 Kerrigan + Gorgon = +50% damage for all units Vile Roach + Queen + Dominion Marauder + Warp Prism = Enemy speed reduced 15% Artifact = +10% movement speed Selendis + Gorgon = +100% interceptor damage, for both units 4x Nova = 25% faster cooldown 4x Raven = 25% faster cooldown 8x Odin = +100% Odin damage (Spell, too) 100 total units = +20% damage for all units Udało mi się zrobić wszystkie kombinacje, oprócz jednej: Queen = 2x Swarm Host (Burrowed) + Ravasaur (Burrowed) SWARM HOSTÓW NIE DA SIĘ ZAKOPAĆ! Czy komuś się udało zrobić tą kombinacje byłbym wdzięczny za info:)?JackpotPL0 21 maj 2016
07 maj 2016 StarCraft Universe. Jak zagrać? Witam. Jestem dosyć nowy jeśli chodzi o salon gier, więc przepraszam jeśli jest to oczywiste. Chciałbym zagrać w StarCraft Universe, Czyli MMO podobne do World of warcraft ale nie wiem jak je znaleźć. Proszę o pomoc.InfinityGame4 07 maj 2016
14 kwi 2016 Edytor problem z polaczeniem Witam mam glupie pytanie ale nie moge polaczyc sie z edytorem wyskakuje mi cos takiego : To konto battle.net nie ma zadnej postaci z starcraft 2. Zaloguj sie z poziomu gry aby utworzyc postac,a potem sprobuj ponownie. Sciaglem mass recall i potrzebuje polaczyc sie z edytorem zeby pograc> Mam pudelkowe wings oraz cyfrowe Hots. Dziekuje za ewentualna pomocPharaon0 14 kwi 2016
10 kwi 2016 Wybór mapy Jak w edytorze zrobić zmianę mapy? Tak wiecie żeby w lobby po prawej stronie można by ustawiać jaką mapę się chce.werd0 10 kwi 2016
19 lut 2016 Mapy z jednostkami LOTV? Kojarzycie coś może? Wiem że jest Desert Strike, ale ma tylko jednostki z multi. A mi chodzi też o te z kampanii.Deso0 19 lut 2016
31 sty 2016 Pytanie co do opcji sprawdzania map kampanii Jestem nowy w edytorze SC II. Dotąd robiłem mapy do Warcrafta III. (Pochwalę się, że jestem w tym bardzo dobry ;-D) Edytor do Starcrafta II jest nieco inaczej stworzony. Zauważyłem, że w edytorze można wczytać mapę z kampanii. Moje pytanie polega na tym, czy jeśli zmienię coś w tej mapię z kampanii, to czy to będzie się odzwierciedlało w prawdziwym przechodzeniu kampanii?DDestroyers11 31 sty 2016
24 sty 2016 Best TD Zrobiłem własne Tower Defense. Zawsze o tym marzyłem (od czasu zagrania w TD w W3) i w końcu się udało. W sumie to proste TD z prostymi wieżyczkami, ale skupiłem się na dopieszczeniu fal mobów. Używają zdolności (burrow, blink, transfuzja, drop), są zróżnicowane i wymagające. Zapraszam do grania! Można grać w 4. Trzeba wpisać "BestTD" (bez spacji), żeby znalazło grę w wyszukiwarce.jednooki2 24 sty 2016
05 sty 2016 Mapy salon gier siema , mam pytanie , są mapy na wzór "współpraca" gdzie zaczyna się standardowo od robotników i buduje budynki armie itdshimon0 05 sty 2016
31 gru 2015 Dodawanie ozdób i dekoracji-problem[Galaxy Editor] No więc, czasami dodają się one pod mapą, gdzie jest problem?ParaDoX1 31 gru 2015
13 gru 2015 Noc żywych trupów Hej Czy ktos byłby w stanie mi pomoc przetrwac 15 nocy na najwyzszym poziomie trudnosci? :)Podwodny5 13 gru 2015
