Strategie i Taktyki

02 lut 2016 Połączenie forum strategii i taktyk Dzień dobry, Aby sprowadzić rozmowy na temat strategii i taktyk w jedno miejsce, połączyliśmy ze sobą 3 sekcje na forum. Ta drobna zmiana umożliwi na sprawniejsze dołączanie do dyskusji, tworzenie wątków i dzielenie się swoimi własnymi spostrzeżeniami z resztą graczy. Aktywne wątki zostały przeniesione do nowej lokacji, a reszta tematów została usunięta ze względu na brak zainteresowania lub zawarte w nich informacje, które w większości okazały się być już nieaktualne. Co to oznacza dla forumowiczów? Ogólne zasady obowiązujące na forum nie uległy zmianie. Prosimy jednak, żeby wszystkie nowe wątki posiadały odpowiednie oznaczenie na początku tematu, w zależności od rasy, dla której są przeznaczone: [P] - protosi [Z] - zergi [T] - terranie Dziękujemy wszystkim za współpracę i życzymy mile spędzonego czasu na forum!Savirrux0 02 lut 2016
26 lis PvP void ray i carriery Witam, mam zapytanie dotyczące przyjęcia strategii przeciwko mass void ray i carriery. Problem polega na tym, że sam jestem dość defensywnym graczem i nawet po wykryciu co gra przeciwnik ciężko jest skleić mi odpowiednią kompozycje. Próbowałem już high templar/archony + stalkery, stalkery + phenixy i carriery. Jest to o tyle denerwujące, że z reguły mam dużo lepszą ekonomie a i tak przegrywam te starcia, toss gra na 2 bazach i niszczy mnie przy moich 4. Macie jakieś rady?Dyda2 26 lis
20 lip [P] PvZ obrona w early game Czołem, Dawno mnie tu nie było, ale strasznie spędza mi sen z powiek mój obecny PvZ. Winrate na poziomie 33% (platyna 1) w tym matchupie zaczyna mnie już troszkę denerwować. Jakie są dobre koncepcje początku gry w PvZ? Jak mam skutecznie zabezpieczyć się np. przed szybkim baneling bustem? Mam wybitny problem z obroną tego ataku. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to przejęcie inicjatywy ofensywnej od samego początku, ale dobrze wiemy, że to nie takie proste jak się ogląda na WCS... Jak sobie z tym radzicie? Przyjemności, DamianRoquen15 20 lip
10 lip [T] vs Terran, Zerg , Protoss Hej, całą karierę w SC 2 rankingu 1v1 przegrałem Tossem, aktualnie po powrocie do gry po 2 latach i rozegraniu meczy przydzielających skończyło się to wynikiem Protoss - Plat | Terran - Diax Skisłem. Ale kontynuują, postanowiłem spróbować w takim razie gry terrkiem i proszę o podzielenie się wiedzą na temat buildów, taktyk kontr. NP. podczas ostatniego meczu grałem TvP szło w sumie dobrze, choć wiedziałem że robie stanowczo za mało harasu, stwierdziłem że zrekompensuje to armią i ulepszeniami. Toss stalker immorta więc poszedłem w heliony dwa czołgi i zacząłem pompować vikingi, kiedy doszło do pojedynku toss miał mothership i sporo voidów, ja natomiast podobną liczbę vikingów 2 thory a heliony wysłełem do bazy tossa. Zniszczyłem jego każdą linie minerałów ale stopiłem się pod air XD. Czym kontrować ? thorami? Jeśli tak to kiedy je zrobić są dużo droższe od voidów i co wtedy z front linem jak immortale ze stalkami wyskoczą? Zapraszam do dyskusji ożywmy trochę to forum :DMSheut0 10 lip
06 lip [T] Taktyka Terranie vs Zergi proszę o pomoc Witam. Podrzucilibyście jakąś dobrą taktykę na zerga? Ostatnim czasem doprowadza mnie on do szewskiej pasji. 5 gier z zergami i tylko 1 win. Jak mam grać przeciwko tej rasie? Czy macie jakieś rady? Dodam, że w starcrafta nie jestem za dobry i każda wskazówka będzie mile widziana. Proszę o pomoc i dziękuję z góry :DSalve14 06 lip
25 kwi [T] Skróty Klawiszowe Witam. Możecie podać jakich najczęściej używacie skrótów klawiszowych ?Blowy30 25 kwi
04 lut [T] Terran -meta Niech się wypowie dobry terran . Co się gra w obecnym patchu . Jedyne co widzę w grze to same alliny i pushe z 2 baz.MiQku2 04 lut
03 lut [Z] Jak skontrować Krążowniki Zergiem? Opiszę pokrótce sytuację: Tworzymy czasami ze znajomym mapę na ośmiu graczy w trybie FFA. Jesteśmy my dwaj i sześć SI. Jeśli zdarzy się tak, że nasze początkowe bazy znajdą się po przeciwnych stronach mapy, ma on dość czasu, by stworzyć armię składającą się wyłącznie z krążowników i kilku Kruków, rzucających drony naprawcze. Nieustanne walki z SI uniemożliwiają mi przeprowadzenie w miarę szybkiego ataku (zdaża się, że po raz pierwszy widzę jakąkolwiek jego jednostkę w 40-tej minucie). Mogę jednak w ciemno stwierdzić, że taką właśnie przyjmie strategię i w następnej potyczce chciałbym z wyprzedzeniem stworzyć armię, zdolną przebić się przez te krążowniki. Sprawę nieco ułatwia mi fakt, że z tego, co wiem jedynym ulepszeniem, w jakie je wyposaża jest Yamato. Jaką powinienem przyjąć strategię?Diaz1 03 lut
14 sty 2018 [TvP] lotniskowce Hej. Nie radzę sobie Terranami z Protosem w late game. Jeśli obroni moje pierwsze rushe to zaczynam godzić się na porażkę. Przeważnie dominują lotniskowce, moja armia zaczyna uganiac się za przechwytywczami a protoskie wojska wybjaja mnie do nogi. Nawet jak skupie się ma lotniskowcach to zanim się do nich przebrne wybija mnie chociażby burze psioniczne. Jak zrobi orkany( chyba tak się to nazywa) to dopiero jest rzeźnia. Jakieś porady? Dywizja to platyna.Karolex4 14 sty 2018
29 lis 2017 [Z] Jak grać Zergiem? Podstawy Witam Mam pytanie do Panów Zergów jak robić creep? Na początku wiadomo że królową a potem tymi kuleczkami czy jak to się nazywa(tumory?)... ale to chyba ma określoną liczbę ładunków? Więc później i tak muszę użyć królowej Druga sprawa jest taka jak robić ten creep z tych kuleczek? Trzymać SHIFT + CRTL i spamować? Czy jak to robią pro gracze? Przepraszam że tak chaotycznie napisane ale mam nadzieje że ktoś mi jasno i prosto wytłumaczy jak krowie na rowie :D A trzecia sprawa jak to jest z tym zaznaczeniem jednostek? mam zbindowane np. 3 hacze i określony relly punkt gdzie mają się udać jednostki bojowe no wiadomo ale mam problem z zaznaczaniem jednostek bo jak zaznaczam myszką biorę je w siatkę (kwadrat) to zaznaczają mi się jednostki takie jak overlordy + jakieś przechodzące dronki... jest to mega wkurzające jak patrze że dronka idzie na front :D a z drugiej strony nie mogę użyć opcji nad mini mapą "zaznacz wszystkie jednostki bojowe" bo mam np. lingi na scoucie i nie chce ich ruszać bo strace scout... Czy macie jakieś sposoby na to? przyznam że mi to zajmuje bardzooo długo czasu takie użeranie się i zaznaczanie jednostek... I Czwarta sprawa, czy Zergiem bindować lokalizacje czy używać klawisza dzięki któremu skacze po bazach? A i jeszcze jedno jak dodawać jednostki do istniejącego już bindu? Obecnie klikam np. 3 i dodaje jednostki shiftem do inndych jednostek? Czy może się w to nie bawić i zaznaczać CRTL? ja wiem że takie pytanie niby błahe ale mam ten niepokój że gram źle :/ Prosiłbym o pomoc w tej kwestii i z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc :)facehuggerpl2 29 lis 2017