20 paź 2015 Cofnięcie lokalizacji edytora StarCrafta II Chcemy was poinformować, że omawiamy obecnie możliwość cofnięcia części lokalizacji edytora map do StarCrafta II z powrotem na język angielski. Pierwotnym zamiarem przyświecającym lokalizacji edytora map było pójście w ślady pierwszego StarCrafta oraz Warcrafta III i pozwolenie graczom nieprzyzwyczajonym do języka angielskiego na pracę w edytorze w języku ojczystym. Chcieliśmy ułatwić użytkownikom nieangielskojęzycznym stawianie pierwszych kroków w społeczności twórców map. Z czasem zauważyliśmy, że lokalizując edytor minęliśmy się z celem i zamiast tego stworzyliśmy dodatkową przeszkodę, ponieważ użytkownicy korzystający ze zlokalizowanego edytora mieli trudności ze znalezieniem pomocy w Internecie. Nasza społeczność twórców map posiada dużą wiedzę i chętnie się nią dzieli, ale często dochodziło do sytuacji, w których użytkownicy musieli tłumaczyć sobie różne terminy z jednego języka na drugi (czasami w sposób mało intuicyjny), gdy rozmawiali ze sobą lub czytali samouczki i inne materiały znajdywane w Internecie. Zdajemy sobie sprawę, że edytor StarCrafta II wymaga większej wiedzy o programowaniu niż poprzednie wersje, a język programistyczny kieruje się własnymi regułami, których nie wzięliśmy do końca pod uwagę lokalizując edytor, co stanowiło dodatkowe utrudnienie nawet dla doświadczonych twórców map. Aby zaradzić części tych problemów i pomóc naszej społeczności twórców map w dalszym rozwoju, aktywnie dyskutujemy nad cofnięciem tłumaczeń wszystkich tekstów wyzwalaczy i zasobów z powrotem na język angielski przy jednoczesnym zachowaniu zlokalizowanego interfejsu. Oznacza to, że powłoka interfejsu – menu, przyciski. opcje, itd. – pozostanie zlokalizowana, a wszystkie ważne dla twórców map elementy, takie jak wyzwalacze, aktorzy, modele, oświetlenie i tak dalej, będą odtąd występować tylko w języku angielskim. W ten sposób użytkownicy, którzy czują się bardziej komfortowo obcując z językiem ojczystym, nadal będą mogli bezproblemowo poruszać się po edytorze. Za to wszystkim użytkownikom o wiele łatwiej będzie znaleźć pomoc na stronach społecznościowych. Należy również pamiętać, że tak jak poprzednio nadal będzie możliwe całkowite przełączenie języka edytora na angielski. Nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na już stworzone lub opublikowane mapy i mody. Wszystko nadal powinno funkcjonować, jak należy. Jedyną różnicą jest to, że od tego momentu, podczas otwierania map i modów w edytorze, wszystkie teksty wyzwalaczy i zasobów będą występować w języku angielskim. Wszelkie funkcje jednak pozostaną bez zmian. Również żadne zasoby dźwiękowe ani graficzne nie zostaną zastąpione angielskimi, ponieważ zmiana obejmuje wyłącznie tekstową warstwę edytora. Ponadto zmiana ta nie będzie miała jakiegokolwiek wpływu ani na tryb dla jednego, ani dla wielu graczy i obejmować będzie wyłącznie edytor. Szczegóły dotyczące proponowanej zmiany znajdziecie w naszym specjalnym FAQ poniżej. Więcej informacji pojawi się w przyszłości. Bardzo interesują nas wasze opinie na ten temat, szczególnie, jeśli macie doświadczenie z pracą ze zlokalizowanym edytorem. Nhilytar Główny specjalista ds. lokalizacji StarCrafta II w regionie EUWuluxar2 20 paź 2015
01 sie 2015 Mapa testowa Wpisy: 1 szukam mapy ( mapy testowej ) czyli tam gdzie mam budynki i moge nałaś na siebie armie terran zergów i protós by sprawdzic jak walczyć np 5 marins na 5 marin albo 5 marin vs 5 marin (+ do pancerza i broni ) mam to zorbic w edytorze czy ona jest pod jakaś nazwa jak ją znaleść bo mnie już krewa zalewa ps jak dalej nie czaicie to link posyłam https://www.youtube.com/watch?v=nRWttywjW8k mapka w pierwszych minutahc jak tam wejsc jak znaleść te mapkeGangster1 01 sie 2015
20 lip 2015 Szukam mapy w salonie gier Witam, widziałem na internecie mapki do Warcraft 3: The Frozen throne i jednak przykuła moją uwagę, było to Azeroth Wars. Teraz pytanie, czy zna ktoś jakąś mape w Starcrafcie 2, która przypomina Azeroth Wars, lub ma taką samą zasadę rozgrywki? Z góry dziękuje za pomoc.Maciekkub1 20 lip 2015
07 lip 2015 Mam pytanie do tych co potrafią zrobić ciekawe mapy. 1.Jak zrobić w editorze filmik?! Np. idzie sobie jim raynor i coś tam gada. Jak to zrobić?! 2.Jak powiększyć postać do wielkich rozmiarów?! Czy da się zrobić zerglinga wielkości hybrydy? 3.Czy można dodawać jednostkom super moce lub coś w tym stylu? jeśli tak, to jak? 4.Ostatnia sprawa to czy da się w ogóle którąś z tych rzeczy wykonać?PanSowa1 07 lip 2015
02 cze 2015 Gra sie zawiesza na wejsciu do lobby Co jakis w momencie tworzenia lobby albo nawet dolaczania się do istniejącej gry SC2 się zawiesza i zostaje napis "Wchodzenie do poczekalni" i można czekac w nieskonczonosc. Nie ma możliwości przerwania ani gra automatycznie nie przerywa tego procesu po jakims czasie. Jedyna opcja to przelogowanie. Niestety nawet po przelogowaniu problem nie znika wiec znowu relog i tak w nieskonczonosc. Poza tym w momencie przelogowania znikają wszystkie otwarte grupy. Dobrze by było żeby Blizzard cos zrobil z tym procesem. Skoro można przerwac w momencie startu gry to dlaczego nie można podczas wchodzenia do lobby.Speedy0 02 cze 2015
31 maj 2015 WarCraft 3 w SC2 Witajcie. Już od dłuższego czasu możemy cieszyć się odświeżonymi modelami warcraft'a 3 w starcraft 2. Do tej pory grałem jedynie na mapie Lost Temple. Trzeba przyznać, że mapa jest porządnie zrobiona, jedynie czego mi brakuje to ai. Jeżeli powstaną jakieś nowe mapy ciekawe to proszę o linki. Będziemy sobie kompletować zbiór. Przyznam, że wiążę z tym faktem duże nadzieje. Odświeżony WarCraft 3 na battle.net v2 brzmi jak druga młodość. Prosiłbym aby ten wątek potraktować jako zbiorczy temat dla wszystkich wiadomości odnośnie świata Azeroth w sektorze Koprul. A tutaj wspomniane Lost Temple: battlenet://starcraft/map/1/254131Creator0 31 maj 2015
25 maj 2015 Mapy Do Treningu Witam, Szukam map do trenowania Micro i Macro Protosami. W związku, że jestem początkującym graczem - kieruje do was prośbę - o wskazanie takowych. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.Matrog1 25 maj 2015
15 mar 2015 Mod - pozostałości na mapie Hej, czy ktoś kojarzy czy istnieje może mod, w którym na mapie pozostają resztki ze wszystkich zabitych jednostek? Po niektórych dłuższych grach byłby to ciekawy widok :)GeneralBlake0 15 mar 2015
09 mar 2015 Wstrzymanie gry w modzie. Robię sobie moda i jest tam kilka opcji do wybrania. Chcę sprawić, żeby gracze najpierw wybrali odpowiednie opcje, a dopiero potem, żeby gra się zaczęła. Nie wiem jednakże jak to zrobić, więc pytam tutaj: Czy da się zrobić tak, aby zanim gra się zacznie, gracze mieli możliwość wyboru opcji, które im się wyświetlą, a dopiero po wybraniu tychże gra by ruszyła? Jeśli tak, to jak mam to zrobić? Dodam, że mod ma być dla gry 1v1.ShadoV0 09 mar 2015