27 lis 2017 [T] Gra multiplayer Witam, Czy ktoś mógłby pomóc mi w opanowaniu multiplayer? Bo jak na razie jestem daleko od ideału, że cho cho. Gram Terranami. Samouczek od IndyStarcraft zaliczony na youtubie.Adrian2 27 lis 2017
07 paź 2017 WCS Montreal Pytanie za 10 pkt. Czy ma ktoś dostep do replay'ow z wcs Montreal wlasnie ? Najbardziej interesuja mnie gry z Ziggym i ta gierka z allinem z cyklonow. Nie jestem allinerem ale dobrze jest miec jakiegos asa w rekawie : ) Z góry dziękuje za podpowiedzi.Ess2 07 paź 2017
05 wrz 2017 [P] Metagame Co się teraz gra Tossem? Witam wszystkich. Po krótkiej przerwie między hots a lotv przestałem grać. Co się teraz gra?Wurfyt0 05 wrz 2017
31 sie 2017 [T] Terran vs Ultraliski T vs Ultraliski Pytanie do graczy minimum diax. Jak teraz kontrowac ultrale ? Ponieważ ghost liberator troche za duzo zabawy(mowiac inaczej zergi sie wycwanili:) )Ess2 31 sie 2017
22 cze 2017 APM Niech ktoś mi łaskawie wyjaśni dlaczego wydobywając na 3 bazach i mając dużą armię na boty miałem zaledwie 40 APM???Kubus2 22 cze 2017
07 cze 2017 [T] Strategie i pomoc dla początkującego Witam, Jestem świeżo po przejściu kampanii. Chciałbym pograć wreszcie coś multiplayer. Prosiłbym o rady i strategie. Jestem zupełnie początkujący jeśli chodzi o multi w sc więc każda rada jest w cenie. Upatrzyłem sobie do gry terran. Interesuję mnie jak rozpocząć rozgrywkę, w jakiej kolejności dokładnie budować scv/jednostki/budynki/ulepszenia. Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało poświęcić chwilę na wytłumaczenie podstaw. :) Wiem, że do każdej rasy powinno się stosować inną strategię, ale fajnie by było na początek mieć jakąś jedną strategię dla wszystkich ras zanim nie opanuję podstaw. Skłaniam się chyba do jakiś szybkich strategii. Czy mam szanse w ogóle coś pograć na niższych ligach (brązowa/srebrna) skoro poza skrótami przypisania budynków/jednostek - ctrl + liczba + f1/f2 / tab - nie mam opanowanych innych skrótów klawiszowych?Gamma6 07 cze 2017
04 cze 2017 [Z] Pomoc przy doborze strategii i ogólne wskazówki Witam. Jestem świeżym graczem w sc2, tyle co kompanie ukończone. Ostatnimi czasy zacząłem się interesować meczami PvP. I tu moja zagwozdka, jakie najlepsze strategie są walki zergami na obecnym patchu. Czy ktoś byłby w stanie poświęcić swój czas i mi wytłumaczyć, rozegrać kilka gier i nauczyć ogólnej mechaniki? Próbuję swoich sił w walkach 2v2 wraz ze znajomym, ale z różnym skutkiem. Miło by było gdybym mógł kogoś już orientującego się dobrze i zaawansowanie grającego zergami podpytać, co robię dobrze, co źle, co należy zmienić.Przemohawryl5 04 cze 2017
01 cze 2017 [T] TvT strategie Cześć. Od jakiegoś czasu nie radzę sobie z TvT. Odkąd Cyklony i raveny są takie mocne w early przeciwnik może mnie mocno zaharasować i nakładać presję przez co przegrywam. Ma ktoś jakiś pomysł na jakieś bezpieczne early w TvT?Malod2 01 cze 2017
31 maj 2017 Sparing partner Cześć, poszukuję gracza do sparingów (wspólna praca nad techniką gry itp). Jestem w lidze master, brakuje mi osoby która ''Powytyka błędy" i ja chętnie też mu powytykam błędy żeby je poprawił. Proszę chętnych do wspólnych treningów o kontakt pod tym postem albo o dodanie mnie do znajomych :). FeiLong#2119Samael1 31 maj 2017