13 lut 2015 Stwórzmy FAQ Witam. Otóż Edytor Map Galaxy daje nam w sc2 praktycznie kreowania własnego świata. Jednak scena map makingu Polaków jest bardzo uboga. Dlatego chciałbym prosić zainteresowanych użytkowników i administratorów o rozwijanie tego tematu. Polegać on będzie na tym, że w tym temacie każdy użytkownik będzie mógł zadawać pytania, odpowiadać na nie i sobie pomagać. Prosiłbym także administrację o doklejanie nowych pytań(niepowtarzających się) do pierwszego posta, w tym wypadku mojego(jeżeli jednak administracja nie będzie wstanie tego zrobić, ja postaram się dodawać. Otóż daje wam tu parę pytań i odpowiedzi. Mam nadzieje że nasze FAQ się powiększy wraz z aktywnymi użytkownikami 1.Pogoda PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ... 2.Lokacja Początkowa PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ... 3.Lokacja początkowa jako jednostka PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ... 4.Jednostki z Kampanii PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ... 5.Powiększanie jednostki PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ... 6. Zachowanie jednostki PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ... 7.Zmienienie Tekstury(Pyt i odp Dranicus) PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ... Na razie jest tyle, mam nadzieje że dzięki wam, drodzy gracze, tych wpisów będzie więcej 8.Ustawienie zasobów(Pyt SUPERKONG, Odp Ethelion(a.k.a Golibark) PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ... 9.Kupno jednostek najemniczych(Pyt. MORAS, Odp. Ethelion(a.k.a Golibark)) PYTANIE: ... ODPOWIEDŹ: ...Golibark35 13 lut 2015
11 lut 2015 Potrzebna pomoc dot. wyzwalaczy Witam, aktualnie tworzę jedną mapę, lecz utknąlem przy kwestii tekstów. Chcialbym w "UIDisplayMassage"->"CombineText" wywolac liste imion graczy. Jak idzie bez problemu uzyskac imie pojedynczego gracza poprzez "PlayerName" tak nie umiem wyciagnac nazw wskazanych graczy, najlepiej jakby szlo jakos wyciagnac wszystkie nazwy graczy do zmiennej tekstowej. Bylbym wdzieczny za kazda wskazowke.Arianoth0 11 lut 2015
06 lut 2015 GRA W WIELE wybranych OSÓB jest nas 11 znajomych i chcemy zagrać np tylko przeciw sobie czy jest to możliwe i w jaki sposób należy to zrobić. czyli jak samemu dobrać np 2 drużyny. Jestem nowym graczem i nie orientuje się jak założyć własną grę i przyjmować innych graczySPOT1 06 lut 2015
30 gru 2014 Desert Strike? Co robie źle? Witam. Chodzi mi o grę z salonu gier DESERT STRIKE. Gramy z kumplem w druzynie ale na końcu w statystykach czesto widac ze mamy mniejszy przychod mineralow od reszty. nie mozemy dojsc co robimy źle. Budujemy asymilatory cały czas pompujemy armie, ale cały czas cos nie gra. Czy to jest zalezne od kiedy sie zbuduje asymilatory albo wejdzie na Tier 2 i tier3???Amadeo2 30 gru 2014
13 gru 2014 Pytanie początkującego Czy jest jakis filmik na Youtubie pokazujacy jak stworzyc zwykłą mapę starcie 1v1 ? Bo mam taki problem ze mapa jest zaprojektowana, stworzone lokacje startowe a po uruchomieniu wyskakuje od razu "ZWYCIESTWO". Podejrzewam ze gdzies czegos nie zaznaczyłem. pewnie chodzi o jakiś warunek zakończenia gry. Moze ktoś pomóc laikowi??Amadeo7 13 gru 2014