17 maj 2017 [T] Mam problem z Ultraliskami. Niedawno awansowałem do Platyny i często w TvZ mam problem z Ultraliskami. Moglibyście mi powiedzieć jak je kątrować i jak wyczuć że przeciwnik zmierza do ich produkcji. Za wszelką pomoc dziękuję.wojtek10 17 maj 2017
18 kwi 2017 [Z] airs Witam mam takie pytanie gram zergiem liga diament jak narazie i mam problem z np protossem jak ma full airs potrzebuje poćwiczyć taktycznie na to zagranie.Czy jest coś do poćwiczenia taktycznie na różne jednostki ?SokoleOko6 18 kwi 2017
18 kwi 2017 [T] mech Mialem dosc dlugo przerwe od sc i mam pytanie jak sie spisuje mech u terka po tych patchach balansujacych czy to gra i jak tym gracKobrr1 18 kwi 2017
15 kwi 2017 [Z] - Macro Zergiem Witam. Mam problem z macrowaniem Zergiem. Nie wiem do kiedy dronować, aby wystarczało na armie i jeszcze trochę na rozwój. Owocuje to tym, że mam nadwyżki których nie mogę zużyć i mam wrażenie, jak bym przedronował. Najczęściej ginę marnie gdy sobie dronuję, dronuję, a tu nagle 12 adeptek, lub dwa medivaci pełne marinsów w mainie, a ja jak głupi robię zerglingi, lub parę roachy, a hajsu nie ma bo wszystko na eko zużyte, kiedy nadwyżka gazu robi się w najlepsze. Czy jest jakiś konkretny przepis np: Ile dron w minerałach i w gazie było, aby starczało na roache na trzech hatcherkach? Problem nie leży w scoutowaniu bo zawsze staram się wlecieć ovkiem, lub lingami na speedzie by zobaczyć co się dzieje. Mam też pytanie kiedy w poszczególnych match-upach stawiać roach warren, baneling nest, oraz lare. Moja ranga to gold 2 (4-1), Wrzuca mnie głównie na innych goldów, lub platyny. PS: Jak często robić Ovki grając roach-ravager? PPS:Jak się bronić przed 12pool-ling-drone-spine crawler rush, jak znajdę reppa to podeśle. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady. :)ToMozg0 15 kwi 2017
11 kwi 2017 [T] Otwarcie i taktyka dla początkującego gracza. Hej, Postanowiłem zacząć regularnie grać w SC2 na battlenecie. Jako, że ostatnio grałem na ladderze dawno temu i mój romans z SC trwał krótko można z całą pewnością powiedzieć, że jestem nowicjuszem. Przybieram się do tego jak pies do jeża i nie wiem w co włożyć łapy :) Rasę jaką wybrałem do gry na ladderze jest terran - choć nie wykluczam zmiany na protossa (zergiem za czasów HoTS próbowałem i wydał mi się za trudny ze względu na roznoszenie creepu i robienie larw). Chciałbym zapytać o radę jak nim grać. Chodzi mi o jedno uniwersalne otwarcie + prosta taktyka oparta na grze macro. Założyłem sobie, że skupię się póki co na tym elemencie. Chciałbym uniwersalną taktykę by otłuc się z klawiszami na tyle by mechanika weszła mi w krew. Myślę, że to dobry pomysł i jak opanuję mechanikę gry na klawiaturze będzie mi łatwiej testować inne taktyki. Co do tej pory robię w związku z grą w SC2? Gram kampanię LoTV i... Oglądam streamy Indy'ego w tym obejrzałem poradnik dla początkujących terran - szybkość z jaką operuje klawiszami Igor sprawiła, że praktycznie nic nie zrozumiałem - musiałem obejrzeć parokrotnie zatrzymując nagranie i zapisując w zeszycie co i kiedy. Po za tym nie bardzo orientuję się jeszcze w słownictwie więc nie wszystko jest jasne. Największe wątpliwości mam co do rasy. Trochę dygam się, że nie poradzę sobie z dropami u terka. Z tego co widzę na streamach Indy'ego protoss również gra dropy. Po za tym Indy mówił, iż wydaje mu się, że protoss jest trudniejszą rasą niż terran ze względu na pozycjonowanie armii bodajże (cokolwiek to znaczy). Może poradzicie mi coś w kwestii początków, otwarć, taktyki. Przyjmę również porady dotyczące hotkey'ów.Silvery5 11 kwi 2017
09 kwi 2017 [T] Czołgi zasięg Nie umiem nigdzie znaleźć informacji a jakiś czas nie grałem. Czy mi się wydaje czy terran ma teraz zarąbiście duży zasięg na czołgach? Gdyby to był przyrost rzędu +1 to może i bym nawet tego nie zauważył... Nigdzie w aktualizacjach nie ma takich szczegółów. Ktoś może wie co się zmieniło i kiedy?Joker1 09 kwi 2017
09 kwi 2017 [P] Początek gry Witam serdecznie całe forum. Z łatwością pokonuję boty w grze ale jakoś średnio mi wychodzi granie przeciwko graczom zarówno 1v1, 2v2, 3v3 i 4v4. Nie tylko Protossami ale nimi przeważnie. Za każdym razem przegrywam już na początku gry, zazwyczaj zalewany przez liczniejsze fale wroga. Nie wiem co robię źle. Buduje na początek trzy Probówki, a następnie pylon i Brama. Po tym robię Zelotów na bieżąco. Podobnie z Terranami: 3 ERK, magazyn, koszary i marines z bunkrem. Zergami nie gram. Proszę o pomoc wszystkich, którzy mogą mi jakoś pomóc. Dodam tylko, że w SC II gram rzadko (tylko w weekendy) i nie do końca rozumiem to ,,fachowe'' słownictwo.Kardoss6 09 kwi 2017
19 mar 2017 [Z] Potrzebuję streamów Może ktoś tu wrzucić streamy dobrych zergów? Z góry dziękujeKarnag4 19 mar 2017
04 mar 2017 [Z] Harass Hydry+Karakany Witam, mam pytanie związane z Harassem (Hydry+Karakany). Ogólnie nie wiem czy to ma jeszcze sens ponieważ trafiałem zbyt często na terranów z Full mechem... i nie bardzo po straceniu całej armii miałem jak sie odbić po stracie ;/. Aktualna Ranga: Platyna 40-45 Dzięki za wszystkie komentarze :)MathiassPL5 04 mar 2017
06 mar 2017 Szukam klanu (platyna 1) Cześć, jak w temacie szukam aktywnego klanu, jestem obecnie w platynie 1 zergiem i platynie 3 tossem ale po postępach widzę, że za niedługo będę w diamencie. Jestem bardzo aktywny i mam 21 lat :)Forceliner1 06 mar 2017
24 sty 2017 Klawiszologia dla leworęcznych Chciałem się zapytać osoby leworęczne, czy podczas gry trzymają myszke w lewej ręce, a jak tak to na jakich skrótach klawiszowych grają (jak grają na innych niż te przygotowane przez twórców proszę o ich podanie).maarek0 24 sty 2017
23 gru 2016 [T] zaawansowane taktyki? mam problem. Mam pytanie zasadnicze. Czy ktoś może mi podać ciekawe taktyki dla bardziej za awansownych graczy, bo poziom mam już ok 30 a dalej dobrych taktyk nie znam lecz podstawowe :-?babylon5 23 gru 2016
22 gru 2016 [T] Taktyki na zerg rush Poda ktoś jak odeprzeć zerg rush grając terranem? Wnerwia mnie niebywale.Matirezo8 22 gru 2016
18 gru 2016 [P] Granie protosem - pomoc dla początkującego Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać jako, że jest to mój pierwszy post na forum. Upodobałem sobie granie protosem jednakże granie po sieci sprawia mi trochę problemów. Jestem jeszcze ciągle w trakcie poznawania tutoriala przyklejonego w tym dziale, który mi już sporo rozjaśnia jednak dalej mam spore braki. Zechciałby ktoś może mi pomóc przy ogarnięciu różnych taktyk i działań zarówno grając na Protosa, Zerga jak i Terrana? Chodzi mi ogólnie zarówno o ekspansję, ogólnie early game jak i potem dalej late game i tematy gdy do gry wchodzą już ciężkie jednostki. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)Vonsz5 18 gru 2016
01 gru 2016 [P] Protos strategie Macie jakieś ciekawie taktyki PvT i PvZ?Piszcie śmiało!tomasz7 01 gru 2016
15 lis 2016 [P] Poszukuje kogoś kto mnie nauczy grać :< Cześć wszystkim , szukam kogoś kto mnie wywali z platyny i wyniesie w górę , szczerze mówiąć dostałem się do platyny samymi DT a nie chce na tym poziomie sie zatrzymać diax+ MegaTronEK#2514Death13 15 lis 2016
15 lis 2016 [T] Air Protos, Pomocy ! Wie ktoś jak skontrować air Protosa? Mam duży problem. Jak robie vikingi to obrywam stormami od HT. Za wszelką pomoc dziękuję.wojtek4 15 lis 2016
28 paź 2016 [T] Czyhacz Ostatnio zauwazylem ze ta jednostka jest niezwykle potezna i tutaj pytanie jak sobie z nia radzic? Glownie chodzi o to jak microwac(rodzielac armie czy wystarczy miec jednostki w poziomej lini) i czy unikac z nimi otwartej walki? Mam wrazenie ze to sa odpowiedniki terranskich czolgow ale nie czesto zergi ich uzywaja i jeszcze nie opanowalem na to dobrej strategi.Souldare8 28 paź 2016
15 paź 2016 [T] Problem z zergiem Cześć! Od jakiegoś czasu siedze w goldzie i mam spory problem z zergami. Czasami udaje mi się wygrać, grając makro, ale zwykle przegrywam bo: 1 zerg robi rouche i ravagery z 2-3 expy, (atak jakaś 5min) 2-3 tanki które w tym czasie mam szybko padają, zerg oberwie pare razy ale dostanie się do tanków i po mnie. Nawet jeśli jakimś cudem się wybronię, to po kilku sekundach biegnie zmasowany atak lingów żeby dobić to co zostało.. W między czasie ostro dropuje, ale benele i spiny bardzo utrudniają mi zadawanie poważniejszych obrażeń. 2. Bardzo szybki Nydus i zasypanie bazy queenami, lingami lub rouchami. Ew. Chociaż rzadziej to spotykam, ale też.. 3-4min zerg robi dropy z lingów i wbija mi się do maina, bardzo trudno jest wyskautować że coś takiego zrobi.. jak widzę evolution chamber to raczej nastawiam się na jakieś upy do lingów, a nie że zrobi właśnie dropy... 3. Dochodzimy do late i potem zasypuje mnie mass ultrali z corruptorami, niepotrafie tego skontrować.. Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na zerga??? Niby jestem tylko w goldzie, ale odnoszę wrażenie że zerg jest zbyt "wykokszony" w obecnym stadium..PanR10 15 paź 2016
12 paź 2016 [T] Build z krukiem Ponoc utermal gra czasem builda z wykorzystaniem kruka, jakby ktos mial linka do takiej gry to bym byl wdziecznyKobrr0 12 paź 2016
11 paź 2016 [P] Granie jak Diament No cześć ! Nie dawno wbiłem diamenta w LOTV. wiadomo trochę winów trochę lose. Jak grać na poziomie diamenta? interesują mnie takie rzeczy jak: -ekonomia -ulepszenia -armia -dropy pvt -lukery pvz -ultraliski pvz -distributory pvp -fenixy pvp jak się przed nimi obronić oraz jak je grać ile stargate postawić kiedy zasięg do fenixów? Jeśli chcecie mi coś dodatkowo dopisać to okej. Dziękuję za każdą pomoc ! POZDRAWIAMKrystianus11 11 paź 2016
11 paź 2016 [P] Jak grać na terrana pod Marines/Medi Witam, jestem początkującym graczem, często grając na terranów napotykam się na "spam" marinsów i medipacków(te co latają :D ). Wiecie jak na to grać? O ile umiem się obronić przed "zrzutami" w moją bazę to nie mam pomysłu jak wygrać grę? Macie jakieś pomysły? Myślałem nad Kolosami, ale trochę to potrwa zanim do nich dociągne. Wspomożecie mnie?Gatari4 11 paź 2016
10 paź 2016 [P] Problem z balansem Niedawno usiadłem do gier 1v1, i mam problem z dwiema strategiami: cannon rush - jak wchodzę z cannon rushem to są dwaj zeloci którzy rozwalają pylon zanim się ukończy, i mass tempest z void rayami. protossem zawsze robię 4gate, mass stalkery, i nie wiem jak konotrować gości którzy wykańczają mnie tempestami. znacie jakieś kontry na orkany? chyba są troche OP... Terranem chyba liberatory są za potężne, bo w 5s rozwalam pięcioma 20 mutalisków... (no może trochę przesadzam) poza tym do gry wrzuca mi gości z platy. Jak brąz niby ma ich ograć? radzę sobie z silverami i goldami, dalej już za wysoko.TitanCrusade3 10 paź 2016
19 wrz 2016 [T] Bulid order terran na początek. Witam proszę o napisanie mi najlepszego bulid ordera na początek przygody gry terranami.Jaki bulid order bedzie odpowiedni do nauki?Koruneru7 19 wrz 2016
14 wrz 2016 [Kampania] misja wybawienie - Brutalny poziom Witam Potrzebna mi pomoc. Nie daje rady dociagnąć misji wybawienie do końca. Dociągnołem tylko do momentu gdy ogniwo ma ponad 75%. Potem to już tylko porażka. Prosze o rade, jaką strategie mam obrać?SynRaynora5 14 wrz 2016
10 wrz 2016 [Z] Problem z "late game" vs P/T Wczoraj pograłem trochę 1vs1 z B3 na S1 ale nadal (w drużynówkach również) mam problemy z kontrowaniem późnego high-tech Protossa czy czasami też Terran (z dużą ilością liberatorów, wikingów i bio lub mocno pancernymi z Thorami i czołgami). Co jest najlepszym rozwiązaniem dla Zerga? Protoss wyglądał np. tak: http://i.imgur.com/rigM3lp.jpg (+ więcej ciężkich jednostek) I różne podejścia nie dawały zadowalającego efektu: http://i.imgur.com/kwMPce7.jpg ;)BabyAbathur4 10 wrz 2016
13 lip 2016 [T] Czy warto robić thory? Czy w lotv opłaca się robić thory?ImbaPowerPL6 13 lip 2016
07 cze 2016 [T] Build order Ma ktoś może bo, które zagrał XY w tej grze? Byłby wdzięczny za jego napisanie bądź wysłanie linka z tym otwarciem. https://www.youtube.com/watch?v=uKw2GNr6y3kNeHe3 07 cze 2016
31 maj 2016 [Z][P] Counter Feniksow WItam jak dobrze scounterowac grupe feniksow zergiem lub protosem?Adrian2 31 maj 2016
26 maj 2016 [P] Zainfekowane Próbniki Czy jeżeli za pomocą Infektora przejmę kontrolę nad próbnikiem i postawię Nexusa i ten Nexus się skończy to będę mógł robić własne próbnikiAnubis3 26 maj 2016
16 maj 2016 [T] odpieranie Riper rushy, ling Witam, taki problemik. mapa z nowego sezonu - lodowa grań, czy jakoś tak. Mój zwiad po 1 baraki i widzę gaz + 2 baraki. Więc wiem, że reapery. Ale zanim mam bunkier w linii i 2 marines w akcji już włazi mi 1 reaper a potem mass z 4baraków. jak to bronić i czy zwiad już po 1 magazynie? bo miałem plan na build z fast 2 ekspansją. Albo sytuacja zerg na wieże zmierzchu zerg ma 3 wylęgarnie i massuje lingi. nom stop po 20 na moją bazę idzie. nawet 2 expy nie mogłem postawić. bo jednostki z 1 baraku, fabryki i starporta ciężko szło mariny z labem, heliony z labem i medivac. No a mój haras z medi i batków nic nie dał bo lingi są szybsze na speedzie od helionaUnDeaD5 16 maj 2016